Reklama:

CrossFit:
No Excuse 2015. Bez výmluv!

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Je tu podzim a s ním tradiční podzimní radovánky, k nimž už čtyři roky neodmyslitelně patří i crossfitová soutěž No Excuse. Ta se jako už tradičně uskuteční na hradeckém stadionu "Pod Lízátky" tuto sobotu 26. 9. 2015. Začínat se bude registrací, pro kterou je vyhrazen čas mezi 8:30 - 9:30, v 9:55 by pak měl odstartovat první heat.

Soutěž otevřela tři kategorie, a to kategorii mužů, žen a masters mužů. Bohužel na ženskou kategorii masters, ve které je obvykle velmi málo soutěžících, se letos nedostalo. "Nejradši bych udělal kategorii i pro juniory, ale těžko sháním ceny pro nejlepší a čím víc kategorií..." vysvětluje organizátor závodu Martin Štěpánek.

Ovšem ti, kteří dostali šanci závodit, si zasoutěží řádně. Martin pro tento rok zvolil koncept, ve kterém nebude žádné finále, čtyři připravené workouty si odjedou úplně všichni. "Myslím, že každý si chce zazávodit a ne jet 'po obědě' domů," míní pořadatel a přidává informaci o letošní novince. Tento rok budou všechny soutěžní WODy zveřejněny již v pátek před soutěží!

Jako každý rok se i v tom letošním atleti mohou těšit na pestré a možná až neobvyklé úkoly, Martinovi Štěpánkovi totiž prý nápady při vymýšlení WODů zatím nedocházejí. "To mi spíš chybí nářadí," říká s úsměvem a dodává: "Vždycky máme něco jiného, okořeněného, ale ne 'cirkusového'. Nejsem zastáncem výjimečnosti za každou cenu. Nejde mi o to, zničit závodníky a riskovat zraněné, vždyť je to pro zábavu."

Důležitým elementem, který má vliv na celkovou kvalitu soutěže i spokojenost závodníků, jsou rozhodčí. O ty je u nás nouze, hlavně o ty kvalitní. Ovšem zdá se, že při soutěžích Martina Štěpánka extra velké dohady mezi atlety a rozhodčími nebývají. Čím to? "Máme postupy, kdy na závodníky, kteří se pohybují na předních příčkách, nasazujeme jen ty nezkušenější, nejpřísnější rozhodčí. Pravda ale je, že i rozhodčí je jen člověk, unaví se, neudrží 100% koncentraci. Ale nehledal bych chyby jen v rozhodčích. Občas to někteří závodníci příliš řeší, sebe nevidí a hodnotí jiné okolo. Ať se na mě nikdo nezlobí, ale proč se dohadovat o jedno či dvě opakování, když jsem na 28. místě?" myslí si zakladatel No Excuse.

Během čtyřletého trvání tohoto závodu se na českém crossfitovém poli mnohé změnilo, to si Martin Štěpánek velmi dobře uvědomuje. "Došlo k obrovskému posunu. Základna crossfiterů se rozrostla několikanásobně a mnohonásobně přibylo také soutěží, jak v ČR, tak v Evropě. A je na lidech, zda budou hledat exotiku v cizině, nebo 'podpoří' domácí akce svou účastí."


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínPartner Cup 2019 - výsledky
ambrosan (22:19) • tak to je komentář, který bych od závodníka nečekal...je to dobře, že jsou lidi co akti...
magazínPartner Cup 2019 - výsledky
Valasekjakub123 (22:01) • Rysavy na poharovce? Zavodnik s takovymi zkusennostmi a jde na poharovku trosku soudnos...
magazínIFBB Master Elite Pro Skopje 2019: ko...
Bali (19:59) • Nejsou špatně jména u fotek?Protože ten co vyhrál má nejmín svalů a nejhorší formu..u b...
magazínIFBB Diamond Cup Skopje 2019: komplet...
amoresPE (14:15) • Ten Stanimir Etov vypada velmi dobree. Krizo by mal spozorniet. 🙂
magazínMichael Toscano ladí formu na profi d...
moab (08:38) • Nešlo by zobrazování fotek v galerii vrátit do původní verze? Ta byla sice hrozná (okno...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra