Reklama:

New York Pro 2015:
výsledky a fotografie

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

New York Pro 2015: jaké bylo semifinále?

V pořadí jedenáctý ročník profesionální soutěže New York Pro, která od sezóny 2005 v kalendáři profesionálních show federace IFBB nahradila tradiční Night of Champions, je minulostí. Na klání, jež se pro letošní ročník přestěhovalo z newyorského Tribeca Performing Arts Center do nedalekého Teanecku, v neděli 10. května dostali příležitost zástupci stejných kategorií, v nichž se na závodech zápolilo i vloni, a tak o přízeň rozhodčích opět bojovali sportovci z kulturistiky mužů open, kulturistiky mužů do 212 liber, physique mužů, figure žen, bikini žen a physique žen.

Ve hře jako obvykle byla nejenom přímá postupová místa na letošní Olympia Weekend určená vítězům, ale bojovalo se také o zvýšenou porci bodů do kvalifikačního žebříčku, jež si mezi sebe měli rozdělit závodníci, kteří se umístili na druhé až páté příčce. Kteří to byli a jak si na akci vedla trojice českých profesionálů?


New York Pro 2015 - kulturistika mužů open


Semifinálová vyvolávání:
1.V. Martinez, Morel
2.Ano, Atoyan, Charles, DeVis, Fedorov
3.Ayala, Graham, Toth, Upshaw
4.V. Martinez, Morel

V kulturistice mužů open letos k newyorské profesionální show nastoupilo jedenáct závodníků. Favority na vítězství již krátce před soutěží byli Juan Morel a Victor Martinez, kteří od prvních minut dopoledního semifinále dali svým výkonem na pódiu tušit, že to budou skutečně právě oni, kteří budou do posledních okamžiků klání svádět souboj o vítězství. Oba borci, jež pojí letité přátelství, změřili bez přítomnosti dalších soupeřů síly v prvním i posledním semifinálovém vyvolávání, což poměrně jasně naznačilo, že další závodníci již mohou usilovat pouze o třetí místo.

Třiatřicetiletý Morel se již od svého přestupu k profesionálům netajil, že právě vítězství z New York Pro je jeho největším kulturistickým snem a v souvislosti se svou letošní účastí na tradiční soutěži dokonce před nedávnem uvedl: "New York Pro je mou Olympií. Jaké pocity mají lidé uvažují-li o vítězství na Mr. Olympia, takové mám já v souvislosti s myšlenkami na triumf z New York Pro." Přibližně 180 cm vysoký kulturista, jehož předci pocházejí z Dominikánské republiky, se od svého přestupu do profesionální divize IFBB nepřetržitě zlepšuje, což se v uplynulých letech odráželo i na jeho výsledcích z newyorské profesionální show. V roce 2012 zde skončil čtvrtý, v sezóně 2013 třetí, vloni se tu probojoval ke druhému místu a nastoleného trendu se dokázal držet i letos. Juan to nakonec totiž skutečně dokázal a po těsném souboji zkušeného Victora Martineze udolal.

K jeho prvnímu triumfu z New York Pro Morela dovedlo další celkové zlepšení objemů. Zatímco vloni na Mr. Olympia závodil s hmotností kolem 115,5 kg, o tomto víkendu na pódium nastoupil s bezmála 120 kg. Mohutněji působily jeho paže, záda i stehna, která však i přesto nadále zůstávají Juanovou mírnou slabinou. Zejména nevýrazná oblost kvadricepsů je totiž tím, co jej ve výraznější konkurenci, jaká ho čeká třeba na pódiu Olympie, může stát několik příček.

Victor Martinez s ohledem na veškeré peripetie, kterými si za poslední roky prošel, v New Yorku závodil ve velmi slušné formě, která mu do poslední chvíle dovolovala s mladším soupeřem bojovat o titul. Na pódium přinesl svou tradiční přednost v podobě pěkných tvarů, nabídl řadu detailů a proti loňské sezóně také užší pas. Vítězství jej nakonec stály určité rezervy ve finální dotaženosti, nepomohlo mu ani to, že od zranění kolene z roku 2008 jeho kvadricepsy zkrátka již nepůsobí zdaleka tak plně, jako tomu bylo dříve.

Třetí místo za druhým Martinezem vybojoval Max Charles, jenž se v uplynulých měsících snažil zapracovat zejména na vyváženosti mezi lepší horní a slabší dolní polovinou těla. Ačkoliv stehna zřejmě nikdy nebudou jeho nejsilnější partií, tak bylo patrné, že na nich Charles odvedl kus práce. Na nejvyšší příčky nicméně ani přesto v New Yorku pomýšlet nemohl, což kromě kvality obou jeho úspěšnějších soupeřů mělo příčinu v nedostatečné tvrdosti zad, hýždí a hamstringů i v určitých potížích s pózingem.

K dobrému čtvrtému místu se na New York Pro probojoval Kanaďan Henri-Pierre Ano, jenž však kromě pěkného "V" tvaru trupu za svůj výsledek jistě vděčí i slabší konkurenci. Při výšce kolem 183 cm potřebuje do budoucna svou kostru zaplnit výraznějším množstvím svalové hmoty, a to především v oblasti stehen. Páté místo si ze soutěže odnáší Grigori Atoyan, šestý skončil belgický profík Clarence DeVis, jenž ani v neděli nedokázal zopakovat formu, kterou na pódium stejné soutěže přinesl před dvěma lety. Až se sedmým místem se tentokrát musel spokojit na nedávném Europa Orlando Pro třetí Alexander Fedorov. Nutno říci, že právem. Kvůli následkům letitého zranění prsního svalu a celkově měkce a hladce působícím svalům na vyšší příčky v New Yorku pomýšlet nemohl a nezměnily na tom nic ani jeho brutální objemy.


Výsledky New York Pro 2015 - kulturistika mužů open:

  1. Juan Morel*
  2. Victor Martinez
  3. Max Charles
  4. Henri-Pierre Ano
  5. Grigori Atoyan
  6. Clarence DeVis
  7. Alexander Fedorov
  8. Pablo Ayala
  9. Derek Upshaw
  10. Daniel Toth
  11. Juan Carlos Graham

* kvalifikace na Mr. Olympia 2015


1. Juan Morel

2. Victor Martinez

3. Max Charles

Závodníci na dalších příčkách


New York Pro 2015 - první semifinálové vyvolávání v kulturistice mužů open

New York Pro 2015 - druhé semifinálové vyvolávání v kulturistice mužů open


Závodníci kvalifikovaní na Mr. Olympia k 10. květnu 2015:

jméno stát soutěž um.*
Phil Heath USA Mr. Olympia 2014 1.
Kai Greene USA Mr. Olympia 2014 2.
Shawn Rhoden USA Mr. Olympia 2014 3.
Dennis Wolf Německo Mr. Olympia 2014 4.
Dexter Jackson USA Mr. Olympia 2014 5.
Roelly Winklaar Curacao Nordic Pro 2014 1.
Essa Obaid UAE Goldentimes Asian Pro 2014 1.
Mohamad Bannout Libanon Europa Phoenix Pro 2014 1.
William Bonac Nizozemsko GP Fitness House Pro 2014 1.
Ronny Rockel Německo Ferrigno Legacy 2014 1.
Aziz Jalali Maroko Olympia Amateur W. S. 2014 1.
Fouad Abiad KanadaEuropa Orlando Pro 2015 1.
Juan Morel USA New York Pro 2015 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kategorie open - žebříček k 10. květnu 2015:

p. jméno stát body
1. Branch Warren USA 13
2. Steve Kuclo USA 11
2. Justin Compton USA 11
2. Victor Martinez Dominikánská republika 11
5. Evan Centopani USA 8
6. Johnnie Jackson USA 7
6. Brad Rowe USA 7
6. Robert Piotrkowicz Polsko 7
9. Cedric McMillan USA 6
10. Dalibor Hájek Česká republika 5
10. Max Charles USA 5
12. Michael Lockett USA 4
12. Daniel Toth Maďarsko 4
12. Henri-Pierre Ano Kanada 4
15. Alexander Fedorov Rusko 3
15. Grigori Atoyan USA 3
17. Chris Wong Kanada 2
17. Ben White USA 2
17. Fred Smalls USA 2
17. Marius Dohne Jihoafrická republika 2
17. Brandon Curry USA 2
17. Pablo Ayala Paraguay 2
23. Omar Deckard USA 1

Pravidla, jimiž se na jednotlivých soutěžích řídí kvalifikace na Olympia Weekend i udělování bodů do kvalifikačního žebříčku, popisujeme v tomto článku.


New York Pro 2015 - kulturistika mužů do 212 liber


Semifinálová vyvolávání:
1.Cisternino, Ho, Pacheco, Rivera, Sánchez, Tuttle
2.Pacheco, Rivera, Sánchez, Tuttle
3.Clarida, Edwards, Floyd, J. Martinez

Také v lehčí váze k New York Pro 2015 nastoupilo jedenáct kulturistů. Do důležitého prvního semifinálového vyvolávání rozhodčí vybrali trojici profesionálních nováčků Kima Juna Hoa, Chrise Tuttla a Raúla Sáncheze i již zkušenější borce Guye Cisternina, Leonarda Pacheca a Marca Riveru. Když byli v průběhu prvního vyvolávání Cisternino s Hoem odeslání pryč z řady, bylo to znamením, že právě oni bojují o první dvě příčky a až vyhlášení výsledků mělo ukázat, kdo nakonec bude tím šťastnějším.

Vítězství ve finále vybojoval třiatřicetiletý Cisternino, jenž na pódium nastoupil zřejmě nejmohutnější za celou svou dosavadní soutěžní kariéru. Právě celkové lepší objemy ve srovnání s pouze 80 kg vážícím Kimem byly přitom tím rozhodujícím faktorem, který Guye dovedl k prvenství. Ho byl totiž americkému kulturistovi jinak po všech stránkách vyrovnaným soupeřem, když rozhodčím nabídl skvělou stavbu těla, neskutečné množství detailů, separaci a dokonalý pózing. S výraznějším výkonnostním odstupem se za šestačtyřicetiletým Kimem Junem Hoem ke třetí příčce probojoval Marco Rivera, jenž se v New Yorku tradičně umísťuje vysoko.

Čtvrté místo poněkud sporně patří mexickému profesionálnímu nováčkovi Raúlu Sánchezovi, jenž sice na pódium přinesl zajímavé objemy, ale za podivně vypadající boule v oblasti ramen by si dost možná zasloužil, aby jeho jméno ve výsledkové listině figurovalo níže.

Při čtvrtém místě Sáncheze se k páté příčce probojoval symetrický Chris Tuttle, při jehož profesionálním debutu se ukázalo, co někteří předpokládali. Chris je se svou výškou 175 cm pro kategorii do 212 liber jednoduše příliš vysoký a působí v ní poněkud subtilně. S bojem o přední příčky to proto na většině soutěží bude mít velmi obtížné.

Šestý skončil jeden z několika svěřenců trenéra Fakhriho Mubaraka na této soutěži Leonardo Pacheco, jenž na pódium přinesl výborné vyrýsování a fantastickou pózu břicho - stehna. Pozornost si také zaslouží jeho postupné zlepšování celkových objemů. Zatímco profesionální kartu Leonardo v roce 2010 vybojoval s hmotností pod hranicí 70 kg, v New Yorku o tomto víkendu závodil necelými 82 kilogramy. Pokud by se na soutěži prodral do nejlepší pětice například na místo zmíněného Raúla Sáncheze, zřejmě by nikdo nemohl nic namítat.

Sedmé místo patří pouze 157 cm vysokému Shaunu Claridovi, jenž od loňské sezóny zaznamenal poměrně dramatické zlepšení, když působil výrazně mohutněji, než tomu bylo na stejné soutěži před rokem. Zklamáním závody skončily pro Kanaďana Mboyu Edwardse, jenž se kvůli nevyváženosti postavy i ne zcela optimálně dotažené formě tentokrát musel spokojit až s osmou příčkou.


Výsledky New York Pro 2015 - kulturistika mužů do 212 liber:

  1. Guy Cisternino*
  2. Kim Jun Ho
  3. Marco Rivera
  4. Raúl Sánchez
  5. Chris Tuttle
  6. Leonardo Pacheco
  7. Shaun Clarida
  8. Mboya Edwards
  9. Wendell Floyd
  10. Alison Maria
  11. Javier Martinez

* kvalifikace na Olympia 212 Showdown 2015


1. Guy Cisternino

2. Kim Jun Ho

3. Marco Rivera

Závodníci na dalších příčkách


Závodníci kvalifikovaní na Olympia 212 Showdown k 10. květnu 2015:

jméno stát soutěž um.*
James "Flex" Lewis Velká Británie Olympia 212 Showdown 2014 1.
Eduardo Correa Brazílie Olympia 212 Showdown 2014 2.
Jose Raymond USA Olympia 212 Showdown 2014 3.
Hidetada Yamagishi Japonsko Olympia 212 Showdown 2014 4.
Baitollah Abbaspour Írán Olympia 212 Showdown 2014 5.
Charles Dixon USA St. Louis Pro 2015 1.
Marian Čambal Slovensko Mozolani Pro Classic 2015 1.
Guy Cisternino USA New York Pro 2015 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kategorie do 212 liber - žebříček k 10. květnu 2015:

p. jméno stát body
1. Ahmad Ahmad Švédsko 9
2. Aaron Clark USA 6
2. Kim Jun Ho Korea 6
4. Marco Rivera USA 5
5. Mark Dugdale USA 4
5. Thomas Anderson USA 4
5. Khalid Almohsinawi Nizozemsko 4
5. Raúl Sánchez Mexiko 4
9. Freddie McCray USA 3
9. Thomas Benagli Itálie 3
9. Chris Tuttle USA 3
12. Sami al Haddad Bahrajn 2
12. Tricky Jackson USA 2
12. Daron Lytle USA 2
12. Vojtěch Koritenský Česká republika 2
16. David Henry USA 1
16. Fabrizio Zittucro Itálie 1
16. Marvin Ward USA 1
16. Rod Ketchens USA 1
16. Manuel Manchado Španělsko 1

Pravidla, jimiž se na jednotlivých soutěžích řídí kvalifikace na Olympia Weekend i udělování bodů do kvalifikačního žebříčku, popisujeme v tomto článku.


New York Pro 2015 - physique mužů


Semifinálová vyvolávání:
1.Acton, Antipov, Brown, Hendrickson, Moss, Paula, Rahbar, Savoie
2.Balabis, Balan, Hendrickson, Moss, Nguyen, St. Peter, Shukoori
3.Dennard, Gass, Gurunlian, Masotti, O’Banyoun, Reid, Seferi
4.Banks, Feeks, Ferguson, Orozco, Santiago, Sapera, Talamo
5.Budden, Dania, Feeks, Franklin, Gregory, Orozco, Santiago, Sapera
6.Skhigbe, Griffin, Hassan, Gusev, Nasir, Saliasi
7.Baptiste, Makan, Mester, Mosher, Rogers, Velazquez
8.Acton, Antipov, Brown, Savoie

Ve physique mužů v New Yorku o přízeň rozhodčích nakonec bojovalo těžko uvěřitelných čtyřiačtyřicet borců, a to přesto, že se během uplynulého víkendu uskutečnily i pro tuto kategorii konkurenční soutěže Atlantis Pro a Seaboard Pro. V nejpočetněji obsazené kategorii celé newyorské profesionální show ke svému druhému startu mezi elitou nastoupil i český profík Martin Mester, k jehož soupeřům patřili například také Matt Acton, Anton Antipov, George Brown, Brandon Hendrickson, Darnell Moss, Geobanny Paula, Arash Rahbar a Chase Savoie, jež si rozhodčí vybrali do prvního semifinálového vyvolávání.

V pozdějším průběhu soutěže se boj o vítězství zúžil pouze mezi Actona, Antipova, Savoieho a Browna, a byl to právě George Brown, jenž na klání nakonec dokázal uspět. Za Brownem, jemuž za jeho první profesionální vítězství samozřejmě patří i přímý postup na letošní ročník Olympia Men's Physique Showdown, druhé místo vybojoval mezi profesionály debutující Chase Savoie, "až" třetí příčka tentokrát patří Antonu Antipovovi. Martin Mester se spolu s několika desítkami dalších závodníků dělí o šestnácté místo.


Výsledky New York Pro 2015 - physique mužů:

  1. George Brown*
  2. Chase Savoie
  3. Anton Antipov
  4. Matt Acton
  5. Arash Rahbar
  6. Geobanny Paula
  7. Brandon Hendrickson
  8. Darnell Moss
  9. Daniel St. Peter
  10. Dean Balabis
  11. Mike Balan
  12. A. J. Shukoori
  13. John Nguyen
  14. Nicholas Dennard
  15. Chris Gurunlian
  16. Andre Ferguson
  16. Ani Saliasi
  16. Banner Budden
  16. Chris Mosher
  16. David Velazquez
  16. Denis Gusev
  16. Eduard Seferi
  16. Emmanuel Banks
  16. Folajaiye Dania
  16. Frank Griffin
  16. George O'banyoun
  16. Joseph Gass
  16. Justin Hassan
  16. Logan Franklin
  16. Lorenzo Orozco
  16. Martin Mester
  16. Matthew Masotti
  16. Michael Feeks
  16. Mushin Nasir
  16. Ryan John Baptiste
  16. Sean Sapera
  16. Shane Makan
  16. Sharif Reid
  16. Stephen Talamo
  16. Steven Rogers
  16. Sunny Akhigbe
  16. Tim Santiago
  16. William Gregory

* kvalifikace na Olympia Men's Physique Showdown 2015


1. George Brown

2. Chase Savoie

3. Anton Antipov

16. Martin Mester


Závodníci kvalifikovaní na Olympia Men's Physique Showdown k 10. 5. 2015:

jméno stát soutěž um.*
Jeremy Buendia USA Men´s Phys. Showdown 2014 1.
Sadik Hadzovic USA Men´s Phys. Showdown 2014 2.
Jason Poston USA Men´s Phys. Showdown 2014 3.
Matt Acton USA Men´s Phys. Showdown 2014 4.
Steve Cook USA Men´s Phys. Showdown 2014 5.
Xavisus Gayden USA Titans Grand Prix 2014 1.
Anton Antipov USA Dayana Cadeau Classic 2014 1.
Dean Balabis USA Sacramento Pro 2014 1.
Michael Anderson USA Kentucky Muscle Pro 2014 1.
Rodney Razor USA Felicia Romero Pro 2014 1.
Andre Adams USA Ferrigno Legacy 2014 1.
Frankie Ortega USA Western Cup Pro 2015 1.
Fawad Ahadi Nový Zéland New Zealand Pro 2015 1.
James Hurst USA C. Governors Pro Cup 2015 1.
Tonnell Rodrigue USA Grand Prix Los Angeles 2015 1.
Ryan Terry Velká Británie Pittsburgh Pro 2015 1.
Jonny Bernstein USA Atlantis Pro 2015 1.
George Brown USA New York Pro 2015 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Physique mužů - žebříček k 10. 5. 2015:

p. jméno stát body
1. Joseph Lee USA 14
2. Jake Alvarez USA 12
3. Michael Ferguson USA 8
3. Patrick Fulgham USA 8
5. John Nguyen USA 7
6. Alex Carneiro USA 6
6. Chase Savoie USA 6
8. Sam Andrews Nový Zéland 5
8. Emmanuel Banks USA 4
8. Arya Saffaie USA 4
8. Paul Batrony USA 4
8. Logan Franklin USA 4
8. Devon Lindner USA 4
8. Michael Balan USA 4
8. Greg Brant USA 4
8. Andre Ferguson USA 4
17. Denis Gusev Rusko 3
17. Axel Alvarez USA 3
17. Jeremy Tevaga Nový Zéland 3
17. Otto Montgomery Havaj 3
17. Pierre Vuala USA 3
17. A. J. Shukoori Kanada 3
17. Jacques Lewis USA 3
17. Arash Rahbar USA 3
25. David Herskovitz USA 2
25. Ryan Hinton USA 2
25. David Gonzalez USA 2
25. Frank Griffin USA 2
25. Darnell Ferguson USA 2
25. Felipe Franco Brazílie 2
25. Hercules Barthelemy USA 2
25. Qaadir Majeed USA 2
25. Antoine Williams USA 2
34. Michael Bevins USA 1
34. Damir Delic USA 1
34. T. A. Martin USA 1
34. Scott Crowe Nový Zéland 1
34. Travales Blount USA 1

Pravidla, jimiž se na jednotlivých soutěžích řídí kvalifikace na Olympia Weekend i udělování bodů do kvalifikačního žebříčku, popisujeme v tomto článku.


New York Pro 2015 - figure žen


Semifinálová vyvolávání:
1.Cantone, Frahn, Paynter, Uwasomba, Cisternino, Watts
2.Forjuoh, Jones, Lona, Olah, Olson, Puglise
3.Boddie, Calhoun, Garcia, Mayer, Norval, Scotland, Tabash
4.Everson, Fechter, Gozhansky, Luna, Ong-Allegro, Tarbox, Schnaidt
5.Crowder, Jordan, Karavayeva, Lagace, Schmid, Schubeck, Stephens, Tillman

Ve figure žen rozhodčí posuzovali formy čtyřiatřiceti závodnic. Favoritkou klání byla pátá žena loňského ročníku Figure Olympia Latorya Watts, která podle předpokladů dostala prostor již v prvním semifinálovém vyvolávání. V tom po jejím boku pózovaly Andrea Cantone, Allison Frahn, Andrea Paynter, Chioma Uwasomba a Bethany Cisternino, které tak mohly pomýšlet na to, že Watts doplní na předních příčkách.

Latorya na klání potvrdila, že do budoucna se s ní musí jednoznačně počítat i jako s kandidátkou na titul z Figure Olympia a v New Yorku díky úzkému pasu, širokým zádům a pěkným kulatým ramenům bez potíží zvítězila. Druhé místo patří Allison Frahn, třetí příčku vybojovala Andrea Cantone.


Výsledky New York Pro 2015 - figure žen:

  1. Latorya Watts*
  2. Allison Frahn
  3. Andrea Cantone
  4. Bethany Cisternino
  5. Chioma Uwasomba
  6. Andrea Paynter
  7. Georgina Lona
  8. Kimberly Jones
  9. Megan Olson
  10. Sheila Forjuoh
  11. Vivien Olah
  12. Amy Puglise
  13. Beckie Boddie
  14. Susana Garcia
  15. Julie Mayer
  16. Amber Crowder
  16. Andrea Calhoun
  16. Diana Schnaidt
  16. Ester Gozhansky
  16. Jennifer Everson
  16. Katerina Tarbox
  16. Katie Luna
  16. Linda Stephens
  16. Maria Scotland
  16. Marie Allegro
  16. Marlissa Jordan
  16. Monique Norval
  16. Olga Karavayeva
  16. Rebecca Schubeck
  16. Rinnah Schmid
  16. Sarah Fechter
  16. Sophie Lagace
  16. Susetty Tabash
  16. Yolanda Tillman

* kvalifikace na Figure Olympia 2015


1. Latorya Watts

2. Allison Frahn

3. Andrea Cantone


Závodnice kvalifikované na Figure Olympia k 10. květnu 2015:

jméno stát soutěž um.*
Nicole Wilkins USA Figure Olympia 2014 1.
Candice Keene USA Figure Olympia 2014 2.
Candice Lewis USA Figure Olympia 2014 3.
Ann Titone USA Figure Olympia 2014 4.
Latorya Watts USA Figure Olympia 2014 5.
Allison Frahn USA Border States Pro 2014 1.
Vera Mallet USA Europa Phoenix Pro 2014 1.
Kamla Macko USA Kentucky Muscle Pro 2014 1.
Renata Guaraciaba Brazílie Felicia Romero Pro 2014 1.
Camala Rodriguez USA Figure International 2015 1.
Maria Luisa Baeza Diaz Chile C. Governors Pro Cup 2015 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kategorie figure - žebříček k 10. květnu 2015:

p. jméno stát body
1. Andrea Cantone USA 10
2. Julie Mayer USA 8
3. Wendy Fortino USA 7
4. Brittany Campbell USA 6
4. Tamara Sedlack USA 6
6. Karen Noorlun USA 4
6. Jennifer Brown USA 4
6. Ivana Ivusic USA 4
6 Bethany Cisternino USA 4
10. Josie Zamora USA 3
10. Carly Starling Horrell USA 3
10. Megan Wyble USA 3
10. Gennifer Strobo USA 3
10. Chioma Uwasomba USA 3
15. Shalako Bradberry USA 2
15. Maria Garcia Španělsko 2
15. Myra Rogers Nový Zéland 2
15. Tara Ramos USA 2
15. Sheila Forjuoh USA 2
20. Kimberly Jones USA 1

Pravidla, jimiž se na jednotlivých soutěžích řídí kvalifikace na Olympia Weekend i udělování bodů do kvalifikačního žebříčku, popisujeme v tomto článku.


New York Pro 2015 - bikini fitness žen


Semifinálová vyvolávání:
1.Berry, King, Mahoe, Paulino
2.Ampolini, Burke, Krásová, Fernandez
3.Bucio, Bundy, Del Angel, Lauren, Samsel
4.Ackerman, Ayala, Contreras, Holden, Kiseleva, Kolonias, Moroz, Osgood, Slobodnik

Nejvýraznější favoritkou třiadvacetičlenného startovního pole kategorie bikini v New Yorku bezesporu byla sedmadvacetiletá India Paulino, která se letos dokázala blýsknout už prvními místy z Miami Muscle Beach Pro a Pittsburgh Pro. India svou úlohu začala bez větších potíží naplňovat již v prvním semifinálovém vyvolávání, ve kterém pózovala po boku Biancy Berry, Courtney King a Stephanie Mahoe. Později to byla právě ona, kdo se radoval z vítězství, když se za ní další závodnice ve výsledkové listině srovnaly v pořadí Mahoe, King, Berry a Angeles Burke. Bianca Berry s Angeles Burke na newyorském klání uspěly i přesto, že za sebou měly cestu z Atlanty, kde o den dříve nastoupily k tamnímu Atlantis Pro.

Na pěknou sedmou příčku při svém prvním startu v letošním roce dosáhla česká profesionálka Vladimíra Krásová, která tak ze všech třech českých účastníků soutěže vybojovala nejlepší výsledek.


Výsledky New York Pro 2015 - bikiny fitness žen:

  1. India Paulino*
  2. Stephanie Mahoe
  3. Courtney King
  4. Bianca Berry
  5. Angeles Burke
  6. Katherine Ampolini
  7. Vladimíra Krásová
  8. Elia Fernandez
  9. Jamie Del Angel
  10. Francesca Lauren
  11. Casey Samsel
  12. Lorena Bucio
  13. Callie Bundy
  14. Ashriel Osgood
  15. Jeanette Kolonias
  15. Joanne Holden
  16. Ana Contreras
  16. Anna Kiseleva
  16. Francine Slobodnik
  16. Liana Moroz
  16. Michelle Ackerman
  16. Yarishra Ayala Otero

* kvalifikace na Bikini Olympia 2015


1. India Paulino

2. Stephanie Mahoe

3. Courtney King

7. Vladimíra Krásová


Závodnice kvalifikované na Bikini Olympia k 10. 5. 2015:

jméno stát soutěž um.*
Ashley Kaltwasser USA Bikini Olympia 2014 1.
Janet Layug USA Bikini Olympia 2014 2.
Stacey Alexander USA Bikini Olympia 2014 3.
Yeshaira Robles USA Bikini Olympia 2014 4.
Amanda Latona USA Bikini Olympia 2014 5.
India Paulino USA EVL´s Prague Pro 2014 1.
Tawna Eubanks USA Nordic Pro 2014 1.
Stephanie Mahoe USA Ft. Lauderdale Cup 2014 1.
Sarah LeBlanc USA Europa Phoenix Pro 2014 1.
Nicole Ankney USA Sacramento Pro 2014 1.
J. Saitone-McGuire USA Iron Games Pro 1.
Narmin Assria USA Iowa Pro 2014 1.
Jamie Del Angel USA Legends Pro Classic 2015 1.
Christie Marquez USA MuscleContest Pro 2015 1.
Noemi Olah Maďarsko Battle on the Beach Pro 2015 1.
Breena Martinez USA St. Louis Pro 2015 1.
Catherine Radulic USA Seaboard Pro 2015 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kategorie bikini - žebříček k 10. 5. 2015:

p. jméno stát body
1. Bianca Berry USA 15
2. Christina Strom Fjaere Norsko 11
3. Angeles Burke USA 9
4. Justin Munro Kanada 8
4. Shandy Ortiz USA 8
6. Courtney King USA 7
7. Lindsey Waters USA 6
7. Tatiana Koshman USA 6
7. Sofiya Tandilyan Rusko 6
7. Kenea Yancey USA 6
11. Vladimíra Krásová Česká republika 5
11. Francesca Lauren USA 5
13. Jessica Arevalo USA 4
13. Katherine Ampolini USA 4
13. Jade Carroll USA 4
13. Anna Starodubtseva Rusko 4
13. Candice Chamberland USA 4
13. Rachelle Dejean USA 4
13. Sheena Jayne Anderton Nový Zéland 4
13. Michelle Sylvia USA 4
13. Noy Alexander USA 4
13. Brittany Taylor USA 4
23. Sara Back Finsko 3
23. Tamara Haddad USA 3
23. Romina Basualdo Argentina 3
26. Iveth Carreon USA 2
26. Cynthia Benoit Kanada 2
26. Pollianna Moss USA 2
29. Anna Virmajoki Finsko 1
29. Leigh Brandt Kanada 1
29. Michelle Mein USA 1
29. Alicia Marie USA 1
29. Brie Tawhai Nový Zéland 1

Pravidla, jimiž se na jednotlivých soutěžích řídí kvalifikace na Olympia Weekend i udělování bodů do kvalifikačního žebříčku, popisujeme v tomto článku.


New York Pro 2015 - physique žen


Semifinálová vyvolávání:
1.Boulanger, Carroll, Cummings, Faulls, Gaines, Hernandez, Marie
2.Charaim, Edwards, Grace, Muttoni, Reville, Simmons, Tieken
3.Balan, Foreau, Hess, Judd-Adams, Marie, Morgan, Nelson, Sauter
4.Beliakova, Kyptová, Davies, Garland, Floyd, Watson, Meyer, McGinn, Malik

Ve physique žen se letos na New York Pro představilo dvaatřiceti závodnic, z nichž se některé vyrýsováním i objemy opět o něco více než v minulosti přiblížily kulturistkám. První vyvolávání dopoledního prejudgingu přineslo souboje Fabioly Boulanger, Ayanny Carroll, Michelle Cummings, Glorie Faulls, Jessicy Gaines, Jennifer Hernandez a Tamee Marie, a dalo se očekávat, že z této sedmice vzejde také vítězka.

Tou se nakonec stala Michelle Cummings, která v minulosti v profesionální divizi IFBB působila mezi kulturistkami a New York Pro pro ní tak představovalo její vůbec první start v kategorii physique. Druhé místo vybojovala Gloria Faulls, třetí skončila Jennifer Hernandez. Na českou profesionálku Kateřinu Kyptovou tentokrát zbylo dělené šestnácté místo.


Výsledky New York Pro 2015 - physique žen

  1. Michelle Cummings*
  2. Gloria Faulls
  3. Jennifer Hernandez
  4. Tamee Marie
  5. Ayanna Carroll
  6. Fabiola Boulanger
  7. Jessica Gaines
  8. Marcie Simmons
  9. Heather Grace
  10. Margarita Charalm
  11. Jillian Reville
  12. Mascha Tieken
  13. Loana Paula Muttoni
  14. Roxanne Edwards
  15. Tracy Hess
  16. Candrea Judd-Adams
  16. Cassandra Floyd
  16. Donna Mcginn
  16. Geraldine Morgan
  16. Jehina Malik
  16. Jennifer Palazzo
  16. Jody Garland
  16. Kateřina Kyptová
  16. Katie Sauter
  16. Laura Davies
  16. Miava Nelson
  16. Nadia Meyer
  16. Nathalie Foreau
  16. Olga Beliakova
  16. Orlandina Balan
  16. Patricia Watson
  -. Dolly Lazarre

* kvalifikace na Olympia Women's Physique Showdown 2015


1. Michelle Cummings

2. Gloria Faulls

3. Jennifer Hernandez

16. Kateřina Kyptová


Závodnice kvalifikované na Olympia Women's Physique Showdown k 10. 5. 2015:

jméno stát soutěž um.*
Juliana Malacarne Brazílie Women´s Ph. Showdown 2014 1.
Dana Linn Bailey USA Women´s Ph. Showdown 2014 2.
Tycie Coppet USA Women´s Ph. Showdown 2014 3.
Karina Nascimento Brazílie Women´s Ph. Showdown 2014 4.
Sabrina Taylor USA Women´s Ph. Showdown 2014 5.
Tamee Marie USA Titans Grand Prix 2014 1.
Teresita Morales USA Europa Phoenix Pro 2014 1.
Heather Grace USA Ultimate Warriors Pro 2014 1.
Jamie Postill Kanada Ferrigno Legacy 2014 1.
Autumn Swansen USA St. Louis Pro 2015 1.
Ayanna Carroll USA Europa Orlando Pro 2015 1.
Candrea Judd-Adams USA Spartan´s Pro 2015 1.
Dianne Brown USA Optimum Classic Pro 2015 1.
Michelle Cummings USA New York Pro 2015 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Physique žen - žebříček k 10. 5. 2015:

p. jméno stát body
1. Leonie Rose USA 9
1. La'Drissa Bonivel USA 9
3. Gloria Faulls USA 6
4. Loana Paula Muttoni Brazílie 5
4. Rachel Baker USA 5
4. Jennifer Hernandez USA 5
7. Kateřina Kyptová Česká republika 4
7. Sheronica Henton USA 4
7. Lise Thexton Kanada 4
10. Desunka Dawson USA 3
10. Danielle Reardon USA 3
10. Michele Horan USA 3
10. Erica Blockman USA 3
10. CeaAnna Kerr USA 3
15. Marnie Holley USA 2
15. Jane Santos USA 2
15. Leila Thompson USA 2
15. Frances Mendez USA 2
15. Jacklyn Sutton-Abrams USA 2
20. Jodi Marchuck USA 1
20. Marlene Koekemoer Jihoafrická republika 1
20. Rosella Joseph USA 1

Pravidla, jimiž se na jednotlivých soutěžích řídí kvalifikace na Olympia Weekend i udělování bodů do kvalifikačního žebříčku, popisujeme v tomto článku.


Foto:
www.rxmuscle.com / Matt Knappick

Video:
www.youtube.com
www.bodybuilders.gr


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

12.05.00:23The.FleX - Jinak ocekavam, ze bych v tehle tipovacce mohl byt zase ne..-1
12.05.00:20The.FleX - Nazor muzes mit na to kdo se ti libi vic. Ale kdo je svaln..-1
11.05.12:37jan dziadek - Tak to je věc názoru, že. Patent na správný názor rozhodně..
11.05.11:51The.FleX - Tak to teda není. Svalnatější už je Morel, a symetričtější..-1
11.05.11:05jan dziadek - Morel má krásnou postavu. Victor je sice svalnatější s hez..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 118 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínLuboš Chládek a Petr Sedláček - tréni...
Zodiak411 (01:43) • Tento videolog mě potěšil. Luboše sleduju na instagramu a formy dělá neskutečné, takže...
magazínPavel Koukal: trénink hrudníku v příp...
Paulie02 (22:14) • Když točíte někoho nižšího, tak je lepší ho točit alespoň z roviny hrudníku. Tady jse...
magazínLukáš Osladil - trénink v detoxikační...
Tom23 (19:46) • THE GREATEST! TEN NEJLEŠÍ! Jsem zvědavej kolik let bude trvat než jeho rekord někdo pře...
magazínLukáš Osladil - trénink v detoxikační...
Quilty (16:55) • Jedinný kulturista,kterého na české scéně sleduji,má opravdu profesionální přístup srov...
magazínPavel Beran se v přípravě zranil
Quilty (16:47) • A nebo třeba Dorian,když si tuším v 94 tém utrhl biceps a potom vyhrál Olympii a nebo s...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie