Reklama:

NPC USA 2015: kdo ještě kromě kulturistů získal profesionální kartu?

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

NPC USA 2015: sedm nových profesionálních kulturistů!
Dny 24. a 25. července byly v americkém Las Vegas vyhrazeny čtyřiatřicátému ročníku tamní amatérské soutěže v kulturistice a fitness NPC USA, na které se napříč jednotlivými kategoriemi bojovalo o desítky profesionálních karet. O tom, kteří závodníci si možnost zamířit mezi elitu zajistili v ostře sledované kulturistice mužů, jsme Vás informovali již v minulém článku. Dnes Vás pak slovem i obrazem seznámíme s novými profesionály z kulturistiky žen, figure žen, bikiny fitness, physique žen a physique mužů. S výjimkou kulturistiky žen se na klání profesionální karty udělovaly zlatým a stříbrným medailistům jednotlivých kategorií, kulturistky pak pro to, aby si otevřely cestu do profesionálního tábora, musely dosáhnout na první či druhé místo v souboji o absolutní vítězku.


Kulturistika žen

V kulturistice žen se k absolutnímu vítězství a tím i k profesionální kartě probojovala šampiónka kategorie nad 63,5 kg Mary Cain, která zaujala dobrými celkovými objemy a výbornými bočními postoji. Druhé místo v souboji o celkové vítězství obsadila zlatá medailistka kategorie do 63,5 kg Tarna Alderman. Čerstvě jednatřicetiletá závodnice na soutěži těžila z dobré stavby těla, která jí dává dostatečný potenciál pro to, aby se mohla dále zlepšovat.


Figure žen

Ve figure žen na NPC USA tradičně bývá vypsáno šest výškových kategorií a letošní ročník zmíněné soutěže v tomto ohledu nebyl výjimkou. Jako první vybojovala profesionální kartu vítězka kategorie do 155 cm Rosa Alanis, přemýšlet o tom, na jaké soutěži absolvuje svůj profesionální debut, už nyní může také druhá Kaylie Anne Klitzing. Ve figure žen do 159 cm si nejlépe vedla Kayce Gorman, která se později probojovala také k titulu celkové šampiónky. Profesionální karta kromě ní patří i stříbrné Karle Lopez.

Další kategorie nesla limit do 163 cm. Rozhodčí v ní nejvíce zaujala Krystal Ricci, jež si těsně poradila i s nakonec druhou Victorií Marie Jenks. V kategorii do 166 cm slavila vítězství Malorie Scherf, mezi elitu míří také za ní druhá Monique Terry. Ze zápolení v kategorii do 170 cm vítězně vyšla Valerie Pequeno, jíž na záda dýchala druhá Sherry Homan. Mezi nejvyššími závodnicemi se nejlépe dařilo Saře Ard, jako poslední ze závodnic nastupujících ve figure žen získala profesionální kartu za Ard druhá Michelle Maier.


Bikiny fitness

Také bikiny fitnessky měly k dispozici šest výškových kategorií. V té s limitem do 155 cm si nejlépe vedla sedmadvacetiletá Lauren Irick, za níž druhá příčka patřila Sarah Storrs. V kategorii do 159 cm rozhodčí nejvíce oslovila Lexa Mendenhall z Arizony, kromě níž do profesionálního tábora míří také stříbrná Jessica Wilson.

Amber Callahan a Ashley Kiyonaga si mezi sebe v uvedeném pořadí rozdělily první a druhé místo v kategorii do 163 cm, v kategorii do 166 cm je pak napodobily vítězná Tifanny Urrea a stříbrná Samantha Grimes. Urrea, která později vybojovala i titul absolutní vítězky, plánuje profesionální kartu poprvé zužitkovat už na srpnových soutěžích, když by měla nastoupit k Wings of Strength PBW Tampa Pro a Europa Atlantic City Pro.

V kategorii do 170 cm všechny soupeřky překonala Taylor Rhodenbaugh, mezi elitu mimo ni míří také Heather Quinn, jež se závodění v bikiny fitness věnuje už od sezóny 2012. Mezi nejvzrostlejšími závodnicemi si pro prvenství došla Ashley Puida, jako poslední na profi kartu dosáhla Elizabeth Martinez.


Physique žen

Ve physique žen bojovaly sportovkyně o svou šanci ve čtyřech výškových kategoriích. V kategorii do 157 cm se vítěznou formou prezentovala pouze dvacetiletá Michaela Aycock z Floridy, druhá za mladou soupeřkou skončila Erika Kikuchi. V kategorii do 163 cm se nejlépe dařilo Chelsey Coleman, rozhodčí však zaujala také Kimberly Anthony, které patří druhé místo.

Ve druhé nejvyšší kategorii s limitem do 168 cm zvítězila Billie Cavalier, kromě níž ze stejné výškovky k profesionálkám míří také Sierra Mangus. Billie Cavalier se později stala také celkovou šampiónkou soutěže. V kategorii nad 168 cm se k profesionální kartě probojovaly Hailey McGrath a Brienne Eubanks.


Physique mužů

Ve physique mužů se na amerických amatérských soutěžích národní úrovně závodí v šesti výškových kategoriích a platilo to samozřejmě i pro NPC USA. V kategorii do 170 cm si nejlépe vedli první Michael Ramirez a druhý Tony Duong, ve výškovce s limitem do 173 cm je napodobili Ahmad DeGuzman a Jeffrey Vialu, přičemž pouze dvacetiletý DeGuzman posléze dosáhl i na titul absolutního vítěze. V kategorii do 175 cm triumfoval Erik Drendel, zamířit mezi elitu kromě něj může také Shaun Standridge, jenž skončil druhý.

Ve physique mužů do 180 cm si mezi sebe první dvě místa rozdělili Branden Richards a William Anin, v kategorii s o 3 cm vyšším limitem triumf slavil David Hill, jenž si těsně poradil i s Armandem Arellanem, jemuž profesionální karta patří rovněž. V nejvyšší kategorii určené pro borce, kteří narostli do výšky přes 183 cm, zvítězil Manuia Fruean, za nímž se ke stříbrné pozici probojoval Byron Marks.


Foto:
www.npcnewsonline.com / Amir Mirandi


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra