Reklama:
BRZY KONČÍ:
Protein Smart Whey v akci 1+1
Ještě 8 příchutí na výběr! Více zde.

Lukáš Osladil mění lehčí
váhu za kategorii open

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Pětatřicetiletý profesionální kulturista Lukáš Osladil po třech sezónách strávených závoděním v kategorii do 212 liber plánuje letos poprvé zkusit štěstí mezi těžkotonážníky kategorie open. Informoval o tom na svých webových stránkách a zprávu přinesl také web české profesionální show EVLS Prague Pro, na níž by si 173 cm vysoký závodník měl novou kategorii poprvé vyzkoušet.

Lukáš Osladil na EVL´s Prague Pro 2013

Myšlenky na start v kategorii open Lukáše provázely už od jeho profesionálního debutu na Toronto Pro Supershow v roce 2012. "Tam jsem se poprvé potkal s koučem a nutričním poradcem Georgem Farahem, se kterým poslední sezóny spolupracuji. Už tehdy mi říkal, že bych se do kategorie open hodil, že na to mám vhodnou stavbu těla a především výšku. Tehdy jsem ale ještě neměl takové týmové zázemí, a proto jsem zůstal v kategorii do 212 liber. Až začátkem roku 2014 padlo definitivní rozhodnutí," vysvětluje Lukáš. "Největší změnou a zároveň výhodou je to, že to teď nemusím před závody ždímat a stresovat se s tím, abych se vešel do limitu 96 kg," pochvaluje si.

Poslední soutěží v lehčí váze se pro Lukáše stala loňská Toronto Pro Supershow, kde mu patřilo sedmé místo. "To bylo koncem května. Od té doby už jsem nezávodil a směřoval svoji přípravu k přestupu do kategorie open. Nejprve jsem si dal necelé dva měsíce pauzu, poté jsem začal s objemovou přípravou. Ta trvala do konce roku, nabral jsem váhu až na 114 kilogramů. Poté moje tělo potřebovalo pauzu, takže následovala udržovací fáze," popisuje zkušený závodník.

Objemovka se pro Lukáše Osladila znovu rozběhla v květnu, v současnosti mu displej váhy ukazuje hmotnost kolem 109 kg. Rozdíl mezi finální objemovou a soutěžní hmotností bude podle něj přibližně pět kilogramů. "Tedy nejmenší, co jsem kdy v kariéře měl. Kdyby bylo na závodech 105 kg, tak by to pro mě byl velký úspěch. Nicméně pokud to bude třeba 103 kg, ale ve stejné kvalitě jako vloni na Arnold Classic, tak to taky nebude špatné. Záleží na komplexnosti, symetrii a tvrdosti. I o deset kilo lehčí člověk může porazit stejně vysokého soupeře. Já se budu zkrátka nyní soustředit na kvalitu a uvidíme," plánuje.

V souvislosti se svým prvním startem v kategorii open na EVLS Prague Pro 2015, jež se odehraje o prvním říjnovém víkendu v holešovické Tipsport Areně, se Lukáš zmínil: "Bude to můj další velký kariérní milník. Připodobnil bych to k tomu, když závodník přechází z juniorů do mužů nebo z amatérů mezi profesionály. Bude to velký skok, budu zase nováček. Jsem zvědavý na to, jak budu vedle zkušených závodníků vypadat." Po EVLS Prague Pro má v plánu závodit ještě také v zámoří. "Pravděpodobně se zúčastním říjnových závodů v americké Arizoně," prozrazuje.

Absolutní mistr Evropy z roku 2005 připouští, že si pro svůj debut v kategorii open zvolil těžké závody. Výhodou je ale to, že se představí před domácím publikem. "Jsou to třetí nejtěžší závody na světě, které jsem si mohl pro svůj první start vybrat, vždyť účast na EVLS Prague Pro je podobná jako například na Arnold Classic v Americe. Není to nic lehkého, začít hned takovými závody. Musím udělat maximum, abych byl připravený na pódium, a pak to bude dobré," věří Lukáš.

Lukáš Osladil se na EVLS Prague Pro představí již potřetí. V roce 2012 se zde v lehčí váze umístil na deváté a v roce 2013 na dvanácté příčce.

Kariéru Lukáše Osladila kromě informací z Ronnie.cz
můžete sledovat také prostřednictvím jeho nových webových a facebookových stránek.


Foto:
Jaroslav Trnka, Ronnie.czSouvisející články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

18.07.14:02JIIIIIK - konečně!*1*
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínIFBB Mr. Universe Prague 2024 - kompl...
moab (19:19) • Bejt jedním ze třiceti vítězů víceméně lokální soutěže... To má váhu.
magazínDominik Vrátný - trénink ramen a tric...
moab (19:16) • Je fakt, že je to humus tohle mít dobrovolně na zádech.
magazínDominik Vrátný - trénink ramen a tric...
Sidic (17:38) • Představ si, že lidi maj takový akné i bez věcí, protože je to vcelku přirozený mít akn...
magazínDominik Vrátný - trénink ramen a tric...
Deny01 (16:08) • Mít vlivem věcí na zádech takový akné, tak se to aspoň snažím nějak zakrejt..
magazínIFBB Mr. Universe Prague 2024 - kompl...
Valasekjakub123 (14:49) • Jak je možné že na takové soutěži je mnohem méně závodníků než na Moravě? Tím počtem zá...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2024 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2024 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie