Reklama:

Fitness akademie Ronnie.cz:
Recenze kurzu Poradce pro výživu
- stojí za to se ho zúčastnit?

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Výživa

Minulý víkend proběhly první zkoušky kurzu Poradce pro výživu a Poradce pro fitness sport a zdraví. Naši absolventi dostali v přednáškách a praktických lekcích základ k tomu, aby se stali výživovými poradci, a své znalosti předvedli při zkouškách, které všichni absolvovali úspěšně.

Níže si také přečtěte recenzi účastníka kurzu Jakuba Urbana.


Zhodnocení kurzu Poradce pro výživu Fitness akademie Ronnie.cz

[Text: Jakub Urban] Proč tento kurz? Dobrá otázka. Před dvěma lety jsem absolvoval trenérský kurz na této škole. Výživa byla jeho součástí, základy jsem dostal, potřebný certifikát také. Je tedy důvod platit za další kurz? Obětovat 6 víkendů v řadě? Zprvu jsem byl nerozhodný, teď už mám jasnou odpověď. Teď, po absolvování všech přednášek a úspěšném složení závěrečných zkoušek. Stálo to za to!

Na obhajobu trenérského kurzu musím říct, že tak velký objem vědomostí ze všech odvětví, které musí dobrý trenér znát, se nedá naučit za nějaký měsíc nebo dva. Kurz Vám dá základy, podněty pro další studium a hlavně poznatky jednotlivých lidí z tohoto prostředí, které jsou velmi důležité. Dále se můžete věnovat pouze nezbytnému samostudiu nebo jít zdokonalit jednu z nejdůležitějších stránek sportu. Výživu.

Výživa se stále mění, stále se objevují nové potraviny, nové studie a nové strategie stravování. Přibývají lidé s různými alergiemi a intolerancemi na různé potraviny. A v neposlední řadě jsou teď fitness a zdravý životní styl IN a zažívají opravdový BOOM. :)

Musím říct, že tento kurz mi dal opravdu hodně. Ať už to byla fyziologie trávení a vše, co se vlastně v těle s živinami dále děje, hormony, kterých jsem znal jen pár, či individuální přístup k různým výživovým směrům a jednotlivým zdravotním omezením budoucích klientů. Ono je sice hezké, že jsem uměl sestavit "ideální" jídelníček pro člověka, který nemá žádné nemoci ani omezení a na jídlo má dostatek času. Co když ale přijde profesionální hokejista s třífázovým tréninkem? Co když přijde klient vegetarián s laktózovou intolerancí? Nebo muž s vysokou nadváhou a cukrovkou druhého typu? Tyto otázky mě utvrdily v tom, abych dále znalosti ve výživě rozvíjel. Dříve nebo později někdo takový přijde za mnou a já mu chci umět pomoci. Také jsem zjistil, jak by měl vypadat správně sestavený jídelníček s důrazem hlavně na zdraví klienta, pestrost jídel, vitamínů a minerálů.

Do mého povědomí se díky kurzu dostaly informace o různých onemocněních a chorobách, doporučení, jak s těmito klienty zacházet a co jim upřednostňovat. Opět doplněné o spoustu praktických zážitků od začínajících mediků. Spíše než to, že jsem se ji naučil, jsem měl možnost vidět, jak složitá je biochemie. Chemické procesy v těle, zvláště pak zapsané sloučeninami a schématy, to je prostě jiný svět. A v neposlední řadě, zřejmě v nejoblíbenějším víkendu, jsem měl možnost vidět a ochutnat spoustu fitness jídel. Poučit se v přípravě jídel a dostat tak do svého portfolia další recepty a tipy na zdravá jídla.

Kurz mi také umožnil poznat nové lidi a účastnit se přednášek mladých, ale vzdělaných lidí na svém místě. Přednášky byly doplněné hromadou zkušeností a praktických příkladů. Nyní mám kvalitní základ pro další, jistě nezbytné samostudium, které snad ze mne jednou udělá dobrého výživového poradce, který si poradí s každým klientem, individuálně k jeho potřebám.

Pokud bych měl shrnout to, co mi v kurzu chybělo, bude toho málo. V kurzu byla přednáška o tepelné úpravě jídla a potravinářství, která byla velmi zajímavá, bohužel byla v pátek, a tedy krátká. Naopak den s praktickými ukázkami suplementů by se zvládl i v pátek, tedy v kratší den. Den v kuchyni musel být hodně svižný, neuškodilo by rozdělení do dvou dnů. Jinak bylo ale vše super a trenérská akademie Ronnie.cz opět nezklamala. I na tomto prvním kurzu "výživářů" v historii školy šlo vše jako po drátkách. :)

Děkuji, Jakub Urban


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 106 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra