Reklama:

Extrifit Vás odmění za výsledek 2015: rozhovor s dorostencem Vladimírem Nedvědem

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Již třetím rokem odměňuje firma Extrifit závodníky a závodnice mládežnických kategorií v rámci projektu Odměna za výsledek. Podmínky této akce si můžete přečíst zde. V krátkosti jde ale o to, že všichni účastníci jarních mistrovských soutěží, kteří se rozhodli ve své přípravě vsadit na značku Extrifit, docílili medailového umístění buď na mistrovství Čech, nebo mistrovství ČR a nemají pozitivní dopingový test, mají nárok na odměnu do výše až 100 % jimi vynaložených finančních prostředků ve formě doplňků výživy dle vlastního výběru. Jedním z takto oceněných sportovců je i dorostenecký medailista Čech Vladimír Nedvěd.

Vláďo, mohl by ses našim čtenářům krátce představit?

Zdravím všechny čtenáře Ronnie.cz. Mé jméno je Vláďa Nedvěd a pocházím z Liberce, kde taktéž studuju, pracuju a cvičím. Můj druhý domov je posilovna Roberta Smutného - Fitmexx, která se nachází v centru Liberce. Studuju na gymnáziu F. X. Šaldy. V září jdu do třeťáku. Je mi 17 let a jsem posledním rokem dorostencem.

Ty jsi jeden z těch, kteří využili nabídky Extrifitu prezentované v akci Odměna za výsledek. A také jsi na tu odměnu dosáhl. Pochlub se, za co ti byla vlastně předána?

Ano, již třetím rokem jsem využil této akce a vždy se mi poštěstilo vyhrát nějakou odměnu. No, nějakou, to je velmi slabé slovo. Řekněme pořádnou odměnu. Vždyť jaká firma vám nabídne za medailové umístění takové množství doplňků. Samozřejmě, že záleží na vás, jak velký finanční obnos vrazíte do předsoutěžní přípravy. Já obsadil 3. místo v kategorii kulturistiky staršího dorostu do 72 kg a jsem nesmírně rád, že mohu opět patřit k odměněným borcům.

Myslíš si, že ti tato akce pomůže i v následujícím období?

Kulturistice se věnuju od 13 let. A v patnácti jsem absolvoval první soutěž. Vždy jsem za sezónu posbíral medaili, dokonce dvakrát zlatou. Věřím, že moje odměna mi pomůže se zase dostat dál.

Kde vidíš své silné stránky a naopak slabiny? Jak je hodláš zlepšit?

Disponuji poměrně úzkým pasem a dobře stavěnými stehny. Mojí zbraní jsou také prsa, která jsem zdědil po otci. I když to zní trochu divně. Naopak mě trápí paže, zadní delty a trapézy, které slibuju, že určitě zlepším. Plánuji udělat velkou změnu v tréninku.

S kým na své přípravě spolupracuješ asi tak nejvíc?

Jsem ve stáji Pavla Vacka. S ním vše konzultuju a s ním se radím ohledně své přípravy, za což mu nesmírně děkuju.

Co ti v předsoutěžní přípravě dělalo největší potíže?

Ke konci diety mi dělala problém únava. Ve škole jsem mnohdy spal a nedával pozor, všechnu svou energii jsem si šetřil na trénink.

A naopak, co si myslíš, že je na soutěži nebo v přístupu k závodění tvojí silnou stránkou?

Mám silnou vůli a nikdy se mi nestalo, že bych si dal něco zlého v předsoutěžní přípravě. Jídlo jsem si vynahradil vždy na cheat day, kdy jsem dokázal spořádat až 15 000 kcal.

Co plánuješ v nejbližším období?

To visí ve vzduchu. Hodně přemýšlím o příštím roce, do kterého se mi moc nechce vzhledem k debutu v juniorech. Na druhou stranu si nedokážu představit ten pocit, že se kamarádi chystají a já nikam nejdu. Takže uvidíme, co naberu přes podzim.

Co bys poradil svým vrstevníkům v tréninku? Co se ti nejvíce osvědčilo?

Nejvíce mi vyhovuje kulturistický split, nedokážu odjet trénink bez napumpování a maximálního procítění svalu. Nikdy svaly nedevastuju a neničím bezhlavě s maximálním cheatingem, ale posilování bez pumpy by mě nebavilo. Teď po závodech jsem jel podruhé v životě Korteho. Myslel jsem, že u toho usnu. Do fitka se musí člověk těšit, ne umírat nudou.

Ty sis „naporoučel“ v rámci své odměny CFM 80, BCAA Instant, NO a gainer. Proč zrovna toto?

Whey 80 mi moc chutná a nemám s ním naprosto žádný problém. Všechny příchutě jsou fajn a dobře ho trávím. Pak chci vyzkoušet novinku High Whey, i když si myslím, že ten rozdíl od Whey nepoznám. Instantní BCAA miluju, takže není co řešit. Gela zařazuji vždy jednou za čtvrt roku. E.nox je naprostá bomba a opravdu mi funguje. Zkoušel jsem těch nakopávačů hodně a tohle mi bere nejvíc. U mě to je velký problém, protože miluju kávu a jsem schopný vypít až 4 šálky za den, takže na kofein už moje tělo nereaguje. BeefMass jsem ještě nikdy neměl a vždy jsem byl věrný Go Pro 30 nebo Maltoxu s Palatinoxem. Takže ho vyzkouším.

Řekněme, že někdo má výrazně omezený rozpočet. Pokud bys tedy měl zvolit jediný doplněk, který by to byl?

Asi Whey 80 a vitamíny. Základ je strava, to ví i můj dvouletý brácha.

Vraťme se k tréninku. Co je tvou nejlepší partií a jak ji cvičíš?

Asi to jsou právě nohy. Jako první cvik zařazuju hluboké dřepy, pak přecházím na legpress na úzko. Následují výpady a mrtvé tahy s nataženýma nohama v supersetu se zakopáváním. Taková klasika, která mi funguje a pořád má stehna posouvá dál a dál. Samozřejmě, že cviky občas zaměňuju. Dřep zůstává.

Jaký je tvůj momentální tréninkový split a s jakým rozložením svalových partií?

Jedu 4 + 1. Nohy, lýtka - záda, biceps - prsa, triceps - ramena, trapézy, břicho. Na ramena se teď obzvláště soustředím a snažím se je zmohutnit.

Na jaké soutěži tě zase uvidíme?

Asi určitě to budou zase mistrovské závody v ČR. Chci medaili z mistrovství republiky. Udělám pro to maximum, děj se co děj.

Máš nějaký vzor, někoho, kdo tě motivuje více než jiní?

Mám jich moc a nedokážu říct, kdo je nejlepší. Jeden čas se mi moc líbil Flex Lewis. Moc se mi líbí Phil Heath. Naopak si dokážu najít i své v Sadikovi. Pak tu máme obřího Egypťana. Všechny tyhle postavy mi něco říkají. V tomhle sportu nesnáším asymetrii. To se mi nelíbí.

Chceš na závěr něco dodat?

Díky všem, co mi drželi palce v mé přípravě a jakkoliv mě podporovali. Díky, rodino, přátelé a trenére. Bez vás bych nebyl tam, kde jsem. Je třeba zmínit taky Honzu Lukeše, jakožto nejlepšího kamaráda a sparing partnera.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra