Reklama:

Central Europe Throwdown 2015 - reportáž a fotogalerie

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

V sobotu 7. března ráno se v okolí bratislavské sportovní haly Elán výrazně zvýšila koncentrace sportovců a sportovních fandů. Parkoviště kolem haly byla zaplněná, hotely v nejbližším okolí obsazené. Právě sem se totiž sjeli crossfiteři z širokého dalekého okolí, aby byli součástí druhého ročníku mezinárodní soutěže Central Europe Throwdown 2015 (CET), jedné z největších crossfitových akcí ve střední Evropě.

Závodníci, kteří prošli kvalifikací na tyto prestižní závody, byli skutečně top atleti a nechyběla ani česká crossfitová špička. V kategorii týmů si přijeli zasoutěžit Michaela Palová, Karel Polzer, Michal Mička, Filip Trojovský, Mirka Zemanová, Lucie Lenďáková, Jakub Hanzlík a další, ve startovních listinách jednotlivců pak byla taková jména jako Kamila Ďuricová, David Egydy a Michal Merganič, po dlouhé soutěžní odmlce se mezi startujícími objevil i Martin Štěpánek, kterého je v poslední době vidět na soutěžích spíš v roli organizátora či rozhodčího.

Soutěž odstartovala v 10 hodin dopoledne a začalo se hned zostra. Výhodu měl ten, kdo se před workoutem řádně rozpohyboval a uvedl tělo na provozní teplotu. Série deadliftů, box jumpů, overhead squatů, thrusterů, chest to bars a burpees s přeskokem přes osu, to vše proložené 200 metry běhu se slamballem totiž člověku řádně provětralo plíce a vyhnalo tepovku k nebeským výšinám. Takové "probuzení" ovšem nevadilo Martinu Štěpánkovi, kterému právě tento typ workoutu seděl: "Myslel jsem, že to bude horší a že to ani nestihnu. Kupodivu jsem to dal, takže super, s prvním WODem jsem spokojený. Jinak mě ale překvapuje, že tentokrát nejsem tak nervózní, jak jsem býval na závodech dřív. Asi je to tím, že sám sebe pasuji mezi naprosto řadové závodníky, vůbec ne mezi favority, protože kluci tady mají natrénováno mnohem víc než já, o tom žádná. Pro mě je důležité, abych byl vnitřně spokojený s tím, co tu odvedu, a abych nebyl v něčem úplně marný," svěřil se atlet z Hradce Králové.

WOD 1 - "Couplets"
na čas

9-6-3

  • deadlift 100 kg / 70 kg
  • box jump 75 cm / 61 cm
200 m run with slamball 20 kg / 10 kg

9-6-3

  • OHS 80 kg / 50 kg
  • chest to bar pull-up
200 m run with slamball 20 kg / 10 kg

9-6-3

  • thrusters 60 kg / 40 kg
  • lateral burpees over bar
200 m run with slamball 20 kg / 10 kg

Druhý workout prověřil specifické dovednosti atletů. Zde se chodilo po rukou, šplhalo na laně, klikovalo se ve stojce, dřepovalo se na jedné noze, dělaly se dvojskoky přes švihadlo a závěrem se snatchovalo jednoručkami. S touto vytříbenou kombinací si nejlépe poradil německý závodník Maximilian Henze, z žen se ukázala jako nejšikovnější Beata Jung. V soutěži týmů se na 2. WODu nejvíce dařilo seskupení Superior14 Havířov, v čele s vynikajícím Michalem Mičkou. Tento havířovský atlet zaznamenal od loňského roku obrovský výkonnostní vzestup, což vysvětluje změnou přístupu. "Ubral jsem na večírcích, začal plavat a zapojil suplementy, které jsem dříve podceňoval. Od svého sponzora Superior14 dostávám glutamin a BCAA, které užívám. A cítím se dobře, i regenerace je dobrá," říká Michal, který si pouhý den před soutěží CET odjel workout pro CrossFit Games Open. "Bolí mě nohy, ale už jsem to rozhýbal, takže v pohodě," okomentoval závodník s úsměvem svou formu.

Kalendář soutěží CrossFitu 2015
Slovník pojmů
a cviků

WOD 2 - "Skiller"

1. min. - hand stand walk
2. min. - rope climb 4 m (legless)
3. min. - deficit hand stand push-ups
4. min. - pistols with KTB 20 kg / 12 kg
5. min. - double unders
6. min. - dumbbell snatch 30 kg / 15,5 kg

Třetí WOD potěšil dobře silově vybavené atlety. Cílem workoutu bylo během 20 minut najít maximální váhu na bear komplex, což tady byla kombinace power cleanu, front squatu, jerku, back squatu a opět jerku. Muži začínali na 90kg čince a postupně přecházeli na váhy, které rostly ze začátku o 10 kg, po hranici 110 kg již jen o 5 kg.

Nejvýše se na tomto žebříku vyšplhal slovenský závodník Jozef Porubský, který své maximum našel na 135 kg, z žen dosáhla nejlepšího výkonu Isa Glauner, která celý bear komplex zvládla s úctyhodnými 90 kg.

WOD 3 - Bear Complex Ladder

men: 90, 100, 110, 115, 120, 125, 130, 135, 140, 145 kg
women: 50, 55, 60, 65, 70, 75, 80, 85, 90, 95 kg

Čtvrtý workout soutěže Central Europe Throwdown 2015 byl už určen pouze finalistům, tedy deseti nejlepším mužům, deseti ženám a pěti týmům. Po vyhlášení workoutu ovšem jeden z týmů ze soutěže odstoupil, a to z toho důvodu, že jejich ženská členka neuměla muscle-up, ve finále se tedy nakonec objevily jen týmy čtyři.

Finálový workout měl tři části, které dramaticky ovlivnily celkové výsledky kategorie týmů.

Finálový WOD

A - 5 muscle-ups, 10 wall balls
B - 15 toes to bar
C - 25 hang power clean
D - 25 cal. row

Systém: A, AB, ABC, ABCD

1. část - 3 min. AMRAP
1 min. rest
2. část - 6 min AMRAP
2 min. rest
3. část - for time

Ve finále už se nemusely schovávat síly "na potom", všichni atleti to tedy rozjeli naplno, což přineslo nádhernou podívanou divákům. Strhující souboj byl k vidění hlavně v soutěži týmů, kde se o první místo přetahoval při velice vyrovnaném skóre tým Bear Foot ve složení Karel Polzer, Michaela Palová, Pawel Czaplicki (ten nahradil zraněného Petra Schlegela) a Superior14 Havířov, který zastupovali Michal Mička, Filip Trojovský a Mirka Zemanová.

"Bylo skvělé, že jsme ve finále jeli v dráze vedle týmu Superior14, který byl naše největší konkurence. Od začátku jsme si je hlídali, přesně věděli, když jsme o jedno nebo půl opakování vedli, nebo když se to zase překlopilo na jejich stranu... Uvědomovali jsme si, že nikdo z nás nesmí ani na chviličku vypustit, o to byl tenhle závěrečný souboj zajímavější," řekl po soutěži člen týmu Bear Foot Karel Polzer.

Bylo zážitkem sledovat, jak fantasticky odjel tým Bear Foot závěr finále, ovšem naprosto srovnatelný výkon odvedl i nadupadný tým Superior14 Havířov, což udělalo těžkou hlavu pořadatelům. Oba týmy dosáhly v konečném součtu shodných výsledků, a tak to vypadalo, že o první místo se oba týmy podělí. Nakonec ale organizátoři rozhodli jinak a první místo přiřkli Bear Foot týmu za vítězství ve dvou ze třech částí finálového WODu.

A jaká byla taktika oficiálně vítězného týmu? "V 1. WODu jsem se snažili využít našich silných stránek, tedy mých silných box jumpů, Míšiných silných OHS a Pawlových silných ramen na thrustery, podle toho jsme se to snažili rozložit. Asi nejvíc jsme ale měli takticky zvládnuté finále, hlavně tu první tříminutovku, kterou jsme nutně potřebovali vyhrát. Jelikož se už známe, věděli jsme, že třeba 2. muscle-up bude pomalejší, a tak jsme si přesně dali počty, kolik čeho kdo pojedeme, a toho jsme se striktně drželi. No a vyšlo nám to," liboval si po soutěži Karel Polzer z Bear Foot týmu.

To v soutěži jednotlivců se takové drama nekonalo. Vítězství maďarské závodnice Beaty Jung a Erika Tótha ze Slovenska bylo jasné. Erik Tóth odjel celou soutěž naprosto famózně, se svým výkonem tedy mohl být po právu spokojený. Ovšem i soutěž jako takovou hodnotil závodník velmi pozitivně. "Myslím, že organizátoři soutěže zvládli programming na výbornou. Otestovali všechno, co tento sport testovat má - pracovní kapacitu (WOD1), specifické schopnosti (WOD2), fyzičku (WOD3) i mentální sílu atletů (finále). Já si nejvíce užil WOD 1, kde šlo všechno podle plánu, tam jsem mohl naplno vychutnat ovoce, které přinesly stovky hodin tréninku. Samozřejmě soutěž ukázala i moje slabší stránky, na kterých neustále tvrdě pracuji, vždyť právě o tom CrossFit je. Jinak musím říct, že atmosféra soutěže byla úžasná, fanouškové posunuli naše výkony o level výš a mně pomohli dotáhnout závod k vítěznému konci."

Ano, atmosféra závodu byla díky velkému množství fanoušků skvělá a ani z organizátorského hlediska nelze pořadatelům nic vytknout. Snad až na jednu maličkost. Hovězí hamburgery, které tu šly na dračku, byly bezpochyby vynikající, ovšem dým, který vznikal při jejich přípravě, vytvořil v hale mírný mlžný opar, který pravděpodobně příliš nepřekážel divákům, ovšem atletům, snažícím se využít kapacitu plic na maximum, možná vadit mohl. Jinak ale byla soutěž Central Europe Throwdown 2015 skvělým zážitkem pro všechny zúčastněné a nezbývá než se těšit na její další ročník.


Vítězové soutěže Central Europe Throwdown 2015

Jednotlivci
pořadí muži ženy
1. Erik Tóth Beata Jung
2. Maximilian Henze Katarzyna Baranowska
3. Bartek Karczewski Rita García Herrera

Týmy
pořadí tým
1. Bear Foot Team (Michaela Palová, Karel Polzer, Pawel Czaplicki)
2. Superior14 Havířov (Mirka Zemanová, Michal Mička, Filip Trojovský)
3. CrossFitVienna Alpha

Kompletní výsledky naleznete na WODcast.com.


Central Europe Throwdown - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

13.03.12:34bob79 - můj názor znamená v češtině že mě se to nelíbí ale ale ber..+2
13.03.12:21Petey - to je nejaka moda pridavat za prispevok moj nazor? je asi ..
13.03.11:02bob79 - mě se osobně vůbec nelíbí podle mě je to modní trend a za ..+2
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínMichael Toscano ladí formu na profi d...
moab (08:38) • Nešlo by zobrazování fotek v galerii vrátit do původní verze? Ta byla sice hrozná (okno...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
ja.va (00:41) • Přiznám se bez mučení, že diskuze pod články na ronnie.cz navštěvuji jen kvůli radám mí...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
Jay32 (22:39) • já to vidím možná trochu jinak. Za prvé nechápu, proč jsou záběry na fotkách a videí po...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
eraZ (20:40) • Už pri prvotnom pohľade na fotky som mal ten pocit, že Lukáš mal najlepšiu formu. Teraz...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
Patrick (12:31) • Ja som len preletel vysledky diky MiroErasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra