Reklama:
100% Whey Protein od Extrifitu v akci 2000 g + 2000 g!
Nejprodávanější v ČR. 4 kila špičkového proteinu za skvělou cenu! Nové příchutě! Více zde.

CrossFit: Poland Throwdown 2015 očima Michala Velkova

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

[Text: Michal Velkov] Poland Throwdown 2015 byl prvním ročníkem evropského CF eventu, který se konal v  sobotu 18. dubna 2015 v krásné polské Wroclawi ku příležitosti sportovního veletrhu Wroclaw Sport Power. Pro účast v hlavním závodě bylo třeba co možná nejlépe se porvat s tříkolovou kvalifikací, kterou velmi kvalitně uvařili organizátoři z gymu CrossFit Wroclaw v čele s jedním z top polských atletů - Pawlem Czaplickim. Postup z kvalifikace byl nastaven pro TOP 30 mužů, TOP 15 žen a TOP 15 masters. Do hlavního závodu se přes ostrou kvalifikaci finálně prokousalo 6 českých atletů - Michaela Palová, Markéta Tarasová, Ondra Halaj, David Egydy, Filip Trojovský a moje maličkost - Michal Velkov.

Organizátoři chtěli všechny atlety mít již v pátek 17. 4. ve Wroclawi pro klidnou registraci a Athletes Briefing, kde byly odhaleny první 3 WODy pro sobotní klání. Česká výprava tedy vyrazila v pátek po poledni směr Wroclaw ze dvou měst - Sokolov (Markéta Tarasová a Ondra Halaj) a Brno (David Egydy a Miška Palová jako jedna posádka; Filip Trojovský a já spolu s kvalitním support teamem v podání Zuzky Csikošové a Jirky Humla jako druhá posádka). Cesta byla bezproblémová, veselá a příjemně utíkala. Na polském území nám lehce selhal navigátor, takže jsme si trochu zajeli, ale ve finále jsme registraci na 19:00 s přehledem stihli. V obrovském domovském boxu organizátorů CF Wroclaw se již scházeli hlavní aktéři sobotního závodu. Sešla se kompletní polská špička mužů i žen, dále atleti z Velké Británie, Německa a také naše výprava z České republiky.

Registrace, podpisy odpovědnosti, focení a šlo se na briefing. Vedl jej hlavní organizátor - "Coach Czapla" a jeho pravá ruka - Head Judge soutěže. Hlavní bod programu - představení prvních tří WODů pro sobotu.

WOD 1: time cap 12 min.

1A - 500 m row

1B - 3-6-9-12 reps of

 • squat snatch 70 kg / 50 kg
 • box jump 70 cm / 60 cm
 • ring dips

 • 500 m row "buy out"

Již v průběhu briefingu jsme s Filipem konzultovali strategii jednotlivých úkolů. Hlavou mi běželo: "První veslo v rozumném svižném tempu a dále držet pracovní rychlost - 12 minut není málo." Pak do toho vstoupil Pawel Czaplicki s informací, že 1A a 1B budou hodnoceny jako dva nezávislé WODy, což úplně mění situaci! Kdo Pawla zná, ví, že jeho programming je vždy jedna velká těžká bomba. Ani dnes nenechal svou pověst spát. Dobře, on nás chce rozbít už za prvních 90 vteřin! To je výzva! Strategie? Na prvním veslu jedeme pro osobák na 500 metrů a uvidíme, jak po té kyslíkové dietě a laktátu bude tělo pracovat dále!

WOD 2: "The Ladder" - 70 s práce / 10 s přesun

 • 1 deadlift
 • 1 clean
 • 2 split jerks

Váhy:
Muži: 100 - 110 - 115 - 120 - 125 - 130 - 135 - 140 kg
Ženy: 60 - 70 - 75 - 80 - 85 - 90 - 95 - 100 kg

Tady se každý technicky vyspělejší vzpěrač či silově založený atlet zaradoval! Krásný žebřík a krásná skladba pohybů. Tady bude na co koukat, říkal jsem si.

WOD 3: "The LegLess" - cap 8 min.

 • 10 strict presses 60 kg / 40 kg
 • 5m hand stand walk UB (break - 3 burpees a návrat na start)
 • 10 alternating KB clean and jerks 32 kg / 24 kg
 • 5m hand stand walk UB
 • 10 burpee bar muscle-ups
 • 5m hand stand walk UB
 • 30 american KBS 32 kg / 24 kg
 • 5m hand stand walk UB
 • max strict presses in remaining time 60 kg / 40 kg

Tak toto se nám velmi líbilo. Bylo jisté, že tady ramena a paže dostanou velký kouř. Krásný skill WOD, který vyžadoval konstantní tempo práce a vyladěnou gymnastickou dovednost.

Po briefingu, ukázkách standardů daných pohybů a ujasnění otazníků jsme se s naší posádkou rozjeli směr apartmá. Úkol byl jasný - sprcha, nohy nahoru, relax a brutální energy loading, jak již před soutěží míváme ve zvyku. Tedy naše večerní menu: Šmakoun, tvaroh, ořechy, kokos, burákové máslo, čokoláda a neodmyslitelná arašídová Nugeta! :) Před spaním BCAA, glutamin a beta-alanin a motory byly na sobotní akci ready!

Ranní budík zazvonil, všichni se probudili do parádní vitální nálady. Proběhla hygiena, snídani měl každý po svém - my tři LeanGains Fasters jsme posnídali teplou vodu s citrónem, BCAA a glutamin, kávu. Filip si dopřál standard Racio snídani, sbalili jsme se a vyrazili na místo činu - krásná Hala Sulecia (Wroclaw). V 8:00 meeting atletů a v 9:00 se šlo na věc. Celou soutěž otevíral první heat masters, po nich vždy následovaly heaty žen a finálně naše mužské heaty. Hala byla naplněná diváky, atmosféra byla od rána parádní, prostor soutěže skvěle zorganizován a samotný timing organizátorů též šlapal jak hodinky.

Kolotoč se rozjel WODem číslo 1. Osobáčky na 500 m veslování padaly jeden za druhým. I trhy do dřepu nebyly po tom sprintu překvapivě "mission impossible". Svůj heat jsem jak na veslu, tak i v následné "B" části vyhrál a to byl přesně ten start, který jsem potřeboval. Brutálním způsobem jsme tu ale jeden jak druhý odvařili celou spodní část těla a core. Nemluvě o tom, že WOD 1 bylo nutné dalších 30 minut vydýchávat, laktát aktivně odbourat a hyperventilaci zklidnit.

Zregenerováno, porolováno, nohy jako nové, tělo šlape, hlava se těší na těžkou váhu! WOD 2 je tu a každý z nás na place opět nechává absolutní maximum! Ve startovním poli je několik borců, aspirujících na úplné dokončení žebříku. A je tomu tak - pár atletů dostalo nad hlavu i finálních 140 kg. Mezi nimi i naši borci Filip Trojovský a David Egydy. Neskutečná atmosféra panovala v hale, když nad hlavu začaly lítat těžké váhy jak v podání žen, tak i mužů. Jedním slovem fantazie!

Do WODu 3 jsme již šli s informací, že do finále jdou pouze TOP 4 muži, TOP 4 ženy a TOP 4 masters. Jako jediný z mužů měl finále na dosah David Egydy. Bohužel jeho velká slabina - chůze po rukou - vzala své oběti, a tedy velkým propadem ve třetím WODu David šanci na finále ztratil. V kategorii žen byly na dostřel finále obě naše superženy - Michaela Palová i Markéta Tarasová. S Filipem jsme se shodli, že tady si WOD maximálně užijeme, nahodíme tempo a pojedeme strojově až do konce. Vydařilo se - heat jsme vyhráli s absolutně shodným skóre. Dobrý team timing! :)

Do finálového WODu se z naší české výpravy po velké dřině probojovaly Michaela Palová a Markéta Tarasová. Finálový WOD byl královský - složený ze dvou částí.

Finálový WOD
CrossFit: Slovník pojmů a cviků
Profily českých crossfit atletů
Profily českých crossfit atletek

A - 3 rounds for time (time cap 12 min.)

 • 7 ring muscle-ups
 • 2 sled push 80 kg / 50 kg
 • 7 axle bar clean and jerks 80 kg / 50 kg

1 min. rest

B - for time (time cap 12 min.)
6-5-4-3-2-1 reps of

 • legless rope climb
 • 2 sled push 80 kg / 50 kg
 • axle bar front squats 80 kg / 50 kg

Finále bylo opravdu třešničkou na dortu. Podívaná na TOP atlety z celého dne. Burcující atmosféra nacpaného okolí arény hnala atlety a atletky opakování po opakování dále a dále. I přes velkou únavu z celého soutěžního dne tam každý jeden z nich makal jako stroj!

Po ukončení posledního finálního heatu mužů došlo na vyhlašování celkových výsledků a s tím i na subjektivní sebereflexi atleta. Hodnocení silných stránek a slabin dne, co kam a jak do další tréninkové přípravy zařadit, změnit a vyladit. Finálně pro českou výpravu dopadl Poland Throwdown 2015 následovně:

Michaela Palová - 1. místo
Markéta Tarasová - 4. místo

Michal Velkov - 8. místo
David Egydy - 10. místo
Filip Trojovský - 11. místo
Ondra Halaj - 29. místo

Za sebe mohu říct, že se mi závody velmi líbily. Perfektní organizace, skvělé zázemí pro atlety, velmi zábavný a "polsky tvrdý" programming, skvělé obsazení atletů... To jsou všechno faktory, proč i příští rok určitě velmi rád kvalifikaci absolvuji a zabojuji o účast na této parádní polské crossfitové události.

Závěrem bych velmi rád touto cestou poděkoval týmům Spartans Big One Fitness Brno, CF PowerHouse Brno, Superior14 Havířov, TJ Sokol Obřany - oddíl vzpírání.

Vám, co jste nás podporovali, podporujete a podporovat budete, jak osobně, tak i na dálku, moc děkujeme a velmi si Vaší energie ceníme!


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínPartner Cup 2019 - výsledky
PavelV (15:13) • Je to přesně naopak. Díky za Matěje, Vláďu Žižku a další, že na tu pohárovku jdou a uká...
magazínPartner Cup 2019 - výsledky
Hockey1000 (11:29) • Vždyť to je právě naopak super, že jde on i jemu podobní borci na českou pohárovku. Cel...
magazínPartner Cup 2019 - výsledky
Qubevm (08:58) • Valasekjakub123 proč by nemohl Matěj závodit na pohárovce proboha.. Dej si facku, probe...
magazínPartner Cup 2019 - výsledky
ambrosan (22:19) • tak to je komentář, který bych od závodníka nečekal...je to dobře, že jsou lidi co akti...
magazínPartner Cup 2019 - výsledky
Valasekjakub123 (22:01) • Rysavy na poharovce? Zavodnik s takovymi zkusennostmi a jde na poharovku trosku soudnos...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra