Reklama:

Mr. Olympia 2015:
jaké bylo semifinále?

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Ohlédnutí za čtvrtečním děním na Mr. Olympia 2015
Mr. Olympia 2015
- velký předsoutěžní
speciál (I.)
Mr. Olympia 2015:
fotografie z prezentace!
V prostorách lasvegaské Orleans Areny před několika okamžiky skončilo semifinále jednapadesátého ročníku Mr. Olympia. Na pódiu se do bojů o nejcennější titul profesionálního bodybuildingu překvapivě zapojilo jen třiadvacet závodníků, když účast na soutěži na poslední chvíli kvůli zdravotním problémům musel vzdát estetický Cedric McMillan. Ve startovním poli z kvalifikovaných kulturistů dále chyběli Michael Lockett, Fouad Abiad, Justin Compton a také Kai Greene, jehož neúčastí na soutěži jsme se zabývali jak v našem předsoutěžním speciálu, tak i ve článcích s fotografiemi z prezentace a informacemi o čtvrtečním dění na Olympia Weekendu.Semifinálová vyvolávání:
1.D. Jackson, Elssbiay, Wolf, Heath, Rhoden, Winklaar
2.Warren, Winklaar, Elssbiay, Obaid, Bonac
3.Smalls, Rockel, Charles, Martinez, McCarver, Morel
4.Smalls, Rockel, J. Jackson, Delarosa, Curry, Kuclo
5.Bannout, Rowe, Piotrkowicz, Jalali
6.D. Jackson, Wolf, Heath, Rhoden

Nejvýraznějším favoritem Mr. Olympia 2015 byl samozřejmě již dlouho před soutěží šampión posledních čtyř ročníků Phil Heath. Tomu podle předsoutěžních předpokladů na záda měli nejvýrazněji dýchat Dennis Wolf, Shawn Rhoden, Dexter Jackson a Mamdouh Elssbiay, s cílem na umístění v první šestici však do místa konání klání přicestovali také Roelly Winklaar nebo Victor Martinez, jenž se na Olympii v sezóně 2007 dokázal probojovat až ke druhé příčce.

Jako první do semifinále vstoupil Branch Warren, jenž se letos zařadil už mezi čtyřicátníky. Závodník, který nedisponuje ideálními tvary, jimž na celkovém dojmu nepřidávají ani následky četných zranění, své výkony na profesionálních soutěžích staví na bojovnosti, brutálních objemech, svalové vyzrálosti a papírově tenké pokožce. Nejinak tomu bylo i během pátečního večera, kdy navíc poutal pozornost famózními kvadricepsy. Mírnou slabinou zkušeného borce kromě zmíněných strukturálních nedostatků byl také tenký film vody, který zadržoval v podkoží v oblasti středu těla.


Nepřehlédněte:
Ve fotogalerii na konci článku najdete 384 fotografií!

Už první vteřiny, které strávil na pódiu Essa Obaid, napověděly, že by tento pětatřicetiletý absolutní vítěz Arnold Classic Amateur z roku 2010 nemusel mít potíže s tím, aby o něco vylepšil své dosavadní výsledkové maximum z Olympie, kterým je 14. příčka, jež mu zde patřila v sezóně 2012. Essa se na klání prezentuje vylepšenými objemy, širokými zády i masivními rameny. Přidat dokázal i velmi pěknou formu. Kromě ne zcela ideální stavby těla ke stinným stránkám jeho semifinálového vystoupení patřila také nedostatečná kontrola břišních svalů.

Jako třetí se na pódiu při svém prvním startu na Olympii představil Mohamad Bannout, jenž na profesionálních soutěžích zpravidla těží z ostrosti a fantastického vyrýsování. Dost možná i proto, že v přípravě utrpěl několik zranění, na pódium tentokrát tyto přednosti přinést nedovedl a už poté, kdy si individuálně odpózoval povinné postoje, bylo jasné, že na něj zbude až dělené šestnácté místo.

Phil Heath v semifinále Mr. Olympia 2015
(Foto: www.eastlabs.sk / Igor Kopček)

Další z nováčků startovního pole Mr. Olympia Max Charles zaujal již více. Pozornost poutal mamutí horní polovinou těla, skvělými rameny, hrudníkem i pažemi. Právě masivnost zmíněných partií je příčinou, že ačkoliv Charles v posledních měsících viditelně zapracoval na rozvoji stehen, jeho postava stále působí mírně nevyváženě a do budoucna tak bude muset v oblasti dolních končetin přidat ještě více svalové hmoty.

Roelly Winklaar si v kuvajtském Oxygen Gymu pro své letošní vystoupení na Olympii přichystal lepší formu než vloni. Obětoval něco málo z plnosti svalů tomu, aby tentokrát na rozdíl od loňska při pózování udržel břišní stěnu pod kontrolou, a tento krok se mu už v semifinále jednoznačně vyplatil. Zaujal pěknou úpravou pokožky a samozřejmě fantastickými pažemi, jejichž rozvojem se mu rovná snad jenom Phil Heath.

Brad Rowe si před svým prvním startem na Mr. Olympia byl dobře vědom, že se většině soupeřů nebude moci svými objemy rovnat, a tak se ze svého těla, které muselo v předchozích dvanácti měsících snést zátěž v podobě vystoupení na sedmi soutěžích, pokusil vymáčknout nejlepší možnou formu. To se dvaatřicetiletému borci podařilo, a ačkoliv i on je už po semifinále stejně jako Mohamad Bannout odsouzen k dělené šestnácté příčce, rozhodně si na Olympii zatím vede důstojně.

Nizozemský profesionál ghanského původu William Bonac na pódium podle očekávání přinesl obrovské množství plných, kulatých svalů a ceněnou přednost v podobě tvrdých, ostře řezaných gluteů. Poté, kdy se vloni netěšil přílišné přízni rozhodčích a musel se spokojit s patnáctou příčkou, má letos na dosah umístění v první desítce.

Pětadvacetiletý Maročan Aziz Jalali na fotografiích z předsoutěžní přípravy působil, že se pro své první vystoupení na Mr. Olympia nemůže stihnout dostat do solidní formy. Nakonec se mu to podařilo, a ačkoliv by mohl být dotaženější, plnější i celkově vyváženější, ani on se ve startovním poli soutěže vysloveně neztrácí. Podobně jako Bannout nebo Rowe umístění na chvostu startovního pole však neunikne.

Jako devátý na pódium nastoupil první z velkých favoritů soutěže - Dexter Jackson. Fantastickými tvary disponující legendární kulturista od prvních sekund strávených v záři reflektorů nenechal nikoho na pochybách, že i letos bude bojovat o přední příčky. Rozhodčím se i ve svém věku dokázal prezentovat lehce patrným zlepšením celkových objemů, výbornými zády a samozřejmou svalovou vyzrálostí. Závodník se zřejmě nejkonzistnější špičkovou výkonností v historii kulturistiky na Mr. Olympia 2015 téměř jistě dokáže vylepšit loňské páté místo a finále má už pouze odpovědět na to, o kolik příček to bude.

Pěkným "V" tvarem trupu a skvělými pažemi disponující Američan Jonathan Delarosa se letos potýká s tím, že se mu na pódium nedaří přinést stejnou finální dotaženost jako vloni, a tento problém se u něj projevuje také při jeho účasti na Olympii. Výsledkově si proto proti loňské čtrnácté příčce zřejmě pohorší.

William Bonac v semifinále Mr. Olympia 2015
(Foto: www.eastlabs.sk / Igor Kopček)

Německý profesionál Ronny Rockel nejlepší roky své kariéry sice už prožil, na Mr. Olympia však vůbec nezávodí ve špatné formě. Prezentuje se úzkým pasem i výbornými kvadricepsy a například zmíněného Delarosu by měl ve výsledkové listině pohodlně předstihnout.

Po Ronnym pódium patřilo devětatřicetiletému Fredu Smallsovi, jenž si pro účast na Olympii nachystal nejmohutněji působící postavu v celé své kariéře. K jeho vlastní škodě však tentokrát postrádá potřebnou ostrost.

Mamdouh Elssbiay přesto, že si proti loňskému sedmému místu letos na Olympii možná výsledkově polepší, zklamal. Ačkoliv sliboval lepší formu než vloni, ke gargantuovským objemům ani tentokrát optimální fazónu přidat nedokázal. Zvláště patrné je to v oblasti břišních svalů, kde jako by postrádal potřebnou separaci. Pokud by na pódium nastoupil o několik kilogramů lehčí a vysušenější, favority by jistě potrápil více.

Robert Piotrkowicz představuje kulturistu, který na soutěžích doplácí na určité strukturální nedostatky, a bude tomu tak i na letošní Olympii, kdy mu útok na jiné než dělené šestnácté místo neumožní nedostatečně oblé kvadricepsy a široký pas. Ačkoliv především v čelních postojích Robert nedisponuje špatnou formou, v zadních partiích byl jistě už i dotaženější.

Victor Martinez na pódium přinesl svůj standard z posledních dvou sezón, což na jedné straně představuje stále výborného kulturistu, na straně druhé se ale zdaleka nejedná o toho Victora Martineze, který v roce 2007 na Olympii pořádně zatápěl vítězství obhajujícímu Jayovi Cutlerovi.

Pokud jsme se o několik odstavců výše zmínili o tom, že Mamdouh Elssbiay na letošní Olympii prozatím nenaplňuje očekávání, pak je třeba jedním dechem dodat, že jsou zde i borci, kteří příjemně překvapili. Patří k nim také pouze čtyřiadvacetiletý Dallas McCarver, jenž se na klání prezentoval znatelným zlepšením. Proti svému vítěznému vystoupení na květnovém California Pro zaujal kvadricepsy vylepšenými jak po stránce separace, tak i objemů a naznačil, že před sebou může mít zajímavou kariéru. Při porovnávání podle startovních čísel se po boku zkušenějšího Curryho, Martineze nebo Piotrkowicze vůbec neztrácel.

Při neúčasti Cedrica McMillana jako další před rozhodčí předstoupil Brandon Curry, jenž disponuje výbornou stavbou těla i pěknými tvary, ale opakovaně doplácí na to, že nedovede přinést na pódium solidní formu. To jej bude stát slušný výsledek i na Olympii.

Výsledkově si s největší pravděpodobností pohorší také pěkně stavěný Steve Kuclo. V konkurenci, jaká se k soutěži letos sešla, je patrné, že k tomu, aby naplnil své ambice i potenciál, potřebuje přidat detaily, separaci, ale také další kilogramy svalové hmoty.

Johnnie Jackson v semifinále Mr. Olympia 2015
(Foto: www.eastlabs.sk / Igor Kopček)

Kuclo měl při soutěži i tu smůlu, že při porovnávání podle startovních čísel stál na pódiu vedle Dennise Wolfa, který naopak disponuje brutálními objemy, detaily, svalovou vyzrálostí a který v posledních letech navíc dokáže na pódium přinést vždy perfektní formu. Nejinak tomu je i letos, kdy německý závodník opět atakuje přední příčky. Kromě výčtu výše zmíněných předností pozornost Wolf poutá také oblými a hluboce separovanými kvadricepsy, mohutnými hamstringy, které jako by se v bočních postojích až dotýkaly podlahy, a úzkým pasem. Přesto někteří Dennisovi po semifinále vytýkají určitou plochost a bude zajímavé sledovat, zda se mu pro druhou polovinu soutěže podaří jeho svaly více naplnit.

Jako další na pódium nastoupil Johnnie Jackson, jenž se mohl chlubit zřejmě nejlepšími trapézy ze všech účastníků startovního pole. O tom, že jinak v pěkné formě závodící veterán připomíná famózní horní a slabou dolní polovinou těla dva zcela jiné kulturisty, se věrným fanouškům bodybuildingu už asi není potřeba zvláště zmiňovat.

Juan Morel optimálně nenačasoval formu, a tak si i on podobně jako někteří jeho další kolegové a soupeři letos na soutěži proti loňsku výsledkově pohorší.

Jako předposlednímu pódium patřilo čtyřicetiletému Shawnu Rhodenovi. Ten s cílem zapracovat na objemech vynechal jarní soutěže a na Mr. Olympia se díky tomu zřejmě prezentoval prozatím životní formou. Znovu zaujal dokonalou symetrií a stavbou těla, pozornost poutal ale i úzkým pasem, masivními kavdricepsy a napruhovanými hýžděmi v zadních i bočních postojích. Vytknout by se mu dala nižší bojovnost a také určité problémy s kontrolou břišní stěny, které se u něj objevily snad vůbec poprvé a jsou nejspíše daní za nové objemy a celkově plněji působící svaly.

Úřadující šampión Phil Heath v duchu tradice na pódium nastoupil jako poslední. Jistě působící pětatřicetiletý Američan si na scénu přinesl lepší formu než vloni a pravděpodobně ideálnímu vzhledu jeho postavy z roku 2011 není na letošní Olympii příliš daleko. Dělí jej od něj pouze tenoučký film vody, který během semifinále držel v podkoží některých partií. Rozdíl mezi Philem Heathem ze sezóny 2011 a 2015 je pak také v soutěžní hmotnosti, přičemž ta letošní je samozřejmě o několik kilogramů vyšší.

Po individuálním pózování přišla na řadu porovnávání podle startovních čísel a také semifinálová vyvolávání. To první se kromě Phila Heatha, jenž je v tuto chvíli velmi blízko svému pátému titulu, stalo příležitostí pro Dextera Jacksona, Mamdouha Elssbiaye, Dennise Wolfa, Shawna Rhodena a Roellyho Winklaara. Právě z této šestice v dalším průběhu soutěže vykrystalizovalo i složení první čtveřice letošního ročníku Mr. Olympia. Téměř jistě ji budou tvořit Heath, Dexter Jackson, Wolf a Rhoden. Jak si mezi sebe tito borci nakonec rozdělí přední příčky, bude jasné zítra v brzkých ranních hodinách našeho času.

Semifinálovou fotogalerii tvořenou snímky, které v Las Vegas pořídili naši naši kolegové z partnerského slovenského webu EastLabs.sk, Vám nabízíme níže.


Semifinálová porovnávání


Semifinálová vyvolávání


Branch Warren

Essa Obaid

Mohamad Bannout

Max Charles

Roelly Winklaar

Brad Rowe

William Bonac

Aziz Jalali

Dexter Jackson

Jonathan Delarosa

Ronny Rockel

Fred Smalls

Mamdouh Elssbiay

Robert Piotrkowicz

Victor Martinez

Dallas McCarver

Brandon Curry

Steve Kuclo

Dennis Wolf

Johnnie Jackson

Juan Morel

Shawn Rhoden

Phil Heath


Foto:
www.eastlabs.sk / Igor Kopček


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

20.09.07:36Vitasonny - Jak jsem psal DEXTER je famozní, měl vyhrát, a wolf a ramy..-1
20.09.02:41jari - Ta komprese těch fotek je děs*36* +1
20.09.01:46m1ro - Heath mi prijde suverenne nejlepsi, nikdo nema takove deta..
19.09.23:05igi27 - trochu off topic (212 lbs) - Marian sa zda, ze nebol, v pr..
19.09.23:00kulturistikabb - Phil sa my minulé roky nepáčil s čím prišiel. Ale teraz vy..
19.09.22:03kulturistikabb - Takto som to aj ja videl počas prenosu. Bonaca dajú do Top..
19.09.21:59kulturistikabb - Winklaar obetoval veľkosť a objemy pred pripravenosťou. Fa..
19.09.21:55kulturistikabb - Wolf životná forma je to možné že predstihne Rhodena.
19.09.21:51kulturistikabb - Dexter ak by vyhral, čo je ťažko možné momentálne tak by s..
19.09.21:51kulturistikabb - Dexter ak by vyhral, čo je ťažko možné momentálne tak by s..+1
19.09.21:49kulturistikabb - Presne tak si to aj ja predstavujem. Že ako by to dopadlo ..
19.09.21:02fismaistr - pokud by Green nastoupil tak s tou svoji stavbou bude tak ..-3
19.09.20:48igi27 - Dexter, Wolf aj Bonac maju velmi slusnu formu!! Aj tent..+1
19.09.20:36igi27 - vraj sa snazil az prilis odvodnit, a nejak mu z toho telo ..
19.09.19:53Tom.K. - Mam to presne tak. V dobe kdy Dexter vyhral, me nijak nena..+1
19.09.19:47mrpsychic - No nakonec je to pěkná podívaná i bez Kaie ale nemůžu se z..
19.09.19:39Bodza - Skvělý formy (většinou), úžasný fotky... boj o druhý místo..
19.09.18:47mutagenn - Za mě: 1.Jackson 2.Heath 3.Rhoden 4.Wolf+2
19.09.18:18chris - Hm, kde je Evan Centopani? niečo mi ušlo? ale o tom som ne..
19.09.18:15ironfighter - mohl hrat Hulka, staci jen zelene mazani :-D a Phil zase S..
19.09.18:11arnoldschw - Se podívejte na minulý ročníky takle v poho Heat nikdy nev..
19.09.18:08Turakam - si sa zbláznil, má naj nohy súťaže po Ramym:)+1
19.09.18:06kepasa - nesplietaj dve na tri...
19.09.17:04The.FleX - Po shlednuti videozaznamu semifinale jsem vse pochopil!!! ..
19.09.16:41Číča - Myslím si,že Rhoden ztrácí dost na nohách. Ač má jednoznač..
19.09.16:16CZEBLADE - kdo fandí Philovi, nechť si dá facku *88*
19.09.15:47maxpoint97 - Když neumíš fetovat, tak nefetuj.
19.09.14:53Vitasonny - ***-5
19.09.14:31The.FleX - Jen zahlidnu ty drzky Heatha a mam nervy. A ten jeho Most..+2
19.09.13:46Pr!nc - Je fakt, že po shlédnutí videa musím říct, že ty fotky dos..
19.09.13:34Paulie02 - V čem vás proboha zklamal, vždyť má nejlepší formu v život..+3
19.09.13:16bob79 - Phil Heath a Shawn Rhoden podle mě maj nejlepší kvalitu ..+1
19.09.13:05Pr!nc - https://www.youtube.com/watch?v=KbOAI-KuRpI Odkaz na ce..
19.09.12:53Pr!nc - Vidím to takto: 1. Heath - určitě nejlepší od roku 2011..
19.09.12:52fismaistr - Winklaar se zlepšil oproti 2014 kde s tím břichem vypadal ..+2
19.09.12:43jari - Zajímavý jak na videu se Phil až dramaticky ztrácí, přebíj..
19.09.12:43Zodiak411 - To je to dramatické zlepšení :D +2
19.09.12:43Sidic - V článku máš napsaný, že kuli zdravotnim problemum.
19.09.12:40Sidic - Letos mi konečně po pár letech Phil zavřel hubu a přišel f..+1
19.09.12:40člověk - Winklaar zlepšil asi akorát to, že mu už neleze vetřelec z..
19.09.12:34Zodiak411 - Winklaar se dramaticky zlepšil...+2
19.09.12:32fismaistr - U mě jednoznačně Phil na prvním místě, druhý Rhoden, třetí..-1
19.09.12:18Zodiak411 - První je porovnávali po šesti dle čísel.Pak až byla jednot..+2
19.09.12:11willy666 - podla video zaznamu je Phill vs Rhoden vyrovnanejsi suboj ..+1
19.09.12:06Maerlyn0 - Heath je jasnej vítěz, jak tu všichni píšou, ta separace s..-1
19.09.11:46marekC. - Pro mě je Phil Heath jasný vítěz, ta separace a plnost tva..
19.09.10:51dzmilo - Skoda...
19.09.10:50amoresPE - U mna tiez Rhoden tento rok.
19.09.10:47dzordn2 - O Cedricu McMillanovi je zmínka hned v prvním odstavci :-)
19.09.10:42phibo - Heath má o třídu lepší záda.
19.09.10:32dzmilo - Mamdouh Elssbiay vizera ze ide prasknut, jeho rysy vobec n..+1
19.09.10:32amoresPE - https://m.youtube.com/watch?v=gSg7nkPLX_s
19.09.10:28kepasa - Inak musim uznat, ze Phil Heath prisiel v paradnej forme a..
19.09.10:26kepasa - Z fotiek mi pride jednoznacne najlepsi Phil Heath. Proste ..
19.09.10:18Boban123 - Co se stalo s Cedrikem vždyt na konferenci byl ne?
19.09.10:10amoresPE - Uplna katastrova uprava pokozky u Wolfa. Asi najhorsia z c..+2
19.09.10:0070mMyW!53 - nechapu proc je Wolf na fotkach s o nekolik trid horsich K..
19.09.10:0070mMyW!53 - nechapu proc je Wolf na fotkach s o nekolik trid horsich K..
19.09.09:55Vitasonny - 1. DEXTER 2. RHODEN 3. HEATH 4. ROELY 5. WOLF 6. RAMM..+3
19.09.09:27eraZ - Video som síce nepozeral, a nerád to priznávam ale podľa f..-2
19.09.08:59maxpoint97 - Ačkoliv nevynechám jedinou příležitost k zhejtování Heatha..+1
19.09.07:28Zodiak411 - Velmi mile mě překvapil Roelly.Letošní Olympie mi přijde o..-1
19.09.07:25willy666 - presne tak...Rhoden je masivnejsi,estetickejsi a pripraven..+1
19.09.07:20jari - Rhoden je pro mě letos Mr. O +1
19.09.07:18willy666 - prenos som pozeral a aj ked to nebola nejaka super kvalita..+1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínZapojte se do studie a získejte zdarm...
malex (12:45) • nové kolo! www.docs.google.com/forms/d/1inqkSbXR3tfDT2_JTyHYL0VvpPc5s_tkIroOI7D4Agc/ed...
magazínPavel Vacek - záda a břicho 3 týdny p...
PavelV (14:46) • Děkuju, budu se snažit.
magazínRadikální změna (XVI.): Ze dne na den...
Blizard3 (11:19) • Ahoj Jáne, děkuji za reakci. Vůle se změnit, je v podstatě to, co na začátek potřebuješ...
magazínPavel Vacek - záda a břicho 3 týdny p...
Zodiak411 (22:03) • Super videolog. Osobně bych s Pavlem uvítal další a kdyby to bylo i s Radkem Loncem, ta...
magazínRadikální změna (XVI.): Ze dne na den...
Ján Černák (15:33) • Zdravím premena je to parádna klobuk dole. Taky sa o to pokušam ale nemam pevnu volu na...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra