Reklama:
CFM Protein Smartlabs 1+1 za 777 Kč!
Velmi omezený počet kusů. Akce jen na pár dní! Více zde.

Věra Mikulcová: "S umístěním
jsem nadmíru spokojená."

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Toronto Pro Supershow 2015
- výsledky a fotografie (den 1.)

Letošní ročník kanadské profesionální soutěže Toronto Pro Supershow přinesl kromě jiného také dlouho očekávaný profesionální debut české kulturistky Věry Mikulcové. Ta se na klání nakonec probojovala až k fantastickému druhému místu. Krátce po závodech jsme se s Věrkou jejímu úspěšnému vstupu mezi profesionálky věnovali v následujícím rozhovoru.


Věrko, gratuluji k úspěšnému profesionálnímu debutu. Vím, že start mezi profesionálkami byl dlouho tvým snem. Jak sis celou soutěž užila a jak jsi spokojená s formou i umístěním?

Věra Mikulcová na Toronto Pro Supershow 2015

Děkuji za gratulaci. Ano, je to můj sen od začátku, co dělám kulturistiku, tedy patnáct let. Soutěž byla úžasně připravena a já ji mohla celou prožívat naplno - meeting, semifinále, finále, vyhlašování, rozhovory, gratulace… Troufám si říci, že forma byla nejlepší, jakou jsem kdy měla. S umístěním jsem nadmíru spokojená, do Toronta jsem odjížděla s očekáváním dostat se do top 5.

Jaká byla atmosféra v zákulisí a jak na tebe působily soupeřky? Panovala mezi vámi nějaká rivalita, anebo se soutěž nesla spíše v přátelském duchu?

Musím říci, že soupeřky se rozdělily na dva tábory. Vítězka Christine Envall je ostřílenou závodnicí a v zákulisí mi byla úžasnou oporou - vše mi ochotně vysvětlovala, dokázala povzbudit, pochválit a závody si zároveň užívala. Ostatních pět závodnic se soustředilo na sebe - tedy vázla veškerá komunikace. Občas člověk jen postřehl takové to okukování a nenápadné porovnávání a poměřování.

Ty jsi mezi profesionálkami mohla nastoupit už vloni, ale s debutem ses rozhodla počkat až do letošní sezóny. Teď už není příliš pochyb o tom, že jsi se rozhodla správně. Bylo to tak, že ses vloni na vstup mezi profesionálky ještě necítila připravená?

Ano, přesně tak. Ze zisku karty jsem měla obrovskou radost, ale nechtěla jsem nic uspěchat. Uvědomila jsem si vysokou prestiž ligy, do které jsem přestoupila. Proto jsem si chtěla ponechat čas na zlepšení a dotvarování některých partií.

V přípravě na soutěž jsi spojila síly s trenérem Miroslavem Gottvaldem. Jak velkou změnu vnesl do tvých tréninků a jak důležitou roli právě on sehrál v tom, že jsi měla formu, která ti vynesla takový výsledek?

Pana Gottvalda znám již patnáct let - je to pro mě "opravdový trenér". Na intenzitu tréninků máme stejný názor - cvičit je třeba tvrdě, kvalitně a zároveň rychle. Do tréninků mi vnesl spoustu nových cviků na mé problémové partie. Obrovskou pomoc jsem uvítala především v mé obávané fázi - a tou je závěrečné odvodnění. I nízké množství sacharidů (40 - 80 g) po celou dobu diety (čtyři měsíce) pro mě bylo novinkou, kterou bych si sama jistě dobrovolně nenaordinovala. (smích)

Máš teď čtyři body v kvalifikačním žebříčku na vrcholnou soutěž sezóny v ženské profesionální kulturistice Wings of Strength´s Rising Phoenix World Championships. Z žebříčku na zmíněnou akci postoupí hned prvních sedm závodnic, takže by ti kvalifikace neměla uniknout. Zvažuješ start na této soutěži?

Jelikož je soutěž již v srpnu letošního roku, start určitě nezvažuji. V zisk čtyř bodů a možnost postupu jsem vůbec nedoufala, takže bych vše nezvládla tak narychlo naplánovat. Přesto je mi velkou ctí být nyní na prvním místě v průběžném bodovém hodnocení. Tato pocta je pro mě velkým závazkem do budoucna.

Věra Mikulcová a Christine Envall
na Toronto Pro Supershow 2015

Provozuješ v Jihlavě vlastní posilovnu Fitness Factory. Jak bylo náročné spojit pracovní povinnosti s přípravou na profesionální závody?

Ano, spolu s Janou Paulátovou vlastníme fitko. Spojit práci s přípravou je velmi náročné. Mám osobní tréninky, předcvičované hodiny, jako je třeba spinning, a celkově vedu chod fitcentra. Možná si řeknete "ideální podmínky - vlastní fitko, může si jít cvičit, kdy chce, nemusí platit za vstupy, práce za barem je pohoda". Ale opak je pravdou!

Nachystat se k účasti na profesionální soutěži by bez podpory a pomoci nejbližších bylo jistě velmi těžké. Komu bys touto cestou chtěla poděkovat?

Kulturistika je sobecký sport, člověk se musí věnovat především sobě a vše ostatní jde stranou. Zároveň však potřebujete maximální podporu svého blízkého okolí. A tu já mám. Nejbližší oporou mi je Jana Paulátová. Ve fitku bychom se neobešli bez pomoci mého bratra Michala. Důležité jsou samozřejmě rady trenéra Miroslava Gottvalda. Bez finanční pomoci sponzorů, jak víte, se na takhle zásadní soutěž připravit nedá. Všem výše jmenovaným lidem bych chtěla moc poděkovat. Děkuji také Ronnie.cz za videology a reportáže.


Věra Mikulcová na Toronto Pro Supershow 2015

Věra Mikulcová na Toronto Pro Supershow 2015 - zákulisní fotografie


Foto (1 až 12):
www.musculardevelopment.com / Dan Ray


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

17.06.18:48Reality - *1* Krásně si plní svůj sen. *1*
17.06.18:34tomášekp - Díky, byla to docela pěkná ženská :-(
17.06.12:28Blair - Sice bulvární článek, ale foto ze začátků tam je.. http://..+1
16.06.22:54Mad_Max - Máte u vás zakázanej google? Něco z jejích začátků tam naj..
16.06.18:42tomášekp - Prosím vás nenašla by se fotografie závodnice V. Mikulcové..
16.06.17:47darebak4 - Přesně tak, ta forma byla úžasná a spousta chlapů by se mě..
16.06.13:45amoresPE - Bola lepšia, mala to vyhrať. *79*
16.06.13:44Deadlift - Pro mě po Zuzce Kořínkové představitelka výborné připraven..
16.06.12:47dre.mc - škoda že neplanuje učast ...mohlo by z toho něco být ..
16.06.10:38havranek - k umístění. Věra se v profi neztratí.
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 24 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínStrongman´s Games Aš 2021 - video a r...
CIZO (20:36) • Protože je autor guma, psal ten report přerušovaně asi v deseti časových úsecích a posl...
magazínDennis Wolf a jeho trénink zad
PrivateBlueVenusTV (16:20) • A kto je zvedavý na to, ako si vrabec alebo holub zobe, lieta, čviriká, hrkúta. Skoro n...
magazínStrongman´s Games Aš 2021 - video a r...
Ailton32 (15:34) • Nechci být držkatý :D ale chybí vám tam zercher dřep pro profi 220kg :D
magazínDennis Wolf a jeho trénink zad
LaFontaine (14:57) • Aniž bych to nějak hodnotil, tak je na tohle někdo v diskuzi o tréninku Dennise Wolfa z...
magazínDennis Wolf a jeho trénink zad
PrivateBlueVenusTV (13:35) • No tak mi odpusť, že nie som `biorobot`, a dovolím si byť originálny vo väčšej miere, n...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie