Reklama:

Toronto Pro Supershow 2015
- výsledky a fotografie (den 1.)

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Věra Mikulcová a Jana Ludmila Bendová mají po semifinále své první profesionální soutěže
Toronto Pro Supershow 2015 - fotografie
z prezentace
Věra Mikulcová 5 hodin před Toronto Pro Supershow 2015
Foto: Věra Mikulcová
se v Torontu chystá
na profesionální debut

Ron Hache představuje jednoho z nejzkušenějších pořadatelů kulturistických soutěží současnosti, když klání pro závodníky nejrůznější výkonnosti organizuje už od roku 1979. V posledních pěti sezónách stojí také za kanadskou Toronto Pro Supershow, která počtem kategorií, v níž se na ní závodí, jednoznačně patří mezi největší soutěže v sezóně.

Letošní ročník již zvolna tradiční akce si v kalendáři profesionálních show našel místo ve dnech 6. a 7. června. Šanci na něm dostali sportovci nastupující v kulturistice mužů open, kulturistice mužů do 212 liber, kulturistice vozíčkářů, physique mužů, kulturistice žen, fitness žen, figure žen, bikini fitness žen a physique žen, kteří se tak zapojili do boje o cenná vítězství a s výjimkou vozíčkářů také do boje o postup na letošní Olympia Weekend.

Již během soboty, prvního soutěžního dne klání, semifinálovou i finálovou část soutěže absolvovali kulturisté z obou hmotnostních kategorií, kulturistky, bikini fitnessky, fitnessky a závodnice z kategorie figure. Komu z nich se dařilo a jak si při svém profesionálním debutu vedly Věra Mikulcová a Jana Ludmila Bendová?


Toronto Pro Supershow 2015 - kulturistika mužů open

V kulturistice mužů open o podíly z finanční odměny v celkové výši 30.000 dolarů bojovalo čtrnáct závodníků. Proti původním předpokladům mezi nimi chyběl osmačtyřicetiletý Toney Freeman, jenž se rozhodl znovu soutěžní plavky navléknout až v červenci na Wings of Strength Chicago s tím, že by neměl chybět ani na následném Vancouver Pro. Naopak na poslední chvíli startovní pole torontské soutěže rozšířil Stephen Frazier.

V prvním semifinálovém vyvolávání v Torontu nakonec dostali od rozhodčích příležitost Brandon Curry, Johnnie Jackson, Fred Smalls a Ibrahim Sami Fahim, kteří tak bojovali o přední příčky. Když byli po několika minutách odesláni z řady pryč Jackson s Currym a Smallse s Fahimem na pódiu doplnili další kulturisté, bylo jasné, že se boj o prvenství zúžil mezi Brandona a Johnnieho.

Své druhé profesionální vítězství si na klání nakonec připsal dvaatřicetiletý Brandon Curry, jenž k fantastické stavbě těla a pěkným tvarům tentokrát přidal o něco lepší formu, než v jaké se prezentoval před týdnem na Arnold Classic Brasil. Přesto stále jistě může být dotaženější. Že je v jeho silách přijít na soutěž v ještě lepší fazóně, než tomu bylo o tomto víkendu, ostatně již předvedl například na Mr. Olympia v roce 2011, kde se překvapivě, ale zaslouženě probojoval až k osmé příčce.

Při Curryho prvenství druhé místo zbylo na čtyřiačtyřicetiletého veterána Johnnieho Jacksona. Jackson na soutěži nabídl svůj standard, tedy skvělou horní polovinu těla, celkovými objemy slabá stehna a také formu, která má k té "na prach" poněkud daleko. I tento Johnnieho standard však na průměrně obsazených soutěžích stačí k pěkným výsledkům a v Torontu se to potvrdilo.

Třetí skončil Fred Smalls, jenž disponuje podstatně vyváženější postavou než jeho zmíněný úspěšnější soupeř. Také Fred však na pódium nepřinesl zcela optimální fazónu, čímž se pravděpodobně připravil o druhou příčku.

Ibrahim Sami Fahim vloni mezi profesionály prožil křest ohněm, když jako celkový vítěz Amateur Mr. Olympia z roku 2013 svůj profesionální debut absolvoval rovnou na pódiu Mr. Olympia. Nyní se mělo ukázat, zda je schopen se k účasti na Olympia Weekendu probojovat znovu i v konkurenci profíků. Z tohoto testu nakonec nevyšel vůbec zle. Ačkoliv se stále potýká s určitou nevyvážeností mezi lepší horní a slabší dolní polovinou těla, v Torontu prokázal, že v podobné konkurenci může body do kvalifikačního žebříčku poměrně s přehledem sbírat.

Čtyřiadvacetiletý absolutní vítěz loňské Olympia Amateur Latin America Iain Valliere prožívá s ohledem na své mládí fantastickou první profesionální sezónu. Na Toronto Pro Supershow před domácím publikem patřil k nejlépe připraveným borcům na pódiu a poté, kdy před několika týdny skončil sedmý na Europa Orlando Pro, se tentokrát probojoval až k páté příčce. Uplynulý víkend byl pro Iaina úspěšný navíc hned dvojnásob, když kromě pěkného výsledku získal i nového sponzora v suplementové společnosti iForce Nutrition. Ta již stojí například i za dalšími profíky Josem Raymondem a Dustym Hanshawem.

V pěkné formě závodil i nakonec šestý Renaldo Gairy, jenž se navíc řadil k poměrně širokému zástupu účastníků soutěže, kteří se mohou chlubit výbornou stavbou těla. Z té těžil také Marshel Herman z Curacaa, jenž však za tvrdostí, kterou udivoval na loňských kláních, tentokrát poněkud zaostal a skončil sedmý.

S optimální formou se nesetkal ani pěknými tvary disponující Stephen Frazier, jenž tak na naplnění svého nesporného potenciálu stále čeká. Zbylo na něj deváté místo, když se před něj vtěsnal ještě domácí Santana Anderson. Z dalších účastníků soutěže v kulturistice mužů open zmiňme již pouze Frantze Prevalyho. Mistr Kanady z roku 2014 v kategorii do 102 kg se na Toronto Pro Supershow zařadil mezi borce se skvělou stavbou těla, a pokud se mu bude dále dařit zlepšovat celkové objemy, může před sebou mít ještě poměrně úspěšnou kariéru.


Výsledky Toronto Pro Supershow 2015 - kulturistika mužů open:

  1. Brandon Curry*
  2. Johnnie Jackson
  3. Fred Smalls
  4. Ibrahim Sami Fahim
  5. Iain Valliere
  6. Renaldo Gairy
  7. Marshel Herman
  8. Santana Anderson
  9. Stephen Frazier
  10. Henri-Pierre Ano
  11. Grigori Atoyan
  12. Frantz Prevaly
  13. Leon Eastman
  14. Varinder Singh

* kvalifikace na Mr. Olympia 2015


1. Brandon Curry

2. Johnnie Jackson

3. Fred Smalls

Závodníci na dalších příčkách


Závodníci kvalifikovaní na Mr. Olympia k 6. červnu 2015:

jméno stát soutěž um.*
Phil Heath USA Mr. Olympia 2014 1.
Kai Greene USA Mr. Olympia 2014 2.
Shawn Rhoden USA Mr. Olympia 2014 3.
Dennis Wolf Německo Mr. Olympia 2014 4.
Dexter Jackson USA Mr. Olympia 2014 5.
Roelly Winklaar Curacao Nordic Pro 2014 1.
Essa Obaid UAE Goldentimes Asian Pro 2014 1.
Mohamad Bannout Libanon Europa Phoenix Pro 2014 1.
William Bonac Nizozemsko GP Fitness House Pro 2014 1.
Ronny Rockel Německo Ferrigno Legacy 2014 1.
Aziz Jalali Maroko Olympia Amateur W. S. 2014 1.
Fouad Abiad KanadaEuropa Orlando Pro 2015 1.
Juan Morel USA New York Pro 2015 1.
Dallas McCarver USA California Pro 2015 1.
Mamdouh Elssbiay Egypt Arnold Classic Brasil 2015 1.
Brandon Curry USA Toronto Pro Supershow 2015 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kategorie open - žebříček k 6. červnu 2015:

p. jméno stát body
1. Victor Martinez Dominikánská republika 14
2. Branch Warren USA 13
3. Steve Kuclo USA 11
3. Justin Compton USA 11
3. Cedric McMillan USA 11
3. Johnnie Jackson USA 11
7. Brad Rowe USA 10
8. Evan Centopani USA 8
9. Robert Piotrkowicz Polsko 7
10. Dalibor Hájek Česká republika 5
10. Max Charles USA 5
10. Grigori Atoyan USA 5
10. Fred Smalls USA 5
14. Michael Lockett USA 4
14. Daniel Toth Maďarsko 4
14. Henri-Pierre Ano Kanada 4
14. Firas Saied Itálie 4
18. Alexander Fedorov Rusko 3
19. Chris Wong Kanada 2
19. Ben White USA 2
19. Marius Dohne Jihoafrická republika 2
19. Pablo Ayala Paraguay 2
19. Toney Freeman USA 2
19. Ibrahim Sami Fahim Egypt 2
25. Omar Deckard USA 1
25. An Nguyen USA 1
25. Iain Valliere Kanada 1

Pravidla, jimiž se na jednotlivých soutěžích řídí kvalifikace na Olympia Weekend i udělování bodů do kvalifikačního žebříčku, popisujeme v tomto článku.


Toronto Pro Supershow 2015 - kulturistika mužů do 212 liber

V kulturistice mužů do 212 liber (96,2 kg) se do souboje o jedno přímé postupové místo na Olympia 212 Showdown, body do kvalifikačního žebříčku a podíly z finanční prémie zapojilo osm závodníků. Do soutěže tentokrát zasáhli výhradně borci, kteří na své první profesionální vítězství dosud čekali, což přispělo k tomu, že nebylo snadné najít nějakého jasného favorita na vítězství.

O tom, jak by si jednotliví kulturisté v Torontu mohli vést, napovědělo až první semifinálové vyvolávání, v němž dostali prostor Oliver Adzievski, Shaun Clarida, Mboya Edwards a Zane Watson. Poté, kdy Clarida s Watsonem byli po chvíli odesláni z řady pryč a Edwardse s Adzievskim na pódiu doplnili další borci, bylo jasné, že jsou to právě Shaun se Zanem, kteří svádějí přímý souboj o svůj první profesionální titul.

Vítězství nakonec vybojoval stále pouze šestadvacetiletý Watson, jenž pochází z kulturistické rodiny, když před lety oba jeho rodiče získávali tituly na mistrovství Kanady. Zanea k jeho úspěchu dovedlo zlepšení kvality svalstva a celkově dominantní množství svalové hmoty. Právě objemy byly tím, v čem na kanadského soupeře ztrácel pouze 157 cm vysoký a 72 kg vážící Shaun Clarida. Ten si nicméně na profesionální soutěži dokázal díky pěkné stavbě těla a dobré formě připsat již druhé místo v řadě a je velmi blízko tomu, aby se i přes svou celkovou subtilnost kvalifikoval na Olympia 212 Showdown díky umístění v žebříčku.

Třetí místo stejně jako před týdnem v Omaze vybojoval Oliver Adzievski, čtvrtá příčka tentokrát patří domácímu Mboyovi Edwardsovi. Do nejlepší pětice se dokázal vtěsnat ještě Raul Carrasco, o šesté až osmé místo se dělí Vince Wawryk, Benjamin Parra a Javier Martinez.


Výsledky Toronto Pro Supershow 2015 - kulturistika mužů do 212 liber:

  1. Zane Watson*
  2. Shaun Clarida
  3. Oliver Adzievski
  4. Mboya Edwards
  5. Raul Carrasco
  6. Vince Wawryk
  7. Benjamin Parra
  8. Javier Martinez

* kvalifikace na Olympia 212 Showdown 2015


1. Zane Watson

2. Shaun Clarida

3. Oliver Adzievski

Závodníci na dalších příčkách


Závodníci kvalifikovaní na Olympia 212 Showdown k 6. červnu 2015:

jméno stát soutěž um.*
James "Flex" Lewis Velká Británie Olympia 212 Showdown 2014 1.
Eduardo Correa Brazílie Olympia 212 Showdown 2014 2.
Jose Raymond USA Olympia 212 Showdown 2014 3.
Hidetada Yamagishi Japonsko Olympia 212 Showdown 2014 4.
Baitollah Abbaspour Írán Olympia 212 Showdown 2014 5.
Charles Dixon USA St. Louis Pro 2015 1.
Marian Čambal Slovensko Mozolani Pro Classic 2015 1.
Guy Cisternino USA New York Pro 2015 1.
Kim Jun Ho Korea BodyPower Pro 2015 1.
Dobromir Delev Bulharsko Omaha Pro 2015 1.
Marco Rivera USA W. of S. Puerto Rico Pro 2015 1.
Zane Watson Kanada Toronto Pro Supershow 2015 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kategorie do 212 liber - žebříček k 6. červnu 2015:

p. jméno stát body
1. Ahmad Ahmad Švédsko 9
2. Shaun Clarida USA 8
3. Khalid Almohsinawi Nizozemsko 7
4. Aaron Clark USA 6
4. Tricky Jackson USA 6
4. Oliver Adzievski Švédsko 6
7. Thomas Anderson USA 5
8. Mark Dugdale USA 4
8. Raúl Sánchez Mexiko 4
8. Shaun-Joseph Tavernier Velká Británie 4
8. Manuel Manchado Španělsko 4
12. Freddie McCray USA 3
12. Thomas Benagli Itálie 3
12. Chris Tuttle USA 3
12. Vojtěch Koritenský Česká republika 3
16. Raul Carrasco Španělsko 3
16. Sami al Haddad Bahrajn 2
16. Daron Lytle USA 2
16. Darron Glenn USA 2
16. Mboya Edwards Kanada 2
21. David Henry USA 1
21. Fabrizio Zittucro Itálie 1
21. Marvin Ward USA 1
21. Rod Ketchens USA 1
21. Milton Martinez USA 1

Pravidla, jimiž se na jednotlivých soutěžích řídí kvalifikace na Olympia Weekend i udělování bodů do kvalifikačního žebříčku, popisujeme v tomto článku.


Toronto Pro Supershow 2015 - kulturistika žen

V kulturistice žen se do boje o postup na novou vrcholnou soutěž ženského profesionálního bodybuildingu Wings of Strength´s Rising Phoenix World Championships pustilo sedm závodnic, přičemž ve hře byly i podíly z finanční prémie o celkové výši 6.000 dolarů. Zápolení kulturistek tentokrát bylo mimořádně zajímavé i z pohledu českého fanouška, když zde, jak jsme již v úvodu článku naznačili, svou profesionální dráhu začaly Věra Mikulcová a Jana Ludmila Bendová. Obě závodnice tak v profesionální divizi IFBB svým startem navázaly na odkaz, který zde před nimi nechaly Zuzana Kořínková, Eva Sukupová, Zdena Tvrdá-Gottvaldová, Barbora Mrázková, Zdena Razýmová nebo Jitka Harazímová a zároveň ukončily devět let dlouhé čekání na to, než česká kulturistka znovu vstoupí na profesionální pódium.

S ohledem na to, že po většinu prejudgingu všechny závodnice poměřovaly na pódiu síly najednou v jedné řadě, bylo po první polovině soutěže poněkud obtížné pouštět se do nějakých odhadů toho, jak se zúčastněné sportovkyně nakonec poskládají do výsledkové listiny. Skutečnost, že podstatnou část semifinále to byly právě Jana Ludmila Bendová a Věra Mikulcová, které doplněné ještě o Christine Envall pózovaly uprostřed řady, však naznačovala, že jsou obě české profesionálky dost možná blízko velmi pěknému výsledku.

To se ve finále Toronto Pro Supershow nakonec potvrdilo. Věra Mikulcová s Janou Ludmilou Bendovou byly za vítěznou Christine Envall nakonec vyhlášeny na druhém a třetím místě, čímž napodobily kousek, který se v roce 2003 při jejich profesionální debutu na Night of Champions podařil Zdence Razýmové a Barboře Mrázkové.

Dvaačtyřicetiletou Christine Envall, která mezi profesionálkami působí už od sezóny 2001, k jejímu prvnímu vítězství mezi elitou dovedly především její působivé objemy a na jejím triumfu nic nezměnilo ani to, že její dolní polovina těla působila o něco dotaženěji než ta horní. Věrka Mikulcová poutala pozornost výbornými a výrazně separovanými kvadricepsy, vysekanou zadní stranou stehen, napruhovanými tricepsy a celkově výbornými pažemi. Díky druhé příčce si připsala čtyři body do kvalifikačního žebříčku, v němž jí tak aktuálně patří dělené první místo.

Jana Ludmila Bendová sice disponuje o něco menšími objemy než obě její výše zmíněné soupeřky, těžila nicméně z vyváženosti postavy, detailů i skvělého vyrýsování. Díky výborné třetí příčce se i ona zapsala do kvalifikačního žebříčku. Aktuálně jí v něm patří čtvrté místo.

Těsně za medailovými pozicemi před domácím publikem skončila šestatřicetiletá svěřenkyně trenéra Noela Fullera Gillian Kovack, která se prezentovala fantastickými objemy, k nimž však nedokázala přidat zcela optimální finální dotaženost. Ještě dále k ideální formě měla nakonec pátá Margie Martin, šesté místo obsadila Bonnie Switzer a sedmá skončila Amanda Aivaliotis.


Výsledky Toronto Pro Supershow 2015 - kulturistika žen:

  1. Christine Envall*
  2. Věra Mikulcová
  3. Jana Ludmila Bendová

  4. Gillian Kovack
  5. Margie Martin
  6. Bonnie Switzer
  7. Amanda Aivaliotis

* kvalifikace na Wings of Strength´s Rising Phoenix World Championships 2015


1. Christine Envall

2. Věra Mikulcová

3. Jana Ludmila Bendová

Závodnice na dalších příčkách


Závodnice kvalifikované na Wings of Strength´s
Rising Phoenix World Championships 2015 k 6. červnu 2015:

jméno stát soutěž um.*
Iris Kyle** USA Ms. Olympia 2014 1.
Alina Popa** Švýcarsko Ms. Olympia 2014 2.
Debi Laszewski USA Ms. Olympia 2014 3.
Alana Shipp USA Ms. Olympia 2014 4.
Yaxeni Oriquen-Garcia Venezuela Ms. Olympia 2014 5.
Lisa Cross Velká Británie Omaha Pro 2015 1.
Christine Envall Austrálie Toronto Pro Supershow 2015 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži
** nezúčastní se

Kulturistika žen - žebříček k 6. červnu 2015:

p. jméno stát body
1. Monique Jones USA 4
1. Věra Mikulcová Česká republika 4
1. Gillian Kovack Kanada 4
4. Jana Ludmila Bendová Česká republika 3
5. Angela Rayburn USA 1
5. Margie Martin USA 1

Pravidla, jimiž se na jednotlivých soutěžích řídí kvalifikace na Wings of Strength´s Rising Phoenix World Championships i udělování bodů do kvalifikačního žebříčku, popisujeme v tomto článku.


Toronto Pro Supershow 2015 - fitness žen

Ve fitness žen se na Toronto Pro Supershow sešla slušná konkurence dvanácti závodnic, které bojovaly nejenom o postup na jednadvacátý ročník Fitness Olympia, ale také o podíly z finanční odměny v celkové výši 6.000 dolarů. Jak tomu bývá ve fitness zvykem, i zde o umístění jednotlivých závodnic měly rozhodnout až finálové volné sestavy, jejichž hodnocení tvoří dvě třetiny celkového skóre.

Výhodu domácího prostřední ve vítězství nakonec proměnila Kanaďanka Ryall Graber-Vasani, která si poradila jak se druhou Allison Ethier, tak i se třetí Stacy Dawn. Ta si tak napravila reputaci po nepříliš vydařeném startu na nedávném Europa Orlando Pro, kde se musela spokojit s poslední příčkou.


Výsledky Toronto Pro Supershow 2015 - fitness žen:

  1. Ryall Graber-Vasani*
  2. Allison Ethier
  3. Stacy Dawn
  4. Kizzy Vaines
  5. Dominique Matthews
  6. Brittany Kanne
  7. Shannon Siemer
  8. Nicolette Spencer
  9. Maria Laura-Cervelli
  10. Shelly Paton
  11. Carly Lobato
  12. Tanis Tzavaras

* kvalifikace na Fitness Olympia 2015


1. Ryall Graber-Vasani

2. Allison Ethier

3. Stacy Dawn


Závodnice kvalifikované na Fitness Olympia k 6. červnu 2015:

jméno stát soutěž um.*
Oksana Grishina Rusko Fitness Olympia 2014 1.
Regiane Da Silva Německo Fitness Olympia 2014 2.
Tanji Johnson USA Fitness Olympia 2014 3.
Bethany Cisternino USA Fitness Olympia 2014 4.
Myriam Capes Kanada Fitness Olympia 2014 5.
Sara Kovach USA Europa Phoenix Pro 2014 1.
Michelle Blank USA Europa Orlando Pro 2015 1.
Ryall Graber-Vasani Kanada Toronto Pro Supershow 2015 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kategorie fitness - žebříček k 6. červnu 2015:

p. jméno stát body
1. Marta Aguiar Uruguay 6
2. Danielle Ruban Kanada 4
2. Whitney Jones USA 4
2. Allison Ethier Kanada 4
5. Stacy Dawn Kanada 3
6. Chika Aluka USA 2
6. Kristine Duba USA 2
6. Kizzy Vaines Velká Británie 2
9. Kelcie Gahley USA 1
9. Danielle Chikeles USA 1
9. Dominique Matthews Kanada 1

Pravidla, jimiž se na jednotlivých soutěžích řídí kvalifikace na Olympia Weekend i udělování bodů do kvalifikačního žebříčku, popisujeme v tomto článku.


Toronto Pro Supershow 2015 - bikini fitness žen

V bikini fitness žen před rozhodčí předstoupilo čtrnáct závodnic, které bojovaly o postup na Olympii i o podíly z finanční prémie v celkové výši 6.000 dolarů. První semifinálové vyvolávání naznačilo, že o prvenství na klání budou bojovat Cynthia Benoit, Stephanie Mahoe, Dayna Maleton, Jessica Renee a mezi profesionálkami debutující celková vítězka letošního Arnold Classic Amateur Anya Ells.

Na své první profesionální vítězství v celé šestileté profesionální kariéře ve finále dosáhla Dayna Maleton, domácí Cynthia Benoit si připsala druhou příčku. Anya Ells nakonec skončila čtvrtá, když se před ní ve výsledkové listině vtěsnala ještě Jessica Renee. Až páté místo tentokrát zbylo na vítězku podzimního Ft. Lauderdale Cupu Stephanie Mahoe.


Výsledky Toronto Pro Supershow 2015 - bikini fitness žen:

  1. Dayna Maleton*
  2. Cynthia Benoit
  3. Jessica Renee
  4. Anya Ells
  5. Stephanie Mahoe
  6. Anna-Lee Mckill
  7. Danielle Sereluca
  8. Magdalena Coffman
  9. Callie Bundy
  10. Evelyn Mihaly
  11. Joanne Holden
  12. Annie Parker
  13. Lori Lynn Micheff
  14. Melissa Chanthaseng

* kvalifikace na Bikini Olympia 2015


1. Dayna Maleton

2. Cynthia Benoit

3. Jessica Renee


Závodnice kvalifikované na Bikini Olympia k 6. 6. 2015:

jméno stát soutěž um.*
Ashley Kaltwasser USA Bikini Olympia 2014 1.
Janet Layug USA Bikini Olympia 2014 2.
Stacey Alexander USA Bikini Olympia 2014 3.
Yeshaira Robles USA Bikini Olympia 2014 4.
Amanda Latona USA Bikini Olympia 2014 5.
India Paulino USA EVL´s Prague Pro 2014 1.
Tawna Eubanks USA Nordic Pro 2014 1.
Stephanie Mahoe USA Ft. Lauderdale Cup 2014 1.
Sarah LeBlanc USA Europa Phoenix Pro 2014 1.
Nicole Ankney USA Sacramento Pro 2014 1.
J. Saitone-McGuire USA Iron Games Pro 1.
Narmin Assria USA Iowa Pro 2014 1.
Jamie Del Angel USA Legends Pro Classic 2015 1.
Christie Marquez USA MuscleContest Pro 2015 1.
Noemi Olah Maďarsko Battle on the Beach Pro 2015 1.
Breena Martinez USA St. Louis Pro 2015 1.
Catherine Radulic USA Seaboard Pro 2015 1.
Courtney King USA Dennis James Classic 2015 1.
Kate Abate USA Northern California Pro 2015 1.
Dayna Maleton USA Toronto Pro Supershow 2015 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kategorie bikini - žebříček k 6. 6. 2015:

p. jméno stát body
1. Bianca Berry USA 15
2. Angeles Burke USA 12
3. Christina Strom Fjaere Norsko 11
4. Justin Munro Kanada 8
4. Shandy Ortiz USA 8
6. Michelle Sylvia USA 7
7. Lindsey Waters USA 6
7. Tatiana Koshman USA 6
7. Sofiya Tandilyan Rusko 6
7. Kenea Yancey USA 6
7. Tamara Haddad USA 6
7. Cynthia Benoit Kanada 6
13. Vladimíra Krásová Česká republika 5
13. Francesca Lauren USA 5
15. Jessica Arevalo USA 4
15. Katherine Ampolini USA 4
15. Jade Carroll USA 4
15. Anna Starodubtseva Rusko 4
15. Candice Chamberland USA 4
15. Rachelle Dejean USA 4
15. Sheena Jayne Anderton Nový Zéland 4
15. Noy Alexander USA 4
15. Brittany Taylor USA 4
15. Ashriel Osgood USA 4
15. Angela Marquez USA 4
15. Romina Basualdo Argentina 4
27. Sara Back Finsko 3
27. Jessica Renee USA 3
29. Iveth Carreon USA 2
29. Pollianna Moss USA 2
29. Valeria Ammirato Německo 2
29. Liana Moroz Rusko 2
29. Alicia Marie USA 2
29. Andreanna Calhoun USA 2
29. Anya Ells Kanada 2
36. Anna Virmajoki Finsko 1
36. Leigh Brandt Kanada 1
36. Michelle Mein USA 1
36. Brie Tawhai Nový Zéland 1
36. Adrienne Crenshaw USA 1

Pravidla, jimiž se na jednotlivých soutěžích řídí kvalifikace na Olympia Weekend i udělování bodů do kvalifikačního žebříčku, popisujeme v tomto článku.


Toronto Pro Supershow 2015 - figure žen

Ve figure žen se na pódiu představilo šestnáct sportovkyň. Také pro ně kromě přímého postupového místa na letošní Olympia Weekend určeného vítězce byly nachystány podíly z finanční prémie v souhrnné výši 6.000 dolarů. První semifinálové vyvolávání naznačilo, že by se do první pětice mohly vtěsnat Azaria Glaim, Maria Scotland, Jennifer Brown, Linda Agnew a Gennifer Strobo, přičemž právě poslední zmíněná závodnice měla nejblíže k vítězství, když ji rozhodčí posunuli doprostřed řady.

Strobo na klání nakonec všechny soupeřky opravdu předstihla a stejně jako před týdnem na Wings of Strength Puerto Rico Pro s přehledem zvítězila. Druhé místo vybojovala Linda Andrew, na výborné třetí příčce při svém profesionálním debutu skončila teprve jednadvacetiletá loňská absolutní mistryně Kanady Azaria Glaim.


Výsledky Toronto Pro Supershow 2015 - figure žen:

  1. Gennifer Strobo*
  2. Linda Andrew
  3. Azaria Glaim
  4. Maria Scotland
  5. Jennifer Brown
  6. Jennifer Freeman
  7. Holly Mitchell
  8. Natalie Waples
  9. Agnese Russo
  10. Louise Rogers
  11. Jerrica Thomas
  12. Tamen Stuve
  13. Selena Pons
  14. Marie Natalie Janik
  15. Sue Ling Yip
  16. Laura Davies

* kvalifikace na Figure Olympia 2015


1. Gennifer Strobo

2. Linda Andrew

3. Azaria Glaim


Závodnice kvalifikované na Figure Olympia k 6. červnu 2015:

jméno stát soutěž um.*
Nicole Wilkins USA Figure Olympia 2014 1.
Candice Keene USA Figure Olympia 2014 2.
Candice Lewis USA Figure Olympia 2014 3.
Ann Titone USA Figure Olympia 2014 4.
Latorya Watts USA Figure Olympia 2014 5.
Allison Frahn USA Border States Pro 2014 1.
Vera Mallet USA Europa Phoenix Pro 2014 1.
Kamla Macko USA Kentucky Muscle Pro 2014 1.
Renata Guaraciaba Brazílie Felicia Romero Pro 2014 1.
Camala Rodriguez USA Figure International 2015 1.
Maria Luisa Baeza Diaz Chile C. Governors Pro Cup 2015 1.
Adela Ondrejovičová Slovensko BodyPower Pro 2015 1.
Ivana Ivusic USA Omaha Pro 2015 1.
Gennifer Strobo USA W. of S. Puerto Rico Pro 2015 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kategorie figure - žebříček k 6. červnu 2015:

p. jméno stát body
1. Julie Mayer USA 12
2. Andrea Cantone USA 10
3. Wendy Fortino USA 7
4. Brittany Campbell USA 6
4. Tamara Sedlack USA 6
6. Jennifer Brown USA 5
7. Karen Noorlun USA 4
7. Ivana Ivusic USA 4
7 Bethany Cisternino USA 4
7. Maria Garcia Španělsko 4
7. Vivien Olah Maďarsko 4
7. Andrea Calhoun USA 4
7. Linda Andrew USA 4
14. Josie Zamora USA 3
14. Carly Starling Horrell USA 3
14. Megan Wyble USA 3
14. Chioma Uwasomba USA 3
14. Louise Rogers Velká Británie 3
14. Chaya Boone USA 3
14. Bruna Miyagui Brazílie 3
14. Azaria Glaim Kanada 3
22. Shalako Bradberry USA 2
22. Myra Rogers Nový Zéland 2
22. Tara Ramos USA 2
22. Sheila Forjuoh USA 2
22. Krista Dunn USA 2
22. Karina Grau Paraguay 2
22. Maria Scotland Velká Británie 2
29. Kimberly Jones USA 1
29. Agnese Russo Itálie 1
29. Jessica Canty USA 1
29. Yolanda Alvarado Portoriko 1

Pravidla, jimiž se na jednotlivých soutěžích řídí kvalifikace na Olympia Weekend i udělování bodů do kvalifikačního žebříčku, popisujeme v tomto článku.


Foto:
www.musculardevelopment.com / Dan Ray


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

07.06.17:42dzordn2 - Velmi pravděpodobně tomu tak opravdu bude... Zprávy o tom ..
07.06.17:41Turakam - je to pravda, zomrel, mal nehodu na motorke, Farah o tom i..
07.06.17:38amoresPE - Viem ze to sem nepatri, ale cital som na zahranicnom porta..
07.06.15:4270mMyW!53 - tjn ma luxusni kostru, obrovksej potencial na nabirani (na..
07.06.14:11jari - Jen jsem si tak představil Frantze Prevalyho s 15 kg svalo..+2
07.06.11:02dre.mc - gratulace k umístění, forma top ! .. povedlo se ji zavřít ..
07.06.10:41kulturistikabb - Nečakal som že Brandon zlepší formu a pripravý sa kvalitne..
07.06.10:28kulturistikabb - Oliver Adzievski perfektná forma a znova s toho super umie..
07.06.08:24jnerez - Holky udělaly super výsledek. Tipoval sem Věrku podle prvn..
07.06.07:56Deadlift - Gratulace holkám. Úžasný výsledek!+2
07.06.07:11amoresPE - Gratulka obom babam k vysledku. Konecne bedna aj v tejto k..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínWings of Strength Chicago 2021 - výsl...
Dejf111 (08:01) • Mě přijde, že se Slavoj rozhodně zlepšil a stále se zlepšuje, tak proč by odcházel z ta...
magazínSeonghwan Kim se vrací do classic phy...
Dejf111 (06:04) • Nemám sice moc v oblibě asijské závodníky ale tenhle nevypadá vůbec zle...
magazínCzech Strongest Man 2021 (profesionál...
Paulie02 (23:34) • `Kamion je taková sázka do loterie, tentokrát to bohužel nevyšlo, i tak byla disciplína...
magazínWings of Strength Chicago 2021 - výsl...
Zodiak411 (19:07) • Slavoj do ELITE nemůže a Turek absolvoval dvě soutěže. Jedna dopadla skvěle a druhá ne....
magazínWings of Strength Chicago 2021 - výsl...
amoresPE (14:04) • Slavo Slavo.. nechapem, preco aj s Turkom nie ste v Elite PRO. Povedzme si na rovinu, z...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie