Reklama:

Slávek Vinogradov: Ptejte se mě... Odpovědi (I.)

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Zeptejte se Slávka Vinogradova
Zeptejte se osobností

Ve čtvrtek 30. října spatřila na našich stránkách světlo světa nová rubrika "Ptejte se mě, na co chcete, já, na co chci, odpovím". První zpovídanou osobností nemohl být nikdo jiný než velice oblíbený bývalý reprezentant, mistr světa v klasické kulturistice mužů, v současné době profesionální rozhodčí IFBB a předseda Komise vrcholového sportu SKFČR Vjačeslav Vinogradov.

Zveřejnění prvního dílu rubriky, kde se můžete ptát osobností, na cokoli chcete, přineslo smršť 54 různých dotazů během pouhých prvních dvou dnů od publikace. Rozhodně nás příjemně potěšilo, že mnozí z Vás projevili určitou míru kreativity a dotazy se příliš neopakovaly. I nadále chodí další zvídavé otázky, v současné chvíli je jich kolem osmdesáti, pojďme ale nyní dát prostor již Slávkovi k zodpovězení jejich první várky. Na další se určitě dostane v příštím článku.

Pokud byste chtěli i Vy položit otci dvou dětí a skvělému vypravěči nějaký dotaz, můžete tak učinit prostřednictvím formuláře v předešlém článku.

Svou fotografii s vlastnoručním věnováním a podpisem posílá Slávek Lukášovi Bartoškovi, Lubošovi a Martinu Štopplovi. Gratulujeme.


Vzkazy...
ŠTEFAN
GYURCSI
Nemam ziadnu otazku, Slavku. :) Prajem iba hodne zdravia a pohody v zivote a snad ta este uvidime na podiu, sampione! P. S.: Dufam, ze bude co najviac videi s Martinem Mesterem! Super videa! Takze at se dari a cuuus. ;)
RADEK
Ahoj Slávku, asi si mě nepamatuješ ze semináře SKFČR. To nevadí. Chci se jen zeptat, jestli bys se mnou zítra nedal trénink u Tomáše. Díky, Radek. :)
MARTIN
ŠTOPPL
Dobrý den. Spíš než položit otázku Vás chci srdečně pozdravit. Jsem Váš velký fanoušek, tímto ještě gratuluji ke kartě PRO rozhodčího. Obdivuji, co vše děláte pro kulturistiku, a hlavně to, jak velkou pracovní nálož zvládáte. Jste pro mě obrovskou motivací a vzorem hlavně jako osobnost. Tímto Vám chci popřát další úspěchy v životě a ještě jednou velké DÍKY.
MICHAL
LALÁK
Ahoj Slávo, tak využiji tento prostředek a chci ti moc poděkovat za to, že s vámi mohu chodit cvičit, je to pro mě motivace a stroj, jak dosáhnout aspoň 10 % tvé postavy. Díky a uvidíme se v sobotu.
Děkuji za Vaše vzkazy, přání a uznání, zahřeje to u srdce. :) Všem bych Vám chtěl poděkovat. Tento sport dělám s radostí a láskou. Ještě jednou děkuji za Vaše přání. Ten trénink jsem asi nestihl, Radku, ale určitě ho někdy dáme. :)


Rady...
TOM
Ahoj Slávku, kdyby za tebou přišel klient, že nemůže narůst na dolních končetinách, jak by vypadal trénink, který bys mu předepsal?
V případě, že jedna ze svalových partií zaostává, je tu jednoduché řešení - procvičovat tuto partii vícekrát týdně a přizpůsobit typ tréninku, protože existují různé somatotypy lidí. Někomu ublíží velké počty opakování - např. ektomorf potřebuje krátké tréninky s menším počtem opakování, endomorf je přesným opakem, kterému nevadí větší počet opakování a supersérie. Další věc, kterou musíme brát v potaz, je fakt, zda je to začátečník, či pokročilý - i zde bude odlišnost. Proto je nutné vědět, pro koho přesně sestavujete trénink. Jinak moje oblíbené cviky jsou dřepy a výpady v chůzi se zátěží. :)

EDA
Ahoj, prosím tě, už rok téměř necvičím kvůli loktům. Doktoři zjistili, že se jedná o zánět jako prase, ale pořád se to nechce léčit. Už jsem vážně zoufalý, a tak píšu i sem, zda s něčím podobným nemáš zkušenost. Moc mi to pomůže, díky za jakékoliv rady a odpověď. Měj se hezky, ahoj.
S tímto zdravotním problémem osobní zkušenost nemám, určitě bych nešel cvičit a nezatěžoval bych loket, když je v něm zánět. Je lepší najít odborníka - lékaře, který by ti dokázal pomoci.

ONDRA
Přeji pěkný den, měl bych dotaz. Nevím, co mám a nemám jíst, když chci do rýsovačky (diety)? Děkuji za odpověď a hodně sportovních úspěchů.
Děkuji za přání. Bohužel nejde rozepisovat dieta, protože tě neznám, ale všude je k tomuto tématu v dnešní době mnoho a mnoho informací, doporučuji články na Ronnie.cz a knihu Příprava na soutěž v kulturistice od A do Z, kde najdeš vše potřebné.

LUBOŠ
Zdravím, prosím tě, nemá nějaký podstatný vliv na nabírání svalů zaměstnání na tři směny? Samozřejmé je správné stravování, ale jde mi spíše o ten rozházený spánek a celkový ten rytmus, jestli na to nemá nějaký zásadní vliv. Jde o práci ve skladu s vysokozdvižným vozíkem. Děkuju za odpověď.
Spánek je velice důležitý, zvláště v noci, kdy probíhá regenerace a dochází k uvolnění hormonů. Myslím si proto, že pokud člověk v noci nespí, jeho regenerace se zpomaluje, což má pak vliv i na nabírání svalů.

JURO
Zdravím Vás, aké doplnky, prípadne čo by ste doporučovali pred a po tréningu, keď vstávam o 5:00 a tréning mám od 5:30 do 6:30, to znamená, že cvičím na lačno hneď po prebudení. Ďakujem, Juro.
Také se mi stávalo, že když jsem byl v dietě, musel jsem cvičit takto brzo, na trénink jsem chodil nalačno, jen jsem používal BCAA v prášku od Extrifitu a po tréninku jsem sáhnul po proteinu, do kterého jsem přidal vločky a získal tak takový hustší nápoj s obsahem bílkovin a sacharidů. A ještě tekutá BCAA. To je ovšem moje zkušenost v období diety, netuším, jaký cíl máte právě Vy.

LUKÁŠ
BARTOŠEK
Mohu mít na soutěži brýle? Nebo je to zakázané? Jak se na to dívá rozhodčí?
Dle pravidel IFBB nemůže závodník nastoupit na pódium v brýlích. Upřímně, teď jste mě zaskočil - nevím, z jakého důvodu toto nařízení je, určitě zjistím, i mě to zajímá.


Videology, plány...
JAKUB
NĚMEC
Ahoj Slávku, chci se zeptat, jestli se můžeme zase někdy těšit na tvé videology na Ronnie.cz? Docela mi chybí, protože jsem v nich vždy našel nějakou dobrou radu a byly zábavné! A druhá moje otázka je, jestli zvažuješ opět nějakou přípravu na soutěž?
LUKÁŠ
Ahoj Slávku, předem bych ti chtěl poděkovat za to, co děláš, a hlavně za společná videa s Martinem Mesterem, která mě jak baví, tak i motivují. Chystáš se do budoucna na nějakou soutěž? Přeji ti hodně štěstí.
MATUS
Nazdar, chcel by som sa spitat, ci budes mat najblezsie niejaki video log.
Děkuji za přání a jsem rád, že se Vám videotréninky líbí, vyřídím to i Martinovi. :) Další videology určitě vyjdou, zrovna se dva připravují. V jednom dávám společně s pěti závodnicemi zabrat nohám a ve druhém cvičím se státním trenérem Vladimírem Pajičem a s jedním známým zpěvákem. Na soutěž se chystám a myslím si, že to bude do kategorie masters nad 55 let.


Osobní...
DENY
Dobrý den. Mě by zajímalo, jaké je tajemství Vašeho úspěchu? Už léta jste můj vzor. Děkuju za odpověď.
Žádné tajemství neexistuje - jako u každé činnosti je potřeba vytrvalosti, pevné vůle a také je zapotřebí neustále se vzdělávat. A v neposlední řadě: nevzdávat se po prvním neúspěchu!

MILOSLAV
ŠINDELÁŘ
Jak ses seznámil s Martinem Mesterem?
Dřív jsem chodil cvičit do fitcentra na Černém Mostě (dnes už toto fitko není) a člověk od vidění lidi, kteří tam chodí, zná. No a jednoho dne přišel Martin, zářil na celé fitko, pořád se smál, vypadal jak z jiné planety a docela dřel - říkal jsem si "ty jo, toho neznám a přitom to není žádný začátečník". Jednou, když jsem odcházel domů, zrovna přicházel Martin. A ta posilovna měla u vchodu turniket, který Martina nechtěl pustit, ze slušnosti k novému členu fitka jsem tedy vysvětlil, jak turniket v posilovně funguje. Pak jsme se dali do řeči a já ho pozval na společný trénink nohou, kde jsem Martina trošku zničil - vydržel celý trénink, ale viděl jsem, že má dost, zároveň musím uznat, že se mi ho už nikdy od té doby nepodařilo zničit, ale jemu mě pokaždé. :) Takže nás seznámila posilovna a pořádný trénink nohou. Martin prošel zkouškou a dodnes mi to vrací, když jdeme cvičit, asi si to pamatuje a vždy mi naloží, až se motám. :)

VÍT
SKUPIEŇ
Zdravím, byly Vaše začátky těžké? Spíše hlavně s rodinou? U mě jsou všichni proti, kulturistika je moje vysvobození... S pozdravem malej Víťa.
Ano, začátky byly těžké, byť rodiče mi to nezakazovali. Finanční prostředky jsem si ale musel najít sám.

RASTISLAV
ĽUBOCKÝ
Dobrý deň, z videologov viem, že ste mali zranenie chrbta - poškodenú platničku. Ja mám podobný problém, a preto by ma zaujímalo, ako ste to dali dokopy, že ste schopný drepovať s tak veľkými váhami. Za odpoveď ďakujem a prajem veľa úspechov.
Děkuji za přání. Velice dlouho jsem to léčil a běhal po doktorech a všichni mi řekli, abych na dřepy zapomněl, ale tuhle myšlenku jsem si nechtěl připouštět. Velmi pomalu jsem začal zpevňovat záda a našel jsem způsob a úhly, pod kterými jsem mohl cvičit. Naštěstí se má záda zpevnila a dnes mohu dřepovat, nemohu ale provádět mrtvý tah a sklapovačky.

GABRIELA
POULOVÁ
Můžu poprosit o Váš názor na BCAA Instant od Extrifitu? Objednala jsem si je, ale prý jsem nemohla vybrat hůř - špatné složení, spousta rychlých cukrů, které se mi prý během tréninku budou ukládat do tuků!? Všeobecně prý Extrifit a Amix špatné a spousta stažených produktů z prodeje kvůli složení.
Instantní BCAA Extrifitu obsahují v jedné dávce 0,3 g sacharidů - to se mi nezdá jako "spousta rychlých cukrů", spíš to vypadá, že Vám je chtěl někdo pomluvit z jiných důvodů. Ten produkt je velmi dobrý, obsahuje 5000 mg čistých aminokyselin v jedné 6,5gramové dávce, žádný výrobek s lepším složením v této kategorii mě teď ani nenapadá. Já sám je používám a jsem s nimi spokojen, v tabletové formě volím pak BCAA od Survivalu.

JARDA
P.
Ahoj, chtěl bych se zeptat, jaký je tvůj názor (osobní i z pohledu profesionálního rozhodčího) na vývoj Phila Heatha za poslední 4 roky. Dle mého názoru byla letošní Olympie jeho nejslabší (z jeho vítězných Olympií), co se týče kvality, a dost mu začíná ujíždět břicho. Můj názor je, že by měl ubrat na objemu a držet se kvality a estetičnosti. Díky, Jarda.
Souhlasím, Phil Heath je každým rokem větší, ale zároveň klesá jeho kvalita. Pořád je to ale Mr. Olympia.

JAN
MIČKA
Dobrý den, Slávku, Váš sen je být rozhodčím na Olympii. Jaký máte názor na výsledky letošní Olympie? Souhlasíte s verdiktem rozhodčích a dle mého s přehnaně rozhodným zvolením Phila za nejlepšího kulturistu planety? Přeju pěkný zbytek dne, Jan.
Těžko posuzovat podle fotek, osobně jsem rozhodoval několik profi závodů a je rozdíl vidět soutěžícího z dálky nebo z blízka, jak sedí rozhodčí. Proto si skutečně netroufám hodnotit Olympii pouze z fotografií.

PETR
DVOŘÁK
Dobrý den, chci se zeptat, které předtréninkové jídlo se Vám v objemu nejvíce osvědčilo?
Pokud mluvíme o objemové fázi, kde se snažím maximálně přibrat, jedl jsem bílou bagetu a vařenou pohanku, čímž jsem docílil velkého přísunu sacharidů.

PETR
PRIELOZNY
Čau Slávo, dlouhá doba, co? Moje otázka: kdo je podle tebe nejtalentovanější současný český kulturista s potenciálem pro profi? Sorry, já už nesoutěžím. :)
Ahoj Petře, skvělá otázka. V současné době je spousta talentovaných kluků, ale málokdo z nich to dotáhne do konce, a to z několika důvodů - buď kvůli financím, zdraví, nebo motivaci. Z aktivních závodníků by se v budoucnu mohl podle mě prosadit Milan Šádek, Jakub Šubrt a zajisté ty, kdybys soutěžil. :)

ARKON
Zdravím Vás, pane Vinogradove, jako dlouholetého a zkušeného závodníka i trenéra bych se Vás rád zeptal na Vaše TOP 3 cviky na břišní svalstvo, které podle Vás zaručeně nezklamou. Ptám se na tuto otázku, jelikož břicho je jediná partie, která u mne zaostává. Měřím 189 cm, tak by mě zajímalo, jestli to nemůže být tímto faktorem. A dále by mne zajímalo, kde se dají sehnat lékařské pijavice, které jste ukazoval kdysi ve svém videoblogu s jejich reakcí na kouř z cigaret. Děkuji.
Já osobně TOP cviky na břišní svalstvo nemám žádné. Můžete zkusit střídat cviky se zátěží, také je třeba myslet na to, že některé cviky působí na vrchní část, některé na spodní část břicha a některé na šikmé břišní svaly. Když něco zaostává, je potřeba se na to zaměřit a procvičovat vícekrát týdně. Co se týče pijavic, kupoval jsem je zde. Každopádně musíte vědět, jak s pijavicí zacházet a zda nemáte alergii, doporučuji tedy nejdříve zajít na první lekci právě do tohoto centra, kam se můžete objednat na informativní hodinu a zároveň proceduru s pijavicí. Posléze už je u nich můžete kupovat.

JINDŘICH
HOLÝ
Dobrý den, pane Vinogradove, chtěl jsem se zeptat, o kolik jste se nevešel na Vaší poslední soutěži do klasiky. Vím, že jste chtěl být naprosto plný a vyhrát to absolutně, nakonec se to nepovedlo a mě by zajímalo o kolik. S kamarádem tipujeme, že se to těsně nepovedlo tak o 15 kg. Děkuji za odpověď.
Trošku jste se zmýlili, bylo to o 20 kg, snad příště to bude jen o 15 kg. :)

STANO
Ktoru polohu v sexe mas najradsej?
Zajímavá otázka, snad postačí, když odpovím, že jsem kreativní. :)


Otázky čtenářů ze Slovenska byly ponechány v původním znění.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

13.01.22:17Rybicka - Mně ty dotazy připomínají dotazy lidí, kteří volají večer ..+1
01.01.20:11matyas - Ahoj Slávku rád bych se tě zeptal zdali je lepší v objemov..
07.12.17:58marian60 - zdravim.chcel by som sa opytaj ako casto je dobre robit zm..
28.11.15:46senmut - zdravim,..chcem sa len spytat ci budu v CR v 2015 sutaze m..
27.11.14:40Majka - Otázky se Slávkovi pokládají do formuláře, jak je řečeno v..
27.11.13:26pawka - zdravím. padlo tady téma ploténky.mám taky 4 bederní vyhř..
27.11.12:10persie87 - Zdravím Slávku, jsi mým velkým vzorem, ať co se týče vizuá..
26.11.12:45Jakub Šubrt - Já když nevím, jdu vždycky buď za Slávkem nebo za T. Bureš..+1
26.11.12:37mutagenn - Na loňském mistrovství Moravy mužů soutěžil závodník s brý..
25.11.18:10Petr Prielozny - slava nikdy nezklame:)+1
25.11.17:56Tsunami - Připojuji se k dotazu, to s těmi brýlemi mě dost zajímá. N..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ INZERÁTYbazar Prodam vybaveni fitness studia
Prodam vybaveni studia. Vse nove. Trampoliny, bosu, kettlebelly. Idealne vse jednomu zajemci.
služby Osobní Trenér Praha - Adam Špulá...
Chceš se naučit základy boxu, thaiboxu, nabrat svalovou hmotu, zlepšit si kondici anebo už prostě...
práce Osobní trenér pro VIP klientelu
Do týmu BodyBody Home & Office hledáme osobního trenéra se zkušenostmi, vynikajícím přístupem ke klientům a ochotou učit se nové věci. Hledáme trenéra, který bude jezdit za klienty domů nebo do kanceláře.
práce Trenér do domu
Hledáme nové kolegy na spolupráci v projektu „Trenér do domu“. Přidejte se do našeho týmu a začn...
práce Trenerku pro stretching
Hledam Fitness Trenerku v Praze ktera by pomohla se stretchingem, normalne placene jako hodina tr...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie