Reklama:

Jan Kareš zvyšuje laťku
na 6800 shybů za 24 hodin!

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

V sobotu 19. 9. 2015 se v Bratislavě uskutečnil náročný překážkový běh Tvrďák, jehož předskokanem se stal, na pozvání pořadatele Richarda Vody, český shybařský rekordman Jan Kareš. Honza nezklamal a celou sportovní akci uvedl ve velkém stylu. Exhibici nezakončil ničím menším než novým světovým rekordem ve shybech na 24 hodin, který má od soboty hodnotu 6800 shybů!

Jan Kareš světový rekord na 24 hodin překonal již na jaře tohoto roku, současně splnil všechny náležitosti k tomu, aby mohl být výkon zanesen do Guinessovy knihy rekordů. Ovšem jelikož mají u Guinessů poněkud dlouhé vyřizovací doby, podařilo se zatím jistému Johnovi Bocekovi z USA Honzův rekord o 40 shybů překonat. To ale českého sportovce nepoložilo, spíš naopak. Dalo mu to novou motivaci do tréninků a silnou touhu být opět nejlepší.

Šance dokázat své schopnosti sobě, všem v Čechách, ale i Johnovi Bocekovi z Ameriky na sebe nenechala dlouho čekat. Exhibice konaná u příležitosti velkého bratislavského závodu Tvrďák byla dobrou příležitostí pro to, aby se česká shybařská legenda pokusila o zlomení světového rekordu znovu.

Jan Kareš svůj boj o status nejlepšího shybaře světa odstartoval v pátek 18. 9. 2015 v 18 hodin. O tři hodiny později mu byl ale doručen znepokojivý vzkaz od jeho amerického rivala. John Bocek týden před Honzovým pokusem posunul stávající rekord o rovných 1000 shybů! Honza tedy, pokud chtěl překonat jeho rekord, musel udělat ne více než 5801 shybů, ale více než 6737 shybů! Českého Honzu ale nová informace nevyvedla z konceptu. "Bylo tedy jasné, co musím dát," řekl Kareš lakonicky. A aby toho nebylo málo, stanovil si ještě jeden cíl. "Nebyl bych to já, kdybych současně nezkusil zlomit rekord na 12 hodin."

Tento vytyčený cíl si sportovec splnil na více než 100 %, když za 12 hodin zvládl 4910 shybů, přičemž rekord zapsaný v Guinessově knize rekordů čítá 4020 shybů. To bylo jistě povzbudivé, ovšem přeci jen to byla teprve půlka jeho snažení.

Jan Kareš shyboval bez chvilky spánku celou noc a k ránu už byl těžce prověřován svým vlastním heslem "bolest je mýtus". "Nafoukly se mi mozoly a už nešlo tak o shyby, jako o boj s bolestí dlaní. Vím, nosím na tričku nápis Pain is my friend a Pain is myth, ale tohle bylo ještě jiné...Byl jsem v tranzu. Během mého shybování se ale promítaly filmy, jako např. Rocky, a ty mi pomáhaly psychicky," svěřil se Kareš.

Že se mu rekord na 24 hodin nejspíš podaří zlomit, věděl prý Honza již po překonání rekordu na 12 hodin. "Po něm mě už čekalo jen asi 2000 shybů a ty dám za 12 hodin, i když jsem už totálně na kaši."

Pokus Jana Kareše o překonání světového rekordu ve shybech za 24 hodin nakonec skončil po 22,5 hodinách. "Šel jsem si dát svačinu, jenže během té doby mi všechno ztuhlo, takže jsem skončil. Měj jsem v tu dobu na svém kontě 6800 opakování. Je to výkon sice jen o 63 shybů lepší, než má Amík, ale je pořád lepší," říká s úsměvem čerstvý držitel nového světového rekordu.

Nový rekord zapsaný do Guinessovy knihy rekordů by měl být pro Jana Kareše jízdenkou na exhibici do Portlandu, kde si zashybuje právě proti svému americkému protějšku. Kdo z nich bude lepší? Honza si myslí, že jeho čerstvý rekord stále není jeho maximem. "Pořeším problém s mozoly a pak se teprve uvidí, kde jsou mé hranice," říká Kareš, jehož výkon 6800 shybů je Johnu Bocekovi odpovědí na jeho páteční vzkaz a zároveň nově hozenou rukavicí.


Čtvrtá hodina ranní - Jan Kareš stále shybuje


Foto: Marian Trizuliak


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

24.09.13:06Jana Stockelova - Neskutečnej borec*79* *79*
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínIFBB Diamond Cup Prague 2022 - komple...
Hockey1000 (09:42) • Nechci rozmíchávat nějaký hejt, ale ti z vás Kdo jste na soutěži taky byli ať už jako z...
magazínTomáš Mach a Vladimír Semerád - tréni...
Richard Kross (15:20) • Dobrý den, mám dotaz - je 53 let - cvičím cca 32 let - různé typy sportů od bojových až...
magazínJesus Rodriguez se zdá být na Yamamot...
Humanic145 (11:38) • Tyjo Jari, ja s ním asi v téhle kategorii nemám problém. Myslím, že jsou rozhodně horší...
magazínJesus Rodriguez se zdá být na Yamamot...
jari (21:08) • Nejpřipravenější závodník loňského EVLS napříč kategoriemi! Ale vclassic physique nemá...
magazínMichal Križánek týden před Olympia Am...
amoresPE (15:44) • Klasicka Krizova forma...este vysusit a na 130 kg to nebude zle. V Taliansku ta pro kar...Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2022 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2022 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie