Reklama:

Arnold Classic
a Bikini International 2015
- výsledky a fotografie

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Arnold Classic 2015: jaké bylo semifinále?
Arnold Classic (212), Fitness International
a Figure International 2015: výsledky a fotografie

Tradiční březnový Arnold Sports Festival, v jehož rámci se konají také soutěže v amatérském i profesionálním bodybuildingu, se pro letošní sezónu stává zvolna minulostí.

Dobojováno je na něm již na všech soutěžích organizovaných pod hlavičkou profesionální divize IFBB, když zde v sobotu postupně proběhlo semifinále i finále prestižního Arnold Classic v kulturistice mužů open a Bikini International. Jak oba závody dopadly?


Arnold Classic 2015


Semifinálová vyvolávání:
1.Jackson, Compton, Warren
2.McMillan, Centopani, Winklaar
3.Curry, Fateev, Centopani, Winklaar
4.Pakulski, Beyeke, Kefalianos, Freeman, Curry, Fateev
5.Jackson, Compton, Warren, McMillan

Do souboje o podíly z finanční odměny v celkové výši 313.000 dolarů i prestižní vítězství na sedmadvacátém ročníku Arnold Classic zasáhlo třináct borců. Semifinále akce naznačilo, že mírného favorita klání Dextera Jacksona, jenž si v Columbusu, kde se Arnold Sports Festival koná, plánoval dojít pro svůj pátý titul, rozhodně nečeká žádná procházka růžovým sadem a dost možná se bude muset smířit i s výsledkem, který nečekal.

Při prejudgingu mu totiž více než důstojnými soupeři i přes jeho neuvěřitelně kompletní postavu byli hned tři borci, a to Branch Warren, Justin Compton a Cedric McMillan, kteří spolu s ním dostali příležitost v posledním (a velmi důležitém) semifinálovém vyvolávání. Vše ale mělo rozhodnout až následné finále, v němž ve hře byla ještě celá druhá polovina bodů.

Po slavnostním zahájení, jehož součástí byl také projev prezidenta mezinárodní světové amatérské IFBB Rafaela Santonji, borci druhou část soutěže začali společným nástupem na pódium a představením divákům v sále. Pak již přišly na program volné sestavy, které se v kulturistice mezi profesionály IFBB nehodnotí. Pěknou volnou sestavu předvedl jak zmíněný Dexter Jackson, jemuž tato disciplína díky estetické postavě přirozeně sedne, tak i Cedric McMillan, který se prezentoval řadou hezkých vytočených póz.

Justin Compton se zejména na začátku volné sestavy blýskl několika pěknými pózami, které by byly ještě dokonalejší, pokud by se mu během nich podařilo lépe kontrolovat břišní svaly. Branch Warren se při svém vystoupení pak sice omezil téměř výhradně na povinné postoje, ale to zřejmě nikomu v sále nevadilo. Díky jeho brutálním objemům se totiž při každé póze bylo i tak rozhodně na co dívat.

Po volných sestavách se pak již naplno rozjel souboj o zmíněnou druhou polovinu bodů, když na řadu přišla finálová vyvolávání. První naznačilo, že do nejlepší šestice by se měli vtěsnat Roelly Winklaar, Evan Centopani, Cedric McMillan, Dexter Jackson, Justin Compton a Branch Warren, přičemž postavení závodníků na pódiu napovídalo, že rozhodčí o vítězi rozhodují mezi Warrenem a Jacksonem. Poslední vyvolávání finále se uskutečnilo již bez Winklaara s Centopanim a stejně jako při prejudgingu při něm uprostřed řady dostala příležitost jak dvojice Jackson - Warren, tak i dvojice Compton - McMillan. Co to mělo znamenat pro výsledky soutěže?

Rozhodčí se nakonec přiklonili na stranu pětačtyřicetiletého Dextera Jacksona, jenž tak na Arnold Classic při svém patnáctém startu získal pátý titul, jímž překonal dosavadní rekord v počtu vítězství z této tradiční soutěže, který dosud sám držel spolu s Flexem Wheelerem. K triumfu jej kromě elegance jeho postavy dovedla i tradičně perfektní forma, stavět opět mohl i na výborných pažích a skvělé nejsvalnatější póze. Přestože jeho zatím poslední triumf někteří budou hodnotit jako sporný, když Dexter přes veškeré své kvality působil po boku Branche Warrena, Cedrica McMillana a Justina Comptona v některých pózách mírně subtilně, historie se na tyto okolnosti jeho vystoupení na Arnold Classic 2015 jistě ptát nebude a legendární šampión Mr. Olympia z roku 2008 tak v profesionální divizi IFBB ještě prohloubil svůj odkaz. Ačkoliv s kariérou ještě nekončí a již za týden bude závodit na prvním ročníku Arnold Classic Australia, po soutěži se svěřil, že se jeho odchod do kulturistického důchodu blíží, a to bez ohledu na to, jak vysokou výkonnost si stále dokáže držet.

Při triumfu Dextera Jacksona druhé místo zbylo na čtyřicetiletého Branche Warrena, jenž poutal pozornost obrovským množstvím brutálně zpracované svalové hmoty a závodil v nejlepší formě za poslední roky. Branch tak ve světle reflektorů potvrdil, nač upozorňoval již v předsoutěžních rozhovorech, a to že jeho příprava šla pod vedením George Faraha tentokrát hladce a už dva týdny před závody byl ve formě, v níž by mohl nastoupit na pódium.

Šestadvacetiletý Justin Compton před závody hovořil o tom, že se během jeho přípravy k letošnímu Arnold Classic přístup fanoušků bodybuildingu k němu změnil, kdy se z chlapíka s potenciálem stal favoritem. Jak průběh soutěže napověděl, právem. Justin od loňského vítězství na Europa Show of Champions dokázal na svou 173 cm vysokou kostru nabalit na první pohled jasně viditelné množství další svalové hmoty a ve velké konkurenci se nakonec probojoval ke třetímu místu. K jeho přednostem patřila šířka ramen, skvělá stehna i výborné paže a nepřehlédnutelná lýtka. Vytknout se mu dalo snad pouze to, co jsme naznačili již při komentáři k jeho volné sestavě - určitá distenze břišní stěny, která z některých póz kazila celkový dojem.

Jak vyrovnané letošní Arnold Classic bylo, ukazuje čtvrté místo sedmatřicetiletého Cedrica McMillana. I jeho si totiž někteří díky fantastické stavbě těla, pěkným tvarům, výbornému dvojitému bicepsu zezadu a zřejmě životní formě dokázali představit jako vítěze.

Páté místo patří Evanu Centopanimu, jenž na pódium letos přinesl mírně zlepšené kvadricepsy i lepší finální dotaženost než vloni. Přes skvělá ramena a masivní paže nicméně na vyšší příčky pomýšlet nemohl. Jackson, Compton a McMillan jej předčili lepší genetikou a oblejšími tvary, Warren jej pak doslova ubil brutální hmotou a jednoznačně lepšími stehny ze všech stran.

Roelly Winklaar se před vstupem na pódium netajil, že jeho cílem je zvítězit, a vzpomněl, že vloni se o to na Arnold Classic nemohl pokusit, když mu v tom zabránily následky jeho motocyklové nehody (ta pro Roellyho rodinu byla o to děsivější, že před lety při stejné události přišel o život jeho otec). Spolu s deklarováním jeho ambicí se zákulisím nesly zprávy o tom, že se Winklaarovi krátce po soutěži tělo zalilo vodou a ta se mu i při jeho vystoupení na pódiu v některých partiích skutečně držela. To se v kombinaci s nižším množstvím detailů a mírně patrnou gynekomastií stalo příčinou, že Roelly, který tři měsíce před závody trávil bez rodiny a jenom trénoval, jedl a spal, nakonec dosáhl pouze na šesté místo.

Sedmou příčku bere Brandon Curry, jenž ke své škodě opět na pódium nepřinesl optimální kombinaci objemů a dotaženosti, čímž nechal dveře otevřené i borcům, kteří zdaleka nedisponují tak dobrou genetikou pro kulturistiku jako on. Za zvláštní zmínku nicméně přesto stojí jeho výstavní paže. Osmý skončil Ben Pakulski, jenž doplatil na nekompletnost své postavy, ke slušnému devátému místu se při svém profesionálním debutu probojoval Vitaly Fateev, který zaujal dostatečným množstvím tvrdých svalů. Pokud by jej nesrážela neschopnost držet břišní svaly pod kontrolou, dost možná by dosáhl ještě zajímavějšího úspěchu.

Osmačtyřicetiletý Toney Freeman se s ohledem na svůj věk prezentoval pěknou formou, na mladší borce zejména v plnosti stehen však již očividně ztrácel. Patří mu tak desátá příčka. Výsledkovou listinu uzavírají Marius Dohne, opět příliš měkký Lionel Beyeke a Michael Kefalianos, jenž závodil v pěkné formě a zřejmě mu mohlo patřit i vyšší než poslední místo.


Výsledky Arnold Classic 2015:

  1. Dexter Jackson*
  2. Branch Warren
  3. Justin Compton
  4. Cedric McMillan
  5. Evan Centopani
  6. Roelly Winklaar
  7. Brandon Curry
  8. Ben Pakulski
  9. Vitaly Fateev
  10. Toney Freeman
  11. Marius Dohne
  12. Lionel Beyeke
  13. Michael Kefalianos

* kvalifikace na Mr. Olympia 2015


1. Dexter Jackson

2. Branch Warren

3. Justin Compton

4. Cedric McMillan

Závodníci na dalších příčkách


Závodníci kvalifikovaní na Mr. Olympia k 8. březnu 2015:

jméno stát soutěž um.*
Phil Heath USA Mr. Olympia 2014 1.
Kai Greene USA Mr. Olympia 2014 2.
Shawn Rhoden USA Mr. Olympia 2014 3.
Dennis Wolf Německo Mr. Olympia 2014 4.
Dexter Jackson USA Mr. Olympia 2014 5.
Roelly Winklaar Curacao Nordic Pro 2014 1.
Essa Obaid UAE Goldentimes Asian Pro 2014 1.
Mohamad Bannout Libanon Europa Phoenix Pro 2014 1.
William Bonac Nizozemsko GP Fitness House Pro 2014 1.
Ronny Rockel Německo Ferrigno Legacy 2014 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kategorie open - žebříček k 8. březnu 2015:

p. jméno stát body
1. Steve Kuclo USA 11
2. Branch Warren USA 8
3. Johnnie Jackson USA 7
3. Brad Rowe USA 7
3. Robert Piotrkowicz Polsko 7
3. Justin Compton USA 7
7. Cedric McMillan USA 6
8. Victor Martinez Dominikánská republika 5
8. Dalibor Hájek Česká republika 5
8. Evan Centopani USA 5
11. Juan Morel USA 3
11. Daniel Toth Maďarsko 3
13. Chris Wong Kanada 2
13. Ben White USA 2
13. Fred Smalls USA 2
13. Marius Dohne Jihoafrická republika 2
17. Omar Deckard USA 1

Pravidla, jimiž se na jednotlivých soutěžích řídí kvalifikace na Olympia Weekend i udělování bodů do kvalifikačního žebříčku, popisujeme v tomto článku.


Bikini International 2015


Semifinálová vyvolávání:
1.Munro, Assria, Layug, Mahoe, Kaltwasser, Paulino
2.Olah, Ankney, LeBlanc, Starodubtseva, Berry
3.Back, Fjaere, Yancey, Alexander

Pátého ročníku Bikini International se zúčastnilo patnáct závodnic, včetně loňské vítězky a dvojnásobné šampiónky Bikini Olympia Ashley Kaltwasser. Ta pochopitelně před soutěží byla nejvýraznější favoritkou na vítězství a jako taková samozřejmě nechyběla v prvním semifinálovém vyvolávání. V tom ji doplnily Justine Munro, Narmin Assria, Janet Layug, Stephanie Mahoe a India Paulino, které tak společně bojovaly o přední příčky.

Šestadvacetiletá Kaltwasser na Bikini International 2015 nakonec nedopustila žádné překvapení a stala se první závodnicí, která na této soutěži dokázala své vítězství obhájit. Druhé místo patří ve výborné formě závodící Kanaďance Justine Munro, třetí skončila Janet Layug.


Výsledky Bikini International 2015:

  1. Ashley Kaltwasser*
  2. Justine Munro
  3. Janet Layug
  4. India Paulino
  5. Stephanie Mahoe
  6. Narmin Assria
  7. Noemi Olah
  8. Sarah LeBlanc
  9. Nicole Ankney
  10. Bianca Berry
  11. Anna Starodubtseva
  12. Sarah Back
  13. Noy Alexander
  14. Christina Fjaere
  15. Kenea Yancey

* kvalifikace na Bikini Olympia 2015


1. Ashley Kaltwasser


Závodnice kvalifikované na Bikini Olympia k 8. 3. 2015:

jméno stát soutěž um.*
Ashley Kaltwasser USA Bikini Olympia 2014 1.
Janet Layug USA Bikini Olympia 2014 2.
Stacey Alexander USA Bikini Olympia 2014 3.
Yeshaira Robles USA Bikini Olympia 2014 4.
Amanda Latona USA Bikini Olympia 2014 5.
India Paulino USA EVL´s Prague Pro 2014 1.
Tawna Eubanks USA Nordic Pro 2014 1.
Stephanie Mahoe USA Ft. Lauderdale Cup 2014 1.
Sarah LeBlanc USA Europa Phoenix Pro 2014 1.
Nicole Ankney USA Sacramento Pro 2014 1.
J. Saitone-McGuire USA Iron Games Pro 1.
Narmin Assria USA Iowa Pro 2014 1.
Jamie Del Angel USA Legends Pro Classic 2015 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kategorie bikini - žebříček k 8. 3. 2015:

p. jméno stát body
1. Christina Strom Fjaere Norsko 11
2. Christie Marquez USA 10
3. Noemi Olah Maďarsko 8
3. Justin Munro Kanada 8
5. Bianca Berry USA 6
5. Lindsey Waters USA 6
5. Tatiana Koshman USA 6
5. Sofiya Tandilyan Rusko 6
9. Vladimíra Krásová Česká republika 5
9. Breena Martinez USA 5
11. Francesca Lauren USA 4
11. Jessica Arevalo USA 4
11. Katherine Ampolini USA 4
11. Jade Carroll USA 4
11. Anna Starodubtseva Rusko 4
11. Candice Chamberland USA 4
17. Sara Back Finsko 3
17. Catherine Radulic USA 3
17. Kenea Yancey USA 3
20. Brittany Taylor USA 2
20. Shandy Ortiz USA 2
20. Iveth Carreon USA 2
20. Cynthia Benoit Kanada 2
24. Anna Virmajoki Finsko 1
24. Michelle Sylvia USA 1
24. Leigh Brandt Kanada 1
24. Michelle Mein USA 1
24. Sheena Jayne Anderton Nový Zéland 1
24. Tamara Haddad USA 1

Pravidla, jimiž se na jednotlivých soutěžích řídí kvalifikace na Olympia Weekend i udělování bodů do kvalifikačního žebříčku, popisujeme v tomto článku.


Foto:
www.rxmuscle.com / Garry Bartlett


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

09.03.13:02janinho - no klobuk dole pred Branchom ale pre mna poradie Dexter, J..
08.03.23:45jari - noFATE.cz: Ne+1
08.03.22:25tezzy196 - Compton je tam jednou všechny smázne! Jenom škoda, že tady..+4
08.03.19:50Zodiak411 - Ano měl tam synthol.A proto aby si toho všiml úplně každý ..+1
08.03.18:35bxl.be - No to se pletes ty ,bicepsy napichane syntholem to bylo v ..-1
08.03.17:51noFATE.cz - jari: to si asi pleteš s rokem 2009 ne? Rok 2010 byl ten r..
08.03.17:13Turakam - tak to, že by tým dosiahol rekordných 5 víťazstiev určite ..-1
08.03.17:03TheSituation - Sám Jay říká, že best ever byl 2009.+3
08.03.16:44m1ro - Presne tak, lip nez 2010 Jay nikdy nevypadal. Jinak co se ..
08.03.16:39dzmilo - Dexter 1 Branch 2 Cedric 3 Myslim ze takto to malo b..
08.03.16:11daymoon - Hele, já nepsal, že tomu rozumím :-)+1
08.03.16:02Jenda26 - čekal jsem to podobně, ale fakt je ,že se to celé musí umě..+1
08.03.15:04bob79 - pár lidí tady píše že to dostal jako dárek od rozhodčích??..
08.03.14:57Sidic - kde tady prosimtě někdo znevažuje jeho kvalitu?+1
08.03.14:52bob79 - mužete psát co chcete ale tady jsou fakta jako jedinej dex..-2
08.03.14:13Sidic - Mám stejnej názor. Semi sem neviděl a podle lidí tady sem ..
08.03.14:13Č174 - Compton klidne mohl vyhrat.. (Alespon podle fotek a videa)..+1
08.03.13:47Chadzi - A taky zaručeně nejširší a nejškaredší pas v soutěži...
08.03.13:39janinho - Roellyho prave predlaktie sirsie jak stehna chlapcov vo Ph..+2
08.03.13:21Seazer - heh tak to mi uniklo úplně, jsem myslel že dneska pokračuj..
08.03.13:03Turakam - výsedky vieme od rána heh, cca o 4:00 bol koniec komplet, ..+1
08.03.12:58Seazer - https://www.youtube.com/watch?v=6Wow-ROaMqQ Pro ty jako j..
08.03.12:31jari - Dárek pro Cutlera 2010?? Děláš si srandu, to byl nejlepší ..+8
08.03.12:29jari - To jsi si nemohl snad myslet, když nebyl v prvnim vyvolává..+5
08.03.12:08thoth - Tak `jasný` bych to neviděl, ale asi byl nejlepší. Zato Ce..+1
08.03.12:06daymoon - Večer jsem se díval na semifinále a šel jsem spát spokojen..
08.03.11:33DiamonD123 - Kaiovi to nikdy nedaj, Ramymu asi taky ne (a asi nikdy ani..-1
08.03.11:30bob79 - dexter jasna 1 plácate kraviny...
08.03.09:49Turakam - škoda, dex dostal darček, aj ced bol lepší, ale tak klasik..-3
08.03.09:29noFATE.cz - Dexterovi všechna čest, ale na vítězství bych to neviděl, ..+5
08.03.09:25Zodiak411 - Taky jsem viděl Cedrica v první trojce.Branch byl skvěle p..
08.03.08:21Chadzi - No...jsem rád, že to Branch nevyhrál. Jeho připravenost je..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínFoto: brutální dvouměsíční proměna Jo...
Arnold Strong (11:22) • Holt po všech silných lekach se nabírá voda jak to má tedka s kardia jede ho?
magazínTréninkový videolog: Jan Turek (02/20...
Zodiak411 (23:44) • No trpaslík je třeba Clarida, který má 158 cm, ale 180 cm je průměrná výška i v ČR, tak...
magazínTréninkový videolog: Jan Turek (02/20...
deiw (15:45) • Hlavně jsem měl pocit, že je Honza dost vysoký, z videí a fotek při srovnání s ostatním...
magazín188 cm vysoký těžkotonážník Henry Jac...
ironfighter (21:49) • Hmm, ale ty nohy proste musi mnohem vice osvalit ...
magazínTréninkový videolog: Jan Turek (02/20...
ironfighter (21:48) • Honza fakt muze mit i 140 kg na tu jeho kostru se to da nalozit :-). Drzim palce, at to...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra