Reklama:
100% Whey Protein od Extrifitu v akci 2000 g + 2000 g!
Nejprodávanější v ČR. 4 kila špičkového proteinu za skvělou cenu! Nové příchutě! Více zde.

CrossFit: Czech Beast Challenge 2015 - kvalifikace ukončena

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Brány kvalifikace pro letošní ročník crossfitové soutěže Czech Beast Challenge jsou uzavřeny. Kdo kvalifikaci zaspal nebo poslal video nesplňující požadované standardy, má smůlu. Pro letošek bude jen divákem.

Kvalifikace na Czech Beast Challenge probíhala od 6. do 26. července, závodníci, kteří si chtěli vydobýt účast na této nejprestižnější tuzemské crossfitové soutěži, museli splnit tři kvalifikační workouty, všechny natočit a včas zaslat pořadatelům.

Workouty, kterými se atleti mohli nominovat do soutěže, vzešly z tvůrčí dílny hlavního organizátora akce Davida Egydyho, který k jejich obtížnosti řekl: "Nechtěl jsem lehkou kvalifikaci a to se povedlo. Některým závodníkům se úkoly zdály až příliš těžké, ale já myslím, že už bylo dost stále stejných kvalifikací. Atleti takhle alespoň mohli mít pocit, že dělali něco pořádného, měli to jako takovou malou předsoutěž. Myslím, že to tak má být, aby si každý zkusil, na jakou metu se dokáže dostat. Prostě posouváme hranice..."

Kvalifikační WODy byly následující:

1. kvalifikační workout - Karen
For time

  • 150 wall balls

pro CZB modifikace - 5 unbroken sets: 20 - 25 - 30 - 35 - 40

2. kvalifikační workout
AMRAP 10 min.
Kalendář soutěží CrossFitu 2015
CrossFit: Slovník
pojmů a cviků

  • 50 pull-ups
  • 400 m row
  • 30 shoulder to overhead (60/40 kg elite, 50/30 kg sport)
  • 20 toes to bar

3. kvalifikační workout
Time cap 5 min.
5 kol následujícího:

  • 10 bar facing burpees
  • 1 snatch (zvolená váha se už nesmí během WODu měnit)

Kdo si vybojoval účast na letošní soutěži Czech Beast Challenge, je v tuto chvíli už jasné. V kategorii elite se na brněnském Velodromu představí o víkendu 7. - 8. 9. 2015 šedesát mužů a všechny přihlášené ženy, kategorie sport přivítá 64 atletů a 36 atletek, startovní pole doplní ještě všechny přihlášené týmy a všichni přihlášení masters závodníci.

Velmi atraktivní souboje se očekávají především v hlavní mužské kategorii elite, kde se kromě českých top atletů představí i celá řada velmi kvalitních zahraničních závodníků. Jaké budou ve srovnání s nim české šance? "Myslím, že zahraniční účastníci první desítkou zamíchají a že budou pro české kluky super výzvou. Česká špička jim ale bude silným soupeřem, to závod ještě okoření, takže můžeme očekávat vynikající bitvu," těší se Egydy. V elite kategorii mužů nastoupí do závodu z prvního místa v kvalifikaci slovenský závodník Erik Tóth, který bude bezesporu horkým favoritem na vítězství. Z žen obsadila první místo kvalifikace Michaela Palová, ostřílená atletka, která bude ve startovním poli také jen těžko hledat konkurentku.

Velmi dramatický souboj bude k vidění i v soutěži týmů. Zde budou s největší pravděpodobností hlavními aktéry týmy Bigger Stronger Faster a Superior 14, kteří jsou si navzájem velkými soupeři. V kvalifikaci skončil o trochu lépe tým Superior 14, do závodu postupuje z prvního místa, tým Bigger Stronger Faster byl v kvalifikaci sice druhý, ale zase je vítězem loňské Czech Beast a určitě bude mít velké ambice titul obhájit.

Ani v letošním roce nebude na soutěži Czech Beast chybět kategorie masters. V kvalifikaci se o první místo podělil vynikající český atlet Radek "Hadrák" Hadrovský s polským závodníkem Michal Dwornikem, ovšem ve vlastním závodě může být vítěz jen jeden a teprve v neděli 7. 9. bude jasné, kdo bude mít tentokrát "svůj" den.

Nejvíce závodníků, a to rovná stovka, bude startovat v kategorii sport určené začínajícím a hobby atletům. Zde vyhrál kvalifikaci mezi muži Pavel Jancek z gymu CrossFit Zlín, mezi ženami si nejlépe vedla Soňa Karásková z pražské CrossFit Meat Factory. Jelikož ale výkony začínajících atletů bývají nezřídka nevyrovnané, kdo bude v Brně vítězem, je zatím ve hvězdách.

Co je ale nad slunce jasné, je fakt, že letošní edice soutěže Czech Beast Challenge bude zase strhující a emocemi našlapaná podívaná. Očekávejte proudy adrenalinu a spousty odhodlání, ale i vztek, lítost, euforickou radost i slzy z nezdaru či vyčerpání... Možná jste to už viděli. Možná jste už byli na Czech Beast loni nebo předloni. Ale věřte, zase Vás to bude bavit a zase to bude zážitek.

Kompletní výsledky kvalifikace naleznete na oficiálních stránkách soutěže.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 56 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínArnold Strongman Classic Europe Amate...
lipkofil (09:05) • pred chvilou som slecnu videl na czechcastingu a dnes sutazi na arnold classic
magazínŽeny, nehoňte se za nereálnými ideály...
maymilton (20:37) • Moc krásně napsaný článek hned se mi udělalo líp Děkuji 😊
magazínIFBB Elite Pro Madrid 2019 - kompletn...
amoresPE (05:41) • Turek mozno o priecku vyssie, slusna forma mu vysla. Roman potrebuje hmotu, inac forma...
magazínPartner Cup 2019 - výsledky
PavelV (15:13) • Je to přesně naopak. Díky za Matěje, Vláďu Žižku a další, že na tu pohárovku jdou a uká...
magazínPartner Cup 2019 - výsledky
Hockey1000 (11:29) • Vždyť to je právě naopak super, že jde on i jemu podobní borci na českou pohárovku. Cel...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra