Reklama:
2 balení multivitamínu Extrifit za 399 Kč!
Multivitamín Imun Vita Shock 2x 20 sáčků za akční cenu! Více zde.

InBody: Petr Richtár v přípravě
na Olympia Amateur Europe 2015 (III.)

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Zdravím čtenáře Ronnie.cz u dalšího měření přístrojem InBody.

Nejprve bych Vás rád pozval na Mistrovství České republiky mužů (v klasické kulturistice a physique), žen a párů 2015, které se bude konat u nás v Kutné Hoře 10. května 2015. Všichni jste srdečně zváni a rádi Vás uvidíme.

Rád bych také reagoval na komentáře u minulého měření. Řešilo se tam něco o soudnosti, procentu tuku atd. Jsem určitě rád za veškeré komentáře a hlavně kritické, ty mě vždy dokážou "nakopnout". Co se procenta tuku týče, jsem teď relativně spokojen. Vždyť já jsem nikdy nebyl extra "hubeňour" a na mistrovství Čech v roce 2013 jsem začínal dietu se 127 kg v mnohem, ale mnohem horší kvalitě. Následně jsem musel za cca 2 měsíce shodit nějakých 23 kg. Bylo to peklo, ale podařilo se. Našel jsem doma i měření InBody z roku 2013, kde jsem měl cca 50 kg svalů. :) Takže vím, že nic není nemožné, nehledě na to, že teď se více hlídám a dietu začnu s mnohem větším předstihem, doufám, že už bez dvoufázového kardia. :) Na druhou stranu je to Olympie, takže určitě mám nějakou soudnost, a pokud to k tomu nebude vypadat, tak se určitě nikam "cpát" nebudu a zkusím třeba pohárové závody v okolních státech. Nehledě na to, že Tomáš Bureš mě jen tak někam nepustí, když to nebude slušně vypadat. :)

Kolem Velikonoc jsem měl chřipku, nebo co to bylo. Já jak nebývám nemocný prakticky vůbec (maximálně 1 - 2 dny, nic hrozného), tak teď mě to slušně skolilo, kdy jsem byl dobrý týden KO a další týden to ještě nebylo ono. Trénink jsem ale stejně vynechal jen jeden. Já říkám, že ten, co bude na závodech přede mnou, tak ten určitě nevynechal ani jeden trénink. :) Nicméně je konec dubna a opět se mi to vrátilo. Nevím, co se děje. Počasí? Nebo už stárnu? :) Doma si samozřejmě vyslechnu patřičné poznámky o zodpovědnosti a že normální člověk by zalezl do postele a léčil se. :)

Trénink

Co se týče změn v tréninku, tak ty v mém případě byly celkem razantní. Léta jsem trénoval k večeru a teď jsem začal trénovat v dopoledních hodinách, konkrétně kolem desáté. A docela se mi to osvědčilo. Ve fitku není moc lidí a já, jak vlastně zároveň pracuji za barem, tak nemám moc odbíhání od tréninku. Je pravda, že potom jsem zbytek dne unavenější, tréninky s klienty jsou potom náročnější, ale dá se to. Kvůli tréninku jsem začal vstávat kolem půl šesté, abych do sebe dostal potřebné živiny. Byly časy, kdy jsem vstával v 7, ale teď, co máme malé "mimčo", tak to je spolehlivý budík kolem šesté, takže to zase tak hrozné není. U mě funguje taková věc, že když si nařídím budík na půl šestou, tak už před pátou jsem vzhůru a prostě ani na chvilku nezaberu a jen čekám. :)

Trénink je stále stejný, a to 3+1 a 2+1. Pokud čas dovolí, snažím se odcvičit pod vedením Tomáše. Trénink má úplně jinou šťávu a je to neskutečná motivace! Kolikrát člověk i zjistí, že má značné rezervy v provedení cviků a vědomostech a po pár trénincích nohou s Tomášem se konečně hnuly! Tomášovi za cenné rady a tréninky budu ještě hodně dlouho vděčný. :)

Strava a suplementace

Ve stravě se mi zase trošku podařilo přidat. Začal jsem dávat i více koktejlů (hlavně dopoledne kolem tréninku). Jinak je to pořád klasika - rýže, maso, vločky, bílky. Je tedy pravda, že už to nemůžu kolikrát ani vidět a sedím nad tím i pěknou chvíli, než to sním (spíš to do sebe natlačím), v tu chvíli mám i dny, kdy toho jídla je méně, abych si trošku odpočinul.

Na klouby, šlachy a vazy jsem dostal na otestování přípravky Perskindol a musím říci, že to je opravdu znát. Pěkně to pálí a problémové partie jsou prohřáté ještě dříve, než začnete cvičit. Celkově je to v tom kloubu takové pohyblivější. Měl jsem teď trošku problém s předloktím a po pár aplikacích Perskindolu je to mnohem lepší. Mažu před a po tréninku a myslím, že to bude i dobrá prevence, i když člověku nic není (zatím). :)

Rád bych ještě napsal, jak vidím měření InBody já. Myslím, že jedno měření asi člověku nic moc nedá, maximálně si může udělat obrázek, jak na tom je. Pokud by chtěl člověk něco na sobě změnit a k tomu použít InBody, tak už by bylo dobré se měřit plus minus pravidelně. Přibližně ve stejný den i čas a po pár měsících už by šlo něco vyvodit. Každopádně asi žádné měření nebude 100% přesné. Hlavně aby byl člověk sám se sebou spokojen, ve finále bude potom nejlepší "měřidlo" stejně zrcadlo. :)

Tak zase za měsíc a doufám, že se uvidíme na mistrovství ČR v Kutné Hoře. :)Diagnostika složení těla na přístroji InBody 520

Měření a hodnocení provedla Bc. Jitka Bejdáková, ředitelka Fitness akademie Ronnie.cz.

U Petra je výrazný nárůst svalové hmoty. Vnitřní tuk se drží na přibližně stejných hodnotách, podkožní šel malinko nahoru, ale to souvisí s cílem tréninku, pokud by to tak nebylo, nedosáhl by ani takového přírůstku svalů. Sám je s výsledkem spokojený, skoro se nám nevejde jak do grafů, kde opravdu výrazně překračuje normu (množství svalové hmoty na jednotlivých segmentech těla je opravdu velké), tak se skoro nevejde do dveří. :) Petr se stále snaží pracovat na objemu a z tohoto pohledu jsou výsledky úplně perfektní. Trochu ho bolí levé koleno, takže se to malinko projevilo na množství svalové hmoty na levé noze. Sám si ale myslel, že to bude víc. Při více než 14 kg svalů je nějakých 300 g zanedbatelný rozdíl.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínPatrick Moore: exhibice na NPC Fox Ci...
Zodiak411 (21:39) • Ten široký zádový zepředu je parádní. Jsem zvědavý, kolik toho na něm zůstane po dietě....
magazínSedm profesionálů v přípravě na květn...
Neutralni typ (18:51) • Mostafa ma totane predimenzovane nohy
magazínTréninkový videolog: Jan Turek (04/20...
ironfighter (23:34) • 2x covid, pekne, hlavne ze s normalnim prubehem. Honzovi drzim palce a at se dari nejen...
magazínMonika Špačková - trénink nohou 6 týd...
eSko (12:52) • Nízký počet spálených kalorií při silovém tréninku je zcela správně. Odborné studie s k...
magazín"Big Ramy" vystoupil na slavnostním o...
md (13:42) • No cvičení mu jde evidentně lépe jak zpěv, ale i tak 💪😁👍Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra