Reklama:
Nejprodávanější protein je zpět!
100 % Whey protein 1+1 za 777 Kč
Skladem všech 8 variant! Více zde.

Street workout - Patrik Semerák: "Ukrajinci jsou fakt dobří!"

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Patrik Semerák se věnuje street workoutu rok a půl s tím, že se zaměřuje na workout style, což je odnož street workoutu, která klade důraz na propojení pohybu s hudbou. Právě v této disciplíně se konal nyní na Ukrajině první světový šampionát, kam byl Patrik pozván samotnými organizátory, což bylo už samo o sobě velkým úspěchem. "Tím můj úspěch začal a skončil, protože Ukrajinci jsou sakra dobří!" říká s úsměvem a bez lítosti, jelikož i tak byl pro něj výlet na Ukrajinu životním zážitkem.

Patriku, z Ukrajiny ses vrátil v pořádku, přesto moje první otázka bude patřit tamní bezpečnostní situaci. Nezkomplikovala ti nějak cestu?

Vůbec ne. Tam, kde jsem byl já, byl naprostý klid, takže všechno v pohodě. Pouze v Doněcku se něco děje, co nám říkali ostatní. Po cestě jsme viděli jet pár vojenských kamionů, ale to je tak vše.

Jak probíhala cesta z letiště na místo konání závodu? Věděli jste kudy kam?

Nemuseli jsme řešit vůbec nic, o všechno se postarali organizátoři. Vyzvedli nás na letišti společně s dvěma Španěly, Angličanem a Němcem a odvezli nás až na místo. Ubytováni jsme byli v hotelu hned vedle basketbalové haly, kde se závod konal, takže jsme nic hledat nemuseli. Den po našem příjezdu pak dorazil ještě jeden závodník z Mexika.

Kolik závodníků bylo celkem a jak závod probíhal?

Závodníků bylo kolem deseti a všichni závodili v rámci jedné kategorie. Akce byla organizačně skvěle zvládnutá, zajímavé bylo nasvícení hrazdy od země, zatímco všude kolem byla tma, takže to vypadalo opravdu efektně. Navíc co tam předváděli jejich závodníci, to bylo až neskutečné! Už když jsem tam jel, věděl jsem, že jsou Ukrajinci dobří, ale že jsou tak dobří! My jsme tady proti nim ještě úplně v plenkách.

Čím myslíš, že to je?

Hlavně tím, jak dlouho se tomu věnují. Byl tam třeba chlapík, který dělá street workout už 10 let, nebo čtrnáctiletá slečna Dasha Chepiga, členka známého workout týmu Bar-Barians a taková hvězda workoutu na Ukrajině, která také dělá workout déle než já. Já s ním začal asi před rokem a půl, ale workout stylu se věnuji jenom pár měsíců.

Jak to, že má workout na Ukrajině tak dlouhou tradici? Tušíš?

Myslím, že je to ještě z dob komunismu, kdy byl Sokol a hrazdy byly všude. Zatímco u nás se to přerušilo, u nich to jelo dál a je to vidět.

Jak ses cítil mezi takovými borci?

Můj úspěch začal a skončil tím, že jsem se na tyhle závody dostal. Pak už jsem si to chtěl jen užít a taky jsem si to užil. Ukrajinci jsou strašně milí a pohostinní lidé. Udělali pro mě kotel, dělali "bordel", prostě atmosféra byla fantastická. To vůbec nejde popsat. Byl to největší zážitek mého života.

Myslíš, že s lidmi, které jsi tam potkal, zůstanete v kontaktu? Určitě by ti mohli pomoci posunout se dál.

Jasně, napsali jsme si hned, jak jsem dorazil domů. Hodláme v létě udělat nějakou akci u nás ve městě a pár borců z Ukrajiny pozvat. Chci, aby to tady lidi viděli na vlastní oči. A oni moc rádi přijedou.

Tohle byl vůbec první světový šampionát ve workout stylu. Myslíš, že se stane tradicí a bude se konat i v příštím roce?

Pořadatelé to mají v plánu a já myslím, že příště to bude ještě mnohem větší akce. Když tam totiž člověk je a vidí to, líbí se mu to tak moc, že to prostě chce zkusit. A já, i kdybych tam příští rok nebyl pozvaný, rád si zaplatím letenku a pojedu tam stejně. Za ten zážitek to stojí.

Vypadá to, že tě ukrajinský výlet řádně nabudil a namotivoval.

Jsem teď mega namotivovaný, přemotivovaný. (smích) Chci dělat workout styl a chci do toho šlapat.

Na oficiální video z akce se můžete podívat zde.Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínTomáš Klíč - párty ve Vegas, soudy, I...
Pikto (17:21) • Okej, po vypocuti rozhovoru berem spat moj debilny komentar
magazínTomáš Klíč - párty ve Vegas, soudy, I...
Pikto (17:00) • Vzdy som chcel mat postavu ako on. Stacilo len pockat :D
magazínTomáš Klíč - párty ve Vegas, soudy, I...
zborka2 (14:25) • Tomáš je sympaták . Přeju mu ať drží zdraví a ´úspěšný návrat .
magazínAntidopingový seminář ADV ČR a SKFČR...
Ondra Hájek (09:21) • Na Instagramu a Facebooku bylo víckrát lidmi okolo svazu řečeno, že ten seminář dělá sv...
magazínTréninkový videolog: Milan Šádek (02/...
Paulie02 (06:29) • Nějak vylepšenou verzi Milana asi neuvidíme, ale mě to vůbec nevadí. Naopak respektuj...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2024 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2024 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie