Reklama:
PROTEINOVÉ HODY - klikněte zde!
Akční slevy na proteinové suplementy a proteinové tyčinky! Více zde.

Sabina Pleváková: "Ráda bych
zkusila i profesionální kariéru."

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Úřadující mistryně Evropy v bikini fitness žen a vítězka letošní Olympia Amateur Europe Sabina Pleváková se aktuálně nachází v přípravě na jarní soutěže, kde se tato jednadvacetiletá členka Extrifit týmu pokusí na některé z mezinárodních soutěží zabojovat o celkové vítězství a k němu se pojící příležitost zamířit mezi profesionálky. Během její cesty za účastí na nadcházejících kláních Sabinu v zajímavém rozhovoru vyzpovídal šéfredaktor slovenského internetového magazínu Mozolani.com Ľubomír Chochula a my Vám vzniklé interview dnes nabízíme níže.


Sabina Pleváková na Olympia Amateur Europe 2014.

Sabino, kromě toho, že sis na podzim letošního roku od soutěžení odpočinula, jsi absolvovala svou druhou operaci prsou. Jsi spokojená s výsledkem?

Operaci jsem absolvovala u Patrika Pavlise a je to nyní mnohem lepší než předtím. Uvidím, jak to bude vypadat na pódiu, ale jsem spokojená. Pro tento krok jsem se rozhodla proto, že ta prsa se mi posouvala. A i rozhodčí mi řekli, že mi to kazilo symetrii.

Tvá příprava jde dobrým směrem?

Dva a půl roku jsem stále soutěžila. Mezi sezónami jsem měla přestávku dva až tři měsíce. Všechno to bylo tak narychlo, mívala jsem velmi dlouhé sezóny a na konci jsem už byla řádně vyšťavená. Teď chci nabrat více svalové hmoty. Připravuji se tak, abych co nejlépe obstála na závodech na jaře roku 2015. Přiznám se, že objem jsem trochu přehnala. Měla jsem 55 kg, což je dost. Ale myslím si, že to bude fajn. Nabrala jsem nějaké svaly, až jsem z toho mile překvapená. Uvidím, co to udělá, když to sjede dolů. Jestli to půjde dobře dolů...

Jak trénuješ?

Momentálně čtyři dny trénuji a den mám volno. Celé to takhle točím dokola. Cvičím ramena a prsa, pak jedu nohy, pak záda, biceps, triceps a břicho.

Ve stravě se už začínáš krotit?

Už si dávám pozor na to, co sním, kolik sacharidů a tuků. Kontroluji si stravu. Zatím mám však ještě vysoké sacharidy - 250 g denně (vlastně se to mění den od dne podle toho, jak trénuji) a vysoké tuky - 50 g denně. V objemovce jsem to s těmi tuky přeháněla. Denně to bylo až 80 g, resp. 1,5 g na 1 kg tělesné hmotnosti. Například jsem si zabořila lžičku do arašídového másla a celé jsem to snědla. Příjem bílkovin mám 1,7 g na 1 kg tělesné hmotnosti. Od ledna 2015 chci stravu zpřísnit. Budu ubírat sacharidy, ale pod 100 g denně bych šla nerada, a když už, tak jen těch pár dní před soutěží.

Jaké doplňky výživy bereš?

Trochu jsem bílkoviny stopla, aby tělo dostalo nový impuls. Momentálně před tréninkem a po tréninku užívám Amino Hydro, dále vitamín C, který také zabraňuje katabolismu, pak ještě protein osmdesátku s příchutí cookies, ale i Hellgel. Ten byl dnes mou záchranou, protože jsem nestíhala jíst. Tak jsem si ho dala před tréninkem a nebylo poznat, že jsem nejedla, takže mi skvěle zabral.

Sabina Pleváková na Olympia Amateur Europe 2014.

Nechybělo ti soutěžení?

Chybělo mi hodně, na druhé straně mi pauza i pomohla. Záviděla jsem holkám Montreal, kde se konalo Mistrovství světa ve fitness 2014, protože pokud se na jaře 2015 nominuji na mistrovství Evropy, tak pojedu potřetí do Santa Susanny. Kanada je lákavější než Španělsko, ale co už, vyšlo to tak, jak to vyšlo.

Co říkáš na absolutní vítězku mistrovství světa 2014 v bikini fitness Olgu Viazmetinovu z Ukrajiny?

V absolutce jsem tipovala jinou vítězku, ale co se týká této Ukrajinky, byla velmi dobrá. Ukrajinský trend se ubírá takovou cestou vysekanosti, což bych já osobně v bikinách nepreferovala. Více svalů ano, ale ne až tak vysekaných.

Tvoje fitness kolegyně z reprezentace se v Montrealu neztratily. Co říkáš na jejich výsledky?

Velmi mě překvapila Olívia Pohánková, která přišla úplně jiná než na jaře. Neskutečně udělala nohy. Řekla bych, že je to nejsilnější bikinářka na Slovensku. Hodně mě překvapila i Denisa Hargašová, která zcela změnila pózování, změnila vizáž a měla vynikající formu. Miška Brutenič byla dobře připravená, ale mně se více líbila na Mozolani Fitness Cupu. Určitě však měla lepší formu na podzim než na jaře, zlepšila nohy a zadek. Stanka Prítrská přišla připravená jako vždy, ona nikdy nemá velké výkyvy. V bikini fitness ještě startovala Jana Milová, která mě sice extra ničím nepřekvapila, ale formu měla dobrou. Adela Ondrejovičová (bodyfitness) a Dominika Multáňová (fitness) zvítězily, tam není co řešit. Škoda že Báru Sečkárovou-Bunčákovou dali rozhodčí na třetí místo. Z toho jsem byla trochu zklamaná, protože já jsem ji viděla na stříbrné příčce. Velmi se mi líbí její současná volná sestava. Když ji za tónů té krásné hudby začne, postaví se mi chloupky na rukou.

Co říkáš na nové fitko Mozolani Fitness v ZOC Max?

Mile mě překvapily nové stroje. Toto fitness se mi líbí, cvičilo se mi tu dobře. Imponují mi velká otevřená fitka. Od Norberta Zajace jsem si nechala trochu poradit a dala jsem si s ním trénink. Vyzkoušela jsem si něco nového, co u nás ve fitku nemáme.

Sabina Pleváková na Olympia Amateur Europe 2014.

Kdy tě znovu uvidíme stát na soutěžním pódiu?

Jak se rozhodnu, ponechám na své intuici. Zatím nejsem rozhodnutá, jestli absolvuji Arnold Classic Amateur v USA. Ne kvůli formě, vždyť v minulosti jsem už dokázala, že se umím kvalitně připravit už na první soutěž v sezóně, ale mám obavu, aby se mi nestalo to, co Adele Ondrejovičové na Arnold Classic Europe v Madridu. Nebo to, co Denise Lipovské na Arnold Classic Amateur v roce 2013, kde závodila ve vynikající formě a vypadla už v semifinále. Přemýšlím, jestli mi ty peníze stojí za to. Na Arnoldu mohu startovat i v Evropě, navíc za ty peníze spjaté s cestou do Ameriky můžu jít na dvě evropské pohárové soutěže. Uvažuji i o World Ladies Cupu. Na slovenských nominačních soutěžích, kde se bude rozhodovat o nominaci na Evropu, chci startovat určitě.

Tvým cílem je zisk profi karty. Proč?

Ne proto, že bych chtěla utéct z amatérské scény. Mně je tu dobře, máme super výjezdy. Vím, že v profi táboře to není tak jednoduché, je tam větší lobbing. Na amatérských soutěžích jsou výsledky spravedlivé. Nemůžu říct, že bych byla někdy odsunuta stranou. Leckdy i v absolutce, ať už to bylo v Praze (Olympia Amateur Europe), nebo jinde (mistrovství Evropy, mistrovství světa), vždy vyhrála ta nejlepší. Profi je však vyšší meta. Jsem žena, nemohu soutěžit navěky, někdy chci mít dítě, rodinu. Do té doby chci vyzkoušet vše, co se dá. Ráda bych zkusila i profesionální kariéru.


Foto:
Jaroslav Trnka, Ronnie.czSouvisející články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

K tomuto článku není možné vkládat příspěvky.Jméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínSoutěž o vstupenky na IFBB Diamond Cu...
Zodiak411 (22:27) • Mohl by taky pořadatel vysvětlit, proč se cena vstupného zvedla z původních 20 € (necel...
magazínIFBB Grand Prix Malta 2023 - kompletn...
jamenek (13:56) • A Patrik Šerý vybojoval pro Českou Republiku, Olomoucký kraj, a České dráhy, i přes vše...
magazínMichal Križánek - trénink zad a bicep...
jiiriik (10:50) • aspoň top 6 !!!!*79*
magazínIFBB Grand Prix Malta 2023 - kompletn...
Hockey1000 (08:35) • Tak to je s cílem aby pořadatelé, mezinárodní IFBB i národní federace vyddělali co nejv...
magazínDominik Kopečný a Pavel Červinka - tr...
koli78 (07:55) • super video Pavel je frajer, preju mu at se mu splni sen dostat se na olympii a hlavne...Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie