Reklama:
908 g proteinové náhrady stravy ZDARMA
Moderní varianta instantní náhrady stravy nyní v extra výhodné akci! Více zde.

Zemřel Leroy Colbert, jeden z prvních borců s výstavními pažemi

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Svět kulturistiky přišel o další osobnost zlaté éry. Ve věku dvaaosmdesáti let v pátek 20. listopadu zemřel Leroy Colbert. Informaci před několika desítkami hodin přinesl bývalý kulturista, wrestler, trenér, herec a kaskadér Ric Drasin, jehož s Colbertem pojilo letité přátelství.

Zemřel Zabo Koszewski

Leroy Colbert se narodil 9. května 1933. První dochované záznamy o tom, že si kromě tréninku v posilovně vyzkoušel i závody, se datují do sezóny 1951, v níž nastoupil k početně obsazenému AAU Mr. Eastern America, z něhož si nakonec odnášel cenné šesté místo (ze známějších závodníků na soutěži startoval například Zabo Koszewski). O rok později si Colbert připsal i svůj první start na AAU Mr. America a zdálo se, že má při svém mládí nakročeno k tomu, aby jednoho dne bojoval o titul i na soutěži kalibru Mr. Universe.

Nakonec však vše bylo jinak. Kromě zapálení pro kulturistiku jej ovládala i vášeň pro silné stroje, která se mu málem stala osudnou. Leroy prodělal vážnou nehodu na motocyklu, při níž si téměř amputoval chodidlo. Lékařům se jeho rozbitou končetinu už nepodařilo dát dohromady natolik, aby mohl ještě trénovat nohy tak, jak kulturista potřebuje. V pouhých jednadvaceti letech tak Colbertova soutěžní kariéra skončila.

Přesto dále procvičoval alespoň horní polovinu těla, několik let po úrazu se údajně propracoval k pažím o obvodu přes 50 cm a je některými považován za vůbec prvního kulturistu, kterému se to povedlo. Výjimečnou postavu Leroye Colberta, kterou tento Američan v historii kulturistiky zanechal nesmazatelnou stopu, Vám připomínáme prostřednictvím několika fotografií.


Leroy ColbertLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra