Reklama:

Váš příběh: Výdrž vítězí

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Ostatní

Jméno: Josef
Nick: _Kody_
Věk: 16 let
Zaměstnání: student
Koníčky: posilování, box, jízda na kole
Říká o sobě: Je těžké začít, ale ještě těžší je pokračovat.

Jmenuji se Josef a je mi 16 let. Druhým rokem studuji obchodní školu a pocházím z Pardubic. Taktéž druhým rokem se věnuji boxu a rok posilování. Mám silnou vůli, a když něco začnu, tak v tom pokračuji. Měřím 170 cm a vážím 61 kg.

Chcete-li i Vy sdělit čtenářům nějaký zážitek, veškeré informace, jak se zúčastnit a získat za svůj text lákavou odměnu, načerpáte v počátečním článku cyklu s názvem Máte i Vy svůj příběh?

Získejte i Vy za svůj příběh doplňky dle vlastního výběru v hodnotě až 1200 Kč!

Na některé z dalších, již zveřejněných příběhů se můžete podívat po kliknutí na náhledy v souvisejících článcích pod příspěvkem či zadáním slov „váš příběh" do našeho vyhledávače.


Chtěl bych se podělit o příběh, který se mi stal v říjnu roku 2013. To jsem byl čerstvým studentem střední školy, měl jsem hubenou postavu a ani moc síly jsem neměl. Ale řekl jsem si, že chci změnu, dlouho jsem se přemlouval k tomu něco zkusit, ale pořád se mi nechtělo, byl jsem moc líný.

Na intru jsem si našel kamarády, co měli stejný cíl, tak jsme si řekli, že to zkusíme společně a třeba vydržíme déle, než kdybychom cvičili sami. Nejdříve se to jevilo jako dobrý nápad, co by se mohl jednou uskutečnit. A jelikož jsme měli to štěstí a měli jsme na intru posilovnu zadarmo, tak jsme do toho šli. Domluvili jsme si den, kdy tam vyrazíme, ale nikdo nevěděl, co od toho očekávat. Kromě toho, že jsme si všichni mysleli, jak to bude snadné a že stačí "jen posilovat". Opak byl pravdou. Ale to jsme zjistili až později, v té době jsme spíš potřebovali zkušenosti.

Pamatuju si, jak jsme poprvé přišli do posilovny a nevěděli, čím začít a jak cvičit, pamatuju si, že jsem navrhnul, že se rozcvičíme, jak mi poradil můj kamarád. Po protažení si každý vzal něco na cvičení a cvičil. Já si vybral bench-press. Neměl jsem tušení, kolik kilo bych si měl naložit, ale prostě jsem vzal 2x 10 kg a začal jsem. Vůbec jsem nevěděl nic o sériích, supersériích a pauzách. Cvičili jsme, dokud jsme nebyli naprosto vyčerpaní. Ten pocit byl úžasný, cítil jsem, jak moje svaly "začaly pracovat", měl jsem je napumpované a tento pocit jsem si zamiloval.

Druhý den jsem si řekl, že do posilovny jdu znovu. Jen co jsem vešel, tak hned po rozcvičení jsem si dal bench-press a pak jsem si řekl, že zkusím i něco jiného. Vzal jsem si jednoručky a cvičil biceps, cítil jsem, jak je "napumpovaný", a to byl ještě lepší pocit, než který jsem zažil předtím na benči, cítil jsem se silnější každým zdvihem. Vyzkoušel jsem si snad všechny stroje, co jsme tam měli, a byl jsem okouzlen. Moje nadšenost se naplnila. A mým přáním bylo nikdy s posilováním nepřestat.

Na třetí den jsem se chtěl připravit, tak jsem si sedl k internetu a začal hledat. Hledal jsem na fórech a na všech možných stránkách jakékoli informace k posilování. Stáhl jsem si cvičební plán, podle kterého jsem zkoušel cvičit. Kamarádi cvičili bez cvičebního plánu, ale já jsem to s tím cvičením myslel už vážně. Podle tohoto cvičebního plánu jsem cvičil až do února 2014. Cítil jsem se silnější, přibíral jsem a zvyšovalo se mi sebevědomí.

Postupem času jsem nabíral zkušenosti a dostával rady a poprvé slyšel o suplementech. Rozhodl jsem se, že na moje narozeniny, které jsem měl v únoru, s tím začnu už se vším všudy. Koupil jsem si gainer a BCAA a sestavil jsem si nový cvičební plán. Na začátku jsem byl z mých kamarádů nejslabší, ale pomalu, ale jistě jsem je začal předhánět, pak jsem jednoho dne porazil jednoho mého spolucvičence v páce. Byl to nádherný pocit a opravdu jsem cítil, že jsem něco dokázal. Nejenže jsem se cítil silnější, ale výhrou nad kamarádem jsem si i dokázal, že silnější jsem.

Tím začal můj příběh. Cvičil jsem pravidelně a myslel jsem to vážně. Moji kamarádi do posilovny chodili jen občas, bez suplementů a bez cvičebního plánu. Já jsem se ale nevzdával a cvičil dál, začal jsem si trochu upravovat stravu. Jelikož jsem byl na intru a snídaně, obědy a večeře jsem měl v jídelně, tak jsem si tu stravu až tolik měnit nemohl. Blížil se konec prázdnin a já jsem byl silnější, ještě to nebylo na vystavování se na koupališti, ale už tam ty svaly byly vidět.

O prázdninách jsem si řekl, že budu cvičit, ale jelikož v mém městě není posilovna, dal jsem se na workout. Doma jsem si sestavil pár jednoduchých strojů na cvičení. Ať už to byla hrazda ze tří železných tyčí, nebo jednoduché činky, nebo také benčová činka z velké tyče a dvou litých pneumatik. Koupil jsem si cvičební stroj King Gym Comfort Deluxe, na kterém jsem plánoval cvičit břišní svalstvo. Prvního července jsem začal chodit na brigádu, chodil jsem z ní sedřený, takže posilování byl občas problém. Ale nevzdal jsem to a pořád jsem cvičil. Od kamaráda jsem si půjčil knížku od Arnolda Schwarzeneggera - Total Recall. V ní jsem se dočetl spoustu nových informací o posilování, o správných postupech při cvičení a o spoustě cviků. Nakoplo mě to ještě víc a já jsem se těšil na posilování jako na slavnost. Sice workout nebyl klasické posilování v posilovně, ale pro moje potřeby to stačilo. Od kamarádů slýchávám, že jsem silnější, a chvála je to, co mě dokáže nabudit k posilování a dodá mi sebejistotu.

Nemůžu se dočkat, až začne škola a já zase začnu cvičit v posilovně, s posilováním nechci přestat. Chci se zdokonalovat, abych mohl později radit lidem, kteří budou v začátcích, jako jsem byl tenkrát já.


Máte i Vy svůj příběh? Umíte jej poutavě napsat a chcete se o něj podělit s ostatními čtenáři? Povzbudit je v jejich snažení a boji s nadváhou či nárůstem svalové hmoty, vylíčit překonání Vašich rekordních zvednutých vah, nebo jste vyhráli nad svými zdravotními problémy? Pošlete nám jej! Více informací naleznete zde.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

26.01.14:51jachym - A já furt čekal, jaký ten `příběh` se z toho vyklube...
26.01.08:58The.FleX - Jde o to že v příběhu musí uběhnout nějakej čas aby něco m..+6
25.01.21:38Hack - ***-5
25.01.15:42otočbýk - *24* *24* *24*
25.01.14:29kidacekfull - Při pohledu na úvodní stránku mi došlo aby to nebylo pocho..
25.01.12:54kidacekfull - Alespoň jméno a ksicht těch borců.
25.01.12:52kidacekfull - V 16ti jsem šetřil 2Oky z peněz na vlak do školy na vločky..+1
25.01.12:42Tom3 - super pribeh, pro ty kterym se to nechce cist to shrnu - z..+3
25.01.12:27marek99 - to jsou zas perly v tomhle pribehu...a tak sem se dal na w..+5
25.01.09:46Shamon - Když nemá soudnost pisatel, měla by ji mít aspoň redakce...+20
25.01.09:14Chadzi - Tohle fakt ne...Příběhy by měli psát lidé, kteří už v tom ..+10
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínZapojte se do studie a získejte zdarm...
malex (12:45) • nové kolo! www.docs.google.com/forms/d/1inqkSbXR3tfDT2_JTyHYL0VvpPc5s_tkIroOI7D4Agc/ed...
magazínPavel Vacek - záda a břicho 3 týdny p...
PavelV (14:46) • Děkuju, budu se snažit.
magazínRadikální změna (XVI.): Ze dne na den...
Blizard3 (11:19) • Ahoj Jáne, děkuji za reakci. Vůle se změnit, je v podstatě to, co na začátek potřebuješ...
magazínPavel Vacek - záda a břicho 3 týdny p...
Zodiak411 (22:03) • Super videolog. Osobně bych s Pavlem uvítal další a kdyby to bylo i s Radkem Loncem, ta...
magazínRadikální změna (XVI.): Ze dne na den...
Ján Černák (15:33) • Zdravím premena je to parádna klobuk dole. Taky sa o to pokušam ale nemam pevnu volu na...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra