Reklama:
Protein Extrifit v akci 2270 g + 1000 g ZDARMA
Zásoby doplněny, akce pokračuje! Protein s postupným uvolňováním v exkluzivní akci! Více zde.

Street Workout World Championship 2015 měl i české zastoupení

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Světová federace street workoutu a kalisteniky WSWCF uspořádala další světový šampionát ve free stylu, který se uskutečnil 25. 7. v Moskvě. Závod byl určen nejlepším závodníkům národních šampionátů, to bylo kvalifikační síto.

Do Moskvy se k této příležitosti sjelo 61 závodníků ze 48 zemí světa. Spojené státy, Rusko, Kazachstán, Hong Kong, Malajsie, Maroko, Izrael a mnoho dalších zemí se objevilo na startovních listinách za jmény účastníků. Nechyběla ani Česká republika. Tu reprezentovali David Hanáček a Kateřina Weisserová, kteří si účast na světové soutěži vydobyli vítězstvím na 1. českém street workoutovém šampionátu.

Závodníci se postupně sjížděli na místo konání závodu během 23. července, někteří opozdilci dorazili den poté. Všichni byli po přesunu z letiště ubytováni v hotelu Cosmos. V pátek byla na programu prohlídka města i nového street workoutového parku zbudovaného jedním z hlavních partnerů šampionátu - firmou Kenguru Pro, v sobotu už se rozjela vlastní soutěž.

V letošním roce měli závodníci v semifinále i finále na předvedení toho nejlepšího, co umí, tři minuty, což je o minutu delší časový interval, než jim byl vyměřen v loňském roce. "Uvidíme, zda toto pravidlo vydrží i do dalších let, jelikož prostojů na pódiu bylo k vidění mnoho a soutěžící využívali delšího času spíše k odpočinku a občerstvení než k prodloužení soutěžních sestav," řekl ve svém komentáři předseda představenstva Czech Street Workout Association Vladimír Vlček.

Na soutěžním pódiu šampionátu se postupně představilo 46 mužů a 15 žen. Jejich výkony hodnotila sedmičlenná porota ve složení Lasse Tufte (dynamic move judge), Smith Mangena (combination judge), Jay Barstarzz (dynamic move judge), Stephen Iambarstarzz (combination judge), Makar Zubkov (static element judge), Nikolay Lobanov (static element judge) a Vanna Twentyfoursevenbarz (overall women competition judge).

Nejvíce bodů od porotců získal francouzský závodník Eryc Ramiro Ortiz Avendano, který tak obhájil své vítězství z minulého roku, mezi ženami předvedla nejlepší výkon Jesicca Sandra Bogdanov, závodnice Spojených států. Naše Kateřina Weisserová si ze šampionátu přivezla desáté místo, Davidovi Hanáčkovi uniklo jen těsně finále a v konečném žebříčku skončil šestnáctý.

Oba čeští závodníci na tomto mezinárodním šampionátu posbírali cenné zkušenosti i řadu dojmů. Velká akce s množstvím diváků ovšem byla slušnou zátěží na psychiku účastníků a tréma se nevyhnula ani naší Kateřině Weisserové. "Mrzí mě, že jsem nepředvedla to, co jsem chtěla. Jeden prvek jsem zapomněla, další jsem zkazila, přišlo panikaření a pak už se to jenom vezlo," popisuje šestnáctiletá závodnice svoje vystoupení. I když Kateřina neodvedla výkon podle svých představ, byla pro ni Moskva obrovskou motivací do další práce. "Mám plnou hlavu nápadů a jsem hrozně namotivovaná, tak doufám, že to vydrží a já toho dobře využiji," říká mladá závodnice, která má ale určité výhrady k vítězce ženské kategorie. "Její vystoupení jsem viděla a byl to zážitek. Je velice dobrá, to, co předvedla, je světové, jen mě mrzí, že je to profesionální gymnastka... Můj názor je, že profesionální gymnasté by se neměli účastnit republikových a už vůbec ne světových šampionátů ve street workoutu."

I druhý český účastník David Hanáček si ze závodu v Rusku přivezl řadu dojmů. "Hned prvním zážitkem byl pohled na náš hotel, který měl 30 pater a působil kolosálně. Další zážitek přišel po večeři, když jsme se šli projít po okolí a již po pár metrech jsme narazili na malou hrazdu. Tam jsme dostali za úkol vydržet co nejdéle ve visu, minimálně 2 minuty. Soutěžilo se o peníze, vklad byl v přepočtu asi 250 Kč, ten, kdo to zvládl, měl dostat trojnásobek svého vkladu. Nepodařilo se to nikomu, ale nám při tom došlo, že jsme v zemi, která workoutem opravdu žije," vypráví David. Co se týče vlastní soutěže, ani on nebyl se svým výkonem zcela spokojen. "Vzhledem k tomu, že jsem viděl, co všechno moji soupeři dovedou, bylo pro mě nutné předvést to nejlepší, co umím. Kolo bylo jedno, tříminutové, s tím, že do finále postoupí pouze 15 chlapců a 5 děvčat z celkového počtu. Ačkoli tři minuty cvičení pro mě byly nepředstavitelné, uteklo to nakonec docela rychle, jenže několik cviků mi bohužel nevyšlo podle představ. Snažil jsem se ale zapojit všechna hodnocená kritéria, prvky dynamické, statické, kombinace cviků s kreativitou a výsledkem toho bylo pro mě nádherné 16. místo," komentuje svůj výsledek David a při vzpomínce na soutěž dodává: "Motivace, kterou jsem dostal od všech těch lidí z celého světa, je obrovská. Nezapomenu na to, jak jsem stál a koukal na všechny, jak lítají po hrazdách a dělají úplné šílenosti. V té chvíli jsem si uvědomil, že v ČR jsme ještě hodně pozadu a máme se pořád co učit."

Nejlepší závodníci soutěže Street Workout Freestyle World Championship 2015
p. muži ženy
1. Ortiz Avendano Eryc Ramiro (Francie) Bogdanov Jessica Sandra (USA)
2. Polonski Robert (Litva) Kivelä Oona Katariina (Finsko)
3. Laizans Daniel (Lotyšsko) Ming Simone Sade (Anglie)


Street Workout World Championship 2015


Vítěz šampionátu - Eryc Ortiz


Vítězka šampionátu - Jessica Sandra BogdanovLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

17.08.10:27Lucie - to jsem ale ošklivá, ošklivá, ošklivá holka:D+1
16.08.10:01Tomandlik - Myslím, ze ho použila 3x... Hroznyyyy+3
16.08.04:03Petr Prielozny - ***-5
13.08.17:38mroZoZrout - musím souhlasit, palec
13.08.10:41Miroslav Brabenec - Jinak co se týče individuality v tréninku tak ano, máte pr..
13.08.10:39Miroslav Brabenec - Ok, pokud je to více o parťě lidí a mám to chápat jako živ..+1
12.08.11:04Lucie - Myslím, že srovnávat gymnastiku se street workoutem je jak..+2
12.08.07:53Miroslav Brabenec - Když jsem dělal sportovní gymnastiku, tak po pěti letech j..+2
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra