Reklama:

Slávek Vinogradov: Ptejte se mě... Odpovědi (II.)

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Zeptejte se Slávka Vinogradova
Slávek Vinogradov: Rozhovor s profesionálním rozhodčím
Slávek Vinogradov: Odpovědi I.
Slávek si zatrénoval se zpěvákem Benem Cristovaem
Zeptejte se osobností

V nové rubrice určené pro osobnosti našich sportů "Ptejte se mě, na co chcete, já, na co chci, odpovím" dostáváte možnost položit jakýkoli zvídavý dotaz, který Vás napadne. Postupně budou naše osobnosti přibývat, zatím jste doslova bombardovali otázkami profesionálního rozhodčího IFBB a bývalého reprezentanta Vjačeslava Vinogradova. Již jste se mohli začíst do první části zodpovězených dotazů, dozvědět se mnoho zajímavých rad i perliček ze života Slávka, včetně odpovědi na originální dotaz, jakou že to polohu má v sexu nejraději. :) Dnes Vám nabízíme další soubor odpovědí.

Pokud byste chtěli i Vy položit mistrovi světa v klasické kulturistice mužů a předsedovi Komise vrcholového sportu SKFČR nějaký dotaz, můžete tak učinit prostřednictvím formuláře v předešlém článku. Řadu odpovědí můžete nalézt také v rozhovoru se Slávkem po zisku statusu profesionálního rozhodčího.

Tři čtenáři již minule dostali od Slávka fotografii s vlastnoručním věnováním a podpisem, dnešními šťastlivci jsou Lukáš Kučera, David Krejčí a David Tomášek. Gratulujeme.


Rady...
LUKÁŠ
Dobrý den, cvičím už asi 8 let, ale stále mě trápí problém s přepadáváním při dřepu dozadu. Nevím, čím to může být, jelikož lýtka zkrácená nemám a dřepování s 60 - 80 kg (sice dobrou technikou a hlubokým dřepem) mi na 8 let cvičení připadá šíleně málo a přitom objemově nohy nejsou mojí slabinou. Předem děkuji za odpověď a chtěl bych Vám popřát mnoho úspěchů ve Vaší kariéře, a to jak profi trenéra, tak doufám, že ještě i kulturisty.
Je náročné odpovědět, když jsem neviděl, jak cvik provádíte. Pokuste se zaměřit na techniku s lehčí zátěží. Poproste někoho, aby Vás během cvičení kontroloval a opravoval.

MICHAL
Je mi 22 let, cvičím intenzivně tak 2 roky a jídelníček mám sestavený. Teď poslední dobou jsem začal stagnovat, tak jsem začal obměňovat tréninky - intenzitu, více sérií, kratší přestávky atd. Ale můj dotaz se týká jisté věci. Chtěl bych svůj jídelníček vylepšit. Přemýšlím buď o ecdysteronu, nebo tribulu. Vím, že u ecdysteronu musím mít víceproteinovou dietu, ale nevím, jak u tribulu. Který z těchto dvou s ohledem na můj věk i to, že nějaký pátek cvičím a vím už něco málo o kulturistice, byste mi doporučil? Samozřejmě že mám i protein, BCAA, glutamin, ale chtěl bych si to okořenit buď o ecdysteron, nebo tribulus. Tak který podle Vás mi více pomůže? Děkuji.
Oba jsou dobré, proto doporučuji použít tribulus, poté, co ho dobereš, bych na další období zařadil ecdysteron, posléze měsíční pauzu a pak zkus výrobky užívat spolu.

PETR
KORNIENKO
Zdravím, Slávku, myslíš, že pravidelné darování krevní plazmy může zpomalit regeneraci? Může to mít ještě nějaký jiný negativní efekt na cvičení? Díky, Petr
Ano, darování krevní plazmy může mít za následek zpomalení regenerace. Pokud ale nejsi vrcholový sportovec, pak pokles výkonu ani neucítíš.

RICHARD
Dobrý den, jak na trénink nohou při zranění kolene po autonehodě? Lékař povolil rotoped, ale činky mi zakázal. Děkuji za odpověď.
Opravdu netuším, o jaké zranění se jedná, ale v případě, že Vám lékař zakázal cvičit nohy, to asi bude velmi vážné, proto může být řešením cvičit jen vrch těla a vyzkoušet soutěž v kategorii physique.

MICHAL
Ahoj, chtěl bych se zeptat, když si dám protein po tréninku, za jak dlouho si mám dát pevnou stravu, díky. :)
Pevnou stravu doporučuji dát maximálně do hodiny po cvičení.

MAREK
HENDRYCH
Chtěl bych se zeptat, teď jdu na operaci a nebudu moct 2 měsíce cvičit, tak co bych měl dělat, abych si udržel váhu.
V tomto období doporučuji zaměřit se na rekonvalescenci, kde budete mít bohatou stravu na bílkoviny, sacharidy a vitamíny. Po dvou měsících, když se pustíte do cvičení, vrátíte se rychle k původní formě.

JIRKA
Dobrý den, pane rozhodčí. Mám dvě otázky. Co říkáte trénování při a po nemoci? Snažil jsem se párkrát připravovat na závody v trojboji a po třicítce jsem začal dělat kulturistiku, ale když to začne jít k lepšímu, tak buď nastydnu, nebo si vyhodím koleno. A za druhé, nezkusíte jen tak pro zábavu nějakou kulturistickou soutěž? Jirka
Určitě bych necvičil v nemoci. Zřejmě máte slabší imunitu, a proto doporučuji zvýšit příjem vitamínů, za zkoušku stojí přípravek Wobenzym. Co se týče mojí účasti na nějaké soutěži v budoucnu, na to už jsem reagoval v předešlém článku, mám na ni ještě fůru času. :)

KAREL
ZEMAN
Ahoj Slávku, měl bych na tebe dotaz ohledně poslední fáze přípravy před mou první soutěží v kategorii physique mužů. Jedná se o superkompenzaci v posledním týdnu přípravy. Mohl bys mi poradit v tomto směru? Je nějaký rozdíl v superkompenzaci u kulturistů a physique? Nějaké rady a doporučení v oblasti úpravy pokožky na soutěži? Moc díky za odpověď. S pozdravem Karel Zeman
Doporučuji knihu Ing. Roubíka, kde se velice dobře popisuje superkompenzace. Mohl bych ti rozepsat i svou superkompenzaci, ale nevidím, jak vypadáš, nedokáži tedy odhadnout. O kategorii physique jsme natočili podrobný návod, kde najdeš také mnoho šikovných rad.

JÁN
JECH
Dobrý deň. Po páde na krk sa mi posunula platnička medzi stavcami C3-C4, zistene magnet. rezonanciou. Po tomto úraze som začal cvičiť s činkami a asi po roku cvičenia som začal cvič. s ťažkymi vahami a asi po dalšom roku sa mi začala točiť hlava a aj krčne stavce som mal vyskočene. Chcem sa opytať, či ste sa nestretli u nejakeho kulturistu s takýmto problemom, a keď ano, ako to riešil. Keď nie, tak aj tak vas prosím o vaš nazor, ako by som to mal riešiť, lebo bez cvičenia nemôžem vydržať. Momentalne cvičim s malymi vahami veľky počet opakovani, ale začina sa mi točiť hlava. Za odpoveď vopred ďakujem. Ste super dvojica aj s Martinom Mesterom.
Děkuji za pochvalu, s Martinem se vždy zasmějeme a pořádně zacvičíme. Co se týče Vašeho dotazu, opravdu bych volil návštěvu doktora a odborníka, nikdy jsem se nesetkal s podobným případem.

JAN
NEDOMA
Ahoj, jeden bych měl, jen se chci ujistit - jsem teď na cca 9 % tuku při 50 g sacharidů denně, bílkoviny mám 2 g/kg a nějakou tu energii na život beru z tuků, zdravých, většinou slunečnice, mám tak 50 g tuků denně. Otázečka zní, zda ty tuky můžu ještě přidat (umírám hlady), nebo spíše ubrat a přidat na sacharidech? Děkuju, Slávku. :) Měj se.
Je těžké odpovědět, zda přidat tuky, nebo sacharidy, protože nevím, jakou formu chceš mít a v jaké formě jsi teď. Tj. pokud chceš být více vyrýsovaný, pak si nemůžeš dovolit zvyšovat tuky.

HYNEK
ZACHOVALÝ
Zdravím Slávku, jsem Váš velký fanoušek a chtěl bych se zeptat, jak to máte Vy se švindlovacím dnem. Já ho dělám jednou za měsíc, ne že bych se opravdu přežíral, ale dám si to, na co mám chuť. Jinak během diety držím jen bílkoviny, komplexní sacharidy a zdravé tuky. Ale po švindlovacím dni mám vždy 1 kg nahoře, ale další den tam to kilo pořád je. Nemělo by se to přeci za ten jeden den uložit do tuků. Prosím Vás, co si o tom myslíte? 178 cm, 105 kg, endomorf. Díky za odpověď a ať se daří. S pozdravem Hynek
Švindlovací den si může dovolit ten, kdo má z osmdesáti procent formu. Tím naplní svaly a rozhýbe metabolismus. V případě, že Vaše forma to nedovoluje, tak bych tento den nezařazoval.

LUKÁŠ
Dobrý den, rád bych se Vás zeptal na trénink. Konkrétně tedy na frekvenci procvičovaných partií. Spousta profesionálů, případně i kondičních cvičenců, trénuje svalovou partii jednou týdně. Mně osobně se to zdá nedostačující a trénuji ji 2x. Děkuji za odpověď a přeji hezký den.
Každá metodika je dobrá a špatná, tím chci říct, že to, co sedí mně, nemusí sedět tobě. Např. před soutěží některé partie procvičím i 3x týdně, ale v objemové fázi cvičím 1x týdně a zaostávající partie 2x týdně.


Osobní...
MIROSLAV
Aký najdlhši výpadok si mal bez cvičenia. (Že si sa činky nedotkol.)
Bylo to po zranění, kdy jsem 4 měsíce nesměl cvičit.

LUKÁŠ
KUČERA
Dobrý den, zajímalo by mě, jak jste se dostal k používaní pijavic. Jak jste uvedl ve svém videu ze začátku roku 2014, tak s použitím pijavic jste se v ČR nesetkal. Přišlo to tedy od nějakého kolegy ze zahraničí, nebo jste si jednou ráno řekl: "Hmm, pijavice, to bude to pravé." Děkuji za odpověď. Pěkný den, Lukáš
V Bulharsku, kde jsem byl, byly pijavice součástí každého kadeřnictví, zaujalo mě to, a tak jsem chtěl získat více informací. Vyzkoušel jsem je tedy i na sobě. :)

PETR
NOVOTNÝ
Ahoj Slávku, chtěl bych se zeptat, jaká je tvá nejoblíbenější značka hodinek a jaké typy vlastníš. :-) Přeji hezký podvečer. :-)
Jedna z mých oblíbených značek je Hublot, ale jsou poměrně drahé. Já mám Jaguar, Invicta, Armani.

JAN
VITOUŠ
Jezdíte na nějaké závody, když jste rozhodčí? To je celá moje otázka, na shledanou a hezky lehce PIM PAM.
Samozřejmě, ročně rozhoduji 15 - 20 závodů.

JR7
Zdravím, jaký je Váš nejoblíbenější a nejúčinnější předtréninkový nakopávač? Díky za názor.
Rád používám tekutý kofein od firmy Survival.

DAVID
KREJČÍ
Jak Vás napadlo přejít od závodění v kulturistice na její hodnocení v roli rozhodčího a jak probíhal ten proces?
Když jsem se roku 2001 vrátil z MS juniorů, začal jsem přemýšlet, jak se i nadále rozvíjet v tomto sportu, a jedna z cest byla udělat zkoušku rozhodčího, kde mě ale nechtěli. Argumentovali, že jsem moc mladý, na což jsem já řekl, že mám velice dobrý zrak a bez ohlášení jsem přijel na seminář rozhodčích. Zkoušku jsem udělal a posléze následovala druhá zkouška - "test paper". I tuhle jsem složil úspěšně. Pak jsem začal rozhodovat v České republice. Po zdolání zkoušky na mezinárodního rozhodčího jsem mohl rozhodovat i v zahraničí. V roce 2014 jsem se stal také profesionálním rozhodčím.

DAVID
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jaký máte názor na nenávist/rozepře mezi federacemi? Konkrétně mám teď na mysli IFBB a NABBA.
Nemyslím, že jde o nenávist! My máme spoustu svých soutěží - kondiční, pohárové, mistrovské, mezinárodní, profesionální, jen v roce 2014 u nás na soutěžích v ČR startovalo okolo 700 českých závodníků a další desítky startovaly na mnoha zahraničních soutěžích. Při takto velkých počtech sportovců se musí dodržovat jasná pravidla a jedním z nich je, že závodník IFBB nemůže startovat v jiných federacích. Nenávist nebo nevraživost tu ale rozhodně není namístě, stejně tak nevím o žádných rozepřích, kterých bychom se my účastnili.

HONZA
Ahoj Slávku, předem bych ti chtěl poděkovat za všechny rady a veškerou motivaci, kterou jsi mi již skrze videology předal. Zeptat bych se tě chtěl na to, jak se vypořádáváš s neodolatelnými touhami na sladké v době diety. Děkuji. S pozdravem Honza
Když se pro něco rozhodneš a jdeš za svým cílem, musíš mít pevnou vůli. Chutě budou vždycky...

BBVKA
Zdravím Vás. :) Chtěl bych se zeptat, jak jsou z pohledu soutěžícího vnímáni rozhodčí? Znají profesionální sportovci už většinu rozhodčích a baví se s nimi jako se známými, či třeba mají zakázáno se s nimi stýkat, aby se předešlo nějakým případným zprávám o nadržování atd.? :) Či se můžou i poradit, co zlepšit? Mohlo by se třeba stát (například až se splní Váš sen rozhodovat Olympii), že by přišel za Vámi třeba Kai Greene а řekl by: "Hele, sakra, chlape, já jsem pořád druhej, co bys mi poradil, nebo jak mám zlepšit nějakou pózu?" :) Díky a ať se splní sen. :) Bob
Nejsou žádná pravidla, která by zakazovala komunikovat se závodníkem, případně mu poradit, když se zeptá. Ale je striktně zakázáno, aby se během rozhodování bavil rozhodčí se soutěžícím a radil mu.

TOMÁŠ
V.
Ahoj Slávku, zajímá mě, jak jsi dokázal vytrénovat tak dobré ruce, máš na to nějaký speciální recept? Myslím, že nebudu jediný, koho tato otázka zajímá.
Myslím si, že zčásti je to i genetika, že svaly na rukou lépe reagují než například mé prsní svaly, ale záleží, jak ruce cvičíte. Například já osobně cvičím biceps tak, že používám více opakování, a triceps na menší počet opakování s vyšší zátěží.

PÁŤA
ŠAFARČÍK
Nejdříve děkuji Slávkovi za videoreport z Arnold Classic Europe 2014 - velmi zajímavý! Otázky: Jak, kdy a kde jste se seznámili s Martinem Mesterem (Pim Pamem)? :D A co hodnotíš ty osobně jako rozhodčí (množství svalů, separace, kompletnost a vyváženost partií a barva / opálení pleti), mám na mysli pořadí priorit těchto tří, jak jdou po sobě v důležitosti - prosím detailně rozvést. A taky princip hodnocení, zajímalo by mě, jak se hodnotí a za co a kolik počtu bodů se dává (min./max. počet bodů atd.), to určitě bude zajímat i víc čtenářů. Díky. Hodně štěstí a dál prosím o tvé postřehy ze zajímavých soutěží!
Jak jsem se seznámil s Martinem Mesterem, najdete v předešlém článku. Ohledně hodnocení závodníků jako rozhodčí - záleží na kategorii, jelikož každá kategorie má svá kritéria. Když to vezmu hodně striktně, je u mě v první řadě symetrie, připravenost, objem svalstva. Co se týče bodů, neboduje se každá část zvlášť, ale závodník jako celek, v potaz je důležité brát, o jakou kategorii jde.

DAVID
TOMÁŠEK
Znáte ve světě nějakou posilovnu, kterou považujete za naprosto skvělou, nebo nějakou, ve které jste ještě nebyl a víte, že ji musíte jednou navštívit?
Pro mě je nejlepší posilovnou Gold´s Gym v Los Angeles, který jsem měl možnost navštívit. V této posilovně cvičí skoro všichni profesionální kulturisté.

TOMÁŠ
MÁDER
Pokud se nemýlím, tak jsi viděl Arnolda naživo. Jaký to byl pocit?
Když jsem ho viděl poprvé, byl to úžasný zážitek a splněný sen. Podruhé ho vnímá člověk jinak a potřetí jako kamaráda. :)


Otázky čtenářů ze Slovenska byly ponechány v původním znění.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

13.01.22:17Rybicka - Mně ty dotazy připomínají dotazy lidí, kteří volají večer ..+2
13.01.22:09Majka - Minimálně ještě jeden článek s odpověďmi bude, třeba se na..
13.01.20:01maxpoint97 - Neodpověděl na mojí otázku *53*
13.01.19:33dre.mc - tahle rubrika je dle mího uplně zbytečná, jak otázky tak o..-3
13.01.19:06Petr Prielozny - Tak odpoved Richardovi me teda rozesmala, slava rika, nohy..+3
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2018 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2018 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra