Reklama:

Nejčastější chyby v příjmu bílkovin

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Výživa

Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.
Názory, které větší část čtenářů považuje za kvalitní:
+8 hlasů Darkkiller - Lol, zase ten ohranej argument vegetarian/vegan nazis s go..
+5 hlasů Geolupos - To co si sem nakopíroval je dobrý blábol.
+4 hlasy Darkkiller - kerber: 1) `Žádný jiný savec v dospělosti nepřijímá ja..
+3 hlasy Geolupos - Aha, takže nemáš argumenty k tématu. Tak nic. Já nikom..
+3 hlasy Pr!nc - V kolostru (mléko pár dní po narození) je kolem 2g bílkovi..

Hodnocení: +3
Good Fella
Vloženo: 12:46:42, 11.01.2016 | profil autora
Re: Seazer

Bohuzel, pokud jste neporozumel memu prvnimu prispevku, pote lituji vase potencionalni pacienty pane budouci Dr.

Ohledne komunikace zde - pochybuji, ze se to zde hemzi, ctenari se znalosti purinu `na vasi vysoke urovni` vcetne tech (`salvage pathways`), tudiz ta ma informace tomu odpovidala `my dear friend`, je zamerena na prumerneho ctenare. Nejste zde sam, nebudte sebestredny, informace je zde pro vsechny ctenare, ne jenom pro vas. Zdejsi clanek je velmi dobry a informativni a je zameren na prumerneho ctenare a ne pouze na `studenty mediciny`. Preji vam mnoho uspechu ve vasem studiu `and work a little bit on your haughtiness.....`.

Hodnocení: +1
Magumi
Vloženo: 11:02:18, 11.01.2016 | profil autora
Pěkný flejm. :)

Vyšší příjem bílkovin není žádné trápení těla; maximálně potrápí vaši peněženku. Teoretické maximum, které tělo dokáže zpracovat je někde v rozmezí 3.5 až 4.5 gramu na kg tělesné hmotnosti. Je prokázané, že ani dlouhodobý příjem kolem 3 gramů na kg sportovcům neškodí.

Jiné otázka je, co je optimální. Většině lidí pro nabírání svalů určitě stačí 1.5 g/kg, a není třeba jít přes 2 g/kg. V dietě je naopak lepší na bílkovinách přidat; u sportovců s nízkým procentem tuku a velkým deficitem, tzn. například u kulturistů před soutěží, se vyplatí až 3 gramy na kg.

Mimochodem, na tohle téma existuje spousta studií, jako jeden příklad za všechny viz: https://www.researchgate.net/publication/50287025_Efficacy_and_consequences_of_very-high-protein_diets_for_athletes_and_exercisers

Asi nejkomplexnější práce na tohle téma je kniha Lyle McDonalda: The Protein Book, doporučuju k přečtení.

Hodnocení: 0
Goooood
Vloženo: 13:31:22, 10.01.2016 | profil autora
Dobrý článek, jen mi v něm chybí vysvětlení problematiky ohledně toho, na jakou hmotnost se množství bílkovin počítá. Např. tuk asi není třeba vyživovat, takže by se hmotnost tuku do hmotnosti člověka počítat neměla, nebo?

Hodnocení: 0
mia.cw
Vloženo: 06:29:30, 11.01.2016 | profil autora
Bílkoviny by se měly počítat na aktivní tělesnou hmotnost pokud je počítáte z aktuální TH (nikoliv ideální - to je nemožné provést, když nevíte jaké % svalové hmoty při dané váze budete mít) - to se počítá v tom případě, když máte nyní hmotnost totožnou s ideální TH.

Hodnocení: 0
Good Fella
Vloženo: 08:24:14, 10.01.2016 | profil autora
re Seazer - To je docela jedno. Puriny nejsou esenciální, potravou je přijímat není potřeba. Ony se totiž víceméně nevylučují, existují tzv. úsporné cesty (salvage pathways), kterými je hezky šetříme.

** Ovsem v pripade sportovcu, kteri maji mirnou formu onemocneni dnou je mozne kontrolovat tuto nemoc / poruchu, konzumaci proteinu (treba toho whey p, ktery neobsahuje puriny) a ti sportovci nemusi skoncit se silovym treningem v dusledku problemu s konzumaci proteinu s puriny.... (a kdo chce polykat prasky, ze....)

Jinak puriny jsou nezbytne v organismu, bez purinu by jste totiz neexistoval - pro Vas v anglictine drahy priteli:

Aside from the crucial roles of purines (adenine and guanine) in DNA and RNA, purines are also significant components in a number of other important biomolecules, such as ATP, GTP, cyclic AMP, NADH, and coenzyme A. Purine (1) itself, has not been found in nature, but it can be produced by organic synthesis.

They may also function directly as neurotransmitters, acting upon purinergic receptors. Adenosine activates adenosine receptors.

Hodnocení: 0
Seazer
Vloženo: 11:31:42, 11.01.2016 | profil autora
Ve vašem původním příspěvku, na který jsem reagoval, nebyla ani známka o dně či jiné metabolické poruše, proto mi tahle odpověď přijde poněkud od tématu odbíhající.

Jinak já studuji medicínu, zkoušku z lékařské chemie a biochemie už mám za sebou, proto mě opravdu nemusíte poučovat, co jsou to puriny, navíc ještě na úrovni střední školy, `příteli`.

Hodnocení: +2
Good Fella
Vloženo: 13:48:38, 09.01.2016 | profil autora

Kerber napsal: Tím, že může být prostřednictvím ledviny vyloučeno jen několik málo gramů bílkovin, zatímco mnoho lidí jich požívá 50 až 100 gramů denně, což je daleko víc, než jejich organismus potřebuje, vzniká v těle jejich permanentní přebytek, který se tělo snaží odbourat látkovou výměnou. Jako pojídači plodů však nejsme uzpůsobeni zpracovávat látkovou výměnou velké množství bílkovin. Tím dochází k vytváření částečně odbouraných produktů látkové výměny bílkovin, jako jsou mukopolysacharidy a amyloidy.

*Na obnovu bilkovin lidskeho tela je zapotrebi 0.8g bilkovin na 1 kg tel vahy, jestlize lidsky organismus nema dostatek bilkovin dojde po case k negativni dusikove bilanci a telo zacne spotrebovavat protein z vlastniho svalstva se vsemi negativnimi nasledky.

Kerber napsal: Tyto produkty látkové výměny vytvářejí v celém organismu uloženiny vyvolávající nemoci. Mukopolysacharidy se ukládají např. na bazálních membránách kapilár a tím zesilují jejich stěny až třicetinásobně. Aby však bylo zásobování krví přesto udrženo, musí tělo zvýšit krevní tlak se všemi jeho negativními následky.

* Roky a roky pojidam 1.6 - 1.8 g proteinu na 1 kg tel vahy (prevazne mlecne produkty) , je mi hodne nad 60 a tlak mam 75 /118, veskere jaterni /ledvinove testy stale normalni:), dle vaseho nazoru bych mel byt asi jiz roky po smrti a nebo s tlakem 130 / 210.

Hodnocení: -5
kerber
Vloženo: 11:51:03, 09.01.2016 | profil autora
Tento příspěvek sice nasbíral příliš mnoho negativních hodnocení od ostatních čtenářů, moderátor ale zakázal jeho automatické skrytí.

Největší potřebu bílkovin má člověk v průběhu svého života jako kojenec. V této době rychlého růstu, kdy svou tělesnou hmotnost během půl roku téměř zdvojnásobí, potřebuje větší množství bílkovin, které jsou nejdůležitější stavební látkou pro vytváření tělesných tkání, více než kdy jindy v jeho dalším životě.

Není pochybností, že mateřské mléko je pro kojence optimální stravou. Lidské mateřské mléko obsahuje 2 % bílkovin. Jsou-li tato 2 % pro kojence optimálním množstvím, pak tedy člověk v době své největší potřeby bílkovin vystačí s těmito 2 % v celkové stravě, neboť nic jiného než mateřské mléko kojenec nepotřebuje.

Z toho vyplývá, že dospělý člověk potřebuje ve své stravě méně než 2 % bílkovin, neboť má menší potřebu než kojenec. Žádný jiný savec v dospělosti nepřijímá jakoukoliv stravu, která by obsahovala více bílkovin než mateřské mléko jeho druhu. Lidoopové, kteří mají v mateřském mléce také přibližně 2 % bílkovin, se později živí ovocem, listy a travou, které obsahují 1-2 % bílkovin. Člověku však je doporučováno jíst maso s přibližně 20 % bílkovin, aby mohl pokrýt svou potřebu bílkovin. To nemá příliš logiky. Ať svou stravu složíme jakkoli, 1-2 % bílkovin tam jsou vždy přítomna. I když se živíme jen ovocem a zeleninou jako lidoopové, nemůže nikdy nastat nedostatek bílkovin. Dorostlá gorila je asi 30x silnější než dospělý muž. Největší a nejsilnější zvířata na Zemi, jako sloni, hroši a nosorožci budují svá impozantní těla výhradně rostlinnou stravou.

Hodnocení: +5
Geolupos
Vloženo: 11:54:16, 09.01.2016 | profil autora
To co si sem nakopíroval je dobrý blábol.

Hodnocení: -4
kerber
Vloženo: 12:15:17, 09.01.2016 | profil autora
To je tvuj nazor.. Muj nazor je shodny s vyse uvedenym..

Uz rok jsem vegetarian a posledni dva mesice vegan, tzn. uplne bez zivocisne bilkoviny... 94kg pri 10% tuku.

7 let jsem zral 7 dnu v tydnu minimalne 0,5kila masa denne. Po roce bez masa muzu rict, ze to bylo uplne zbytecne..

Hodnocení: +2
Geolupos
Vloženo: 12:32:19, 09.01.2016 | profil autora
Tak TŘEBA tvoje tvrzení o savcích `žádný jiný savec...`. Mateřské mléko pumy má 10 % bílkovin, vlka asi o procento míň. Odpověz si sám. Živí se tihle (a jiní podobní) savci v dospělosti něčím, co obsahuje víc bílkovin než zmíněná čísla?

Hodnocení: -5
kerber
Vloženo: 13:09:23, 09.01.2016 | profil autora
Tento příspěvek sice nasbíral příliš mnoho negativních hodnocení od ostatních čtenářů, moderátor ale zakázal jeho automatické skrytí.

Ja bych sel trochu bliz a misto pumy se podival na simpanze, gorilu, orangutana, ti nam jsou geneticky a fyziologicky trochu podobnejsi ze jo?

Krom simpanze, ktery vyjimecne pri spolecnem lovu cele tlupy ulovi guerezu a pak si ji mezi sebou rozdeli x jedincu, jsou vsichni lidoopi pouze na rostlinne strave. Vypada to, ze by jim tahle strava nesvedcila, nebo ze by nedorustali do robustnich velikosti, nebo ze by nemeli svaly a silu?

Ten, kdo pravidelně pojídá maso, vajíčka nebo mléčné produkty, přivádí do svého těla neustále nadměrnou dávku bílkovin. Schopnost těla vylučovat bílkoviny je velmi omezená a jejich vylučování močí zatěžuje ledviny. Přebytečné bílkoviny se ovšem ve zdravém lidském těle degradují na rozkladné produkty, převážně na močovinu, která je vylučována močí. Přítomnost bílkovin v moči je průkazem různých onemocnění, zvláště onemocnění ledvin. Selhání ledvin se vyskytuje u lidí, kteří jedí mnoho bílkovin, mnohem častěji, než u těch, v jejichž výživě jich příliš mnoho není.

Tím, že může být prostřednictvím ledviny vyloučeno jen několik málo gramů bílkovin, zatímco mnoho lidí jich požívá 50 až 100 gramů denně, což je daleko víc, než jejich organismus potřebuje, vzniká v těle jejich permanentní přebytek, který se tělo snaží odbourat látkovou výměnou. Jako pojídači plodů však nejsme uzpůsobeni zpracovávat látkovou výměnou velké množství bílkovin. Tím dochází k vytváření částečně odbouraných produktů látkové výměny bílkovin, jako jsou mukopolysacharidy a amyloidy.

Tyto produkty látkové výměny vytvářejí v celém organismu uloženiny vyvolávající nemoci. Mukopolysacharidy se ukládají např. na bazálních membránách kapilár a tím zesilují jejich stěny až třicetinásobně. Aby však bylo zásobování krví přesto udrženo, musí tělo zvýšit krevní tlak se všemi jeho negativními následky.

Také usazeniny mezi buňkami, které vznikají prostřednictvím mukopolysacharidů vytvořených látkovou výměnou přetěžovanou bílkovinami, jsou velmi škodlivé, neboť brání zásobování buněk kyslíkem, výživnými a vitálními látkami. Tak dochází k paradoxní situaci, že tělo nadměrně vyživované bílkovinami je v buňkách a orgánech podvyživené.

Účinky potravin obsahujících nadbytek bílkovin mohou podporovat vznik četných chorob, např. srdečních infarktů, srdeční insuficience, ledvinových chorob všech druhů, dny, revmatických chorob, lokálních acidóz, diabetu, rakoviny a Alzheimerovy nemoci. Otázka, jak může vegetarián krýt svou potřebu bílkovin, již dlouho není aktuální. Klíčová otázka týkající se bílkovin ve stravě musí spíš znít: jak lze zabránit nemocem lidí pojídajících maso, vyvolaným přebytkem bílkovin? V tom spočívá opravdu velký zdravotní problém naší doby. Vegetarián musí jednoduše jíst dostatečné množství potravy ponechané v přírodním stavu, a tím je potřeba bílkovin bez námahy pokryta. Při velké a pravidelné spotřebě živočišných bílkovin jsou však škody na zdraví prakticky nevyhnutelné.

Hodnocení: +3
Geolupos
Vloženo: 13:14:20, 09.01.2016 | profil autora
Aha, takže nemáš argumenty k tématu. Tak nic.

Já nikomu, kdo je vegetarián, vegan a podobně jeho přesvědčení neberu, ale často se nestačím divit, s jakou zarputilostí obhajují svůj pohled na svět, který vidí jako jediný správný a nic jiného nepřipouštějí. Čest vyjímkám samozřejmě.

Hodnocení: +8
Darkkiller
Vloženo: 15:11:11, 09.01.2016 | profil autora
Lol, zase ten ohranej argument vegetarian/vegan nazis s gorilou. Jak můžeš porovnávat Gorilu a nás? Ty snad sníš denně 20 kg listů, bambusu a jiný trávy? Nepiješ skoro vodu? Myslíš, že maj málo proteinů? 20 kg bambusu obsahuje asi 600 g proteinu (2,3-4 g/100g bambusu podle druhu). Proč gorila neni nemocná z vysokého příjmu bílkovin jak píšeš? Btw třeba myš má s námi taky hodně podobný genom.

Kojenec by měl denně vypít asi šestinu své váhy. Při váze 6 kilo vypije 1 l mléka, to je asi 10 g bílkovin => 1,7 g proteinu/kg TH.

Hodnocení: 0
DiamonD123
Vloženo: 16:53:26, 09.01.2016 | profil autora
To je v lidským mléce tak málo bílkovin?

Hodnocení: +3
Pr!nc
Vloženo: 17:03:36, 09.01.2016 | profil autora
V kolostru (mléko pár dní po narození) je kolem 2g bílkovin na 100ml mléka. V normálním mléku je 0,9 - 1,2g bílkovin na 100ml.

Hodnocení: +4
Darkkiller
Vloženo: 23:51:54, 09.01.2016 | profil autora
kerber:

1) `Žádný jiný savec v dospělosti nepřijímá jakoukoliv stravu, která by obsahovala více bílkovin než mateřské mléko jeho druhu.`

Taky dobrej bullshit.

2) `Dorostlá gorila je asi 30x silnější než dospělý muž. Největší a nejsilnější zvířata na Zemi, jako sloni, hroši a nosorožci budují svá impozantní těla výhradně rostlinnou stravou.`

Největší a nejimpozantnější zvíře (dokonce je to i savec jako ty) je Plejtvák. Je asi tak 987x silnější než my a x328 silnější než gorila. Svoji postavu buduje výhradně korýši, takže se vys*r na bambus a začni jíst korýše. Možná vybuduješ tělo jako on.

RIP logic :(.

Hodnocení: +1
Seazer
Vloženo: 00:35:47, 10.01.2016 | profil autora
Kerber:

pardon, ale tahle logika je špatná. Vycházíš ze selského rozumu, ale fakta jsou jiná. Dneska jedna z velmi přijímaných teorií na otázku, proč se lidský mozek tak enormně vyvinul oproti ostatním lidoopům, je s nejvyšší pravděpodobností fakt, že jsme přešli na masitou stravu. Tohle není žádný výmysl nebo domněnka, je to fakt. Masu vděčíme za vše.

Hodnocení: 0
thunderx
Vloženo: 13:37:25, 10.01.2016 | profil autora
Porovnávať ľudí z inými cicavcami ešte k tomu ľudoopmi mi príde trochu scestné alebo ináč povedané na hlavu (pre tých menej chápavých respektíve vegánov :P) ak sa cítíš ako primát, kludne sa vyzleč do hola a začni loziť po stromoch ja ti v tom určite brániť nebudem, ale prosím ťa nešír takéto demagógie. Ľudia sú na úplne inom vyvojovomm stupni ako ostatne cicavce tobôž primáti, tak napríkld chodíme oblečeny, sme jediný živočíšny druh na planete ktorí si svoju stravu tepelne upravuje a takto by som mohol vymenovať mnoho ďalších rozdielov , ktoré sú pre normálne zmýšľajúceho človeka očividné a vôbec sa nad nimi ani nepozastavuje. Nechápte ma zle nech sa každý stravuje ako chce, len neznášam ak ma bude niekto na zaklade nejakých pseudo faktov presviedčať o tom že prave jeho súôsob je ten jediný a správny.

Hodnocení: 0
Mablung
Vloženo: 18:28:09, 10.01.2016 | profil autora
Co vím, geneticky jsme pár set milionů let všežravci. Jestli někdo jí příliš mnoho masa a nebo je vegánem, jde proti genetické výbavě, kterou si naši předci těch pár set let budovali. Nemáme ani žaludek masožravců, ani čtyři žaludky pro trávení trávy.

Co jsem si tak četl, pár set tisíc let se naše strava pohybovala kolem 20 % živočišné stravy (hmyz, něco málo co jsme ulovili, mršiny, ...) a zbytek byla rostlinná strava. Tipl bych si, že tento poměr byl zhruba udržován i posledních deset tisíc let, kdy lidé sežrali co bylo a nějak nepřemýšleli nad poměrem živin. Tudíž bych si tipl, že tento poměr bude prostě nejzdravější, i přes pár výstřelků, které se za poslední jeden či dva tisíce let vyskytly a za posledních sto let se k nim kloní čím dál tím více lidí.

Hodnocení: 0
santero
Vloženo: 21:00:09, 10.01.2016 | profil autora
Tak lidské tělo je normálně schopno zpracovat do 1.75g bílkovin/kg TH, takže třeba na 100kg sportovce by těch 50-100g bylo opravdu trochu málo.

Jinak dospělá gorila je asi 10x silnější, než takový 100kg člověk...pokud tedy nemáte na mysli King Konga. ;)

A samozřejmě je spousta kulturistů vegetariánů, na tom není nic špatného, ale ne každému musí taková strava vyhovovat.

Hodnocení: 0
maxpoint97
Vloženo: 21:43:34, 17.01.2016 | profil autora
Doplňující info, kdyby to někoho zajímalo: Tak jsem se dneska nechal poučit od slečny která má za sebou čerstvě státnice z pediatrie a v mateřském mléku je 1g bílkovin na 100 ml, je to hlavně z důvodu toho, že novorozeně má nedovyvinuté ledviny. Oproti kravskému obsahuje ale víc laktózy a ideální poměr syrovátky a caseinu je asi 70:30, což je taky celkem velký rozdíl oproti kravskému mléku.

Hodnocení: -1
Good Fella
Vloženo: 07:12:15, 09.01.2016 | profil autora
What are purines?

Purine is the chemical name of a 6-atom ring fused to a 5-atom ring known as imidazo[4,5-d]pyrimidine. Compounds containing this substructure are generically called `purines`. The purine structure is present in uric acid, as well as in caffeine, Deoxyribonucleic Acid (DNA), Ribonucleic Acid (RNA), and other important biomolecules such as ATP, GTP, cyclic AMP, NADH, and coenzyme A. The main source of dietary purines is the DNA and RNA in the cells of the animal and vegetable foods that we eat. DNA and RNA are called nucleic acids because they reside in the nucleus of the cells. Their function is to encode genetic information as long chains of the four bases adenine, guanine, cytosine, and thymine. Uric acid is produced from the oxidation of adenine and guanine in these nucleic acids.

Adenine

Adenine

Uric Acid

Uric Acid

Guanine

Guanine

Hodnocení: 0
Good Fella
Vloženo: 06:52:38, 09.01.2016 | profil autora
Dobry clanek, ale vloudila se vam tam mala chyba, ci dve male chyby.

Proteiny mlecneho puvodu zadne puriny neobsahuji - napriklad - whey protein, tvaroh ci nevyzrale syry:).

Kazdy druh proteinu (at jiz zivocisneho ci rostlineho puvodu, ktery obsahuje nukleoid bude mit v sobe puriny).

Napriklad velmi vysoke mnozstvi purinu obsahuje kakao ktere je samozrejme rostlineho puvodu.

Kdo tomu neveri, at si to zjisti.

Nejmensi mnozstvi purinu (pr ziv puvodu) maji ryby z chladnych vod (tj pstruh/losos).

Hodnocení: -1
Seazer
Vloženo: 00:42:17, 10.01.2016 | profil autora
To je docela jedno. Puriny nejsou esenciální, potravou je přijímat není potřeba. Ony se totiž víceméně nevylučují, existují tzv. úsporné cesty (salvage pathways), kterými je hezky šetříme.

Hodnocení: 0
noap
Vloženo: 23:13:58, 08.01.2016 | profil autora
Konečně věcný, srozumitelný a logický článek z oblasti výživy, protože už mně vážně nebaví číst ty novátorské a především komerční články o převratných způsobech stravování a tunách bílkovin, které akorát lidem motají hlavy....

Hodnocení: +1
Č174
Vloženo: 19:48:19, 08.01.2016 | profil autora
Palec nahoru za to počítání všech zdrojů bílkovin.. Většina kulturistů a mnohdy i \\`předních\\` poradců výživy počítají jen maso, vejce, syrovátku, tvaroh, což je opravdu hodně zavádějící.. By mě u nich zajímalo, jak třeba započítají produkt, kde jsou nakombinované třeba ovesné vločky, madle a syrovátka, když běžně vločky a mandle přece jako plnohodnotné bílkoviny nepočítají, možná je od toho nějakým zázračným výpočtem odečítají..

Každopádně za této zkutečnosti je nějakých 1,6g na kg pro kulturistu naprosto směšné množství. Pokud by totiž kulturista nepřesahoval poměr bílkovin a sacharidů 1:2 tak by umřel hlady! Pokud si spočítáte opravdu všechny bílkoviny, tak se pod 2g na kg nedostanete ;-)

Hodnocení: 0
Pr!nc
Vloženo: 19:55:55, 08.01.2016 | profil autora
Zrovna jsem si počítal jídelák a do těch 2g/kg TH ze všech zdrojů se dostat lze. :) Mám tam 500g sacharidů, 200g bílkovin a 80g tuků. ;)

Hodnocení: 0
maxpoint97
Vloženo: 11:30:06, 09.01.2016 | profil autora
Tyvoe, 500 sacharidů, a já mám problém dostat se na 300 :D okolo těch 200 g bílkovin se pohybovat dá :)

Hodnocení: -3
Som_v_nutricnej_ketoze
Vloženo: 18:40:27, 08.01.2016 | profil autora
mne stačí 1g bielkovín na 1kg telesnej váhy. O žiadne svaly som neprišiel. Väčšinou ale jem surové bielkoviny (surové mäso, surový jogurt, surové žĺtka). A k tomu väčšinou surové tuky (surové maslo, surová slanina občas).

Hodnocení: -1
Good Fella
Vloženo: 13:54:32, 09.01.2016 | profil autora
Mj - zldko neni protein, ale tuk. Snad jste minil bilek?

Hodnocení: +1
Tom3
Vloženo: 16:29:28, 09.01.2016 | profil autora
protoze zadny svaly ani nemas, rando

Hodnocení: 0
Mablung
Vloženo: 18:17:57, 10.01.2016 | profil autora
Přemýšlím, kam mu ty bílkoviny jdou. Mozek to také nebude.

Hodnocení: 0
Tomis
Vloženo: 18:27:49, 08.01.2016 | profil autora
bohaté na bílkoviny je teda co? Kolem 40g najednou? Myslím, že pokud si to rozvrhnu co 2 hodiny a v každém jídle bude 20-25g bílkovin tak ty 2 hoďky stačí bohatě.Nebo ne? Tohle mě vyhovuje více než co 3 hoďky se narvat. Jím raději menší porce a častěji.

Hodnocení: +2
Geolupos
Vloženo: 18:12:58, 08.01.2016 | profil autora
Hodně povedený článek . .

Hodnocení: +1
DeGuise
Vloženo: 17:32:32, 08.01.2016 | profil autora
Ohledně amoniaku bych ještě dodal, že molekuly amoniaku jsou tak malé, že se dokáží dostat až do mozku a tam napáchat pro inteligenci člověka nevratnou pohromu. Proto se při velkých dávkách bílkovin hovoří o tzv. toxicitě proteinů na lidský organismus.

Hodnocení: -1
Som_v_nutricnej_ketoze
Vloženo: 18:43:36, 08.01.2016 | profil autora
Možno ide o veľké dávky bielkovín BEZ enzýmu, ktorý ich trávi (proteáza).... Totiž drvivá väčšina ľudí konzumuje bielkoviny varené, resp. tepelne upravené (napr. pasterizáciou)... Najväčší nešvar bude robiť pasterizovaný tvaroh, `o tom žádná`...

Hodnocení: +2
Pr!nc
Vloženo: 19:53:45, 08.01.2016 | profil autora
Tímhle příspěvkem nesnižuju nebezpečnost amoniaku, ale zdravá játra mají obrovskou funkční rezervu a s molekulami amoniaku a jejich zabudováním do molekuly močoviny by problém být neměl, to je zase tak trochu strašení.

Hodnocení: +2
Seazer
Vloženo: 20:52:32, 08.01.2016 | profil autora
Strašení nestrašení... V USA bylo jednu dobu (asi o tom Princi budeš vědět víc) strašně populární vysokoproteinová dieta bez příjmu čehokoliv ostatního. Tito lidé přijímali pouze jakýsi proteinový hydrolyzát (spolu s potřebným množstvím vitamínů, minerálů atd.) a nic jiného. Po nějaké době hromadně umírali jednak na nedostatečné spektrum AMK a dehydratací (trávení bílkovin vyžaduje velké množství vody).Jméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 41 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínJ&M podcast: Zhodnocení Mr. Big Evolution Pro 2021 a naše "kauzy"
maxpoint97 (11:51) • Mikuc: děkuju i za sebe 😊 Jinak bych zde chtěl dát veřejně za pravdu Jardovi - Benth...
magazínJ&M podcast: Zhodnocení Mr. Big Evolution Pro 2021 a naše "kauzy"
jari (11:43) • Mikuc: Děkujeme, vážíme si toho. *1*
magazínTréninkový videolog: Pavel Beran (05/...
Jarda 74 (05:11) • Moc pěkný!
magazínJ&M podcast: Zhodnocení Mr. Big Evolution Pro 2021 a naše "kauzy"
Mikuc (23:43) • Kdo jinej?:))) Máte pravdu a díky za vás! Osobně si myslím, že nemáte proč něco na kame...
magazínSlavoj Bednář den před Wings of Stren...
1boris111 (23:13) • Břicho,strašný!!Kde je ten progres,co sliboval?12-13 místo a bude rád.Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie