Reklama:

CrossFit: Michaela Palová brala
na Poland Throwdown zlato!

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

V polské Wroclavi se 18. 4. 2015 konala crossfitová soutěž Poland Throwdown, na kterou vyrazila i výprava českých závodníků. Nejlépe ze všech se na této soutěži zadařilo momentálně asi nejlepší české atletce Michaele Palové, která si z Polska přivezla zlato.

Míšo, nejdřív ohromná gratulace k brilantnímu úspěchu v Polsku. Podle výsledků jednotlivých workoutů, kde jsi byla většinou první a jen dvakrát druhá, to vypadá, že jsi vyhrála "s prstem v nose". Bylo to tak? Bylo to jedno z těch lehčích vítězství?

Jedno z lehčích určitě ne. V CrossFitu pro mě není nikdy nic lehké. Sama jsem z celkového výsledku byla hodně překvapená, polské crossfiterky jsou hodně silné, takže jsem se připravovala spíše na tahanici.

Co ti v Polsku hrálo do karet? Sedělo ti složení workoutů, nebo se z tebe opravdu stala univerzální atletka, které v podstatě nedělá problém nic?

Být univerzální atletkou by bylo velmi hezké, ale stále mám slabiny… V Polsku mi hodně sedly workouty. Byly zaměřené na sílu a silovou vytrvalost, málo hrazdy, což mi sedí. Když to shrnu, tak tam v podstatě nebyly cviky, které mi dělají problémy nebo které nemám ráda. Takže jsem si v klidu mohla užívat závod.

Koho jsi brala v Polsku jako své největší soupeřky a proč?

Víc než na soupeřky se soustředím především sama na sebe a na svůj výkon. Jinak za největší soupeřky jsem brala Dobroslawu Kucharzak a taky Adriannu Lipskou. S holkama se znám ze závodů a sleduju jejich výsledky, takže jsem měla představu, co od holek očekávat. Dobroslawa je na tom hodně silově a technicky dobře, tak jsem byla zvědavá, co převede.

No, ať předvedla cokoli, ty jsi byla lepší. (smích) Co se ti, Míšo, celkově na soutěži nejvíc líbilo?

Úplně všechno - atmosféra, komunita, vzájemná podpora... Jednotlivé WODy byly hodně náročné, tak to pro mě byla výzva, jak se s nimi poperu. Jsem srdcař a každý závod mě nadchne.

Na stupních vítězů jsi čím dál častěji. Užíváš si to ještě pořád naplno, nebo se to začíná stávat "běžnou záležitostí"?

No, nevím, jestli tak často. Ale za každým dobrým umístěním, vítězstvím je za mnou kus tvrdé práce, takže jakýkoli úspěch si užívám, jako by měl být můj poslední.

V CrossFitu jsi už ostřílenou závodnicí a za sebou máš i závodní atletickou kariéru. Dokáží tě tedy závody ještě rozhodit? Býváš ještě nervózní?

Dřív sem bývala hrozný zmatkář. Ale během posledního roku v atletice jsem změnila přístup a pohled na  závody. Takže už se nestresuji, ale raduji se a těším se na to, co mě čeká!

Je něco, nějaká disciplína, nebo cvik, který sis pro letošek předsevzala zlepšit, dopilovat? Něco, co tě jednoduše slušně řečeno trápí?

Když bych to měla shrnout, tak určitě gymnastika, hrazda, double unders. A protože se na závodech začínám setkávat i s plaváním, tak i to jsem zařadila.

Jaký závod pro tebe bude v letošním roce ten nejdůležitější, je nějaký takový?

To je těžké říct, každý závod, na který se chystám, je pro mě důležitý… Každopádně nejvíc se těším určitě na Czech Beast, kde bych se chtěla pokusit obhájit vítězství, což bývá mnohdy těžší. Dál se chystám na French Throwdown, kde jsem loni vypadla po prvním cutu, tak bych se chtěla probojovat zas o něco dál, na Adriatic Throwdown bych byla ráda za finále.

Tak držíme palce, ať se ti to všechno podaří a hlavně ve zdraví!


Nejlepší atleti Poland Throwdown 2015
p. muži ženy
1. Mateusz Wasilewski (CrossFit Zielona Góra) Michaela Palová (CrossFit Zlín)
2. Ariel Barwinski (CrossFit Sparta Rage) Dobroslawa Kucharzak (CrossFit Wilanów)
3. Dawid Gazdecki (Independent) Adrianna Lipska (CrossFit Wroclaw)

Kompletní výsledky soutěže Poland Throwdown 2015 naleznete na stránkách www.wodcast.com.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 111 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínIFBB Diamond Cup Skopje 2019: komplet...
amoresPE (14:15) • Ten Stanimir Etov vypada velmi dobree. Krizo by mal spozorniet. 🙂
magazínMichael Toscano ladí formu na profi d...
moab (08:38) • Nešlo by zobrazování fotek v galerii vrátit do původní verze? Ta byla sice hrozná (okno...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
ja.va (00:41) • Přiznám se bez mučení, že diskuze pod články na ronnie.cz navštěvuji jen kvůli radám mí...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
Jay32 (22:39) • já to vidím možná trochu jinak. Za prvé nechápu, proč jsou záběry na fotkách a videí po...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
eraZ (20:40) • Už pri prvotnom pohľade na fotky som mal ten pocit, že Lukáš mal najlepšiu formu. Teraz...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra