Reklama:

Ferrigno Legacy 2014:
výsledky a fotografie!

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Startovní číslo účastníka Ferrigno Legacy 2014

Legendární dvojnásobný vítěz IFBB Mr. Universe z let 1973 a 1974 Lou Ferrigno se ve třiašedesáti letech rozhodl uspořádat svou první kulturistickou soutěž. Přípravy klání, které získalo název Ferrigno Legacy, začaly již na jaře roku 2013 a Lou, který má na kontě i čtyři starty na Mr. Olympia, hlavní díl pořadatelských aktivit svěřil do rukou svého syna Loua Jr. a s organizováním soutěží již zkušenosti majícího Chrise Minnese.

Od začátku práce na přípravě závodů promotéři svou akci prezentovali, jako poněkud odlišný typ kulturistické soutěže, když se v první řadě chtěli soustředit na to, aby si všichni závodníci z celé události odnesli nezapomenutelný zážitek. A tak na místě například byli specialisté, kteří se na vyžádání závodnicím postarali o make-up, pořadatelé také účastníkům soutěže nabízeli příležitost absolvovat venkovní fotografování na pobřeží oceánu. Organizátorům záleželo i na tom, aby jejich závody byly po nejrůznějších stránkách tak trochu speciální, a tak například tradiční černé startovní číslo na bílém podkladu tentokrát vystřídalo bílé číslo zakotvené v záplavě zelené barvy, která se neodmyslitelně pojí k roli komiksového Hulka, jíž Lou Ferrigno po léta ztvárňoval v televizních filmech a seriálech.

Snaha nabídnout závodníkům co největší předsoutěžní servis a maximální možné množství informací se dále odrazila například i v tom, že sportovci, kteří se měli zúčastnit profesionální části klání (na akci kromě nich závodili i amatéři), již dopředu věděli, kteří rozhodčí budou jejich formy posuzovat. I díky tomu nyní, na začátku našeho ohlédnutí za děním v profesionálních kategoriích Ferrigno Legacy 2014, které se odehrálo v pátek 28. listopadu, můžeme uvést, že v panelu rozhodčích zasedli Steve Weinberger, Sandy Williamson, Ted Williamson, Brian Bullman, Sean Andros a profesionální kulturista Tamer El Guindy.

Přes mírně netypický termín konání soutěže (konec listopadu je doba, kdy profesionálové zpravidla již mají po sezóně, odpočívají a nebo se nacházejí v objemové fázi přípravy na sezónu následující) Ferrigno Legacy v kulturistice mužů open, bikini fitness žen, physique mužů a physique žen nabídlo zajímavě obsazená startovní pole. Kterým sportovcům se v nich dařilo nejlépe a kdo si zajistil přímý postup na Olympia Weekend 2015 určený vítězům jednotlivých kategorií?


Ferrigno Legacy 2014 - kulturista mužů open


Semifinálová vyvolávání:
1.Dohne, Havlík, Rockel, Piotrkowicz, Rowe
2.Deckard, Demetriou, Jaramillo, Harris, Hájek
3.Ely, Ferguson, Jaramillo, Harris, Hájek
4.Kiss, Pateracki, Barron, Brown, Singh, Sizov

Ferrigno Legacy bylo předposlední profesionální soutěží v letošním kalendáři profesionálních show a pro kulturistiku mužů open se jednalo o úplně poslední soutěž v sezóně. Podpořit pořadatele a zabojovat o kvalifikaci na Mr. Olympia 2015 se na ní pokusilo osmnáct borců (na poslední chvíli k soutěži nenastoupil Bola Ojex), včetně českého profesionála Dalibora Hájka a jeho slovenského kolegy Štefana Havlíka, nebo favorizované trojice závodníků ve složení Marius Dohne, Ronny Rockel a Robert Piotrkowicz.

Dopolední semifinále, které se nezvykle odehrálo bez doprovodu moderátora, naznačilo, že Dohne, Rockel a Piotrkowicz mají na to, aby role favoritů na přední příčky naplnili, když dostali příležitost v prvním vyvolávání. Do něj se probojovali také Štefan Havlík a Brad Rowe a zdálo se, že oba bojují o umístění v nejlepší pětici. Finále pak dalo klání trochu jiný spád a na úkor Štefana Havlíka se do nejlepší pětice nakonec probojoval jiný závodník. O tom však až později.

Ze svého čtvrtého profesionálního vítězství se v Santa Barbaře nakonec radoval dvaačtyřicetiletý Rockel, jenž tak potvrdil, že letos prožívá svou nejlepší sezónu od soutěžního ročníku 2011. Svěřenec trenéra Patricka Tuora na klání přinesl tradičně pěknou stavbu těla, symetrii, tvrdost i dostatečné objemy a kromě vlastního triumfu se tak po zásluze může těšit i z postupu na Mr. Olympia 2015 a finanční odměny ve výši 10.000 dolarů.

Druhé místo a s ním i čtyři další body do kvalifikačního žebříčku si připsal jednatřicetiletý Američan Brad Rowe. Kulturista, který mezi profesionály tráví svou první sezónu, poutal pozornost fantastickým vyrýsováním i výborným svalovým rozvojem dolních končetin. Někteří však věří, že mu rozhodčí neměli odpustit slabiny ve formě menší šířky zad nebo nedostatečné svalové hustoty v oblasti horní části hrudníku a měli jej odsunout na některou z nižších příček.

Třetí příčka patří robustnímu Robertu Piotrkowiczovi, během jehož vystoupení se zdálo, jakoby opět o něco zapracoval na vyváženosti mezi lepší horní a dosud mírně slabší dolní polovinou těla. K jeho silným stránkám patřila neskutečně široká záda i výborná nejsvalnatější póza. S ohledem na to, že Robert tentokrát postrádal něco málo ze svého obvyklého fantastické vyrýsování a ostrosti, na vyšší umístění přes výčet výše zmíněných předností pomýšlet nemohl.

Až čtvrtý tentokrát skončil třiatřicetiletý Marius Dohne, který disponuje stavbou kostry, která by mu za předpokladu, že by na pódium přinesl optimální finální dotaženost, zřejmě umožňovala bojovat s Ronnym Rockelem o vítězství. To se mu však nepodařilo a ačkoliv měl na pódiu samozřejmě stále co nabídnout, rezervy v celkové ostrosti jej výsledkově srazily.

Na úkor Štefana Havlíka se do nejlepší pětice nakonec poněkud překvapivě probojoval jednačtyřicetiletý Omar Deckard, pro kterého je pátá příčka z Ferrigno Legacy spolu se třetím místem ze slabě obsazené Australian Pro Grand Prix 2012 jednoznačně největším úspěchem profesionální kariéry. Přibližně 185 cm vysoký Deckard zaujal pěkným "V" tvarem trupu, výbornými pažemi i zajímavým množstvím hmoty v oblasti zad. Jeho starou slabinou jsou po léta potíže s nedostatečným rozvojem a separací stehen a nejinak tomu bylo i tentokrát. Také proto je jeho umístění mezi nejlepšími pěti určitým překvapením.

Při pátém místě Omara Deckarda na Štefana Havlíka zbyla šestá příčka. Devětatřicetiletý kulturista na Ferrigno Legacy poutal pozornost vyváženou postavou, výbornými bočními postoji i jistým pózingem. Za mírnou slabinu tohoto celkového vítěze Arnold Classic Amateur z roku 2012 zámořští komentátoři v souvislosti s jeho vystoupením na páteční soutěži označovali tenký film vody zadržovaný v podkoží a měkčeji působící hýždě.

Sedmý skončil hladce a kvůli nedostatečné úpravě pokožky nevýrazně působící Australan Constantinos Demetriou, k osmé příčce se pak probojoval Dalibor Hájek, jenž pozornost poutal zejména výborným rozvojem kvadricepsů a širokými rameny.

Deváté místo zbyla na velmi dobře připraveného, ale ne právě ideálně poskládaného Michaela Elyho, desátý skončil Rafael Jaramillo, jenž na pódium přinesl poněkud nevyváženou postavu, když lepší horní polovina těla zastiňovala tu dolní. S jedenáctou příčkou se musel spokojit Will Harris, jenž je v šestačtyřiceti letech nejspíše již na odchodu ze scény. Zajímavou postavou klání byl pouze 157 cm vysoký Mexičan Pedro Barron, jenž ač svou postavou samozřejmě spadá spíše do kategorie do 212 liber, i mezi těžkotonážníky předvedl důstojné vystoupení. Rušivě působila pouze jeho pupeční kýla, která si volá po chirurgickém zákroku.


Výsledky Ferrigno Legacy 2014:

  1. Ronny Rockel*
  2. Brad Rowe
  3. Robert Piotrkowicz
  4. Marius Dohne
  5. Omar Deckard
  6. Štefan Havlík
  7. Constantinos Demetriou
  8. Dalibor Hájek
  9. Michael Ely
  10. Rafael Jaramillo
  11. Will Harris
  12. Jerome Ferguson
  13. Vladimir Sizov
  14. Pedro Barron
  15. Lionel Brown
  16. Jeno Kiss
  16. Ryan Pateracki
  16. Varinder Singh

* kvalifikace na Mr. Olympia 2015


1. Ronny Rockel

2. Brad Rowe

3. Robert Piotrkowicz

4. Marius Dohne

5. Omar Deckard

6. Štefan Havlík

8. Dalibor Hájek

Závodníci na dalších příčkách (mimo pořadí)


Semifinálová vyvolávání v kulturistice mužů open


Závodníci kvalifikovaní na Mr. Olympia k 28. listopadu 2014:

jméno stát soutěž um.*
Phil Heath USA Mr. Olympia 2014 1.
Kai Greene USA Mr. Olympia 2014 2.
Shawn Rhoden USA Mr. Olympia 2014 3.
Dennis Wolf Německo Mr. Olympia 2014 4.
Dexter Jackson USA Mr. Olympia 2014 5.
Roelly Winklaar Curacao Nordic Pro 2014 1.
Essa Obaid UAE Goldentimes Asian Pro 2014 1.
Mohamad Bannout Libanon Europa Phoenix Pro 2014 1.
William Bonac Nizozemsko GP Fitness House Pro 2014 1.
Ronny Rockel Německo Ferrigno Legacy 2014 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kategorie open - žebříček k 28. listopadu 2014:

p. jméno stát body
1. Steve Kuclo USA 11
2. Johnnie Jackson USA 7
2. Brad Rowe USA 7
2. Robert Piotrkowicz Polsko 7
5. Victor Martinez Dominikánská republika 5
5. Dalibor Hájek Česká republika 5
7. Juan Morel USA 3
7. Daniel Toth Maďarsko 3
9. Chris Wong Kanada 2
9. Ben White USA 2
9. Fred Smalls USA 2
9. Marius Dohne Jihoafrická republika 2
13. Omar Deckard USA 1

Pravidla, jimiž se na jednotlivých soutěžích řídí kvalifikace na Olympia Weekend i udělování bodů do kvalifikačního žebříčku, popisujeme v tomto článku.


Ferrigno Legacy 2014 - physique mužů

Také pro physique mužů Ferrigno Legacy představovalo poslední soutěž v letošním roce. Do bojů na pódiu se zapojilo devatenáct sportovců, z nichž v prvním semifinálovém vyvolávání o nejlepší výchozí pozici do večerního finále sváděli souboj Andre Adams, Joe Cantu, Damir Delic, Frank Griffin, James Hurst a John Nguyen.

Na své první profesionální vítězství ve finále nakonec dosáhl Andre Adams, který se tak přímo kvalifikoval k účasti na Olympia Men's Physique Showdown 2015. Druhé místo vybojoval sedmadvacetiletý John Nguyen, třetí skončil James Hurst.


Výsledky Ferrigno Legacy 2014 - physique mužů:

  1. Andre Adams*
  2. John Nguyen
  3. James Hurst
  4. Frank Griffin
  5. Damir Delic
  6. Joe Cantu
  7. T.A. Martin
  8. Jake Routt
  9. Chad Crouse
  10. Adam Schafer
  11. Chad Demchik
  12. Ian Lauer
  13. Tyler Larson
  14. Willie Spencer
  15. Mariusz Czerniewicz
  16. Tim Degroot
  16. Timothy Feuling
  16. David Kampfe
  16. Nick Olsen

* kvalifikace na Olympia Men's Physique Showdown 2015


1. Andre Adams

2. John Nguyen

3. James Hurst


Závodníci kvalifikovaní na Olympia Men's Physique Showdown k 28. 11. 2014:

jméno stát soutěž um.*
Jeremy Buendia USA Men´s Phys. Showdown 2014 1.
Sadik Hadzovic USA Men´s Phys. Showdown 2014 2.
Jason Poston USA Men´s Phys. Showdown 2014 3.
Matt Acton USA Men´s Phys. Showdown 2014 4.
Steve Cook USA Men´s Phys. Showdown 2014 5.
Xavisus Gayden USA Titans Grand Prix 2014 1.
Anton Antipov USA Dayana Cadeau Classic 2014 1.
Dean Balabis USA Sacramento Pro 2014 1.
Michael Anderson USA Kentucky Muscle Pro 2014 1.
Rodney Razor USA Felicia Romero Pro 2014 1.
Andre Adams USA Ferrigno Legacy 2014 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Physique mužů - žebříček k 28. 11. 2014:

p. jméno stát body
1. Michael Ferguson USA 8
1. Jake Alvarez USA 8
3. Joseph Lee USA 6
4. James Hurst USA 5
5. Emmanuel Banks USA 4
5. Arya Saffaie USA 4
5. Paul Batrony USA 4
5. John Nguyen USA 4
9. Denis Gusev Rusko 3
9. Devon Lindner USA 3
9. Axel Alvarez USA 3
12. David Herskovitz USA 2
12. Ryan Hinton USA 2
12. George Brown USA 2
12. Otto Montgomery Havaj 2
12. David Gonzalez USA 2
12. Frank Griffin USA 2
18. Michael Bevins USA 1
18. Damir Delic USA 1

Pravidla, jimiž se na jednotlivých soutěžích řídí kvalifikace na Olympia Weekend i udělování bodů do kvalifikačního žebříčku, popisujeme v tomto článku.


Ferrigno Legacy 2014 - physique žen

Physique žen při účastí čtyřiadvaceti závodnic představovalo nejpočetněji obsazenou kategorii celého klání. Během prejudgingu si rozhodčí do prvního vyvolávání, které zpravidla rozhoduje o nadějích závodníka na dobré umístění, vybrali Dominique Furutu, Candreu Judd-Adams, Danielle Mastromatteo, Jamie Postill, Jane Santos a Jill Rudison a bylo jisté, že právě některá z těchto sportovkyň později ve finále dosáhne i na vítězství.

To nakonec v poslední soutěži roku pro physique žen vybojovala šestatřicetiletá Jamie Postill, která mezi profesionálkami začala nastupovat již v sezóně 2007, kdy ovšem ještě působila v kategorii figure. Druhé místo si připsala Candrea Judd-Adams, třetí příčka patří Leoně Paule Muttoni z Brazílie.


Výsledky Ferrigno Legacy 2014 - physique žen:

  1. Jamie Postill*
  2. Candrea Judd-Adams
  3. Leona Paula Muttoni
  4. Jane Santos
  5. Marlene Koekemoer
  6. Jill Rudison
  7. Dominique Furuta
  8. Danielle Mastromatteo
  9. Jill Dearmin
  10. Holly Chambliss
  11. Evangeline Belton
  12. Jill Vadala
  13. Amber Mcelreath
  14. Natalia Batova
  15. Misty Ali
  16. Jennifer Jaques-Conn
  16. Eleni Kavva
  16. Marina Lopez
  16. Moira Mccormack
  16. Marie Pierre Ripert
  16. Ida Sefland
  16. Casie Shepherd
  16. Marnee Winn
  16. Nuria Novoa

* kvalifikace na Olympia Women's Physique Showdown 2014


1. Jamie Postill

2. Candrea Judd-Adams

3. Leona Paula Muttoni


Závodnice kvalifikované na Olympia Women's Physique Showdown k 28. 11. 2014:

jméno stát soutěž um.*
Juliana Malacarne Brazílie Women´s Ph. Showdown 2014 1.
Dana Linn Bailey USA Women´s Ph. Showdown 2014 2.
Tycie Coppet USA Women´s Ph. Showdown 2014 3.
Karina Nascimento Brazílie Women´s Ph. Showdown 2014 4.
Sabrina Taylor USA Women´s Ph. Showdown 2014 5.
Tamee Marie USA Titans Grand Prix 2014 1.
Teresita Morales USA Europa Phoenix Pro 2014 1.
Heather Grace USA Ultimate Warriors Pro 2014 1.
Jamie Postill Kanada Ferrigno Legacy 2014 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Physique žen - žebříček k 28. 11. 2014:

p. jméno stát body
1. Candrea Judd-Adams USA 8
2. Leonie Rose USA 5
3. Kateřina Kyptová Česká republika 4
3. Loana Paula Muttoni Brazílie 4
5. Desunka Dawson USA 3
6. Marnie Holley USA 2
6. Jane Santos USA 2
8. La'Drissa Bonivel USA 1
8. Jodi Marchuck USA 1
8. Marlene Koekemoer Jihoafrická republika 1

Pravidla, jimiž se na jednotlivých soutěžích řídí kvalifikace na Olympia Weekend i udělování bodů do kvalifikačního žebříčku, popisujeme v tomto článku.


Ferrigno Legacy 2014 - bikini fitness žen

K prvnímu ročníku nové profesionální soutěže, která by se mimochodem rozšířena o kategorii figure měla znovu uskutečnit i v roce 2015, v bikini fitness žen nastoupilo patnáct sportovkyň. Na účast v prvním semifinálovém vyvolávání se z nich podařilo dosáhnout Sarah LeBlanc, Tatianně Koshman, Jade Carroll, Angele Marquez, Breeně Martinez a Lindsey Waters.

Své čtvrté vítězství v sezóně na klání nakonec vybojovala favorizovaná Sarah LeBlanc, která tak navázala na triumfy z St. Louis Pro, Europa Show of Champions a Europa Phoenix Pro. Druhé místo a nejlepší výsledek ve své dosavadní sportovní kariéře si připsala dvaadvacetiletá Jade Carroll, třetí příčka patří Lindsey Waters. České profesionálce Vladimíře Krásové tentokrát připadlo dvanácté místo.


Výsledky Ferrigno Legacy 2014 - bikini fitness žen:

  1. Sarah LeBlanc*
  2. Jade Carroll
  3. Lindsey Waters
  4. Tatiana Koshman
  5. Breena Martinez
  6. Angela Marquez
  7. Camile Periat
  8. My Coustels
  9. Katherine Williams
  10. Barbie Heng
  11. Ebony Quince
  12. Vladimíra Krásová
  13. Edna Olivas
  14. Cristy Mendivil
  15. Jazmeen Hernandez

* kvalifikace na Bikini Olympia 2015


1. Sarah LeBlanc

2. Jade Carroll

3. Lindsey Waters

12. Vladimíra Krásová


Závodnice kvalifikované na Bikini Olympia k 28. 11. 2014:

jméno stát soutěž um.*
Ashley Kaltwasser USA Bikini Olympia 2014 1.
Janet Layug USA Bikini Olympia 2014 2.
Stacey Alexander USA Bikini Olympia 2014 3.
Yeshaira Robles USA Bikini Olympia 2014 4.
Amanda Latona USA Bikini Olympia 2014 5.
India Paulino USA EVL´s Prague Pro 2014 1.
Tawna Eubanks USA Nordic Pro 2014 1.
Stephanie Mahoe USA Ft. Lauderdale Cup 2014 1.
Sarah LeBlanc USA Europa Phoenix Pro 2014 1.
Nicole Ankney USA Sacramento Pro 2014 1.
J. Saitone-McGuire USA Iron Games Pro 1.
Narmin Assria USA Iowa Pro 2014 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kategorie bikini - žebříček k 28. 11. 2014:

p. jméno stát body
1. Christina Strom Fjaere Norsko 9
2. Noemi Olah Maďarsko 8
3. Christie Marquez USA 7
4. Bianca Berry USA 6
4. Lindsey Waters USA 6
6. Tatiana Koshman USA 6
7. Vladimíra Krásová Česká republika 5
7. Breena Martinez USA 5
9. Francesca Lauren USA 4
9. Jessica Arevalo USA 4
9. Katherine Ampolini USA 4
9. Jade Carroll USA 4
13. Sofiya Tandilyan Rusko 3
13. Sara Back Finsko 3
13. Catherine Radulic USA 3
13. Kenea Yancey USA 3
17. Brittany Taylor USA 2
17. Shandy Ortiz USA 2
17. Iveth Carreon USA 2
20. Anna Virmajoki Finsko 1
20. Michelle Sylvia USA 1
20. Leigh Brandt Kanada 1
20. Michelle Mein USA 1
20. Sheena Jayne Anderton Nový Zéland 1

Pravidla, jimiž se na jednotlivých soutěžích řídí kvalifikace na Olympia Weekend i udělování bodů do kvalifikačního žebříčku, popisujeme v tomto článku.


Foto:
www.rxmuscle.com / Chris Nicoll

Video:
www.musculardevelopment.com
www.youtube.com


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

01.12.15:35Ferry - To je hnus :(
01.12.10:09Ashok - Zrejme slusna porce gulase k obedu . . . http://contes..+1
01.12.06:44Muflon - Co si budem povídat. Slávek to sám řekl. Rozhodčí jsou ti ..
30.11.14:21maxpoint97 - Tohle je spíš už taková špička ledovce. Tady je druhej bor..
30.11.06:26Muflon - Ale vyhrál to z nich nejméně žílnatý :) Nebyl bych zas tak..
29.11.19:25renso - Zdá se mi to, nebo má borka na třetím fleku něco jako mega..
29.11.15:37dzmilo - Ten Omar co robi pred Havlikom??? Jeho nohy su strasne. +1
29.11.15:21maxpoint97 - To je sranda tu vidět Slávka povídat o tom, jak Physique n..+3
29.11.12:01dzordn2 - Asi chtěli, aby to semifinále mělo spád, ale taky se mi to..
29.11.11:57Turakam - bolo to bieda, žiadny mc, tie upozornenia hlúpe, tak hádam..
29.11.11:50jari - Teď když čtu jaký měli závodníci nezvyklý servis, tak mě m..
29.11.10:50maxpoint97 - U Roberta je strašná škoda toho bojleru co má mezi pánví a..
29.11.10:27Hulkie - Ten Deckard je fakt šílenej:-) A ošklivější tvar stehen, ..+1
29.11.10:02Pr!nc - Nechápu absolutně, jako mohl být Deckard výše než Havlík.*..+3
29.11.09:34Arnoldisnumerouno - Štefo byl v prvním vyvolávání a není v top 5? Viděl sem ho..+1
29.11.09:11dzordn2 - Opraveno :)
29.11.09:03maxpoint97 - Tak jak jestli tam měli specialisty na posrávání make-upu,..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínJosef Květoň: záda a prsa 6 dní před...
ygg (16:08) • `Bohužel nelze stoprocentně říct, kdo je čistý a komu to jen nezjistili.` ... správně....
magazínJosef Květoň: záda a prsa 6 dní před...
seul (16:03) • Vypadá výborně,to je jasné. Jasné mi ale úplně není proč ho tak zkušený trenér jako je...
magazínJosef Květoň: záda a prsa 6 dní před...
ygg (16:00) • Proč by tu třeba Osladil nebo Šádek nebo Zámolová neměli mít videology? Oni něco porušu...
magazínJosef Květoň: záda a prsa 6 dní před...
Zodiak411 (15:56) • A to jako proč je to prasárna? Podle této logiky by tu videolog nemohl mít prakticky ni...
magazínJosef Květoň: záda a prsa 6 dní před...
ZdenekRazic (15:10) • ygg: tak v tom pripade by tu nemel mit videolog asi nikdo...😂🙈 mozna tak Orava a Prchal...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra