Reklama:
Hydro od Smartlabsu 2000 g + 908 g ZDARMA
Nejrychleji stravitelný legendární protein nyní v extrémní akci! Více zde.

CrossFit: Závod Czech Beast Challenge 2015 se blíží!

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Svátek českého CrossFitu se blíží. Již tento víkend, tedy 5 - 6. 9. 2015, se na brněnském Velodromu uskuteční další ročník největšího českého crossfitového závodu Czech Beast Challenge.

Závodu se zúčastní celkem 180 atletů, kteří budou závodit v 6 kategoriích. Otevřena bude kategorie elitních mužů, elitních žen, masters závodníků a týmů, šanci dostanou také nováčci, kteří si zasoutěží v rámci kategorie sport.

Na to, jak probíhají finální přípravy závodu a na co všechno se mohou závodníci i diváci těšit, jsme se zeptali hlavního organizátora závodu Davida Egydyho.

Davide, v jaké fázi jsou přípravy na letošní Czech Beast Challenge? Už jste hotovi, nebo se ještě hekticky pracuje?

Tento rok jsem s přípravami asi nejvíc pozadu, jak jsem kdy byl. :) Ale zvládáme, máme super tým, který maká na 100 %, takže vše stihneme. Pracuje se ale hekticky do pozdních nočních hodin každý den, protože máme všichni i běžné pracovní povinnosti, kterým se musíme věnovat. Na to už jsme ale zvyklí, jinak to prostě nejde.

Loni ti s organizací závodu pomáhali profesionálové, letos jej chystáte sami. Bude mít závod i navzdory tomu minimálně stejnou kvalitu jako loni?

Ano, jsem přesvědčen, že vše bude na špičkové úrovni. Za čtyři roky pořádání této soutěže už máme svoje zkušenosti a hodně nám pomohlo vidět, jak to šlo loni, když nám pomáhali profíci ze zahraničí. Jen kopírujeme model, který už jindy jinde fungoval.

Akce se v letošním roce bude konat v Brně, v areálu Velodromu. Ovšem dle dostupných informací se některé disciplíny uskuteční i mimo areál. Bude k přejezdu potřeba auto?

Mimo areál Velodromu proběhne jen jedna disciplína, ta proběhne na koupališti Riviéra, které je asi 5 minut pěšky od Velodromu, takže auto potřeba nebude.

Kvalifikační workouty jsi vymýšlel sám, jak to bude s těmi soutěžními?

Soutěžní workouty jsem sestavoval já a konzultoval je s Jirkou Chromcem, který bude hlavním flow masterem závodu, takže to byla tak trochu společná práce. Co se týče jejich složení, nebylo letos příliš prostoru vymýšlet nějaké velké inovace, ale i tak máme workouty, které u nás na závodech ještě nebyly.

Nachystali jste na závodníky nějaké "špeky"?

Ano, pár "špeků" tam je, snažil jsem se co nejvíc využít toho, co Velodrom nabízí, bude použito i netradiční vybavení, ale vše se ponese v duchu ryzího CrossFitu, takže opravdu je na co se těšit. :)

Budete soutěžní WODy před závodem testovat?

Něco jsem testoval, ale ne všechno. Nejsem teď právě zdravotně úplně v pořádku, léčím zánět, takže někde spoléhám čistě na svoje zkušenosti a intuici.

Jak bude zaručena spolehlivost a proškolenost rozhodčích?

Hlavním rozhodčím bude Zdeněk Weig, který si rozhodčí svolal již minulý týden v Praze k malému školení. To samé jsem udělal já s druhou skupinkou tady v Brně. Všichni naši rozhodčí mají certifikát, který se získává na crossfit.com.

Závod bude probíhat po oba víkendové dny. Co bude na programu v sobotu a co v neděli?

Sobota bude hlavní den pro kategorii sport, která již v neděli nezávodí. Jejich program zakončíme na afterparty, která proběhne na parníku na brněnské přehradě. V neděli bude mít hlavní slovo elita, která bude závodit po oba dva dny, jejich závod vyvrcholí velkým finále v neděli odpoledne.

Bude možné zakoupit v areálu nějaké občerstvení, nebo by se měli závodníci i diváci patřičně vybavit doma?

Vše bude v areálu k zakoupení. V tomto ohledu bude celá akce velice dobře zajištěna našimi partnery Subway, MyFood, Primal Pantry (paleo tyčinky), vodu dodá společnost Iodica.

V případě, že budou diváci platit vstupné, jaká bude jeho výše?

Vstupné bude 140 korun na den, nebo 240 na oba dny.

Jací budou pro letošek partneři akce?

Máme kolem dvaceti menších partnerů, všichni jsou uvedeni na našich stránkách czechbeastchallenge.cz a všichni budou mít na místě svůj stánek. Pro letošek nemáme žádného velkého partnera, ale i tak máme cen do závodu hodně, takže se mají atleti na co těšit. :)


Ohlédnutí za Czech Beast Challenge 2014Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínMr. Olympia 2019: výsledky a fotograf...
Nasser (18:04) • Nemecko ma velmi dobre zavodniky jako Tim Budesheim a Roman Fritz. Jestli maji vic nebo...
magazínMr. Olympia 2019: výsledky a fotograf...
Turakam (17:53) • Bonac ako druhý je dobrý vtip, zamrzela trošku finálna fazona Curryho, inak by som nema...
magazínMr. Olympia 2019: výsledky a fotograf...
jari (15:11) • Jsi hodně vnímavý, i tohle samozřejmě hraje velkou roli :)
magazínMr. Olympia 2019: výsledky a fotograf...
Spazik (14:36) • Potom v USA je hodně černochů -> lepší genetika pro BB :)
magazínMr. Olympia 2019: výsledky a fotograf...
KKarmasin (09:37) • S tím hodnocením Německa zapomínáte na jednu věc a to, že jejich národní IFBB federace...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra