Reklama:

Arnold Classic Australia
2015: výsledky a fotografie!

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Arnold Classic Australia
2015 - fotografie
z prezentace!
Obrazem: hvězdy bodybuildingu se sešly
k Arnold Classic Australia

Dny 12. až 15. března se staly zlomovým okamžikem v kariéře Australana Tonyho Dohertyho. Ten jako dlouholetý pořadatel profesionální soutěže Australian Pro Grand Prix získal od tvůrců severoamerického Arnold Sports Festivalu a vedení profesionální divize IFBB důvěru, aby právě v tomto termínu v Melbourne uspořádal první ročník Arnold Classic Australia. Akce, která je koncipována jako multisportovní událost, na níž se měli šanci přestavit sportovci ze světa bodybuildingu, bojových i silových sportů nebo například i šermu, v sobotu vyvrcholila kláním profesionálů IFBB. Ti v rámci Arnold Classic Australia 2015 dostali příležitost v kategoriích kulturistiky mužů open, figure žen a bikini fitness žen. Kteří z nich se zapsali do historie jako první vítězové soutěže?


Arnold Classic Australia 2015 - kulturistika mužů open

Dexter Jackson, Branch Warren
a Justin Compton na Arnold Classic Australia 2015

V kulturistice mužů open se na Arnold Classic Australia do boje o finanční odměny v celkové výši 75.000 dolarů zapojilo dvanáct závodníků. Hned devět z nich přitom do sezóny vstoupilo již o minulém víkendu, kdy změřili síly v rámci sedmadvacátého ročníku Arnold Classic. Celá australská mise ze všech zúčastněných borců nejméně šťastně začala pro nejvýraznějšího favorita klání Dextera Jacksona, jenž kvůli potížím s vízem k protinožcům odcestoval s několikadenním zpožděním, nestihl čtvrteční prezentaci a na místo dorazil až v den soutěže. Měl nedostatek času na zotavení se a doladění formy po dlouhém letu ohrozit jeho šance na vítězství?

Odpolední prejduging naznačil, že ač se Dexter potýkal s tím, že se mu v podkoží dolní části těla po náročné cestě drželo přeci jenom určité množství vody, bude tento legendární vítěz Mr. Olympia z roku 2008 znovu bojovat o vítězství. Podle předpokladů nechyběl v prvním semifinálovém vyvolávání, ve kterém pózoval po boku Roellyho Winklaara, Branche Warrena, Evana Centopaniho a Justina Comptona. Později byl Jackson spolu s Warrenem odeslán z pódia pryč a v záři reflektorů spolu se zbytkem borců z prvního vyvolávání dostali příležitost Ben Pakulski a Brandon Curry. To bylo jednoznačným znamením, že Dexter s Branchem, stejně jako před týdnem na Arnold Classic v Columbusu, svádějí souboj o vítězství.

O konečných výsledcích akce však tradičně mělo rozhodnout až finále. To začalo společným nástupem závodníků ze všech třech kategorií na pódium, představením každého z nich a krátkým posedownem, na nějž svým projevem navázal prezident mezinárodní světové amatérské IFBB Rafael Santonja. Po působivé exhibici úřadující vítězky Fitness Olympia a Fitness International Oksany Grishiny a představení některých osobností, které seděly v hledišti (Jay Cutler, Phil Heath, Chris Cormier, Kevin Levrone, Flex Wheeler nebo James "Flex" Lewis), pak již přišly řadu na volné sestavy a později také finálová vyvolávání. V tom prvním se na pódiu prezentovali Brandon Curry, Branch Warren, Dexter Jackson, Justin Compton a Evan Centopani, když se tak překvapivě již nedostalo na Roellyho Winklaara.

Vítězství nakonec i přes hektický přílet do Austrálie připadlo pětačtyřicetiletému Dexteru Jacksonovi, jenž tak dosáhl na již dvaadvacátý triumf v profesionální kariéře! K prvenství jej dovedla kombinace jeho tradičních předností, mezi než patří celková vyváženost postavy, symetrie a výborné vyrýsování, které Dexterovi při rozhovoru bezprostředně po vyhlášení výsledků pochválil i samotný Arnold Schwarzenegger.

Při Jacksonově triumfu druhé místo připadlo o pět let mladšímu Branchovi Warrenovi. Brutálním množstvím svalové hmoty disponující Texasan se zejména v úvodu semifinále potýkal s tím, že se mu v oblasti břicha a spodních zad držel tenký film vody, s průběhem soutěže však získával na ostrosti. Výsledek z australské profesionální show Branchovi přinesl dalších pět bodů do kvalifikačního žebříčku, ve kterém se tak minimálně do dubnového FIBO Power Pro ujal vedení.

Roelly Winklaar a trio Mohammad,
Schembri a Mathews na Arnold Classic Australia 2015

Druhé třetí místo v sezóně na klání vybojoval pouze šestadvacetiletý Justin Compton, jenž se tentokrát prezentoval o něco výraznější separací stehen a lepší kontrolou břišních svalů, než tomu bylo před několika dny na Arnold Classic. Pozornost navíc poutal skvělými pažemi i šířkou zad.

Ke čtvrté příčce se při neúčasti Cedrica McMillana, jenž jej předstihl na již několikrát zmíněném Arnold Classic, probojoval Evan Centopani, který však z dlouhodobého hlediska výkonnostně spíše stagnuje. Páté místo si na úkor Roellyho Winklaara poměrně překvapivě připsal Brandon Curry. Winklaarovi v souboji obou borců disponujících famózními pažemi mohla uškodit v některých postojích patrná gynekomastie, která celkový dojem z jeho postavy poměrně podstatně narušuje.

Nejlepším domácím účastníkem soutěže se v kulturistice mužů open při svém teprve druhém profesionálním startu stal Joshua Lenartowicz, jenž naznačil, že disponuje kostrou, která by mu měla umožnit se v následujících letech po stránce objemů podstatně zlepšovat. Patří mu deváté místo. Druhý Australan na soutěži Luke Schembri doplatil na to, že k velmi dobrému rozvoji hrudníku a zad nedokázal přidat stejné kvality v oblasti paží i stehen. Musel se proto spokojit s předposlední příčkou.

Výsledkovou listinu uzavírá jméno Novozélanďana Sama Mohammada. Ten zaujal výbornou volnou sestavou s řadou klasických póz. U toho však výčet superlativ týkajících se jeho startu na Arnold Classic Australia končí. Objemy ani připraveností do konkurence, jaká se na soutěži sešla, zkrátka nepatřil. Zážitek z Mohammadova startu na akci navíc ještě kazily podivně vypadající boule, kterých si šlo povšimnout při pohledu na jeho ramena.


Výsledky Arnold Classic Australia 2015 - kulturistika mužů open:

  1. Dexter Jackson*
  2. Branch Warren
  3. Justin Compton
  4. Evan Centopani
  5. Brandon Curry
  6. Roelly Winklaar
  7. Ben Pakulski
  8. Toney Freeman
  9. Joshua Lenartowicz
  10. Cory Mathews
  11. Luke Schembri
  12. Sam Mohammad

* kvalifikace na Mr. Olympia 2015


1. Dexter Jackson

2. Branch Warren

3. Justin Compton

Závodníci na dalších příčkách


Arnold Classic Australia 2015 - semifinále v kulturistice mužů open

Arnold Classic Australia 2015 - finále v kulturistice mužů open


Závodníci kvalifikovaní na Mr. Olympia ke 14. březnu 2015:

jméno stát soutěž um.*
Phil Heath USA Mr. Olympia 2014 1.
Kai Greene USA Mr. Olympia 2014 2.
Shawn Rhoden USA Mr. Olympia 2014 3.
Dennis Wolf Německo Mr. Olympia 2014 4.
Dexter Jackson USA Mr. Olympia 2014 5.
Roelly Winklaar Curacao Nordic Pro 2014 1.
Essa Obaid UAE Goldentimes Asian Pro 2014 1.
Mohamad Bannout Libanon Europa Phoenix Pro 2014 1.
William Bonac Nizozemsko GP Fitness House Pro 2014 1.
Ronny Rockel Německo Ferrigno Legacy 2014 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kategorie open - žebříček ke 14. březnu 2015:

p. jméno stát body
1. Branch Warren USA 13
2. Steve Kuclo USA 11
2. Justin Compton USA 11
4. Evan Centopani USA 8
5. Johnnie Jackson USA 7
5. Brad Rowe USA 7
5. Robert Piotrkowicz Polsko 7
5. Cedric McMillan USA 6
9. Victor Martinez Dominikánská republika 5
9. Dalibor Hájek Česká republika 5
11. Juan Morel USA 3
11. Daniel Toth Maďarsko 3
13. Chris Wong Kanada 2
13. Ben White USA 2
13. Fred Smalls USA 2
13. Marius Dohne Jihoafrická republika 2
13. Brandon Curry USA 2
18. Omar Deckard USA 1

Pravidla, jimiž se na jednotlivých soutěžích řídí kvalifikace na Olympia Weekend i udělování bodů do kvalifikačního žebříčku, popisujeme v tomto článku.


Arnold Classic Australia 2015 - figure žen

Ve figure žen do boje o podíly z finanční odměny v celkové výši 15.000 dolarů zasáhlo patnáct sportovkyň. Favoritkou na vítězství přitom byla především čerstvá šampiónka Figure International Camala Rodriguez. Bývalá fitnesska v Melbourne později na prvenství bez větších potíží skutečně dosáhla a naznačila tak, že se s ní musí počítat i v boji o titul z Figure Olympia. Druhé místo si ze soutěže odnáší Candice Keene, třetí příčka tentokrát zbyla na Candice Lewis.


Výsledky Arnold Classic Australia 2015 - figure žen:

  1. Camala Rodriguez*
  2. Candice Keene
  3. Candice Lewis
  4. Gennifer Strobo
  5. Latorya Watts
  6. Dana Ambrose
  7. Heather Dees
  8. Myra Rogers
  9. Amanda Doherty
  10. Larissa Reis
  11. Eliyan Lobez
  12. Asher Prior
  13. Rinnah Schmid
  14. Maria Garcia
  15. Tara Ramos

* kvalifikace na Figure Olympia 2015


1. Camala Rodriguez

2. Candice Keene

3. Candice Lewis


Závodnice kvalifikované na Figure Olympia ke 14. březnu 2015:

jméno stát soutěž um.*
Nicole Wilkins USA Figure Olympia 2014 1.
Candice Keene USA Figure Olympia 2014 2.
Candice Lewis USA Figure Olympia 2014 3.
Ann Titone USA Figure Olympia 2014 4.
Latorya Watts USA Figure Olympia 2014 5.
Allison Frahn USA Border States Pro 2014 1.
Vera Mallet USA Europa Phoenix Pro 2014 1.
Kamla Macko USA Kentucky Muscle Pro 2014 1.
Renata Guaraciaba Brazílie Felicia Romero Pro 2014 1.
Camala Rodriguez USA Figure International 2015 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kategorie figure - žebříček ke 14. březnu 2015:

p. jméno stát body
1. Brittany Campbell USA 6
2. Karen Noorlun USA 4
2. Ivana Ivusic USA 4
2. Jennifer Brown USA 4
5. Julie Mayer USA 3
5. Josie Zamora USA 3
5. Carly Starling Horrell USA 3
5. Megan Wyble USA 3
5. Gennifer Strobo USA 3
10. Shalako Bradberry USA 2
10. Maria Garcia Španělsko 2
10. Myra Rogers Nový Zéland 2
10. Tara Ramos USA 2
14. Kimberly Jones USA 1
14. Tamara Sedlack USA 1

Pravidla, jimiž se na jednotlivých soutěžích řídí kvalifikace na Olympia Weekend i udělování bodů do kvalifikačního žebříčku, popisujeme v tomto článku.


Arnold Classic Australia 2015 - bikini fitness žen

Také bikini fitnessky na Arnold Classic Australia bojovaly o podíly z částky 15.000 dolarů. Jasnou kandidátkou na prvenství před soutěží byla Američanka Ashley Kaltwasser, která na profesionální scéně za pouhé tři sezóny stihla vybojovat už dvanáct vítězství, včetně dvou triumfů z Bikini Olympia a Bikini International. V Austrálii však nakonec další prvenství nepřidala, když se z vítězství radovala Janet Layug. Kaltwasser tak patří druhá příčka, poslední závodnicí, která se vtěsnala do nejlepší trojice, se stala India Paulino.


Výsledky Arnold Classic Australia 2015 - bikini fitness žen:

  1. Janet Layug*
  2. Ashley Kaltwasser
  3. India Paulino
  4. Stephanie Mahoe
  5. Narmin Assria
  6. Summer Bernard
  7. Pollianna Moss
  8. Sheena Anderton
  9. Barbie Heng
  10. Jade Mackinnon
  11. Whitney Wiser
  12. Ebony Quince
  13. Amy Wright

* kvalifikace na Bikini Olympia 2015


1. Janet Layug

2. Ashley Kaltwasser

3. India Paulino


Závodnice kvalifikované na Bikini Olympia ke 14. 3. 2015:

jméno stát soutěž um.*
Ashley Kaltwasser USA Bikini Olympia 2014 1.
Janet Layug USA Bikini Olympia 2014 2.
Stacey Alexander USA Bikini Olympia 2014 3.
Yeshaira Robles USA Bikini Olympia 2014 4.
Amanda Latona USA Bikini Olympia 2014 5.
India Paulino USA EVL´s Prague Pro 2014 1.
Tawna Eubanks USA Nordic Pro 2014 1.
Stephanie Mahoe USA Ft. Lauderdale Cup 2014 1.
Sarah LeBlanc USA Europa Phoenix Pro 2014 1.
Nicole Ankney USA Sacramento Pro 2014 1.
J. Saitone-McGuire USA Iron Games Pro 1.
Narmin Assria USA Iowa Pro 2014 1.
Jamie Del Angel USA Legends Pro Classic 2015 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kategorie bikini - žebříček ke 14. 3. 2015:

p. jméno stát body
1. Christina Strom Fjaere Norsko 11
2. Christie Marquez USA 10
3. Noemi Olah Maďarsko 8
3. Justin Munro Kanada 8
5. Bianca Berry USA 6
5. Lindsey Waters USA 6
5. Tatiana Koshman USA 6
5. Sofiya Tandilyan Rusko 6
9. Vladimíra Krásová Česká republika 5
9. Breena Martinez USA 5
11. Francesca Lauren USA 4
11. Jessica Arevalo USA 4
11. Katherine Ampolini USA 4
11. Jade Carroll USA 4
11. Anna Starodubtseva Rusko 4
11. Candice Chamberland USA 4
17. Sara Back Finsko 3
17. Catherine Radulic USA 3
17. Kenea Yancey USA 3
20. Brittany Taylor USA 2
20. Shandy Ortiz USA 2
20. Iveth Carreon USA 2
20. Cynthia Benoit Kanada 2
24. Anna Virmajoki Finsko 1
24. Michelle Sylvia USA 1
24. Leigh Brandt Kanada 1
24. Michelle Mein USA 1
24. Sheena Jayne Anderton Nový Zéland 1
24. Tamara Haddad USA 1

Pravidla, jimiž se na jednotlivých soutěžích řídí kvalifikace na Olympia Weekend i udělování bodů do kvalifikačního žebříčku, popisujeme v tomto článku.


Video:
www.livestream.com

Foto:
www.rxmuscle.com / Darren Burns
www.platinumlabs.com


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

15.03.19:49Konstantin Ožinskij - Dexter je fakt skvělý, i po problémech s dopravou vyhrát....
15.03.14:59darkseid1 - A nevíte někdo jak se jmenuje ten song , když dá front dou..
15.03.08:03Zodiak411 - Jari chápu tvůj pohled a nemělo by se to stát na profi scé..
15.03.07:06jari - Jsi zdravej? Co předvedl Freeman??? Snad co předvedli oni ..+2
14.03.20:06Seazer - A vůbec, kde sebral profi kartu? :D+1
14.03.20:05Seazer - A není na AC Pro start možný jen po pozvánce? By mě fakt z..+2
14.03.19:58Seazer - Díky Bohu!
14.03.18:33Zodiak411 - Zrušili mu Physique tak si na rychlo sehnal kulturistické ..+2
14.03.17:29jan dziadek - Nechápu, že gynekomastika Winklaara nevyřadili. Jinak Dext..+3
14.03.17:14DiamonD123 - Curry před Winklaarem? hmmmmmm . . .
14.03.17:09fismaistr - a co ten Sam Mohamed? ten tam jako zabloudil ?:D +3
14.03.17:05fismaistr - on ji pak dělal ještě jednou a zase mu vypla hudba:D
14.03.16:20eraZ - Pozrel som fotky dextera a pozerám, že teraz to fakt rozse..
14.03.15:39Paulie02 - Dexter je úžasnej!!! nechápu jak po se mu začali i po 40 z..+2
14.03.15:23bob79 - Dexter Jackson opět exelentní tenhle 45letý mladík hehe b..+3
14.03.13:44Zodiak411 - Začal pózovat a nastaly mu nějaké technické potíže s hudbo..
14.03.13:33TheSituation - Co předvedl?
14.03.13:03Zodiak411 - To co předvedl při finále Freeman bylo trapné.-3
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínZapojte se do studie a získejte zdarm...
malex (12:45) • nové kolo! www.docs.google.com/forms/d/1inqkSbXR3tfDT2_JTyHYL0VvpPc5s_tkIroOI7D4Agc/ed...
magazínPavel Vacek - záda a břicho 3 týdny p...
PavelV (14:46) • Děkuju, budu se snažit.
magazínRadikální změna (XVI.): Ze dne na den...
Blizard3 (11:19) • Ahoj Jáne, děkuji za reakci. Vůle se změnit, je v podstatě to, co na začátek potřebuješ...
magazínPavel Vacek - záda a břicho 3 týdny p...
Zodiak411 (22:03) • Super videolog. Osobně bych s Pavlem uvítal další a kdyby to bylo i s Radkem Loncem, ta...
magazínRadikální změna (XVI.): Ze dne na den...
Ján Černák (15:33) • Zdravím premena je to parádna klobuk dole. Taky sa o to pokušam ale nemam pevnu volu na...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra