Reklama:

Malta Bodybuilding and Fitness International GP 2015: ohlédnutí
za soutěží s českou účastí

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Margita Zámolová: rozhovor a aktuální forma před Malta Bodybuilding and Fitness International GP 2015

Středomořská Malta o uplynulém víkendu přivítala hned dvě zajímavé soutěže v kulturistice a fitness. V sobotu se nejprve uskutečnil tamní národní šampionát, který maltským závodníkům sloužil i jako nominační akce na nadcházející mistrovství Evropy, v neděli pak bylo na programu mezinárodní klání Malta Bodybuilding and Fitness International Grand Prix. To se uskutečnilo s českou účastí. Na pódiu změřili se soupeři síly Margita Zámolová a Jan Toušek, v panelu rozhodčích pak zasedl František Zámola.

Jaké byly závody právě z jeho pohledu, Vám dnes přibližujeme prostřednictvím textového i fotografického ohlédnutí. Již nyní však předešleme, že Margita Zámolová na klání v bodyfitness žen vybojovala vítězství a že medailového umístění se dočkal i Jan Toušek, který v klasické kulturistice mužů dosáhl na třetí příčku.


Margita Zámolová na Malta
Bodybuilding and Fitness International GP 2015

[Text: František Zámola] Na Maltu jsme přiletěli přes Frankfurt v sobotu ve 12:00. Na letišti nás již čekali. V Dolmen hotelu, kde se měla konat soutěž, sice bylo obsazeno, ale naštěstí hotel San Antonio, který pro nás rezervovali organizátoři, byl přes ulici naproti. Luxusní čtyřhvězda, na hotelové poměry s obrovskou posilovnou a vynikajícím jídlem (jak kvalitou, tak výběrem). A co víc, s maximálně ochotným personálem, který vycházel vstříc, jak mohl, a to ve všem, ať už se jednalo o rýži bez soli a tuku, nebo bleskovou náhradu prasklého bikini pantu 30 minut před začátkem konání. :)

Moc času na odpočinek jsme neměli. Po obědě jsme navštívili místo činu, kde se vše chystalo na sobotní národní šampionát Malty, kam nás organizátoři Ralph Decelis s Blanche Coppolou srdečně pozvali. Začínalo to v 19:00. Sice jsme nezůstali do konce, ale aspoň jsme viděli pódium, světla, organizaci atd. a udělalo to na nás výborný dojem. Opravdu to začínalo v 19:00 a ne v 19:15 nebo později. Vše a všichni byli na místě a opravdu to vše odsýpalo, jak mělo. Bylo vidět, že Ralph, který to vše organizoval se svým týmem a zároveň celou soutěž uváděl, má výborné organizační schopnosti a ví, jak se to dělá. A bylo cítit, že to umí i se sponzory, kterých bylo požehnaně.

Místem konání byly konferenční prostory Dolmen hotelu s přilehlým kasínem, kde se pak konala i mezinárodní soutěž druhý den. V národní soutěži bylo celkem 67 soutěžících a přišlo neuvěřitelných 850 diváků. Opravdu dorazily i babičky a všechny fanynky místních borců. Bylo narváno a Malťané z toho chvílemi udělali opravdový kotel i s vuvuzelami.

Už jsme věděli, do čeho jdeme... Druhý den v neděli v 10:00 začala prezentace, která proběhla bez větší tlačenice. Do mezinárodního kola se přihlásilo kolem padesátky závodníků, kde byli hojně zastoupeni i vítězové z předešlého klání.

Margita měla ve své skupině několik Malťanek, které pro ni moc velké nebezpečí nepředstavovaly, ale od začátku to spíše vypadalo na souboj mezi ní a Cristinou Romano z Itálie, která je finalistkou mistrovství světa z Montrealu, kde Margita byla 3. a ona 6. Závodnice z Irska Elizabeth Stuglik byla pro nás nová.

Byl jsem jediným hodnotícím rozhodčím ze zahraničí. Celkem nás bylo osm. Vše probíhalo v přátelské atmosféře. Dokonce jsem obdržel během soutěže na pódiu i čestnou medaili maltské federace od Ralpha, za což mu i touto cestou děkuji. :)

Luke Debono a Margita Zámolová
na Malta Bodybuilding and Fitness International GP 2015

Soutěž začínala v 19:00, stejně jako předešlý den. Kategorie bodyfitness začínala hned jako třetí, takže moc času nebylo. Jakmile závodnice nastoupily na pódium a stály vedle sebe, tak bylo vidět, že Margita je o třídu lépe připravená než její konkurence.

V klasické kulturistice za Českou republiku nastoupil Jan Toušek, kterého jsem neznal z předchozího období, takže nemám srovnání. Je škoda, že nedotáhl lépe závěrečnou přípravu. Takhle mu forma stačila na 3. místo.

Čekal jsem docela napjatě, když vyhlašovali výsledky v bodyfitness, ale rozhodování bylo spravedlivé a korektní. Margita mohla nastartovat sezónu vítězstvím před rozhodčími, kteří ji většinou v životě neviděli. Kromě dobře vypadající trofeje a kytice dostala poprvé v bodyfitness kariéře k první ceně také peněžitou odměnu 500 eur. Myslím si, že to je dobrá výzva pro ostatní pořadatele a sponzory. Naše sporty jsou natolik nákladné, že závodník opravdu ocení, když se mu vrátí v případě dobrého umístění alespoň část vynaložených financí. V tomto případě aspoň třeba letenky.

Doufám a slíbil jsem to i Ralphovi, že se příští rok soutěže zúčastní početnější výprava z České republiky. Opravdu to byla skvělá soutěž se skvělou organizací. Musím mluvit o samých pozitivech - klima (při odjezdu v Praze 3 stupně, na Maltě až 26 a lidé se koupali venku v bazénech), luxusní, cenově dostupné hotely, čtyřhvězdy s perfektní výbavou - posilovna, spa (v San Antoniu jsme za dvoulůžkový pokoj a all inclusive zaplatili 110 eur za den), hodnotné ceny (jak trofeje, tak peníze), zajímavé památky (po soutěži možnost volného programu), všude dostupné ceny (taxi z letiště 25 eur, jídla v restauracích 15 - 25 eur) a suvenýry na každém rohu...

Musím říci, že Malta nás překvapila nad očekávání a příští rok se budeme vracet mezi přátele.


Margita Zámolová, František Zámola a Jan Toušek
na Malta Bodybuilding and Fitness International GP 2015


Foto:
František Zámola


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra