Reklama:

Wings of Strength Chicago 2015:
výsledky a fotografie (den 1.)

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

V zámoří v pátek prvním soutěžním dnem odstartoval v pořadí čtvrtý ročník profesionální soutěže Wings of Strength Chicago. O přízeň rozhodčích během něj bojovali závodníci nastupující v kulturistice mužů do 212 liber, kulturistice žen, kulturistice žen masters, figure žen a figure žen masters. Jak klání dopadlo a kdo si na něm zajistil postup na srpnové Wings of Strength´s Rising Phoenix World Championships a zářijový Olympia Weekend?


Wings of Strength Chicago 2015 - kulturistika mužů do 212 liber

V kulturistice mužů do 212 liber (96,2 kg) se do soutěže zapojilo třináct závodníků, kteří bojovali nejenom o jedno přímé postupové místo na Olympia 212 Showdown určené vítězi, ale také o body do kvalifikačního žebříčku a podíly z finanční prémie v celkové výši 6.000 dolarů. Proti původním předpokladům na pódiu chyběl třiačtyřicetiletý Brad Davis, jenž se nedokázal svou hmotností vtěsnat do limitu kategorie a dnes jej tak bude čekat souboj s převážně vyššími borci v kategorii open.

První vyvolávání semifinálové části soutěže, která začínala s úderem poledne, se stalo příležitostí pro Craiga Richardsona, Trickyho Jacksona, Olivera Adzievskiho, Michaela Ergase, Shelbyho Starnese a Quincyho Winklaara, kteří tak utvořili okruh závodníků bojujících o přední příčky. Souboj o vítězství přitom sváděli uprostřed řady pózující Jackson s Richardsonem, přičemž oba borci mohli sázet na jiné přednosti. První díky nižší výšce působil o něco masivněji, druhý se mohl chlubit lepší finální dotažeností.

Vítězství nakonec ve večerním finále vybojoval jednačtyřicetiletý Richardson, jenž si tak připsal svůj první triumf od doby, kdy vyměnil závodění v kategorii open za měření sil se soupeři v lehčí váze. Přibližně 170 cm vysoký Američan své vystoupení na závodech v Chicagu postavil na skvělém vyrýsování, napruhování a kompletně působící postavě bez viditelných slabin.

Sedmačtyřicetiletý Tricky Jackson tak při vítězství mladšího soupeře obsadil druhou příčku, která pro něj znamenala zisk čtyř bodů do kvalifikačního žebříčku. 165 cm vysoký borec, jenž žebříček aktuálně vede, na klání poutal pozornost nejenom výbornými objemy, ale také pěknými tvary a bezchybnou prezentací.

Další účastníci soutěže na duo Jackson - Richardson již výkonnostně nestačili, přesto však samozřejmě i oni přispěli k zajímavé podívané. Třetí příčku již potřetí v probíhající sezóně dokázal vybojovat Oliver Adzievski, jenž tak do kvalifikačního žebříčku na Olympia 212 Showdown nasbíral už devět bodů a svému prvnímu startu na Olympia Weekendu je tak velmi blízko. Švédský závodník s makedonskými kořeny v boji o svou první kvalifikaci na Olympii za posledních pět týdnů absolvoval hned čtyři cesty do zámoří a celkem nalétal přes 80.000 kilometrů. Na chicagském klání se prezentoval solidními objemy, velmi dobrými kvadricepsy, ale také určitou měkkostí patrnou především v zadních postojích.

Čtvrtou příčku za již šestačtyřicetiletým závodníkem obsadil Američan Shelby Starnes, který se na Wings of Strength Chicago představil už potřetí v řadě. Svého nejlepšího výsledku od přestupu do profesionálního tábora dosáhl díky pěkné stavbě těla i tradičně výborné formě. Jak moc si nejenom dosaženého úspěchu, ale především možnosti nastupovat mezi profíky váží, vyplývá z toho, co Shelby uvedl druhý den ráno po závodech: "Brečel jsem včera hodně a plný emocí jsem ještě i dnes. Podařilo se mi něco, o čem jsem si nikdy nemyslel, že bych mohl dokázat, a stalo se to především díky vyzbrojení se vášní a trpělivostí i díky pomoci mnoha dobrých přátel. Každý, kdo viděl fotky, si mohl všimnout, že jsem se usmíval od ucha k uchu po celou dobu, kdy jsem byl na pódiu. Věcí ale je, že bych stejný úsměv měl, i pokud bych skončil dvanáctý, protože je pro mě obrovskou ctí být na tomto pódiu a závodit s těmito chlapy. Mnohé z nich jsem po léta sledoval a vzhlížel k nim. Tento víkend se pro mě stal vítězstvím, ještě než jsem se na soutěž dostal, a získání dobrého umístění bylo jen třešničkou na dortu."

Pátý při svém návratu na pódium po šestileté soutěžní odmlce skončil šestačtyřicetiletý Michael Ergas, k jehož přednostem patřilo především obrovské množství svalové hmoty a který těsně překonal i nakonec šestého Quincyho Winklaara. Mladší bratr slavnějšího Roellyho se na klání prezentoval výrazným vylepšením celkových objemů, když během prezentace navážil u něj dosud nevídaných 96,07 kg. Kromě několika nových kilogramů svalové hmoty Winklaar pozornost poutal především výborným rozvojem zad i dobrými pažemi a hrudníkem. Klíčem k ještě lepšímu výsledku pro něj do budoucna bude kvalitnější vyrýsování, které by mu i přes limit jeho kategorie mělo také umožnit ještě více zapracovat na objemech.

Z výsledků dalších účastníků soutěže už zmiňme pouze deváté místo absolutního vítěze NPC USA z roku 2012 Darrona Glenna, jenž opakovaně doplácí na nedotaženou formu. Zajímavé tvary i solidní objemy jej přitom jistě předurčují k vyšším příčkám.


Výsledky Wings of Strength Chicago 2015 - kulturistika mužů do 212 liber:

  1. Craig Richardson*
  2. Tricky Jackson
  3. Oliver Adzievski
  4. Shelby Starnes
  5. Michael Ergas
  6. Quincy Winklaar
  7. Derik Farnsworth
  8. Hunni Glanville
  9. Darron Glenn
  10. Freddie McCray
  11. Guy Ducasse
  12. Craig Licker
  13. Kevin Ofurum

* kvalifikace na Olympia 212 Showdown 2015


1. Craig Richardson

2. Tricky Jackson

3. Oliver Adzievski

Závodníci na dalších příčkách

 • Kompletní fotogalerii naleznete zde na stránkách Bodymorphpros.com. Pro zobrazení fotografií je potřeba registrace.


Závodníci kvalifikovaní na Olympia 212 Showdown ke 3. červenci 2015:

jméno stát soutěž um.*
James "Flex" Lewis Velká Británie Olympia 212 Showdown 2014 1.
Eduardo Correa Brazílie Olympia 212 Showdown 2014 2.
Jose Raymond USA Olympia 212 Showdown 2014 3.
Hidetada Yamagishi Japonsko Olympia 212 Showdown 2014 4.
Baitollah Abbaspour Írán Olympia 212 Showdown 2014 5.
Charles Dixon USA St. Louis Pro 2015 1.
Marian Čambal Slovensko Mozolani Pro Classic 2015 1.
Guy Cisternino USA New York Pro 2015 1.
Kim Jun Ho Korea BodyPower Pro 2015 1.
Dobromir Delev Bulharsko Omaha Pro 2015 1.
Marco Rivera USA W. of S. Puerto Rico Pro 2015 1.
Zane Watson Kanada Toronto Pro Supershow 2015 1.
Kyung Won Kang Korea Europa Dallas Pro 2015 1.
Craig Richardson USA W. of Strength Chicago 2015 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kategorie do 212 liber - žebříček ke 3. červenci 2015:

p. jméno stát body
1. Tricky Jackson USA 12
2. Ahmad Ahmad Švédsko 9
2. Oliver Adzievski Švédsko 9
4. Shaun Clarida USA 8
5. Khalid Almohsinawi Nizozemsko 7
6. Aaron Clark USA 6
6. Sami al Haddad Bahrajn 6
8. Thomas Anderson USA 5
9. Mark Dugdale USA 4
9. Raúl Sánchez Mexiko 4
9. Shaun-Joseph Tavernier Velká Británie 4
9. Manuel Manchado Španělsko 4
13. Freddie McCray USA 3
13. Thomas Benagli Itálie 3
13. Chris Tuttle USA 3
13. Vojtěch Koritenský Česká republika 3
13. Raul Carrasco Španělsko 3
18. Daron Lytle USA 2
18. Darron Glenn USA 2
18. Mboya Edwards Kanada 2
18. Shelby Starnes USA 2
22. David Henry USA 1
22. Fabrizio Zittucro Itálie 1
22. Marvin Ward USA 1
22. Rod Ketchens USA 1
22. Milton Martinez USA 1
22. Derik Farnsworth USA 1
22. Michael Ergas USA 1

Pravidla, jimiž se na jednotlivých soutěžích řídí kvalifikace na Olympia Weekend i udělování bodů do kvalifikačního žebříčku, popisujeme v tomto článku.


Wings of Strength Chicago 2015 - kulturistika žen

V kulturistice žen boj o postup na novou vrcholnou soutěž kategorie Wings of Strength´s Rising Phoenix World Championships svedlo devět závodnic. O tom, které z nich si mezi sebe rozdělí medailové příčky, napovědělo poslední semifinálové vyvolávání, v němž pózovaly Virginia Sanchez, Helle Trevino a Maria Rita Bello.

Vítězství připadlo devětatřicetileté Trevino, která tak na prvenství mezi profesionálkami dokázala dosáhnout již potřetí. K úspěchu Helle dovedly fantastická stehna, výborné paže a samozřejmě i celkově dobrá forma. Druhé místo vybojovala vždy skvěle připravená Argentinka Maria Rita Bello, která nicméně doplatila na to, že disponuje méně líbivým typem postavy než její úspěšnější soupeřka. Bello na soutěži nastoupila také v kategorii masters, kde zvítězila. Třetí skončila Virginia Sanchez, která pozornost poutala pěknými tvary i výbornými pažemi a rameny.


Výsledky Wings of Strength Chicago 2015 - kulturistika žen:

  1. Helle Trevino*
  2. Maria Rita Bello
  3. Virginia Sanchez
  4. Isabel Turrell
  5. Angela Rayburn
  6. Judy Gaillard
  7. Irene Andersen
  8. Margie Martin
  9. Lora Ottenad

* kvalifikace na Wings of Strength´s Rising Phoenix World Championships 2015


1. Helle Trevino

Závodnice na dalších příčkách

 • Kompletní fotogalerii naleznete zde na stránkách Bodymorphpros.com. Pro zobrazení fotografií je potřeba registrace.


Závodnice kvalifikované na Wings of Strength´s
Rising Phoenix World Championships 2015 ke 3. červenci 2015:

jméno stát soutěž um.*
Iris Kyle** USA Ms. Olympia 2014 1.
Alina Popa** Švýcarsko Ms. Olympia 2014 2.
Debi Laszewski USA Ms. Olympia 2014 3.
Alana Shipp USA Ms. Olympia 2014 4.
Yaxeni Oriquen-Garcia Venezuela Ms. Olympia 2014 5.
Lisa Cross Velká Británie Omaha Pro 2015 1.
Christine Envall Austrálie Toronto Pro Supershow 2015 1.
Helle Trevino Dánsko W. of Strength Chicago 2015 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži
** nezúčastní se

Kulturistika žen - žebříček ke 3. červenci 2015:

p. jméno stát body
1. Monique Jones USA 4
1. Věra Mikulcová Česká republika 4
1. Gillian Kovack Kanada 4
1. Maria Rita Bello Argentina 4
5. Jana Ludmila Bendová Česká republika 3
5. Virginia Sanchez Španělsko 3
7. Angela Rayburn USA 2
7. Isabel Turrell USA 2
9. Margie Martin USA 1

Pravidla, jimiž se na jednotlivých soutěžích řídí kvalifikace na Wings of Strength´s Rising Phoenix World Championships i udělování bodů do kvalifikačního žebříčku, popisujeme v tomto článku.


Wings of Strength Chicago 2015 - figure žen

Ve figure žen rozhodčí hodnotili formy hned dvaatřiceti závodnic. Nejvíce je nakonec zaujala 163 cm vysoká Cydney Gillon, která tak na klání obhájila loňské prvenství. Druhé místo si z Wings of Strength Chicago 2015 odnáší Wendy Fortino, která se tak vyhoupla až na druhé místo kvalifikačního žebříčku na Figure Olympia. Třetí místo tentokrát patří čtyřiadvacetileté Jessice Canty, která za zády nechala i čtvrtou Bojanu Vasiljevic a pátou Maggy Cambronero. Ve figure žen masters zvítězila Linda Andrew, jež v kategorii bez rozdílů věku obsadila dvanácté místo.


Výsledky Wings of Strength Chicago 2015 - figure žen:

  1. Cydney Gillon*
  2. Wendy Fortino
  3. Jessica Canty
  4. Bojana Vasiljevic
  5. Maggy Cambronero
  6. Laurelle Martineau
  7. Chaya Boone
  8. Christina Watson
  9. Swan Delarosa
  10. Tissilli Rogers
  11. Kimberly Jones
  12. Linda Andrew
  13. Holly Mitchell
  14. Agnes Russo
  15. Andrea Paynter
  16. Samantha Dawn Smitchko
  16. Dawn Hinz Pugh
  16. Tara Ramos
  16. Jolene Forseca
  16. Vanessa Jacobs
  16. Dawn Reichley
  16. Jennifer Palazzo
  16. Maria Carlone
  16. Jennifer Freeman
  16. Rachel Payne
  16. Nicole Jupser
  16. Angie Garcia
  16. Kim Clark
  16. Jessica MacMillan
  16. Danielle Schemm
  16. Nadia Watt
  16. Melanise Pettee

* kvalifikace na Figure Olympia 2015


1. Cydney Gillon

2. Wendy Fortino

3. Jessica Canty

 • Kompletní fotogalerii naleznete zde na stránkách Bodymorphpros.com. Pro zobrazení fotografií je potřeba registrace.


Závodnice kvalifikované na Figure Olympia ke 3. červenci 2015:

jméno stát soutěž um.*
Nicole Wilkins USA Figure Olympia 2014 1.
Candice Keene USA Figure Olympia 2014 2.
Candice Lewis USA Figure Olympia 2014 3.
Ann Titone USA Figure Olympia 2014 4.
Latorya Watts USA Figure Olympia 2014 5.
Allison Frahn USA Border States Pro 2014 1.
Vera Mallet USA Europa Phoenix Pro 2014 1.
Kamla Macko USA Kentucky Muscle Pro 2014 1.
Renata Guaraciaba Brazílie Felicia Romero Pro 2014 1.
Camala Rodriguez USA Figure International 2015 1.
Maria Luisa Baeza Diaz Chile C. Governors Pro Cup 2015 1.
Adela Ondrejovičová Slovensko BodyPower Pro 2015 1.
Ivana Ivusic USA Omaha Pro 2015 1.
Gennifer Strobo USA W. of S. Puerto Rico Pro 2015 1.
Andrea Calhoun USA Europa Dallas Pro 2015 1.
Cydney Gillon USA W. of Strength Chicago 2015 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kategorie figure - žebříček ke 3. červenci 2015:

p. jméno stát body
1. Julie Mayer USA 12
2. Wendy Fortino USA 11
3. Andrea Cantone USA 10
4. Brittany Campbell USA 6
4. Tamara Sedlack USA 6
4. Chaya Boone USA 6
7. Jennifer Brown USA 5
8. Karen Noorlun USA 4
8. Ivana Ivusic USA 4
8 Bethany Cisternino USA 4
8. Maria Garcia Španělsko 4
8. Vivien Olah Maďarsko 4
8. Linda Andrew USA 4
8. Tina Nguyen USA 4
8. Jessica Canty USA 4
16. Josie Zamora USA 3
16. Carly Starling Horrell USA 3
16. Megan Wyble USA 3
16. Chioma Uwasomba USA 3
16. Louise Rogers Velká Británie 3
16. Bruna Miyagui Brazílie 3
16. Azaria Glaim Kanada 3
23. Shalako Bradberry USA 2
23. Myra Rogers Nový Zéland 2
23. Tara Ramos USA 2
23. Sheila Forjuoh USA 2
23. Krista Dunn USA 2
23. Karina Grau Paraguay 2
23. Maria Scotland Velká Británie 2
23. Rachelle Carter Velká Británie 2
23. Bojana Vasiljevic Srbsko 2
32. Kimberly Jones USA 1
32. Agnese Russo Itálie 1
32. Yolanda Alvarado Portoriko 1
32. Nadia Wyatt USA 1
32. Maggy Cambronero USA 1

Pravidla, jimiž se na jednotlivých soutěžích řídí kvalifikace na Olympia Weekend i udělování bodů do kvalifikačního žebříčku, popisujeme v tomto článku.


Foto:
www.bodymorphpros.com


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

05.07.20:18kulturistikabb - Winklaar sa zlepšil bolo to vidno. Richardson vyhral právo..
05.07.20:18kulturistikabb - Winklaar sa zlepšil bolo to vidno. Richardson vyhral právo..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra