Reklama:
100% Whey Protein od Extrifitu v akci 2000 g + 2000 g!
Nejprodávanější v ČR. 4 kila špičkového proteinu za skvělou cenu! Nové příchutě! Více zde.

IFBB North American Championships 2015: noví profesionální kulturisté!

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Pittsburgh Masters Professional Championships 2015: výsledky a fotografie!

V americkém Pittsburghu se v těchto dnech spolu s profesionální soutěží Pittsburgh Masters Professional Championships koná také další ročník amatérského klání IFBB North American Championships, jež svou tradici s přestávkami píše už od roku 1949, kdy se zde v kulturistice mužů k vítězství probojoval legendární Clarence Ross. Právě zápolení kulturistů nadále zůstává nejatraktivnější součástí celých závodů a nejinak tomu bylo i letos, kdy zde v nejrůznějších hmotnostních a věkových kategoriích mužského bodybuildingu o přízeň rozhodčích bojovalo 232 sportovců ze Spojených států, Mexika a Kanady.

Hlavním motivem pro účast na závodech pro většinu kulturistů byla šance na získání profesionální karty. Těch se na IFBB North American Championships v posledních letech uděluje hned několik a letos to bylo podle následujícího klíče:

  • kulturistika mužů bez rozdílu věku - profesionální kartu získávají závodníci, kteří se v souboji o absolutní vítězství umístí na prvním až třetím místě
  • kulturistika mužů masters nad 35 a nad 40 let - profesionální kartu získávají závodníci, kteří se v souboji o absolutní vítězství umístí na prvním a druhém místě
  • kulturistika mužů masters nad 50 a nad 60 let - profesionální kartu získávají absolutní vítězové

A kteří závodníci se na soutěži k profesionální kartě letos nakonec probojovali?


Mitchell Staats

V kulturistice mužů bez rozdílu věku se po působivém vystoupení k absolutnímu vítězství a profesionální kartě probojoval devětadvacetiletý Mitchell Staats. Přibližně 170 cm vysoký závodník, jenž si před tím, než na klání nedal šanci soupeřům v absolutce, poradil také se všemi čtyřiceti soupeři v kategorii do 90 kg, těžil z kompletně působící postavy i výborných objemů. Mezi profíky bude působit v kategorii do 212 liber.


Gerald Williams

Gerald Williams profesionální kartu získává jako vítěz zápolení v kulturistice mužů do 102 kg a druhý muž následného souboje o titul absolutního šampióna. Rovněž devětadvacetiletý borec se závodění v kulturistice věnuje už od roku 2003, že se v něm skrývá opravdu zajímavý talent, naznačil pak poprvé v sezóně 2005, kdy se v konkurenci Steva Kucla probojoval k titulu absolutního vítěze na NPC Teen Nationals. Na letošním IFBB North American Championships ke Geraldovým přednostem patřily pěkné tvary, těžil ale i z dobré stavby těla nebo skvělého rozvoje svalstva v oblasti zad. Rušivým dojmem na postavě tohoto 173 cm vysokého závodníka naopak působila v některých pózách poměrně citelně patrná gynekomastie. Krátce po soutěži Williams hovořil o tom, že by profesionální debut mohl absolvovat v kategorii open na Golden State Grand Prix 2016.


Russ Allen

Jako poslední z borců nastupujících v kulturistice mužů mez rozdílu věku profesionální kartu získal vítěz kategorie nad 102 kg Russ Allen. Přibližně 175 cm vysoký a na soutěži asi 104 kg vážící závodník na IFBB North American Championships uspěl díky vyváženosti postavy, vysušeným a vysekaným kvadricepsům i širokým zádům. Protože chce mezi profíky působit v kategorii open, je před ním nyní další objemová fáze přípravy. Pokud pětatřicetiletý Russ bude spokojen se zlepšeními, kterých v ní dosáhne, premiérový start mezi elitou by si mohl připsat už v příštím roce.


Sean Harris

Sean Harris profesionální kartu získal jako absolutní vítěz kategorie nad 35 let. Asi 178 cm vysoký kulturista, jenž na akci závodil v hmotnostní kategorii do 102 kg, úspěch slavil díky velkým, plným svalům, s nimiž by se nemusel ztratit ani mezi profíky. V souvislosti se svým profesionálním debutem devětatřicetiletý Sean zmínil New York Pro 2016.


Corey Henderson

Druhou profesionální kartu v kulturistice mužů masters nad 35 let vybojoval vítěz kategorie do 90 kg Corey Henderson, který se řadí už mezi čtyřicátníky. Svěřenec trenéra Dona Longa na klání závodil v perfektní formě, k jeho přednostem patřily i pěkné tvary a pozornost poutal také úzkým pasem a napruhovanými hýžděmi. Po závodech hovořil o tom, že si nyní dopřeje nějakých osm měsíců tréninku a pak si na zatím blíže nespecifikovaných soutěžích v lehčí váze pokusí zajistit kvalifikaci na Olympia 212 Showdown 2016.


Deshawn Glass

V kulturistice mužů masters nad 40 let se k absolutnímu vítězství probojoval výše zmíněný Corey Henderson. Ten však v tu chvíli měl profesionální kartu už jistou, a tak mezi čtyřicátníky měli šanci na přestup do profesionálního tábora dostat borci, kteří se v souboji o celkové prvenství probojovali ke druhé a třetí příčce. Na druhé místo v absolutce nakonec dosáhl Deshawn Glass, jenž o několik okamžiků dřívetriumfoval v hmotnostní kategorii do 102 kg. Profesionální debut si tento třiačtyřicetiletý borec plánuje připsat v příštím roce.


Dale Smith

Další v pořadí při souboji o profesionální kartu mezi čtyřicátníky skončil přes 127 kg vážící šampión kategorie nad 102 kg Dale Smith. Už údaj o hmotnosti zmíněného závodníka napovídá, že jeho nejvýraznější předností bylo především obrovské množství svalové hmoty.


Joe Tong

V kulturistice mužů masters nad 50 let si absolutní vítězství připsal čerstvě padesátiletý Joe Tong, jenž na klání závodil v hmotnostní kategorii do 102 kg. Přibližně 175 cm vysoký Tong svůj výkon na IFBB North American Championships postavil na výborných objemech i svalové vyzrálosti. Profesionální debut by si tento svěřenec trenéra Neila Hilla, jenž byl v minulosti sparing partnerem Mika Christiana nebo Garyho Strydoma, mohl připsat v příštím roce.


Clint Struble

Jako poslední si na severoamerickém šampionátu profesionální kartu vybojoval třiašedesátiletý Clint Struble, jenž se stal absolutním vítězem zápolení v kulturistice mužů masters nad 60 let.

Na IFBB North American Championships se závodí i dnes,
kdy o profesionální karty budou bojovat sportovci z dalších kategorií. Nové profesionály z physique mužů, kulturistiky žen, fitness žen, figure žen, bikini fitness žen a physique žen Vám představíme v nejbližších dnech.


Foto:
www.npcnewsonline.com / Amir Mirandi


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

05.09.15:27maxpoint97 - Hmm.. Ten Staats stojí za sledování... 29 let, perfektní t..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 55 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínŠokující zpráva: Zemřel profesionální...
dzordn2 (04:54) • Tipl bych kolem třiceti nebo něco málo přes třicet. Ale přesně jsem to z nějakého důvěr...
magazínŠokující zpráva: Zemřel profesionální...
vlkodav (23:29) • To nejdulezitejsí, věk????
magazínNominace závodníků na mistrovství svě...
LeToucan (21:05) • Počty jsou neuvěřitelný a složení hodně zajímavé (v tom horším slova smyslu) :)
magazínNominace závodníků na mistrovství svě...
Hockey1000 (18:58) • Ty počty lidí jsou až neuvěřitelný*79* (v tom nejlepším slova smyslu)
magazínŠokující zpráva: Zemřel profesionální...
Zodiak411 (14:09) • Chudák. Jen doufám, že se toho nechytne jistý osvícenec a nebude zase psát, jak s ním m...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra