Reklama:
2 balení multivitamínu Extrifit za 399 Kč!
Multivitamín Imun Vita Shock 2x 20 sáčků za akční cenu! Více zde.

InBody: Jakub Prchal
v přípravě na ME juniorů 2015 (II.)

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Podruhé zdravím všechny čtenáře Ronnie.cz!

Mám za sebou první měsíc předsoutěžní diety, a jelikož už jsem přeci jen trochu blíže k formě, kterou plánuji dotáhnout do finálního tvaru v půlce příštího měsíce, tak Vám zkusím popsat, co se změnilo a jak se teď cítím.

Trénink

Struktura tréninku se mi výrazně nezměnila, stále trénuji dvoufázovým splitem 3+1 se stejným uspořádáním partií ve splitu, ale na rozdíl od minulého měsíce mám obměněny některé cviky a zařazuji podstatně více intenzifikačních metod, především vrcholných kontrakcí a pomalých opakování. Myslím, že se mi od minulého roku povedla zlepšit záda, a tak Vám zde ukážu schéma jejich aktuálního tréninku jako inspiraci:

 • 1. Shyby na hrazdě 6x 6
  (4 sek. excentrická fáze)
 • 2. Paralelní přítahy velké činky 4x 12
 • 3A. Přítahy velké činky podhmatem 4x 15
 • 3B. Horní přítahy na stroji Hammer 4x 10
  (s kontrakcí)
 • 4. Přítahy jednoručky, opora o lavici 3x 8
  (s kontrakcí)
 • 5A. Paralelní přítahy horní kladky
  na hrudník 4 / 15, 12, 10, 8
 • 5B. Pullover s horní kladkou
  4 / 15, 12, 10, 8

Strava

V den měření na přístroji InBody byla má hmotnost poměrně o dost nižší než na měření v době, kdy jsem měl konec objemové přípravy, a bylo to dáno ze značné části právě tím, že jsem byl čtvrtým dnem na nule sacharidů, protože jsem týden testoval, jak bude mé tělo reagovat na stravu složenou jen z bílkovin a tuků (reagovalo tak, jak jsem si myslel - přestože tuků i bílkovin bylo poměrně dost, měl jsem hlad, že bych málem snědl i svého psa). Teď jsem se "naštěstí" vrátil zpět k sacharidovým vlnám, které mi Vláďa Pajič sestavuje vždy na týden dopředu podle toho, jak se mi hýbe forma, to už snáším mnohem lépe, vzhledem k tomu, že se mi forma posouvá i při poměrně vysokém množství sacharidů.

Suplementace

Co se týče mé předsoutěžní suplementace, tak teď testuji (a ještě jeden týden testovat budu) sportovní výživu jednoho velkého výrobce, a pokud se mi osvědčí, je velmi možné, že spolu brzy uzavřeme spolupráci. Zatím jsem se všemi výrobky spokojený a popravdě už se docela začínám těšit. Mimo jiné mi s přípravou pomáhají Vláďa Pajič, Barbaři a Monstaclothing, musím jim moc poděkovat, protože je to v přípravě velká pomoc.

Rád občas listuji citáty a nedávno jsem narazil na jeden hezký citát, který by se sem možná hodil. Myslím, že na něm něco opravdu bude.

Váš svět se stane tím, čím se rozhodnete, aby byl. Je dokonalým odrazem
Vašeho postoje, který zrcadlí Vaši osobnost. Můžete manifestovat průměrný život, nebo můžete vzlétnout k úžasným výškám úspěchu.
J. L. ValentineDiagnostika složení těla na přístroji InBody 520

Měření a hodnocení provedla Bc. Jitka Bejdáková, ředitelka Fitness akademie Ronnie.cz.

Zajímavá je především historie měření, kde je hned vše vidět, jak se mění. Udělala jsem to tak, že jsou zde porovnání obou měření, pro rozsáhlé popisky k InBody prostudujte minulý článek.

Porovnání aktérů měření na InBody: Na výsledcích Jakuba je hodně znát dieta, hlavně na vnitřním tuku, a když se to porovná s výsledky Petra Richtára, který je ještě v objemu, je vidět velký rozdíl. U grafu historie měření je důležité sledovat nejen křivku, ale také skutečné údaje v kilogramech nebo procentech. A to u obou kluků. Co se změn týče, u Jakuba je důležité, aby mu vzhledem k dietě neubývala svalová hmota, což se mu v porovnání s úbytkem tuku daří výborně. U Petra je tukové složky trochu více, ale svalová hmota také přibývá. Oba dva jsou, co se týče rovnováhy segmentů, na tom výborně. Vypadali spokojeně, že se vše daří.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

03.04.11:47karlkanas - Masakr forma na takovy vek (y) Sem zvedav conpredvede v ..
03.04.11:24I.N.G. - Taky na to koukám, to je opravdu vynikající.
03.04.11:01Hockey1000 - Ubrat 4,5 kila tuku a jen 0,3 kila svalů je hodně dobrej v..+1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínPatrick Moore: exhibice na NPC Fox Ci...
Zodiak411 (21:39) • Ten široký zádový zepředu je parádní. Jsem zvědavý, kolik toho na něm zůstane po dietě....
magazínSedm profesionálů v přípravě na květn...
Neutralni typ (18:51) • Mostafa ma totane predimenzovane nohy
magazínTréninkový videolog: Jan Turek (04/20...
ironfighter (23:34) • 2x covid, pekne, hlavne ze s normalnim prubehem. Honzovi drzim palce a at se dari nejen...
magazínMonika Špačková - trénink nohou 6 týd...
eSko (12:52) • Nízký počet spálených kalorií při silovém tréninku je zcela správně. Odborné studie s k...
magazín"Big Ramy" vystoupil na slavnostním o...
md (13:42) • No cvičení mu jde evidentně lépe jak zpěv, ale i tak 💪😁👍Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra