Reklama:
500ml BCAA od Nutrendu zdarma
Rozdáváme 500ml BCAA od Nutrendu zdarma, zbývá pár kusů! Více zde.

Muscle&Fitness 9/2015: Mike O’Hearn - Titán fitness průmyslu

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Ostatní

Toto je komerční sdělení, Ronnie.cz není jeho autorem.

Text: MATT TUTHILL
Foto: MICHAEL NEVEUX

Bývalá hvězda v USA populární reality show Američtí gladiátoři Mike "Titan" O’Hearn byl v minulých 25 letech jedním z nejúspěšnějších mužů fitness - bodybuilder, powerlifter a model s více trofejemi a vystoupeními v médiích, než vůbec dokáže spočítat. Dnes, ve věku 46 let, nijak nezpomaluje - naopak, řítí se vpřed ještě mohutnější, svalnatější a vyrýsovanější než kdykoliv předtím. A tvrdí, že to vše dokázal jako 100% naturální sportovec. Věřte mu, nebo ne, ale faktem je, že Mike se stal jednou ze skutečných světových fitness ikon.

Všechno se zdá být přehnané. Dokonale naaranžované vlasy. Milióny dolarů, získané roky televizních vystoupení a stovkami focení. Opravdový zámek ve slunné Jižní Kalifornii. Věrné fanynky, táhnoucí za ním každý den do posilovny, kde vedle něho mlčky šlapou na páse. Samolibý úšklebek na fotkách ze sociálních sítí. (Bůh ví, že jich zveřejňuje víc než dost.) Když však vypadáte jako Mike O’Hearn, pravděpodobně byste se šklebili celý den. Protože ve 46 letech váží 190 cm vysoký O’Hearn 119 kg tvrdých, dokonale tvarovaných svalů, očištěných na celoročních šest procent tělesného tuku.

Mike O’Hearn přísahá nahoru a dolů, na bibli a vše, co mu je svaté, že je a vždy byl 100% naturál. Když tohle slyší rádoby příznivci, s nevírou se odvracejí a na diskusních fórech píší třesky plesky. Protože většina lidí má vlastní představu o tom, co může jeden muž mít, a Mike O’Hearn má příliš mnoho. Přece nemůžete být jedním z nejoslavovanějších fitness modelů všech dob, navíc s nebývalou silou a obličejem filmového herce, plus s nevídanou sportovní dlouhověkostí, a být stále naturál! "V 16 letech jsem vážil 122 kg," říká O’Hearn se smíchem. "Po celý život jsem slýchal 'jsi na steroidech'. Opravdu jsem vážil pořád stejně. Během let jsem se hlavně naučil, jak shodit tuk a udržet svaly."

Pokud se mu v 16 divili spolužáci, podivoval se nad ním i zbytek světa od doby, kdy se začátkem 90. let objevil jako Thor v první sérii reality show Američtí gladiátoři (American Gladiators). Mnozí z jeho kolegů později připustili, že brali steroidy, a tím jej zaplétali do spolku s nimi. Mike však vždy tvrdil, že je naturál, ačkoliv byl větší a silnější než jeho nadopovaní kolegové. A když se stal jediným členem původního obsazení, jež vystoupilo v restartu v roce 2008 (tentokrát jako Titan a v lepší formě), museli jste se poškrábat za uchem ještě více.

Svět nepřestával spekulovat. Jediným potvrzeným faktem je to, že O’Hearn nikdy nepropadl v dopingovém testu (a že odevzdával moč skoro tolikrát, kolik si udělal módní selfie). Dopingové testy pro restart gladiátorů ("NBC testovala na všechno," říká) stejně jako testy z kulturistických soutěží naturálů nepřinesly nic. Ani testy na polygrafu, což byl krok navíc v některých naturálních kulturistických a powerlifterských federacích. A s čistým štítem z detektoru lži a policí na trofeje plnou pohárů (O’Hearn je čtyřnásobným Natural Mr. Universe a členem Natural Bodybuilding Hall of Fame) je stále pronásledován nenávistníky, kteří v téměř každém příspěvku na sociálních médiích vyplivují sarkastické poznámky.

Příroda pravidelně produkuje svoje hříčky. Jen se podívejte na svalnatý modrý dobytek z Belgie a lidi s nedostatkem myostatinu, jimž rostou svaly i bez tréninku. Když jsme však viděli, jak se řada sportovců ukazuje jako podvodníci a lháři, pro genetické hříčky ve sportech nemáme prostor a především ne v bodybuildingu.

Takže pak čteme na Mikovu adresu komentáře typu: "Jo, správně!" "Ani náhodou!" "Jak vůbec může tvrdit, že je naturál?" A to je asi tak vše, co můžeme otisknout...


Tohle je pouze část článku. Celý příběh ojedinělé sportovní dráhy Mika O´Hearna, včetně charakteristiky jeho tréninkového systému, najdete v zářijovém (9/2015) čísle měsíčníku MUSCLE&FITNESS.

Článek v plném znění naleznete
v Muscle&Fitness 9/2015, který zakoupíte v novinových stáncích nebo zde.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

K tomuto článku není možné vkládat příspěvky.
Odůvodnění: PR článekJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínFoto: současná forma 128 kg vážícího...
ShDW (11:04) • Já osobně rozdíl pociťuji. Líp cítím předloktí a biceps.
magazínSKFČR Vás zve na předsoutěžní seminář...
LaFontaine (08:38) • Jednalo se skutečně o chybu, omlouváme se a děkujeme za upozornění.
magazínSKFČR Vás zve na předsoutěžní seminář...
fitdoll (06:46) • Nejedná se náhodou o chybu v kontaktní emailové adrese na p.Vacka? Aby se nám všem nevr...
magazínTréninkový videolog: Petr Šidlo (01/2...
diamond1234 (01:01) • Protože to je ektomorf jak vyšitej a má dlouhý končetiny . . .
magazínFoto: současná forma 128 kg vážícího...
william888 (00:42) • Je to `prachsprostý` blud podľa mňa ... Veď si to vyskúšaj sám a neuvidíš, nepocítiš ži...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra