Reklama:

Australská vzpomínka
na Petra Stacha (I.)

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Brzy to bude téměř měsíc, kdy do kulturistického nebe odešla obrovská ikona československé kulturistiky - pan Petr Stach. Četné zahraniční kondolence tehdy provázely i vzpomínky na dnes již historická sportovní klání a události, jichž se Petr Stach jako závodník kdysi účastnil.

Jednou z takových byla i zpráva z Austrálie od majitele GMV Productions. Pan Wayne R. Gallasch, který se již několik desetiletí zabývá fotodokumentací a pořizováním videozáznamů z prestižních amatérských i profesionálních soutěží po celém světě, se s námi podělil o sadu unikátních fotografií z vlastní tvorby.

Všechny tyto fotografie Petra Stacha pořídil pan Gallasch v roce 1975, a to během mistrovství Evropy v Amsterdamu. Právě tato soutěž se stala pro Petra Stacha triumfální - ve střední váhové kategorii tehdy poprvé dosáhl na titul mistra Evropy.

Wayne si Petra z tehdejší doby vybavuje jako velmi skromného, který byl oslovením k focení velmi potěšen. "Bylo moc fajn s ním spolupracovat. Vzhledem k období tehdejší 'studené války' byl fotografování přítomen i politický dohled - Čech, jenž měl na Petrovo účinkování a aktivity na Západě dohlížet. Přestože se tento úředník snažil působit dojmem zájmu, bylo patrné, že o kulturistice toho ve skutečnosti moc neví. V komunikaci s Petrem a zmíněným úředníkem mi pomáhal Wilfried Dubbels. Němčina byla pro Čechoslováky zřejmě praktičtějším jazykem. Až v roce 1998, kdy jsem se s Petrem po letech zase setkal, jsme si báječně pohovořili již v angličtině. "

Pan Gallasch doplnil, že se jedná o unikátní - v některých případech veřejně nikdy neprezentované snímky (některé přineseme v druhém díle tohoto článku), které Petr bohužel taktéž nikdy neviděl. Výjimkou jsou jen barevné, za jejichž kvalitu se pan Gallasch omluvil. Jedná se o dříve pořízené kopie původních fotografií. Originály se mu po jejich odeslání do zahraničních médiích bohužel již nikdy nevrátily. Video s výše zmíněnou vítěznou událostí a Petrem Stachem lze po mnoha letech zakoupit na webových stránkách pana Gallasche, který mj. vytvořil i další záznamy z jiných sportovních klání s českou účastí.

Až nyní, s vědomím data zmíněné události (6. září 1975) si uvědomujeme, že tento článek i fotografie Vám přinášíme téměř na den přesně od pořízení fotek. Právě včera to bylo 40 let, kdy Petr zmíněnou soutěž vyhrál.


Petr Stach objektivem Wayna R. Gallasche


Foto:
Wayne R. Gallasch, GMV Productions - www.gmv.com.au


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

07.09.13:46kome - Souhlas, člověk si říká, že takhle by chtěl vypadat.
07.09.13:26smarug - Taketo klasicke postavy boli pre mna najkrtajsie dnes uz j..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra