Reklama:
2 balení multivitamínu Extrifit za 399 Kč!
Multivitamín Imun Vita Shock 2x 20 sáčků za akční cenu! Více zde.

Soutěže v kulturistice a fitness
v České republice na podzim 2015

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Jaká bude podzimní soutěžní sezóna Svazu kulturistiky a fitness České republiky? Kolik a kde se bude konat soutěží pohárových? A kolik kondičních? Na to vše se pojďme podívat v následujícím článku.

Tento seriál článků se vztahuje k soutěžím Svazu kulturistiky a fitness České republiky,
a tedy i mezinárodní federace IFBB. Odkazy na všechny články seriálu najdete v záhlaví.
Na podzim minulého roku proběhly celkem tři pohárové soutěže - v Čelákovicích, v Opavě a v Brně - a celkem pět soutěží kondičních - v Ostravě, Krnově, Brně, Kutné Hoře a poslední v Březnici. Soutěže pohárové jsou určeny pro všechny registrované závodníky, soutěže kondiční pak pro závodníky začínající (kteří ke startu nepotřebují registraci v žádném oddíle a kteří splňují základní podmínky), popř. pro většinu závodníků dorostu a juniorů (kteří třeba už startovali i na mistrovských soutěžích - viz opět základní podmínky).

Jaro roku 2015 bylo v několika ohledech rekordní. Od května do června letošního roku se konalo celkem 10 mistrovských soutěží a také tři soutěže pohárové a počet závodníků, kteří se všech těchto klání zúčastnili, byl vyšší, než kolik startovalo závodníků v roce 2013 na soutěžích v naší zemi za celý rok (o tom ale blíže v některém z příštích článků).


Zajímavé články k tématu:


A co nás tedy čeká letos na podzim? V následujícím textu najdete základní představení termínů a míst konání soutěží, všechny další podrobnosti k jednotlivým kláním budou zveřejněny postupně v průběhu letních měsíců.

Soutěžní sezónu v České republice odstartuje soutěž nejvýznamnější - prestižní mezinárodní soutěž Olympia Amateur Europe spojená s EVLS Prague Pro, která se koná od 2. do 3. října v holešovické Tipsport Areně. Na soutěži jsou vypsány kategorie kulturistiky mužů (4 váhové podkategorie), physique mužů (3 výškové podkategorie), fitness žen (2 výškové podkategorie), bodyfitness žen (3 výškové podkategorie) a bikiny fitness žen (5 výškových podkategorií). Absolutní vítězové jednotlivých kategorií získají profesionální kartu! Přihlášky na soutěž lze zasílat výhradně na e-mail sekretariat@skfcr.cz, a to nejpozději do pondělí 22. září 2015.

Následovat bude jediný volný víkend a po něm přijde sled celkem pěti pohárových soutěží:

 • 14. 10. 2015 (středa) - Atrium Flora Grand Prix (Praha)
 • 17. 10. 2015 (sobota) - Partners Cup (Čelákovice)
 • 18. 10. 2015 (neděle) - Grand Prix Čáslav
 • 24. 10. 2015 (sobota) - Grand Prix PEPA Opava
 • 25. 10. 2015 (neděle) - Grand Prix Fitness (Brno)

Atrium Flora Grand Prix je novou soutěží, na které bude vypsána pouze jediná kategorie bikiny fitness žen a jediná kategorie physique mužů. Soutěž proběhne v netradičních prostorách obchodního centra Atrium Flora na Praze 3, a to v rámci celodenní akce Staň se tváří Flory. Soutěž proběhne podle standardních pravidel SKFČR a díky svému umístění zprostředkuje dvě ze soutěžních disciplín velmi široké laické veřejnosti. Závodníci se zde mohou těšit na skvělé ceny a také na velkou mediální pozornost. Počet závodníků bude omezen, podmínky startu budou včas zveřejněny v propozicích.

Další pohárové soutěže patří již k těm tradičním - Partners Cup v Čelákovicích, Grand Prix PEPA v Opavě a Grand Prix Fitness v Brně. Jediným „nováčkem“ zde je soutěž Grand Prix Čáslav, kterou pořádá oddíl Golem’s Gym Kutná Hora, tradiční každoroční pořadatel jedné z kondičních soutěží a také pořadatel letošního jarního Mistrovství České republiky mužů (v klasické kulturistice a physique), žen a párů.

Po poslední pohárové soutěži následuje jediný volný víkend a přijdou na řadu soutěže pro začínající závodníky a také pro většinu závodníků jarních soutěží dorostu a juniorů, totiž soutěže kondiční:

 • 07. 11. 2015 (sobota) - Grand Prix Ostrava
 • 08. 11. 2015 (neděle) - Grand Prix Jalex Krnov
 • 15. 11. 2015 (neděle) - Smartlabs Cup (Brno)
 • 21. 11. 2015 (sobota) - Golem Classic (Kutná Hora)
 • 22. 11. 2015 (neděle) - Grand Prix Ronnie.cz (Březnice)

Mimo výše uvedené nás ale v letních a podzimních měsících čeká i několik dalších akcí Svazu kulturistiky a fitness České republiky:

 • 27. - 30. 08. 2015 - soustředění talentované mládeže
 • 05. 09. 2015 (sobota) - seminář rozhodčích (Praha)
 • 06. 09. 2015 (neděle) - předsoutěžní seminář pro závodníky (Praha)

Soustředění talentované mládeže je už tradiční akcí, která se koná každoročně v Rumburku a která je určena pro vybrané nadějné závodníky dorostu a juniorů. Další z uvedených akcí, totiž seminář rozhodčích, se poprvé v letošním roce koná i na podzim (standardně býval pouze jeden, a to na jaře, od letošního roku se však konají semináře dva, před jarní i před podzimní soutěžní sezónou). Den po tomto semináři pak proběhne předsoutěžní seminář pro závodníky, kteří se chystají na podzimní soutěže (popř. i pro případné zájemce chystající se až na jaro 2016), kde budou stejně jako v minulých letech probrány jednotlivé aspekty soutěžní přípravy od chvíle začátku diety až po momenty těsně před soutěží, za přítomnosti špičkových závodníků budou pak v praktické části následovat i ukázky pózování a prezentace podobně, jako tomu bylo na seminářích předchozích (únorovém v Olomouci a loňském zářijovém v Praze).

Výše uvedené není zdaleka vším, co čeká na závodníky v podzimní soutěžní sezóně. Mimo tyto akce v rámci České republiky totiž proběhne celá řada soutěží v okolních státech, kde mohou naši závodníci také startovat (podrobnosti najdete postupně na svazových webových stránkách v tomto článku), a samozřejmě i jednotlivé soutěže mistrovství světa i prestižní soutěž Arnold Classic Europe. Termíny jednotlivých klání i postupně doplňované informace najdete na www.skfcr.cz/kalendar.

Jak již bylo zmíněno v úvodu, tento článek je jen základním přehledem všeho, co nás v letošním soutěžním podzimu čeká. Podrobnější informace k jednotlivým kláním i obecné informace pro závodníky i diváky budeme přinášet postupně v dalších týdnech. V případě, že byste měli otázky k soutěžím či čemukoliv s nimi souvisejícímu, můžete se obrátit na svazový sekretariát nebo položit otázku v našem diskusním fóru.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 82 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínPatrick Moore: exhibice na NPC Fox Ci...
Zodiak411 (21:39) • Ten široký zádový zepředu je parádní. Jsem zvědavý, kolik toho na něm zůstane po dietě....
magazínSedm profesionálů v přípravě na květn...
Neutralni typ (18:51) • Mostafa ma totane predimenzovane nohy
magazínTréninkový videolog: Jan Turek (04/20...
ironfighter (23:34) • 2x covid, pekne, hlavne ze s normalnim prubehem. Honzovi drzim palce a at se dari nejen...
magazínMonika Špačková - trénink nohou 6 týd...
eSko (12:52) • Nízký počet spálených kalorií při silovém tréninku je zcela správně. Odborné studie s k...
magazín"Big Ramy" vystoupil na slavnostním o...
md (13:42) • No cvičení mu jde evidentně lépe jak zpěv, ale i tak 💪😁👍Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra