Reklama:

Nové tváře bikiny fitness:
Lenka Trčková (rozhovor)

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Jméno: Lenka Trčková
Datum narození: 16. 11. 1990
Znamení: štír
Výška: 175 cm
Soutěžní váha: netuším :)
Běžná váha: 64 kg
Oblíbené jídlo: kuřecí steak, americké brambory, rýže, grilovaná zelenina a žampiony, čokoládová zmrzlina
Oblíbené filmy: akční, komedie, fantasy aj.
Oblíbená hudba: motivační, taneční, současná
Oblíbená kniha: Čtyři dohody (Don Miguel Ruiz)

Lenka Trčková, kterou můžete na Ronnie.cz znát pod nickem fitnesska, je čtyřiadvacetiletá mladá nadějná budoucí závodnice v kategorii bikiny fitness. Přes tanec a lásku ke sportu se dostala do posilovny, kde si našla své místo. Po několika letech kondičního posilování navázala spolupráci se Slávkem Vinogradovem a nyní její cesta míří na pódia podzimních závodů. Času na přípravu má tedy ještě relativně dostatek, a tak Lence držíme palce, aby vytrvala a šla si za svým cílem.


Jak se slečna jako ty dostala do posilovny a následně až k přípravě na závody?

Již od útlého věku byl sport součástí mého života. Po ukončení střední školy jsem studovala obor Diplomovaný nutriční terapeut v Brně. Odchod za studiem do Brna pro mě znamenal přerušení mých sportovních aktivit, především tance. Nechtěla jsem však se sportem skoncovat, a tak jsem poprvé zavítala do posilovny, kde se mi zalíbilo.

Jak dlouho už cvičíš?

Cvičím přibližně čtvrtým rokem s pauzami, které byly v průběhu studia, zejména během zkouškového období a v době letních prázdnin, kdy jsem jezdila pracovně do zahraničí. V minulém roce jsem školu úspěšně dokončila, takže se nyní mohu posilování věnovat naplno a splnit si tak svůj sen.

Jak vypadaly tvé začátky v posilovně?

Mé začátky v posilovně byly tak trochu komické. Prvních pár měsíců jsem cvičila pouze nohy, protože jsem se styděla před muži zvedat činky. (smích) Abych se více zorientovala, začala jsem číst články o posilování na Ronnie.cz, v Muscle&Fitness a sledovat tréninková videa. Postupem času jsem se dopracovala k procvičení všech partií. Cvičení jsem natolik propadla, že jsem absolvovala kurz "instruktor fitness, cvičení na balančních pomůckách a závěsných systémech" a můj koníček se tak stal i mou prací.

Zmiňovala jsi, že ses věnovala tanci…

Začínala jsem už jako malá na základní škole v taneční skupině, také jsem na střední škole navštěvovala soukromou taneční školu v Jeseníku, kde jsem se věnovala mažoretkovému sportu - stylu třásně. Největším úspěchem bylo získání stříbrné medaile v kategorii mini formací na ME.

Jsi poměrně vysoká a řekla bych i výrazná postava, mělo to nějaký vliv právě na tančení ve skupině?

Určitě jsem patřila k těm vyšším a fyzicky silnějším holkám, proto jsem byla oporou především při zvedačkách a využila tak své dispozice.

Dobrá, přejděme ale od tance do současnosti. Nyní jsi v přípravě na podzimní soutěže v kategorii bikiny fitness. Čím si tě tato kategorie získala?

Tato kategorie si mě získala především zachováním ženskosti. Zároveň je zde však požadovaná jemná linie svalů, což se mi velice líbí a odlišuje to bikinky od klasických modelek. Vzhledem k tomu, že mám ráda výzvy, tak jsem si řekla, proč to nezkusit.

Myslíš, že máš v sobě povahu, že si budeš pódium užívat, nebo naopak bude nervozita?

Problém vystupovat před lidmi jsem v době, kdy jsem tančila, určitě neměla, ale už je to přeci jen nějaký ten pátek. (smích) Sama jsem zvědavá, jak mi to půjde. Myslím si, že určitá dávka exhibicionismu je spjata s kvalitou formy, kterou člověk prezentuje. Právě proto musím udělat maximum, aby má forma byla co možná nejlepší a já si to tak na pódiu užila a moc se nestresovala.

Zkoušíš už doma pózování před zrcadlem?

Samozřejmě bych měla, ale s momentální formou si připadám při pózování poměrně komicky, takže se to snažím odkládat. (smích)

Máš někoho, kdo tě v přípravě vede?

Určitě ano, spolupracuji se Slávkem Vinogradovem, který mě bude provázet v průběhu celé přípravy na podzimní soutěže. Pod vedením Slávka jsem začala trénovat v polovině ledna. Jelikož nejsem z Prahy, tak za ním dojíždím dle časových možností jednou až dvakrát týdně.

Jaký je Slávek jako trenér?

Slávek je přísný (smích), ale je s ním sranda. To, že jsem holka, neznamená, že mám nějaké úlevy. Zatím za sebou máme přibližně 6 společných tréninků a navíc jsem měla možnost zacvičit si s již soutěžícími bikinkami. Slávek je skvělý trenér a spolupráce s ním si velice vážím.

Máš svůj vzor mezi bikinami?

Ano, mám. První, kdo mě inspiroval k přípravě na soutěže, byla Nikola Weiterová, kterou jsem poznala na FIBU 2013. S tím, jak jsem se o tuto kategorii začala více zajímat, motivací se pro mě stala Ashley Kaltwasser, Amanda Latona, Sabina Pleváková, Stephanie Davis a další.

Kategorie bikiny fitness je především zaměřená na krásu těla - na vzhled. Jak moc je pro tebe důležité, jak vypadáš?

Sice to bude znít jako tisíckrát ohrané klišé, ale důležitější je to, co má každý uvnitř sebe, vzhled už je jen taková třešinka na dortu. Ale jasně, že se ráda líbím.

Čeká tě vybírání plavek, zkoušení make-upu. Těšíš se na to? Jsi typ, který si to bude vyloženě užívat, nebo naopak tohle bereš jen jako "pravidlo soutěže"?

Samozřejmě že budu chtít mít na sobě, asi jako každá holka, to "nej" - od make-upu až po plavky. Momentálně je však z mého pohledu mnohem podstatnější propracovat se k postavě, kterou budu prezentovat, než co za plavky budu mít na sobě. Přece jen je hodnocena v první řadě postava a až potom to, jak závodnice působí jako celek.

K cvičení a přípravě na závody patří neodmyslitelně také jídelníček a dodržování stravovacího plánu. Nevím proč, ale mám pocit, že ty s jídlem asi mít problémy nebudeš. (úsměv)

Vzhledem k tomu, že se stravuji jako semivegetariánka a byla jsem 8 let vegetariánka, tak pro mě "striktnější" stravování není až takový problém. Tím ale neříkám, že dodržování jídelníčku je jednoduché, také na mě občas přijdou chutě.

Co to znamená být semivegetariánkou?

To znamená, že z masa zařazuji pouze kuřecí a ryby. Dá se tedy říct, že jsem zvyklá jíst v rámci možností zdravě. Samozřejmě je to víceméně o tom, že člověk jí pořád dokola to stejné, což už za chvíli leze krkem, ale zase jsem tím nucena vymýšlet nové varianty jídel. Pokud chce člověk dosáhnout nějakých výsledků, tak se to dá zvládnout, tolik nad tím jídlem nepřemýšlí, a když má něco v určitou hodinu sníst, tak to sní. Navíc mám od trenéra povolené dát si jednou týdně, na co mám chuť.

A dáš si?

Určitě si dám, ale mám pak většinou výčitky. (smích)

Jaké máš cíle a plány do budoucna, co se závodů týče?

Cíl je jasný - umístit se co nejlépe na podzimních soutěžích, nebýt pouze do počtu. A co bude dál, se teprve ukáže, jsem přece jen na začátku. V tomto naprosto věřím svému trenérovi a budu se řídit jeho úsudkem.

Tvůj partner, jak vidím, také cvičí. Jak hodnotí tvoji přípravu?

Přítel Lenky: Já Lence fandím, kategorie bikiny se mi moc líbí. Hodnotím velice pozitivně posun této kategorie v tom, že současné bikinky jsou tak akorát osvalené, osvalenější než v minulosti. Dříve jsem měl totiž dojem, že na soutěže chodilo poměrně dost holek na základě toho, že jim nějaká osoba na koupališti sdělila, že vypadají dobře v plavkách. Jinak Léňa je určitě svědomitá a cílevědomá, jde si za svým snem, co se týče stravy a tréninku, tak dodržuje vše, jak má. Já se jen snažím podpořit ji v jejím úsilí, zejména pak co se týče stravy, jelikož jsem v celoročním objemu. (smích)

Tak to je prima, taková podpora.

To tedy je, vše je jednodušší, když má člověk partnera se stejným životním stylem. Nemusíme se nijak omezovat, jdeme spolu cvičit, i to vaření je snazší.

Komu bys chtěla závěrem poděkovat?

V první řadě bych chtěla moc poděkovat Slávkovi, že mě připravuje a svým pozitivním přístupem hodně motivuje. Samozřejmě chci také poděkovat příteli a všem, kteří mě podporují.


Aktuální forma Lenky Trčkové (únor 2015)Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

20.02.17:43Muflon - Holcina sikovna, forma tak normálně... optoi jinym holkam ..+1
20.02.13:16coacht - Nahodou ja bych rekl, ze forma neni vubec spatna uz ted vz..
20.02.13:10bob79 - hlavně když vidím ty fotky , například ta ze zadu......
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra