Reklama:

Petr Weinlich: Ptejte se mě, na co chcete, já, na co chci, odpovím

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


Možnost pokládání dotazů Petrovi již byla ukončena.


V naší rubrice jste již dostali příležitost zeptat se bývalého úspěšného reprezentanta v klasické kulturistice a současného profesionálního rozhodčího Slávka Vinogradova a úspěšného reprezentanta v silovém trojboji a bench-pressu a současně funkcionáře Českého svazu silového trojboje Milana Špingla, na cokoli chcete. Slávka jste dotazy doslova zavalili, dosud jich množství stále chodí nových, dělá vše pro to, aby postupně zodpověděl maximum z nich. Již jste četli dva díly odpovědí oblíbeného činovníka Svazu kulturistiky a fitness České republiky (první a druhá část), další se pro Vás chystají. Milan Špingl se již prokousal první skupinou dotazů, další díl je také připraven. Pokud Vás zajímá ještě něco, co jste nenašli v dotazech ostatních čtenářů, nebojte se zeptat!

Další velkou osobností našich sportů, která souhlasila, že se vystaví Vašim zvídavým otázkám, není nikdo jiný než vicemistr světa v kulturistice a současný lektor ve Fitness akademii Ronnie.cz, trenér a majitel Sportstudia Prima Petr Weinlich!

Nebojte se položit dotazy o všem, co Vás zajímá, ale i otázky netradiční a neobvyklé. Naše osobnosti se budou snažit většině všetečných čtenářů odpovědět, ač si samozřejmě budou moci samy vybrat, jak již naznačuje název rubriky.

Odpovědi jsou zveřejňovány po větších celcích v článcích, přehled osobností, které můžete zpovídat, najdete zde.

Postupně budou do rubriky osobnosti našich sportů přibývat.


Tři osobností vybrané odpovědi získají fotografii exkluzivně podepsanou přímo sportovcem!


Petr Weinlich

Skutečné kulturistice (tedy tomu, čemu on sám říká kulturistika) se současný třiačtyřicetiletý úspěšný trenér věnoval od roku 1998 do roku 2004. V době, kdy Petr reprezentoval republiku na soutěžích nejvyšších svou impozantní pózou most muscular, obrovskými kvalitními kvadricepsy a fantastickou tvrdostí svalů, bylo v každé kategorii na mistrovství světa i 30 - 40 lidí. Ze svých prvních velkých závodů, mistrovství Evropy, si v roce 2000 přivezl sedmé místo, dvakrát se pak na mistrovství světa v letech 2001 a 2003 stal vicemistrem v kulturistice. Posbíral množství dalších mezinárodních i místních úspěchů v kulturistice nad 90 kg.

Se závoděním skončil v roce 2003 a s tréninkem na soutěžní úrovni pak v roce 2004. V současné době se plně věnuje svému fitness centru, mimo jiné přednáší ve Fitness akademii Ronnie.cz oblast výživy a suplementace. V letech 2005 a 2006 se stal přispěvatelem našeho magazínu, kdy poskytoval čtenářům výživové poradenství.

Rozhovory:

2011 - Pekař je od mouky, zedník od malty a v kulturistice vždycky bude doping.
2012 - Všichni cvičí jako profíci, ale nikdo tak nejí. (I.)
2012 - Všichni cvičí jako profíci, ale nikdo tak nejí. (II.)
2012 - Všichni cvičí jako profíci, ale nikdo tak nejí. (III.)

Co bych tak mohl o sobě napsat?

Měl jsem hroznou kliku, že jsem potkal Jaroslava a Evu Sukupovi a ti mi pomohli plnit si moje sny...

Nešlo o nějaké závody... S Jarkem jsme něco dělali, něco, co nás bavilo... plánovali co a jak, žili jsme tím. A věděli jsme (jeho slova), že těžká váha se dělá roky. Krůček po krůčku, nejde to hned, všechno mělo přijít postupně. Skončil jsem ale dřív, než jsem opravdu začal. Život jde svojí cestou a ta moje vedla jinam, co naděláš...

S kým jsem závodil?

V mých očích byla kulturistika v době, kdy já závodil, už na ústupu a nebyla taková konkurence a úroveň jako v 80. letech, kdy byly okrsky, pak kraj a projít přes kraj, to už jsi musel mít svaly. Dříve ten, kdo vyhrál "Čechy", nebo dokonce "republiku", byl PAN KULTURISTA. Omlouvám se, ale v současnosti je to strašně devalvované...

Na "svět" nebo na "Evropu" se jezdilo, jen když závodník skýtal jistotu medaile.

TO BYLA JINÁ LIGA. :)

Pan Petr Stach, pánové Alois Pek, Miroslav Jastrzebski, Anton Holič, Robert Dantlinger, Peter Uríček, Ondrej Žemba, Pavol Jablonický, Jaroslav Sukup, Miloš Pavlů, Ján Kus, Petr Tlapák, Štefan Orosz... To byli PÁNI KULTURISTI! To byly legendy, ke kterým jsem vzhlížel, když jsem začínal cvičit. My všichni. Ti chlapi něco dokázali.

Proto se mi nechce psát, s kým jsem závodil.

Ríša Čada, Láďa Kurčík, Roman Vrábel, Luboš Černý, Dan Pechánek, Radek Suchomel, Vašek Kváča, Miloš Pavlů, Míra Cipra, Saša Klier, Jirka Čermák, Péťa Vaniš, Radek Čejka, Karel Mahr...

Když si to teď čtu... sakra, tihle kluci byli vážně dobří. Měli kupu fakt dobrejch svalů... a byla to fajn parta. :) A kolik dalších dobrejch kluků se nedostalo přes nominačku na MS? Nebo ani nešlo na "podzim", protože si myslelo, že "nemá šanci"?

Nebo jsme se míjeli na jaře a podzimu (ME a MS)... Nastupující hvězdy... Lukáš Osladil, Tomáš Bureš...

Víte, co pro mě byly TOP závody v Čechách jen pro Čechy? Nominace na mistrovství světa při Grand Prix Opava. Bez rozdílu vah. To byla sestavička. To mělo hodnotu.

A pak večer bylo GP Opava. Nejprestižnější závody v ČR. :) Standa Pešát to v té době uměl zorganizovat. Slováci - Igor Kočiš, Andrej Mozolani, Juraj Vrábel, Štefan Havlík; Poláci - Hubert Olborski, Pawel Brzózka, Mariusz Strzeliński, Piotr Gluchowski, Bogdan Szczotka. Jednou s námi závodil v kategorii Hamdullah Aykutlu, reamaterizovaný profík. To byla jiná liga. :)

Co jméno, to pojem a kupa neskutečnejch svalů. Jenže jedna věc byla stát s nimi na pódiu a druhá s nimi závodit. To jsou dvě úplně odlišné věci. :) No a porazit je? To už musíte být fakt dobrý. :) A vyhrát GP Opava? To se počítá. :)

No a pak se jelo na svět, tam přijeli Rusové. Vypadali jako z jiného světa. Se všemi si vytřeli prdel a jeli domů. :-D Pak je všechny diskvalifikovali, ale to už je jinej příběh. :)

Kurva, to byly časy. :-D

A za tím vším byla Eva a Jarek Sukupů. Pomohli spoustě kluků včetně mě splnit jejich sny. Ukázali nám cestu a radili. V přípravě, na závodech... v normálním životě. Jejich přátelství a možnost se od nich učit vtiskla svůj obraz do celé generace kulturistiky. Nepřeháním, vím, o čem mluvím.

Vybrané úspěchy na mezinárodní i místní scéně:

2000 - mistrovství světa, Malajsie, Malacca - 11. místo
2001 - mistrovství světa, Myanmar, Yangon - 2. místo
2002 - mistrovství světa, Egypt, Káhira - 5. místo
2003 - mistrovství světa, Indie, Bombaj - 2. místo

2000 - GP PEPA Opava - 2. místo
2001 - Tatranský pohár - 1. místo
2001 - GP PEPA Opava - 1. místo, absolutní vítěz
2003 - Belgian Flanders Cup - 1. místo, absolutní vítěz
2003 - GP PEPA Opava - 1. místo
2003 - Pražský pohár - 1. místo, absolutní vítěz

Spontánní, velice přímý a otevřený. Co si myslí, to také řekne. To je PETR WEINLICH!

Petr Weinlich - Ptejte se mě na cokoli...
Jméno:
E-mail:
Tučně uvedené položky jsou povinné.
Váš dotaz:
Maximální délka je 250 znaků.
Hlasování již bylo ukončeno.

Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

08.08.21:41bleky - Co Anabol+Nitrix,je to ok?
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínRoelly Winklaar: exhibice 2 týdny pře...
Zodiak411 (21:54) • Sám jsi potvrdil má slova z prvního komentáře a ani o tom nevíš :) Už radši nic nepiš....
magazínRoelly Winklaar: exhibice 2 týdny pře...
Paulie02 (20:40) • 70mMyW!53 ... jedna perla za druhou :D
magazínRoelly Winklaar: exhibice 2 týdny pře...
70mMyW!53 (17:34) • a pokud se bavime o zadech se vsim vsudy (whole siluet, kostra, separece,...) tak aspo...
magazínRoelly Winklaar: exhibice 2 týdny pře...
70mMyW!53 (17:26) • ja za zada nepovazuju jen svalove partie jako laty, spodni zada a stredni zada...tedy t...
magazínKeone Pearson - naturální vítěz Arnol...
jari (16:48) • Nepodceňuju sílu genetiky, že se tu a tam objeví prostě hříčka přírody, ale léta zkušen...
NOVÉ INZERÁTYseznamka Sparing do posilovny
Hledám parťaka do posilovny na Praze 3 ideálně kolem Olšanského náměstí. můžu cvičit ráno od 6:0...
bazar Prodej zavedeného fitness Praha 9
Prodáme zavedené fitness v Praze 9 ( blízko obch.centra Harfa), 11 tisíc evidovaných členů. Fit...
práce Skladník/přípravář v Ronnie.cz
Společnost Dafit, s. r. o., provozovatel sportovního obchodu Ronnie.cz, hledá do svého týmu (do c...
bazar Magazíny Muscle & Fitness a Svět kulturistiky
Prodám fitness magazíny Muscle & Fitness a Svět kulturistiky ve výborném stavu, kolem 100 časopisů včetně všech plakátů které uvnitř jsou od roku 2009-2017, ale ne vždycky všechny čísla z daného roku. Pouze osobní předání v Litoměřicích. Cenu nabídněte. Ale přibližně kolem 1000,-Kč. Nabídky psát do SMS.
práce Hledáme trenéry
Do našich privátních studií na Andělu a na Florentinu hledáme nové trenéry. Pokud jsi komunikativ...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra