Reklama:

Milan Šádek - nový profesionál

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Milan Šádek na Olympia Amateur Europe 2014

Česká republika má nového profesionálního kulturistu! Stal se jím stále pouze pětadvacetiletý Milan Šádek, který se letos blýskl triumfem na Olympia Amateur Europe v kulturistice mužů do 100 kg. Bylo to právě vítězství na zmíněné pražské mezinárodní soutěži, které se pro mladého závodníka stalo impulsem k tomu, aby si prostřednictvím vedení národní federace SKFČR zažádal u vedení světové federace IFBB o profesionální kartu. To jeho žádost o přestup mezi elitu posoudilo a v polovině minulého měsíce i schválilo!

Milan Šádek do profesionální divize IFBB míří po dvanácti sezónách amatérské kariéry, kterou načal na mistrovství republiky v kulturistice mladšího dorostu 2003, kde v kategorii nad 57 kg nestačil pouze na tehdejšího nejlepšího mladšího dorostence u nás Ladislava Housera a vybojoval tak druhé místo. O rok později celkový triumf v kategorii nejmladších závodníků již patřil Milanovi, který si v sezóně 2006 pak došel i pro titul absolutního mistra republiky ve starším dorostu. Další rok nato talentovaný závodník vstoupil na mezinárodní scénu a stal se vícemistrem světa v klasické kulturistice juniorů. Stejný úspěch zopakoval i v soutěžním ročníku 2009, kdy si také připsal v pořadí již svůj druhý start na Pražském poháru v kulturistice mužů. Jako nejmladší závodník v kategorii do 80 kg na něm tehdy dosáhl na druhé místo a o jednu příčku zde tak vylepšil svůj výsledek z předcházející sezóny.

Následovala delší soutěžní odmlka věnovaná budování nových objemů, ale i rekonvalescenci po operaci tříselné kýly a následnému opětovnému návratu do formy. Ta se Milanu Šádkovi vydařila na jedničku a on v roce 2012 na mistrovství Evropy v kulturistice mužů dosáhl na výborné páté místo. Po úspěšném vystoupení na jeho první velké soutěži mezi muži Milan začal své úsilí směřovat k dalšímu cíli, a to startu na severoamerickém Arnold Classic Amateur v sezóně 2013.

Přes nemalá očekávání a rostoucí touhu po získání profesionální karty si z klání nakonec odnášel "až" sedmé místo. Nezbývalo tedy než začít směřovat úsilí k dalším soutěžím v následující sezóně a na nich se o vysněný úspěch pokusit zabojovat znovu.

Už nechci prohrát, já se chci poučit a jít dál a vyhrát tu kartu! Takže za rok, o pár kilo těžší, tu kartu získám!
Milan Šádek v ohlédnutí za Arnold Classic Amateur 2013

Dalšími závody pro Milana Šádka měla být pražská Olympia Amateur Europe, která se v červnu letošního roku konala v Praze. V přípravě na klání Milan navázal spolupráci s trenérským duem Marian Čambal - Igor Kopček a na akci díky dosažené formě, která s průběhem soutěže ještě gradovala, dosáhl na v úvodu článku zmiňované vítězství, jež lze bezesporu pokládat za nejvýraznější úspěch v jeho kariéře.

V momentě, kdy profesionální karta automaticky připadla pouze celkovému vítězi (stal se jím Roman Fritz z Německa, který závodil v kategorii nad 100 kg), se Milan pokusil prostřednictvím vedení národní federace SKFČR zažádat u vedení světové federace IFBB, zda by pro většinu kulturistů nesmírně cenná karta mohla být dodatečně udělena i jemu.

Jak žádost Milana Šádka dopadla, již víme a on v profesionální divizi IFBB tak rozšiřuje již poměrně početnou skupinku aktuálně aktivních českých profesionálních kulturistů, k nimž lze řadit Lukáše Osladila, Jana Kubíka, Petra Vaniše, Michala Menšíka, Dalibora Hájka, Tomáše Kašpara a Tomáše Bureše.


Vybrané amatérské úspěchy Milana Šádka:

soutěž kategorie um.
MČR ml. dorostu 2003 kulturistika 2.
MČR ml. dorostu 2004 kulturistika abs.
MČR st. dorostu 2006 kulturistika abs.
MS juniorů 2007 kl. kulturistika 2.
Pražský pohár 2008 kulturistika 3.
MS juniorů 2008 kl. kulturistika 5.
Pražský pohár 2009 kulturistika 2.
MS juniorů 2009 kl. kulturistika 2.
ME mužů 2012 kulturistika 5.
Arnold Classic Amateur 2013 kulturistika 7.
Olympia Amateur Europe 2014 kulturistika 1.


Milan Šádek na Olympia Amateur Europe 2014


Foto:
Jaroslav Trnka, Ronnie.czSouvisející články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

02.12.22:38Seazer - Tak to mi ukaž fotku, kde ten pupek vidíš... Pokud Milan ..
02.12.21:56ironfighter - Jinak soumerna postava, dobra stehna, ale co je skoda uz j..-1
02.12.15:42Petr Prielozny - tak tohle je dost dobra hlaska. Mel bys byt basnik. Neni d..+2
02.12.14:56Los Bumerangos - Láďa skončil, chytil housera, hýbl si se zádama.+6
02.12.14:46Petr Prielozny - Tak me zajima co se stalo s Ladou Houserem, pamatuju si hi..
02.12.14:42bbvka - Dalo se to cekat, Milan je borec :) +2
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínEVLS Prague Pro 2023 - výsledky a fot...
ShDW (13:04) • No jeho komentář byl určitě přínosnější než tyhle výkřiky do tmy :) . Souhlasím s tím,...
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - pozvánka...
Milan A. (21:17) • 13 profi karet a startuje jenom 72 závodníků. Je mi pořadatele líto, tohle celé musí st...
magazínVýsledky tipovací soutěže - Mr. Olymp...
Paulie02 (19:24) • podruhé 4. místo v tipovačce Olympie *24*
magazínVýsledky tipovací soutěže - Mr. Olymp...
dzordn2 (19:23) • Plusové body se počítají do první chyby. Tzn. pokud je v tiketu nesprávně vítěz, je to...
magazínVýsledky tipovací soutěže - Mr. Olymp...
supros (18:47) • Můžu se zeptat myslím že jsem měl určitě druhé a třetí místo a mám nuluErasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie