Reklama:
2 balení multivitamínu Extrifit za 399 Kč!
Multivitamín Imun Vita Shock 2x 20 sáčků za akční cenu! Více zde.

InBody: Petr Richtár v přípravě
na Olympia Amateur Europe 2015 (II.)

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Zdravím čtenáře Ronnie.cz u dalšího měření přístrojem InBody.

Nejprve bych rád poděkoval lidem, bez kterých bych přípravu nemohl začít a ani zde zveřejňovat články.

Velice děkuji za celkovou pomoc firmě Fastra - řezivo, velmi mi pomáhají a já jsem za to nesmírně vděčný. Dále pak Pavlu Javůrkovi, který mi pomáhá s doplňky stravy. Děkuji také člověku, který nechce být jmenován, za finanční pomoc, ač má sám "hluboko do kapsy". Musím poděkovat i firmě Solight Holding, s. r. o., jsem tváří jejich projektu JCB bagrista. Ostatně se můžete podívat na protozebagr.cz. :) Určitě nesmím zapomenout na státního trenéra a profi kulturistu Tomáše Bureše za jeho cenné rady a v neposlední řadě také na mou velmi tolerantní rodinu, která úskalí tohoto sportu prožívá se mnou, a kamarády a návštěvníky Golem´s Gym. Další poděkování patří redakci Ronnie.cz, která mě oslovila ohledně monitorování mé přípravy.

Trénink

Co se změn v tréninku a stravě týče, tak těch zatím proběhlo pomálu. Trénuji stále 3+1 a 2+1, z toho 2x týdně jsou nohy, které jsou a vždycky byly opravdu velkou slabinou, byť jsem se jim věnoval od počátku mého cvičení. Snažím se na nich "zamakat", nicméně kolena bolí a bolí. V prosinci mi byla vytažena z kolene "voda" a bylo mi řečeno od lékaře "specialisty", že není důvod se do toho kolene dívat. Ale levé koleno je prostě "divné". Nemůžu pořádně propnout nohu a kolikrát to bolí i s minimální zátěží. Bojuji s tím, jak můžu. Začal jsem tedy používat i hřejivé masti, které opravdu pomůžou alespoň v tom, že odcvičím tak, jak potřebuji, i když to není to pravé ořechové. Aplikuji to i na záda a je to super. Opět mohu cvičit mrtvé tahy a klasické dřepy, pro někoho možná normální, pro mě úspěch v tom, že jsem "mrtvolu" prakticky necvičil pekelně dlouho (myslím, že už při přípravě v roce 2013 jsem ji necvičil) a dřepy jsem hodně dlouho mohl jen čelní. Na trénink nohou se prakticky připravuji už od rána, kdy po celý den mažu "hřejivou" a protizánětlivou mastí a na trénink ještě používám textilní bandáže. :) Ono to moje zdraví má stejně svou hlavu. Dlouho jsem měl problémy s ramenem a zničehonic to začalo odeznívat, až to "úplně" pominulo. A teď jsem se jednoho dne probudil, přestala mě bolet záda a začala kolena. :) Každopádně až bude po všem, tak mě obíhání lékařů určitě nemine. :)

Strava

Po dohodě s Tomášem Burešem se slovy, že by bylo dobré přibrat alespoň 5 kg, protože tam budou opravdu velcí chlapi, jsem přidal na jídle. To znamená asi o 100 - 200 g sacharidů na den více (celkově 700 - 800 g). V celkovém množství jsem tedy přidal jedno celé jídlo a k ostatním jídlům zvedl sacharidy, které jsou teď v drtivé většině z rýže a vloček (teď experimentuji s různými instantními kašemi). Je to přibližně 14 dní od navýšení a dle grafu se nějaké to kilo nabralo. Nicméně lehce přidám kardio, přeci jen se na mě ten tuk chytá snad ze všeho. :) K mému typu postavy se mi hodné osvědčilo opravdu jíst striktně přes týden a jeden den mít volný. Dříve jsem v objemové fázi hřešil skoro každý den, což se pak podepsalo na tukových zásobách. Já jako velký milovník všeho jídla závidím lidem, co si mohou dovolit téměř vše. Nevadí mi držet stravu, spíše ty chutě. :)

Suplementace

Suplementace je zatím stejná, tzn. protein (80, Hydro), BCAA při tréninku, glutamin. Jediná změna je při tréninku zad a nohou, kde jsem zařadil sacharidovo-kreatinový doplněk, který si umíchám přibližně v půlce tréninku. Musím říci, že na regeneraci těchto velkých partií je to znát. Alespoň já to poznám. :)

To by bylo pro tentokráte vše a na viděnou zase zde při dalším měření na InBody. :)Diagnostika složení těla na přístroji InBody 520

Měření a hodnocení provedla Bc. Jitka Bejdáková, ředitelka Fitness akademie Ronnie.cz.

Zajímavá je především historie měření, kde je hned vše vidět, jak se mění. Udělala jsem to tak, že jsou zde porovnání obou měření, pro rozsáhlé popisky k InBody prostudujte minulý článek.

Porovnání aktérů měření na InBody: Na výsledcích Jakuba Prchala, kterého také v tomto projektu sledujeme, je hodně znát dieta, hlavně na vnitřním tuku, v porovnání s výsledky Petra, který je ještě v objemu, je vidět velký rozdíl. U grafu historie měření je důležité sledovat nejen křivku, ale také skutečné údaje v kilogramech nebo procentech. A to u obou kluků. Co se změn týče, u Jakuba je důležité, aby mu vzhledem k dietě neubývala svalová hmota, což se mu v porovnání s úbytkem tuku daří výborně. U Petra je tukové složky trochu více, ale svalová hmota také přibývá. Oba dva jsou, co se týče rovnováhy segmentů, na tom výborně. Vypadali spokojeně, že se vše daří. A ještě jeden poznatek. Petrovi se málem nevejde ruka do tlakoměru, je to opravdu o fous. :)


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

01.04.20:00standy001 - Nemyslel jsem že vypadá malej i když ten objem na tu výšku..
01.04.17:30Cmeni - uvědom si, že měří 196 cm, takže je jasný, že na fotkách v..
01.04.14:59standy001 - No přijde mi to jako vtip jestli toto je závodník který má..+1
31.03.21:34Zacatecnik Anthony - Stemi koleny jsem natom podobne tak vim jake to cviceni st..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 91 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínPatrick Moore: exhibice na NPC Fox Ci...
Zodiak411 (21:39) • Ten široký zádový zepředu je parádní. Jsem zvědavý, kolik toho na něm zůstane po dietě....
magazínSedm profesionálů v přípravě na květn...
Neutralni typ (18:51) • Mostafa ma totane predimenzovane nohy
magazínTréninkový videolog: Jan Turek (04/20...
ironfighter (23:34) • 2x covid, pekne, hlavne ze s normalnim prubehem. Honzovi drzim palce a at se dari nejen...
magazínMonika Špačková - trénink nohou 6 týd...
eSko (12:52) • Nízký počet spálených kalorií při silovém tréninku je zcela správně. Odborné studie s k...
magazín"Big Ramy" vystoupil na slavnostním o...
md (13:42) • No cvičení mu jde evidentně lépe jak zpěv, ale i tak 💪😁👍Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra