Reklama:

Recenze: Posilování - anatomický průvodce (2., rozšířené vydání)

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Trénink

Informace nakladatelství:

Začtěte se do ojedinělé publikace mezi knihami o posilování! Prostřednictvím více než 600 dokonale provedených barevných ilustrací nahlédněte do nitra lidského těla v akci. Způsob popisu a detailní vyobrazení uvedených cviků Vám umožní nový a netradiční pohled na posilování. Jednotlivé kapitoly se věnují postupně všem nejdůležitějším svalovým skupinám - zahrnují celkem 150 cviků pro paže, ramena, hrudník, záda, dolní končetiny, hýždě a břicho.

Počkat... Že už jste něco podobného slyšeli nebo četli? Déjà vu? Ale samozřejmě! Tahle úspěšná kniha tu už totiž byla, jenže teď přichází její druhé, rozšířené vydání!

První vydání publikace si vysloužilo překlady do 24 jazyků a bylo jí prodáno více než 2.000.000 výtisků! Sami usoudíte, že to si zaslouží uznání a hlavně vydání nového počinu. Nakladatelství Kopp neváhalo a splnilo očekávání všech nadšených čtenářů.


Knihu můžete zakoupit zde: Posilování - anatomický průvodce

Pojďme se podívat, co je v této knize nového proti původnímu výtisku. Vydavatel slibuje navýšení barevných ilustrací o celé dvě stovky na 600, jejich autorem je sám Delavier. Počet cviků zasahující všechny partie těla dosáhl čísla 150 a stranově nám publikace ztloustla o pěkných 48 navrch.

Socha antického reka, na němž jsou zřetelně vyobrazeny povrchové svaly zepředu, zezadu i z boku, se z úvodu přesunula na samý závěr knihy, kde jej najdete ve společnosti kostlivce (na něm jsou popsány kosti, vazy i různé anatomické náležitosti). Co mě skutečně dostalo, jsou české názvy svalů v tomto závěrečném přehledu, protože nad krkolomnými pojmenováními typu "povázka hrudněbederní", "přivracející sval oblý" či "kyčloholenní pruh povázky stehenní" musí kroutit hlavou každý člověk, který se alespoň minimálně o tuto oblast zajímá. Publikace jinak neztratila nic na své přehlednosti, strukturálně je tvořena obdobně. Každé partii je opět vyhrazena vlastní barva, kterou je u cviků zaznačeno její zapojení při něm. V podbarvených rámečcích jsou u cviků zvýrazněny chyby v provedení a zdůrazněna rizika možného poškození právě cvičené struktury, případně poznámky k cviku či anatomii. Další, co přispívá k přehlednosti, jsou vřazené žluté listy, na nichž autor zmiňuje důležité informace, týkající se například anatomie dané oblasti, zdravotních aspektů a následků cviku, možného poranění zatěžovaných kloubů a svalů. Velmi pozitivním přínosem budou jistě červeně podbarvené listy, které přinášejí informace o strečinku jednotlivých partií. Kniha je tak celkově obohacena o trochu více zdravotního pohledu, což rozhodně není v dnešní době na škodu.

Každé z výše zmíněných partií (kapitol knihy) předchází obsah probíraných cviků, kterým nechybí nádherné ilustrace, na nichž máte možnost pozorovat cvičence obnaženého na sval, mnohdy až na kost. Svaly a další struktury lidského těla jsou při obrázcích popisovány v českém jazyce (popsáno je skutečně vše, co vidíte), co z nové verze ale zmizelo, je přehled anatomických pojmů, takže už se nedozvíte latinské ekvivalenty. Přitom kniha obsahuje občas i jakési křížence češtiny a latiny, kdy zahlédnete velký trochanter, vnitřní epikondyl a ulnární ohybač zápěstí vedle čehosi s názvem "rukověť kosti hrudní".

Kniha ale působí celkově dobrým dojmem, přehledně, srozumitelně i pro laickou veřejnost, ilustrace jsou kvalitní a zřetelné. Opravdu pozitivně hodnotím zmínky o možných zdravotních rizicích a přetíženích, dávání cviků do širších souvislostí a zařazení listů ke strečinku.

Základní údaje o knize:

  • úplný název: Posilování - anatomický průvodce
  • autor: Frédéric Delavier
  • nakladatelství: Kopp
  • rok vydání: 2014 (2., rozšířené vydání)
  • počet stran: 192
  • rozměr: 195 x 255 mm
  • typ: brožovaná bez přebalu lesklá


Knihu můžete zakoupit zde: Posilování - anatomický průvodce


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

18.03.17:52Petr Prielozny - skvela knizka, doporucuju zacatecnikum i pokrocilym. Ja ji..+1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínSlavoj Bednář den před Wings of Stren...
1boris111 (23:13) • Břicho,strašný!!Kde je ten progres,co sliboval?12-13 místo a bude rád.
magazínJ&M podcast: Zhodnocení Mr. Big Evolution Pro 2021 a naše "kauzy"
Mikuc (22:52) • 1. část spokojenost. Zhodnocení, už i lepší zvuk... Jen mě mrzí, že to musím říct - s t...
magazínSlavoj Bednář den před Wings of Stren...
jari (21:33) • Proč bohajeho ten most muscular Slavoj nedovře?? On má totiž to břicho vážně dobrý, víc...
magazínMr. Big Evolution Pro 2021 - výsledky...
Mikuc (19:19) • Tak jsem to rozbalil, naše závodníky a závodnice postahoval, v klidu na to kouknu. Kdyb...
magazínMr. Big Evolution Pro 2021 - výsledky...
Mikuc (18:47) • Děkujeme!:)Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie