Reklama:
EXKLUZIVNĚ: Lean Whey Protein 1+1!
Od výrobce nejprodávanějších proteinů na světě. Více zde.

Váš příběh: Nikdy to nevzdávej...

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Ostatní

Jméno: Alexandra
Nick: Trpajzlig
Věk: 25 let
Zaměstnání: prodavačka v obchodě se zvířátky
Koníčky: fitness, vaření, zvířata, hra na klavír
Říká o sobě: Nejen pochvala, ale i kritika posune dál.

Bydlím v Chebu. Jsem přátelská a taková veselá kopa. :) Světu velkých činek jsem propadla zhruba před rokem a je to pro mě droga. Doposud jsem vše zkoušela metodou "pokus - omyl" a vyzkoušela si, co na mém těle zabírá a co naopak nemá žádný efekt... Tímto stylem jsem za celou dobu zhubla cca 17 kg (váhu ale pro jistotu vyhoďte a orientujte se podle zrcadla). :) Od dubna se začínám pod vedením trenéra připravovat na amatérské závody, které budou na podzim. Ráda motivuji lidi a pro mě samotnou to má povzbuzující účinky, když někdo chce dosáhnout podobných cílů jako Vy. Ovšem určitě nejsem ani v polovině cesty, je toho hodně co zlepšovat. Ve svém okolí mám jak lidi, kteří mě podporují, tak ale i ty, kterým se to nelíbí. Bohužel většina naší společnosti nevidí ten vynaložený čas, úsilí a umí pouze neopodstatněně kritizovat. Proto doufám, že i mezi Vámi se najde někdo, koho motivuji, aby jen tak neseděl na zadku, začal hned teď a nevzdával to při prvním neúspěchu... Protože už jen to, že máte snahu, je Váš velký úspěch. :)

Chcete-li i Vy sdělit čtenářům nějaký zážitek, veškeré informace, jak se zúčastnit a získat za svůj text lákavou odměnu, načerpáte v počátečním článku cyklu s názvem Máte i Vy svůj příběh?

Získejte i Vy za svůj příběh doplňky dle vlastního výběru v hodnotě až 1200 Kč!

Na některé z dalších, již zveřejněných příběhů se můžete podívat po kliknutí na náhledy v souvisejících článcích pod příspěvkem či zadáním slov „váš příběh" do našeho vyhledávače.


Jmenuji se Alexandra, je mi 25 let. Již od dětství jsem nebyla nejštíhlejší. Jak to tak bývá, maminka vyvařovala a nějaká zdravá strava se u nás nedodržovala, pěkně omáčky, knedlíky a jiné "šmakulády". Poté, co jsem se odstěhovala a začala žít samostatně, mi tento zlozvyk přetrval, ba dokonce hůř. Večeře jsem odbývala formou rohlíku s "něčím". Přítel měl to štěstí, že mohl jíst, co chtěl, a nepřibíral. Zato já… Dopřávali jsme si vždy večer k filmu brambůrky, chlebíčky. V práci jsem to měla podobné - tabulka čokolády (a určitě neměla 95 % kakaa) každý den, pár sušenek, kyselých žížalek a tak to fungovalo pár let až do mých 23 let. Fyzická aktivita, pokud nebudu počítat cestu z práce a do práce, byla nulová. Nejhorší asi na tom bylo, že přítel třeba neřekl, že bych mohla zhubnout, a za mamutí zadek mě ještě rád chytil. A že jsem sama neusoudila, že bych se sebou mohla něco dělat? Usoudila, ale až s 15 kily navíc, kdy pohled do zrcadla nevykompenzovaly ani velká prsa, která mi tím pádem narostla.

Chýlil se konec roku, a tak nastala vhodná chvíle na novoroční předsevzetí. Ač v osobním životě to nebylo dvakrát růžové, tak se přeci jen ve mně vzalo nějaké odhodlání, a tak jsem od roku 2012 se svými 75 kily (na výšku 158 cm) začala něco dělat. Slovo "něco" je docela přesné, protože jsem nevěděla, odkud začít. Logicky jsem ze stravy vyřadila sladkosti, brambůrky, limonády a takové ty již na první pohled špatné potraviny. Nakoupila jsem si "zdravé" müsli z reklam, protože přeci říkali, že je to to nejlepší. Místo bílých tukových rohlíků jsem si kupovala (teď již vím, že obarvené) tmavé pečivo se semínky. Zkrátka začátky nebyly ideální. Pro tělo ovšem byl nezvyk nemít dennodenní přísun cukrů a tučných jídel, a tak se váha začala pomaličku hýbat. Říkala jsem si, že by to chtělo i nějakou tu fyzickou aktivitu. A co mě nenapadlo? Začít běhat. Běh jsem vždycky nenáviděla. První výběhy byly spíše k smíchu, jelikož jsem souvisle běžela možná tak od lampy k lampě a byla jsem u toho zadýchaná jak stádo býků. Já se ale jen tak nevzdávám a po pár týdnech jsem měla ze sebe radost. Dokázala jsem v kuse běžet deset minut. Tempo tedy nebylo nějaké závratné, možná i šnek by byl rychlejší, ale na rozdíl od polehávání u Ordinace to bylo úplně něco jiného.

Týdny a měsíce ubíhaly a já se s váhou zastavila na 65 kg. Vypadala jsem sice lépe, oblečení jsem pomalu měnila a byl to hezký pocit, ovšem pohled do zrcadla byl pořád odstrašující. Hlavně kůže dostala opravdu zabrat, velká prsa zmizela a začínala mi vadit tzv. motýlí křídla na rukou a madla lásky na bocích. Byla jsem ve fázi, že jsem přemýšlela co se sebou. Bála jsem se, aby nenastal jojo efekt, a tak jsem spíše jen udržovala váhu. Nikdy jsem nebyla zastánce drastických diet. Vždy jsem měla heslo: Hlavně se z toho nezbláznit. Zaběhla jsem si pár půlmaratonů s časem vždy kolem 2 hodin. Začínala jsem se mít ráda.

Díky popostrčení od okolí jsem začala flirtovat s myšlenkou chození do posilovny, abych kůži a tělo zpevnila. Mé dvouměsíční plácání s činkami od ničeho k ničemu moc velký efekt nemělo a navíc v prosinci 2013 jsem musela jít na operaci. Zotavování probíhalo dva měsíce a já měla tudíž dostatek času si nastudovat potřebné informace k lepším začátkům ve stravě i ve cvičení. Začala jsem mít vize, jak bych asi chtěla vypadat a čeho bych chtěla dosáhnout.

Odhodlaně jsem se do toho pustila a zanedlouho jsem na sobě pozorovala první výsledky. Váha se držela kolem 60 kg a to mi stačilo. Přestala jsem sledovat svoje kila a spíše se dívám do zrcadla. Nejsem ten typ, co v posilovně zvedá půlkilovky a pak si jde sednout na hodinu na rotoped. Běhání jsem zkrátila na udržovací minimum formou HIITu a soustředím se na posilování. Povětšinou jedu v supersériích a procvičuji maximálně dvě partie v jednom tréninkovém dni. Ráda zvedám těžké váhy a tréninky jsou odjeté na mé maximum. Ve stravě již také nedělám velké chyby. Ráda si vyvařuji na dny dopředu a baví mě plánovat, co kdy budu jíst. Prozatím jsem nikdy neměla trenéra, ale do budoucna o něm přemýšlím již proto, že bych časem chtěla soutěžit v bodyfitness. V mém okolí jsou samozřejmě tací, kterým se již moje křivky nelíbí a nemají pro moje cíle velké pochopení. Na druhou stranu jsem moc ráda, že se najdou i ti, kteří mě berou takovou, jaká jsem, a například můj přítel mě v mých plánech podporuje. A proto doufám, že i já někoho motivuji, stejně jako mě motivovali jiní.


2012

2015


Máte i Vy svůj příběh? Umíte jej poutavě napsat a chcete se o něj podělit s ostatními čtenáři? Povzbudit je v jejich snažení a boji s nadváhou či nárůstem svalové hmoty, vylíčit překonání Vašich rekordních zvednutých vah, nebo jste vyhráli nad svými zdravotními problémy? Pošlete nám jej! Více informací naleznete zde.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

21.04.14:43Nikolai - MASAKR!!!!Klobouk dolů....*22* +1
20.04.20:22Ellida - Paradni promena a klobouk dolu za vsechnu tu drinu a motiv..
20.04.19:43dumspiro - Výborná proměna...
19.04.19:33Cher - Vaše proměna je úžasná a 100% motivující. Držím palce, aby..
19.04.17:53JIIIIIK - tak to je hustý*79*
19.04.11:48mirus - Souhlas+1
19.04.11:03santero - ...hezká proměna. Ať se daří i v budoucnu a nějaké to 1.mí..+1
19.04.10:50betavelka - No teda, to je božská proměna. Je z Vás nádherná ženská...+4
19.04.10:31sk - nice
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie