Reklama:

Arnold Sports Festival 2015:
seznam pozvaných závodníků!

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Kdo chce mezi profesionály závodit na tradičním severoamerickém Arnold Sports Festivalu, musí od pořadatelů získat nejprve pozvání. Toto letité pravidlo se vztahuje i na soutěžní ročník 2015, v němž březnová velkolepá sportovní akce bude ještě o něco širší než ta loňská. Poprvé v historii totiž její součástí bude i zápolení profesionálů nastupujících ve physique mužů a žen.

Ačkoliv physique patří ke kategoriím, které rychle získávají na zájmu závodníků, pořadatelů i fanoušků, hlavní díl pozornosti sportovních nadšenců se vždy upírá především k tomu, kteří závodníci si to rozdají v rámci Arnold Classic. To jako klání v kulturistice mužů open představuje základní stavební kámen celého Arnold Sports Festivalu.

Historie Arnold Classic se začala psát již v sezóně 1989, kdy na závodech triumf slavil Rich Gaspari. Letos by se i v jeho stopách na cestu soutěží mělo vydat čtrnáct borců. Horkým favoritem na prvenství je pětačtyřicetiletý Dexter Jackson, jenž se rozhodl využít toho, že závody vynechávají všichni borci, kteří jej předstihli na letošním ročníku Mr. Olympia. Dexter věří, že při neúčasti Phila Heatha, Kaie Greena, Dennise Wolfa a Shawna Rhodena bude mít na klání, jež v názvu nese jméno svého spoluzakladatele a sedminásobného šampióna Mr. Olympia Arnolda Schwarzeneggera, dobrou výchozí pozici k dosažení dalšího vítězství. To by pro Jacksona znamenalo již páté prvenství z Arnold Classic a stanovení nového rekordu v počtu získaných titulů z této soutěže.

Dexter Jackson při svém
čtvrtém vítězství na Arnold Classic v roce 2013

V cestě za úspěchem Dexterovi budou stát Branch Warren (dvojnásobný vítěz Arnold Classic z let 2011 a 2012), letos třetí Cedric McMillan nebo vloni druhý Ben Pakulski. Mnozí za černého koně soutěže pak považují Justina Comptona, jenž se v šestadvaceti letech rychle zlepšuje. Zajímavé potom bude sledovat i to, jak si na závodech povede sedmý muž Mr. Olympia 2013 Roelly Winklaar.

Z dalších jmen tvořících předpokládané startovní pole Arnold Classic 2015 zmiňme osmačtyřicetiletého Toneyho Freemana, jenž se znovu chystá do boje s mnohdy výrazně mladšími soupeři. Křest ohněm na závodech prožije celkový vítěz letošního amatérského Arnold Classic Europe Vitaly Fateev, jenž by si v Columbusu, který klání bude hostit, měl připsat profesionální debut. Mírný otazník se vznáší nad startem Mohamada Bannouta, jenž se potýká s poraněním křížových vazů v pravém koleni. Přesto trénuje i dolní polovinu těla a na klání se zřejmě pokouší připravit.

Vloni na Arnold Sports Festivalu poprvé dostali příležitost i profesionální kulturisté nastupující v lehčí váze. Arnold Classic 212 součástí akce bude také letos, tentokrát ovšem bez jasného kandidáta na vítězství. Soutěž se totiž rozhodl vynechat úřadující šampión Olympia 212 Showdown James "Flex" Lewis. Kdo si ze závodů odnese prvenství, tak zůstává otevřené. Dá se nicméně předpokládat, že o přední příčky budou bojovat především Eduardo Correa a Jose Raymond, kteří se na posledním Olympia Weekendu dokázali za Lewisem umístit na zbývajících dvou medailových příčkách.

Jméno současného vítěze Olympia Weekendu chybí i ve startovním poli Arnold Men's Physique, když se Jeremy Buendia rozhodl dát přednost jiným soutěžím. K tomu, aby se stal historicky prvním vítězem Arnold Sports Festivalu v mužském physique profesionálů, tak v současnosti má podle papírových předpokladů nejblíže Sadik Hadzovic, jenž na Olympia Men's Physique Showdown 2014 právě za Buendiou obsadil druhou příčku.

Klání profesionálních fitnessek v rámci Arnold Sports Festivalu po léta nese název Fitness International a tato akce má pro rok 2015 horkou favoritku. Je jí šestatřicetiletá Oksana Grishina, která se na soutěži bude jako úřadující vítězka Fitness Olympia snažit prodloužit svou současnou sérii čtyř profesionálních vítězství. Pokud Ruskou sportovkyni mohou nějaké závodnice ohrozit, jsou jimi Regiane Da Silva a Tanji Johnson, které se za Grishinou na posledním Olympia Weekendu probojovaly ke druhému a třetímu místu.

Mimořádně zajímavé bude na Arnold Sports Festivalu zápolení profesionálek kategorie figure. Figure International 2015 by se totiž neměly zúčasnit největší dvě hvězdy tohoto odvětví profesionální divize IFBB z posledních let Nicole Wilkins a Erin Stern. Dojde si za této konstelace pro prvenství některá z hvězdné dvojice Candice Keene - Candice Lewis?

Americká profesionálka kategorie bikini Ashley Kaltwasser má ze svých třinácti posledních soutěží na kontě jedenáct vítězství, včetně dvou triumfů z Bikini Olympia. Když její soupeřky uviděly Ashleyino jméno v seznamu pozvaných závodnic k účasti na Bikini International 2015, jistě řada z nich zapochybovala, zda je na klání vůbec možné bojovat o jiné než druhé místo.

První ročník Women´s Physique International, jako klání určené pro profesionálky nastupující ve physique žen, by měl přinést především opakovaný souboj mezi Julianou Malacarne a Danou Linn Bailey, které se v září podělily o první dvě příčky z Olympia Women´s Physique Showdown. Na Olympii se z prvenství radovala první ze zmíněných závodnic. Bude tomu na Arnold Sports Festivalu jinak? Odpověď na to, stejně jako na všechny další otázky spjaté s očekávanou akcí, dají až samotné závody.

Kompletní přehled jmen závodníků pozvaných k účasti na nadcházejícím Arnold Sports Festivalu, jenž se odehraje již ve dnech 5. až 8. března, Vám nabízíme níže. Stejně jako v předcházejících letech platí, že jeho podoba ještě nemusí být konečná.

Arnold Classic Arnold Classic 212 Arnold Men's Physique Fitness International
Mohamad Bannout Aaron Clark Matt Acton Michelle Blank
Lionel Beyeke Eduardo Correa Andre Adams Myriam Capes
Evan Centopani Charles Dixon Michael Anderson Bethany Cisternino
Justin Compton Eduard Duque Mark Anthony Wingson Regiane Da Silva
Brandon Curry Shaun-Joseph Tavernier Anton Antipov Ryall Graber-Vasani
Marius Dohne Cory Mathews George Brown Oksana Grishina
Vitaly Fateev Jose Raymond Xavisus Gayden Fiona Harris
Toney Freeman Marco Rivera Sadik Hadzovic Tanji Johnson
Dexter Jackson Angel Vargas Jason Poston Whitney Jones
Michael Kefalianos Hidetada Yamagishi Rodney Razor Sara Kovach
Cedric McMillan Ashley Sebera
Ben Pakulski Melinda Szabo
Branch Warren Aurika Tyrgale
Roelly Winklaar Trish Warren
Figure International Bikini International Women´s Ph. International
Dana Ambrose Noy Alexander Dana Linn Bailey
Ava Cowan Nicole Ankney LaDrissa Bonivel
Heather Dees Narmin Assria Tycie Coppett
Amanda Doherty Sara Back Heather Grace
Cydney Gillon Bianca Berry Juliana Malacarne
Candice Keene Christina Strom Fjaere Karina Nascimento
Candice Lewis Ashley Kaltwasser Mindi O’Brien
Vera Mallet Janet Layug Jillian Reville
Julie Mayer Sarah LeBlanc Jennifer Robinson
Andressa Ribeiro Stephanie Mahoe Sabrina Taylor
Camala Rodriguez Justine Munro
Myra Rogers Noemi Olah
Gennifer Strobo India Paulino
Ann Titone Anna Starodubtseva
Latorya Watts Kenea Yancey


Zdroj:
www.npcnewsonline.com

Foto:
www.musculardevelopment.com / Per Bernal


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

24.01.21:18Matin11 - ještě není zveřejněný ?*1*
17.12.14:49Zodiak411 - Nedostal pozvánku také Jan Kubík?+2
17.12.12:46Dekster - to bude strašidelná tipovačka *1* +1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra