Reklama:

Závod 360° Challenge prověřil
v sobotu více než všestrannost

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

V sobotu 11. 4. 2015 se v Riegrových sadech pod záštitou starostky městské části Praha 2 Jany Černochové uskutečnil první ročník běžeckého závodu s překážkami s vlastní vahou těla. Počasí bylo doslova jako na objednávku, takže od slunečného rána se závodníci měli na co těšit. 6 km běžce pekelně potrápilo. Nikdo nečekal takovou dřinu.

6 km dlouhá trať byla rozdělena celkem do 3 kol, kde se vždy zdolávala 4 stanoviště po dvou cvicích. Nejvíce účastníky potrápili kačáci do kopce a slibovaní humusáci, kterými se závod proslavil. Na programu dne byly celkem dva starty - dospělí a děti. Absolutní vítěz celého závodu Jiří Vacík pokořil trať s nejrychlejším časem 42:06 se slovy: "Tak náročné jsem to opravdu nečekal." Ani ženy se nenechaly zahanbit a zlatá Kateřina Baleková doskákala do cíle s časem 52:36. Každý závodník, který závod dokončil, obdržel originální dřevěnou medaili z dílny Spaltoland od Tomáše Spálenského.

Pro diváky byla připravena řada exhibic a doprovodný program. Bylo možné zhlédnout exhibici boxerského klubu Palaestra pod vedením Jana Baloga, který společně se svými svěřenci představil základní údery, nácviky akcí a blíže představil box a jeho pozadí. Po celý den byly k dispozici koloběžky od Fitkoloběh. Na samotný konec celého dne měli diváci možnost vyburcovat borce ze Streetworkout Kladno na konstrukcích RVL13 a vidět tak nevšední show na hrazdách.

Po celý den závodu probíhala i charitativní výzva na podporu malého Míši z Chrudimi, do které se mohl zapojit každý účastník a návštěvník závodu. Za poplatek 20 Kč překonávali účastníci stanoviště, kde po dobu 1 minuty měli udělat co největší počet opakování daných cviků - na stanovišti Army Run to bylo obracení pneumatik a u SVVATu se bojovalo o co největší počet swingů s kettlebellem. Vítěz si tak zajistil večeři v Klubu cestovatelů nebo start na závodu Army Run.

Celá akce byla večer završena v pražském klubu Déjávu, kde závodníci zabojovali tentokrát "společně proti osudu" na Noci na pomoc. Na charitativním večeru probíhala kromě tomboly i dražba Míšova trička s věnováním, kde se společnými silami vybralo celkem 26.614 Kč, které poputují na Míšův léčebný pobyt.

Už nyní organizátorky vybírají termín podzimního závodu, který přinese řadu změn a novinek. Tak co, půjdete s námi do toho a ukážete světu, že i Vy na to máte?


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra