Reklama:
PROTEINOVÉ HODY - klikněte zde!
Akční slevy na proteinové suplementy a proteinové tyčinky! Více zde.

Bikiny fitnesska Tímea Trajteľová
o přestupu do SAKFST/IFBB

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Devatenáctiletá slovenská bikiny fitnesska Tímea Trajteľová se po sérii mezinárodních úspěchů na soutěžích organizovaných pod hlavičkou INBA (International Natural Bodybuilding Association) rozhodla pro přestup do SAKFST (Slovenská asociace kulturistiky, fitness a silového trojboje), která je aktivním členem mezinárodní světové federace IFBB.

Nejen o přestupu do nové federace se Tímea, která patří ke členkám Extrifit Slovakia týmu, rozhovořila v následujícím interview, jež původně pro magazín Mozolani.com pořídil Ľubomír Chochula.


Proč přestup do SAKFST?

Tímea Trajteľová

Jdu s čistým štítem, dělám tlustou čáru za tím vším dosud. Hlavní motivací je to, že se chci posouvat ve své kariéře a soutěžit s těmi nejlepšími. Ráda bych důstojně nastoupila už na první soutěži v této asociaci. Budu ráda za každý úspěch. Zpočátku si nedělám velké naděje, nemám velké oči, neboť přestup bude velmi těžký, ale časem bych ráda uspěla i v rámci SAKFST. Konkurence je zde velká. Uvědomuji si, že je to úplně jiná liga, dívky jsou jinak připravené, jinak vypadají, jsou fakt krásné. Myslím si, že budu bojovat všemi "zbraněmi".

Co si od spolupráce s Extrifitem slibuješ?

V první řadě to pro mě znamená obrovskou výzvu. Věřím, že i díky této příležitosti se můžu zlepšovat. Od spolupráce očekávám aktivní přístup. Líbí se mi způsob, jakým se Extrifit věnuje svým fanouškům, ale i závodníkům. Jsem velmi ráda, že jsem členkou tohoto týmu, velice si toho vážím a děkuji. Doufám, že se za důvěru odvděčím dobrými sportovními výsledky. Nejvíc mi to zatím dalo to, že mám větší popularitu mezi lidmi, kteří si mě s Extrifitem spojují. Z této spolupráce mám velkou radost, protože pro mě byl nedosažitelný cíl mít takového sponzora a prezentovat se tím stylem, jak to dělá Extrifit, čili ve velkém. Jsem zatím nadmíru spokojená. Nemůžu si na nic stěžovat. Když potřebuji nějaké doplňky, mám je do čtyřiadvaceti hodin doma.

Jaké přípravky ti od Extrifitu nejvíce chutnají?

Oblíbila jsem si instantní BCAA. Ty mi každý vychvaloval, ale v dietě jsem se je ještě bála vyzkoušet, abych si na ně příliš nezvykla a pak mi nebylo smutno z toho, že si je musím odpírat. Nejlepší z nich jsou ananasové. Vyhovují mi také BCAA, co mají 1800 mg v jedné tabletě. Velmi jsem spokojená s IsoBeefem, je to velmi kvalitní protein. To jsou největší taháky. Všechny přípravky Extrifitu jsou opravdu špičkové.

Tímea Trajteľová (foto: Josef Adlt)

Jak dlouho se věnuješ bikiny fitness?

Tomuto sportu se věnuji jeden rok, ale cvičila jsem, aktivně i méně aktivně, už i předtím asi dva roky. Zpočátku jsem cvičila proto, abych si vyplnila svůj volný čas při škole, případně abych měla nějaký koníček. Později jsem začala cvičit víc a přátelé dostali nápad, že bychom posunuli moje cvičení na vyšší úroveň a začala bych závodit.

Kdy jsi absolvovala svoji první soutěž?

Soutěžní premiéru jsem měla na mistrovství České republiky mezi naturály v říjnu 2013, kde jsem obsadila druhé místo. O týden později jsem startovala na mistrovství Slovenska naturálů, kde jsem také získala stříbrnou medaili. Pak jsem soutěžila na mistrovství Evropy naturálů v Karlových Varech, kde jsem skončila na čtvrtém místě. Tyto výsledky na podzim roku 2013 mě nastartovaly a motivovaly do dalšího tréninku. Přes zimu jsme se rozhodli jít do tvrdší přípravy a zapracovat na nedostatcích, detailech, pózování a na všem, co jsme předtím nedotáhli...

Ovoce dozrálo a v roce 2014 sis na konto připisovala jeden triumf za druhým.

Do jarní sezóny 2014 jsem vstupovala s nadějí, že to bude lepší než v té minulé. Jsem velmi ráda, že se mi to splnilo. Znovu jsem soutěžila mezi naturály. Zvítězila jsem na mistrovství Slovenska, pak na mistrovství České republiky, následně na mistrovství Maďarska a mým největším vítězstvím byl triumf na mistrovství světa, které se konalo 28. června 2014 v Nitře. Získala jsem titul mistryně světa v bikiny fitness do 170 cm. Na tomto světovém šampionátu byla konkurence dost silná, pokud to mohu takto zhodnotit. Mistrovství světa se zúčastnily dívky z různých částí světa a například jen v mé kategorii startovalo 18 závodnic. Na pódiu to bylo doslova o boji, ale nakonec jsem vyhrála. Jsem velmi šťastná, že jsem byla úspěšná i v podzimní sezóně, zvítězila jsem na Grand Prix v Chocni (Česká republika, 11. 10.), pak na Grand Prix v Komárně (18. 10.) i na mistrovství Evropy v Karlových Varech (25. - 26. 10.). Jelikož to byla moje poslední soutěž na podzim i za naturály, chtěla jsem si to tam hlavně užít a jsem velmi ráda, že se mi to podařilo.

V bikiny fitness je velmi důležitá prezentace, na pódiu je třeba se jednoduše "prodat".

Zpočátku to pro mě bylo těžší. Na prvních dvou soutěžích jsem si ještě neuměla zvyknout na to, že se na mě lidé dívají, že jdu s kůží na trh a musím zaujmout, ale od třetí soutěže, to bylo to mistrovství Evropy v Karlových Varech, jsem si na pódiu už byla úplně jistá. Momentálně je to pro mě asi nejlepší část sezóny, když můžu stát na pódiu a odprezentovat práci, kterou jsem během těch měsíců v přípravě vykonávala.

Tvé silné a slabé stránky?

Určitě bych chtěla zlepšit ramena, protože je potřebuji více zvýraznit. Dále chci zlepšit nohy a zkvalitnit zadek. Případně bych ráda nabrala nějakou svalovou hmotu. Naopak mou silnou stránkou jsou nohy - i když jsem zmínila, že je potřebuji zlepšit - a asi i břicho.

Dobrý cvik na zadek?

Dobrý cvik na zadek?
Dřepy, dřepy, dřepy.
Tímea Trajteľová

Dřepy, dřepy, dřepy. A ještě výpady. Myslím, že to je takový základ. Tyto cviky dělám ráda. Celkově nohy cvičím nejraději.

Tvůj jídelníček?

Ráno vstanu a dám si buď ovesné vločky s proteinem, nebo nějakou rýžovou kaši, také s proteinem. Jím každé tři hodiny, čili další jídlo mám už nějaké bílkoviny. Buď jsou to vajíčka, nebo tuňák. Oběd? Pokud mám více sacharidů, tak rýže, k tomu kuřecí prsa, ale velmi jsem si oblíbila také ryby (tilapie, aljašské tresky) a krevety - ty mám ve svém jídelníčku často, stejně jako zeleninu.

Když jsi v přípravě, tak striktně dodržuješ dietu, anebo dokážeš někdy i zhřešit?

U mě je to stoprocentní. Když jdu do diety, tak to platí na sto procent. Pro mě je maximálním porušením rýžový chlebíček, který si dám možná po tréninku. Nemívám velké výkyvy v hmotnosti, protože v dietě je náročně bojovat s těmi zátěžemi a ještě kdybych měla bojovat s vlastní hmotností, to už by na mě bylo příliš.

Jaké suplementy bereš?

Momentálně ve své přípravě využívám pouze aminokyseliny a protein, ale s tím, jak se mi blíží soutěž, bych už chtěla začít používat i nějaký glutamin. Zatím mi to stačí. V objemové přípravě přes zimu toho budu potřebovat více, protože prioritou bude nabrat kvalitní svalovou hmotu.

Umíš si něco uvařit?

Ráda vařím. Mám spoustu svých vychytávek, které praktikuji, ale nyní už neexperimentuji ani s těmi dietními potravinami. Zvykla jsem si dělat proteinové palačinky, různé rýžové kaše nebo klasické domácí recepty na zdravější způsob.

Absolvovala jsi gymnázium. Nelákalo tě jít na vysokou školu?

Úspěchy v bikiny fitness mě utvrdily v tom, že má význam pokračovat v tomto sportu. Chci zapracovat na svých nedostatcích, udělat ideální formu a pak se uvidí. Je to můj životní styl. Tomuto sportu se budu věnovat, dokud to půjde, a plánuji dělat osobní trenérku ve fitcentru. Kariéra má momentálně přednost před školou. Moji rodiče mě podporují, ačkoli by asi byli raději, kdybych na vysokou šla...


Tímea Trajteľová - trénink stehen v přípravě na sezónu 2015
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

03.01.23:30imtheman - je tam na mě moc úměliny a přestože v článku čtu dřepy dře..+1
03.01.17:13smarug - Ako pekna je ale nepride mi moc vysportovana i ked je sa t..+1
02.01.21:03Ferry - Kdo si počká, ten se dočká!+1
02.01.21:00Turakam - pravda!
02.01.19:30marekC. - pěkná slečna, ale radši už sem dejte slibovaný videolog s ..+4
02.01.18:13petrpolak - Mně se taky zdají moc (bezva).+4
02.01.18:04Novic - ... ale tyhle hadříky (kalhotky) mi už přijdou moc.+1
02.01.16:33arnoldschw - olala slovenky jsou slovenky+1
02.01.16:16Petey - pekny softcore *2* +2
02.01.16:16jožko.mrkvička - Pekná :-))
02.01.16:14V.comT - :-D Souhlas.
02.01.16:04Harpy - Podle mě tam bylo málo záběrů na prsa a prdel.+14
02.01.15:50Katalyzator - hlavne se nezapotit aby neslezla fasada.)+3
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 58 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínSoutěž o vstupenky na IFBB Diamond Cu...
Zodiak411 (22:27) • Mohl by taky pořadatel vysvětlit, proč se cena vstupného zvedla z původních 20 € (necel...
magazínIFBB Grand Prix Malta 2023 - kompletn...
jamenek (13:56) • A Patrik Šerý vybojoval pro Českou Republiku, Olomoucký kraj, a České dráhy, i přes vše...
magazínMichal Križánek - trénink zad a bicep...
jiiriik (10:50) • aspoň top 6 !!!!*79*
magazínIFBB Grand Prix Malta 2023 - kompletn...
Hockey1000 (08:35) • Tak to je s cílem aby pořadatelé, mezinárodní IFBB i národní federace vyddělali co nejv...
magazínDominik Kopečný a Pavel Červinka - tr...
koli78 (07:55) • super video Pavel je frajer, preju mu at se mu splni sen dostat se na olympii a hlavne...Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie