Reklama:

Radikální změna (VII.):
Již 15 kg je pryč, hubnutí pokračuje!

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Motivace

Je tady další z Vás, komu se podařilo radikálně změnit vzhled své postavy. Tentokrát je to 26letá Monika, kterou na našem webu najdete pod nickem Monnies. Pracuje jako vedoucí ve výrobní firmě a mezi její záliby patří vše o fitness, běhání, cestování, četba, její práce. Říká o sobě, že: "Nic není nemožné. Můžeš dokázat, cokoliv chceš, ale musíš pro to něco udělat." V současné době zhubla téměř 15 kg. Ani zdaleka není na konci svojí cesty, dle vlastních slov je tak v polovině, ale konečně se jí podařilo to vzít za správný konec a věci, které dělá, dělat dobře. A hlavně s chutí! A ten pocit je k nezaplacení. Níže si můžete přečíst celý její příběh...


Ahoj všichni. Po pročtení příspěvků a ostatních příběhů jsem se rozhodla i já podělit se s Vámi o svůj příběh, který by mohl třeba někoho inspirovat, tak jako inspirovaly články jiných mě.

Jmenuji se Monika a je mi 26 let. Od dětství jsem se potýkala se silnější postavou. Nevnímala jsem to jako problém a v pubertě se mi povedlo zhubnout na nějakých 60 kilo při výšce 172 cm bez jakéhokoliv úsilí. Ani nevím, jak se to stalo, přišlo to zničehonic a já byla spokojená a neřešila jsem to. Brala jsem to jako samozřejmost. Kdybych věděla, co mě za pár let čeká, asi bych svoje chování přehodnotila

Po škole jsem nastoupila do zaměstnání, což moji postavu ale nijak výrazně neovlivnilo. Co mě ale ovlivnilo zásadně, byl odjezd na více než rok do Německa a poté na další rok do Anglie. Během těchto dvou let jsem přibrala na těžko uvěřitelných 90 kg. Hlavní příčina byla nedostatek pohybu a nepravidelné a z 80 % nezdravé jídlo. V práci jsem byla od rána do večera, o nějaké pravidelnosti se nedalo mluvit ani náhodou. Tohle období bylo příšerné. Kdo nikdy neměl nadváhu a nebyl v tom začarovaném kruhu výčitek, přejídaní a zase výčitek, ten to asi těžko pochopí. Byla jsem ze sebe zhnusená, že jsem to nechala zajít takhle daleko, nechtěla jsem chodit mezi lidi ani nakupovat oblečení. Moje myšlenky se točily jen kolem toho, jak zhubnu. Vždycky jsem si naplánovala nějakou úžasnou dietu, která skončila ještě dřív, než začala. A takhle to šlo pořád a pořád několik měsíců.

Na začátku jara jsem se vrátila na trvalo do Čech a rozhodla se pro změnu. Popravdě řečeno představa, že bych měla zapojit nějaký pohyb, mi přišla naprosto příšerná. Detailně jsem měla ze všech možných internetových stránek a knih o hubnutí nastudovanou strategii a různé stravovací styly a teoreticky bych byla téměř odborník. Ovšem uvést něco do praxe se mi nedařilo. Vždycky jsem se do nějaké diety pustila, ale pak jsem si třeba dala něco, co neodpovídalo mému jídelníčku, a v tu chvíli jsem si řekla: "No co, začnu od zítřka..." Asi si umíte představit, jak daleko jsem se dostala.

Pak jsem si řekla, že bez pohybu to asi opravdu nepůjde. Proto jsem se rozhodla, že si každý den udělám procházku rychlou chůzí dlouhou hodinu. Nejhorší na tom všem bylo opravdu jen zvednout zadek a vyrazit. Začala jsem každý den chodit a začalo mě to docela bavit. Jednoho dne jsem si řekla, že bych mohla třeba kousek popoběhnout. A bylo to. Běhaní mě chytlo neuvěřitelným způsobem. Koupila jsem si kvalitní boty a prakticky každý den jsem si chodila zaběhat. Bylo to super, krásně jsem si vyčistila hlavu a první výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat.

K tomu mi zároveň došlo, že s nějakou dietou se opravdu daleko nedostanu. Bude potřeba dlouhodobě změnit celý život a přejít na zdravé stravování a pohyb dlouhodobě. Samozřejmě jsem měla nastudováno, že diety k ničemu nevedou, pokud jsou krátkodobé. Ale ve chvíli, kdy jsem si to uvědomila a přijala to za své, se mi svým způsobem hrozně ulevilo a já přestala blbnout a začala krok za krokem měnit svoje stravování. Vyřadila jsem bílé pečivo, tučné maso, chipsy, zmrzlinu apod. Začala jsem pravidelně snídat ovoce, řecký jogurt a ovesné vločky. Postupně jsem začala přidávat více zeleniny. A výsledek byl za 4 měsíce o 12 kg méně, což bylo super.

Pak se hubnutí zastavilo. V té době jsem totiž zcela spontánně přestala jíst maso. Nebylo to z žádného přesvědčení, ale prostě jsem na něj neměla chuť. Nahrazovala jsem to větším množstvím mléčných výrobků, uzeným tofu a tempehem. Zároveň jsem začala přemýšlet, jaký další pohyb bych mohla zařadit. Po pročtení různých diskusí a příběhů (hodně mě inspiroval příběh Martiny) jsem se rozhodla, že začnu cvičit s Jillian. Začala jsem cvičit 30 Day Shred a po prvním cvičení jsem byla úplně vyřízená. Bolelo mě celé tělo a druhý den jsem myslela, že nevylezu z postele. Ale vydržela jsem a každý den to bylo lepší a lepší. Cvičení mě bavilo, líbí se mi, že se u něj nenudím a opravdu se za tu chvilku procvičí celé tělo. Odcvičila jsem všechny 3 levely a postupně jsem začala přidávat i ostatní cvičení od Jill. Kombinovala jsem to spíše náhodně, nedržela jsem se pevně programů a velmi mě to bavilo.

I na váze se to projevilo a já se dostala na 75 kilo. Měla jsem z toho velikou radost. Pak se ale začalo stávat, že jsem se probudila v noci a jako náměsíčná šla jíst (a nebyl to zeleninový salát). Snědla jsem cokoliv, čemu jsem se přes den úspěšně vyhýbala - chleba, paštiky, sušenky... A opakovalo se to každou noc. Byla jsem z toho ve stresu, protože váha sice velmi pomalu (cvičila jsem každý den hodinu i více), ale jistě šla nahoru. Chápala jsem, že musí být něco špatně v mém stávajícím jídelníčku, ale nedokázala jsem přijít na to, kde je chyba.

Jednoho dne jsme v práci dostali jako firemní benefit 1200 korun na masáže. Sedla jsem k počítači a našla si náhodně paní, která se jimi zabývala. Když jsem přišla, dozvěděla jsem se, že se mimo jiné zabývá i fitness a po domluvě je možné s ní vyrazit do fitka. Myšlenka mě docela lákala, ale nechala jsem to nějakou dobu být a cvičila si doma pořád s Jillian a v noci se chodila cpát. Pak jsem přišla opět k Radce na masáž a svěřila jsem se jí se svými problémy a o všem jsem si s ní promluvila.

Radka mi vysvětlila, že musím přidat maso a začít pořádně jíst i přes den, pak se vyhnu tomu, že budu chodit jíst v noci. Prošly jsme spolu krok za krokem, co bych chtěla a jak si to představuji, a dohodly jsme se, že spolu zkusíme i fitko. Byla jsem z toho nervozní, nechtělo se mi se tam někde ztrapňovat mezi ostatními lidmi. Ale byly to úplně zbytečné obavy, nikdo si mě nevšímal a ti lidé, kdo si mě všímali, byli velmi milí. :)

Proto bych chtěla jen říct těm z Vás, kdo o fitku přemýšlí, ale ze stejných důvodů se jim tam nechce, aby se vůbec nebáli. Při první hodině jsme se s Radkou učily úplné základny, jak správně dýchat, jak dělat dřepy a jak se jaké stroje používají tak, aby se opravdu správně procvičovaly ty partie, jaké mají být procvičené. Jsem hrozně ráda, že jsem šla s ní, protože sama bych tam asi jen tak mávala rukama nebo nohama a nic by to nepřineslo. Cvičení ve fitku mě začalo moc bavit. Začala jsem chodit 4 - 5x týdně, většinou s Radkou, někdy sama. Až se všechno naučím, budu chodit sama pořád, protože je pravda, že je to při takové frekvenci poměrně finančně náročné. Ale na druhou stranu pod jejím dohledem odvádím mnohem lepší práci.

Přidala jsem tedy více masa, větší snídani a dopolední svačinu a přílohy většinou jen k obědu ve formě celozrnné tortilly, kuskusu, quinoy nebo rýže. Musím říct, že se cítím mnohem lépe. Co se týká suplementace, rozhodla jsem se po důkladném uvážení pro Whey Diet Protein, který piju většinou navečer (od té doby moje noční nálety přestaly), a když to jde, tak po cvičení. A když si vzpomenu, vezmu si karnitin, ale nijak to nehrotím.

Nemám ambice stát se fitnesskou, ale chci se zase cítit dobře ve svém těle a chci se sebou být spokojená. Ještě zdaleka nejsem na konci cesty. Řekla bych, že jsem teď tak v polovině. V současné době mám kolem 73 kilo. Vidím na sobě, že jsem se hodně zpevnila. Tělo pomalu dostává ty tvary, které by mít mělo. Mám před sebou spoustu práce, ale je to práce, která mě baví a kterou jsem si zamilovala. A jde to, i když pracuji na dvě směny. Je to trochu náročnější, musí u toho člověk plánovat, ale všechno se dá zvládnout.

Na závěr bych Vám všem, kteří na sobě pracujete, chtěla popřát hodně úspěchů a vytrvalosti. A všem, kteří by se sebou rádi něco udělali, ale nedokážou se odhodlat, chci jen říct, že nikdo jiný to za Vás neudělá a že si to člověk opravdu musí srovnat v hlavě. Nic není zadarmo, ale pokud se do toho pustíte a zkusíte změnit svůj život, hrozně Vás to posune dál nejen ve fitness, ale v celém životě.


Moničina cesta za lepší postavouLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

26.02.07:49Zrzavej.kocour - Ahoj, díky za inspirativní článek. Máme stejnou výšku a já..
22.01.23:07Honza3333 - To by mohl říct každý a pak skutek utek... :-))+1
21.01.09:15Věra Bušovská - Myslím si, že určitě nekecám. Nezapomínejte, že jsou i tak..+1
19.01.23:50Honza3333 - Bušovská a nekecáte trochu??? To přece ženy se snaží měnit..+4
19.01.18:55Věra Bušovská - Něco na tom je. Ženy touží po proměně k lepšímu celý živ..-2
19.01.08:47mirus - k tomu se přikláním i já. +1
19.01.00:00Honza3333 - Hlavně se ženským tělem se dají dělat ty divy... *88* *88*..+3
18.01.20:29Věra Bušovská - Máš můj velký obdiv. A vím o čem mluvím, taky jsem bojoval..+3
18.01.19:48eSko - V těch odstavcích se bude vidět hodně holek, dobře napsané..+4
18.01.16:42Jirka Kalous - Super článek i přístup.+1
18.01.15:08Jens - Proměna se opravdu povedla. Je vidět, že nejdůležitější je..+2
18.01.14:04Kryšpínka - Skvělý článek. Klobouk dolů. Fandím, držím palce a přeju, ..+1
18.01.13:41Honza3333 - To je důkaz toho, že to skutečně jde a všechno je jen a je..+1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínZapojte se do studie a získejte zdarm...
malex (12:45) • nové kolo! www.docs.google.com/forms/d/1inqkSbXR3tfDT2_JTyHYL0VvpPc5s_tkIroOI7D4Agc/ed...
magazínPavel Vacek - záda a břicho 3 týdny p...
PavelV (14:46) • Děkuju, budu se snažit.
magazínRadikální změna (XVI.): Ze dne na den...
Blizard3 (11:19) • Ahoj Jáne, děkuji za reakci. Vůle se změnit, je v podstatě to, co na začátek potřebuješ...
magazínPavel Vacek - záda a břicho 3 týdny p...
Zodiak411 (22:03) • Super videolog. Osobně bych s Pavlem uvítal další a kdyby to bylo i s Radkem Loncem, ta...
magazínRadikální změna (XVI.): Ze dne na den...
Ján Černák (15:33) • Zdravím premena je to parádna klobuk dole. Taky sa o to pokušam ale nemam pevnu volu na...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra