Reklama:

Jak na první krůčky v posilovně? Vše najdete stručně a jasně v nové knize!

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Začátečníci

Redakce Ronnie.cz vydala svoji další, v pořadí již třetí knihu. Podobně jako oblíbená publikace Příprava na soutěž v kulturistice od A do Z od Lukáše Roubíka je užitečným pomocníkem v začátcích. Nezaměřuje se ale na budoucí závodníky v kulturistice, nýbrž spíše na každého, kdo si činky v posilovně teprve osahává a chtěl by, vybaven základními znalostmi a postupy, začít.

Autorem této nové publikace je Ing. Jan Smejkal, redaktor Ronnie.cz, jehož články patří na našem serveru k těm nejčtenějším. Věříme, že i tato publikace si najde mnoho příznivců.

Jan Smejkal začíná příručku popisem specifik tréninkového programu začátečníka a ihned se tím dostává k nejčastějším omylům v posilovně. A protože se pohybuje v oblasti silových sportů už od 80. let, omyly začátečníků měl již možnost prozkoumat důkladně.

Jak na úspěšný trénink?

Na omyly navazuje desatero předpokladů úspěšného tréninku. Základy, kterými je dobré se řídit, pokud chcete maximalizovat efektivitu Vašeho tréninkového úsilí. A pokud znáte předpoklady úspěšného tréninku, můžete se do něj konečně pustit. V příručce jsou popsány osvědčené cviky na jednotlivé partie spolu se základními rozpisy tréninkového programu pro začátečníky. V úvahu jsou brány i nejčastější chyby, kterých se začátečníci dopouštějí.

Důležitost sportovní výživy

Téměř celá druhá polovina příručky se pak zaměřuje na velmi důležité znalosti ve sportovní výživě. Po zajímavém výkladu historie výživy v kulturistice následuje vysvětlení fungování lidského metabolismu spolu s popisem účinku a významu jednotlivých složek stravy. Vše je vysvětleno jednoduše a srozumitelně i pro naprostého začátečníka. Neznamená to ale, že by byly vynechány důležité detaily - naopak! Zaměřením na chybné postupy a domněnky začátečníků je protkána i část o výživě. Na konci výživové části je několik stran věnováno i suplementaci, která je často tím prvním, po čem začátečníci sahají. Celá výživová část je zakončena soupisem praktických rad a výživových doporučení, která můžete ihned zapojit do svého každodenního života.

Stručný a užitečný pomocník

Kniha Základy tréninku a sportovní výživy (1.) je užitečným průvodcem prvními osmi týdny v posilovně pro všechny, kteří chtějí mít ucelené a stručné informace na jednom místě a chtějí vytěžit ze svého tréninku a stravy maximum.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

K tomuto článku není možné vkládat příspěvky.
Odůvodnění: PR článekJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra