Reklama:

Europa Phoenix Pro 2014
- výsledky a fotografie

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Europa Phoenix
Pro 2014 - fotografie
z prezentace

Profesionální soutěž Europa Phoenix Pro, která vloni představovala jedno z menších klání celé sezóny, se pro letošní soutěžní ročník pořádně rozrostla a počtem kategorií, v nichž se na ní závodilo, se stala největší akcí pořádanou po letošním Olympia Weekendu.

Před rozhodčími se ve dnech 25. a 26. října na soutěži představili kulturisté z obou hmotnostních kategorií, závodníci z physique mužů a žen, bikini fitness žen, figure žen a fitness žen, kteří zde shodně bojovali vždy o jedno přímé postupové místo na Olympia Weekend 2015 i o body do kvalifikačního žebříčku. Komu se na závodech, které, jak jejich název napovídá, hostil arizonský Phoenix, dařilo?


Europa Phoenix Pro 2014 - kulturistika mužů open


Semifinálová vyvolávání:
1.Atoyan, Bannout, Jackson, Rowe, Smalls, White
2.Gamet, Dollar, Nguyen, Ayala, Roberson, Johnson, Manolakas

Kulturistika mužů open na letošním ročníku Europa Phoenix Pro představovala jednu z nejslaběji obsazených kategorií bez jasného favorita na vítězství. Při zmínce o počtu zúčastněných borců se nabízí napsat, že se v kategorii open na klání představilo třináct těžkotonážníků, ale označení "těžkotonážník" se tentokrát pro všechny sportovce rozhodně nehodí.

Kromě kolosů, jakými jsou například Paraguayec Pablo Ayala nebo skvělou horní polovinou těla disponující Johnnie Jackson, v kategorii bez rozdílů vah totiž nastoupil i pouze 160 cm vysoký profesionální nováček Alden Gamet, jenž velmi pravděpodobně nevážil více než 70 kg. V kombinaci s formou, která by jej zřejmě odsuzovala k poslednímu místu i v kategorii do 212 liber, není samozřejmě divu, že zmíněný borec neměl na účast v důležitém prvním semifinálovém vyvolávání sebemenší nárok. Prostor v něm naopak dostali Grigori Atoyan Mohamad Bannout, Johnnie Jackson, Fred Smalls, Ben White a začínající profík Brad Rowe, kteří tak rázem vytvořili okruh kandidátů na vítězství.

Své premiérové prvenství v profesionální divizi IFBB na klání nakonec vybojoval sedmatřicetiletý Mohamad Bannout, který se tak stal v pořadí osmým přímo kvalifikovaným kulturistou na Mr. Olympia 2015. Bratranec legendárního Samira Bannouta ve Phoenixu všechny soupeře udolal svou obvyklou předností, a to brutálním vyrýsováním a papírově tenkou kůží, což představovalo kombinaci, která rozhodčí přiměla přivřít oči nad jinak zřetelnými nedostatky v celkové stavbě těla.

Druhé místo připadlo třiačtyřicetiletému Johnniemu Jacksonovi, jehož na myšlenku závodit na soutěži přivedli zástupci jeho sponzora, kteří navrhli, že když Johnnie bude na jejich stánku na připojeném sportovním veletrhu, mohl by si také zkusit i vlastní klání. Po náročné sezóně jinak již znatelně unavený Jackson nakonec svého startu na Europa Phoenix Pro nemusí litovat, když mu za dosažený výsledek patří cenné čtyři body do kvalifikačního žebříčku.

Jednatřicetiletý stříbrný medailista loňského NPC Nationals v kategorii do 102 kg Brad Rowe si zřejmě nemohl přát vydařenější profesionální debut. Ve Phoenixu závodil ve skvělé formě a pozornost poutal výborným rozvojem dolních končetin. Ačkoliv do soutěže vstupoval se skromným cílem dosáhnout na umístění v nejlepší desítce, nakonec se v dané konkurenci díky svým kvalitám probojoval až ke třetí příčce. Aby Brad, který v přípravě spoléhal i na mentorské vedení Shawna Rhodena, mohl na dobré výsledky pomýšlet také do budoucna, bude muset zapracovat zejména na rozvoji mírně zaostávajících paží a hrudníku.

Čtvrté místo a tím pádem i nejlepší výsledek za poslední tři sezóny na závodech vybojoval Ben White, u nějž se přesto stále nedá zbavit dojmu, že nejlepší roky má ke své škodě již za sebou. Do nejlepší pětice se dokázal vtěsnat ještě také Fred Smalls, jenž však na klání postrádal potřebnou tvrdost.

Nedostatečná finální dotaženost na Europa Phoenix Pro zdaleka nebyla pouze problémem devětatřicetiletého Smallse. Potýkali se s ní například sedmý Pablo Ayala nebo osmý An Nguyen. Pro oba to jistě byla škoda. Pokud by se jim na klání podařilo přijít ve stoprocentní formě, pravděpodobně by mohli útočit na medailové příčky.

Pěknou stavbou těla a zajímavým potenciálem se ve Phoenixu prezentoval Lloyd Dollar, nicméně také on měl k optimální fazóně daleko, a tak se nakonec musel spokojit až s desátým místem. Připravenost naopak nebyla problémem třiatřicetiletého a nakonec jedenáctého Mika Johnsona. Kanadský profík však na klání doplatil na to, že se s většinou soupeřů zatím nemůže měřit v množství celkových objemů.


Výsledky Europa Phoenix Pro 2014 - kulturistika mužů open:

  1. Mohamad Bannout*
  2. Johnnie Jackson
  3. Brad Rowe
  4. Ben White
  5. Fred Smalls
  6. Grigori Atoyan
  7. Pablo Ayala
  8. An Nguyen
  9. Frank Roberson
  10. Lloyd Dollar
  11. Mike Johnson
  12. Nikitas Manolakas
  13. Alden Gamet

* kvalifikace na Mr. Olympia 2015


1. Mohamad Bannout

2. Johnnie Jackson

3. Brad Rowe

Závodníci na dalších příčkách


Závodníci kvalifikovaní na Mr. Olympia k 26. říjnu 2014:

jméno stát soutěž um.*
Phil Heath USA Mr. Olympia 2014 1.
Kai Greene USA Mr. Olympia 2014 2.
Shawn Rhoden USA Mr. Olympia 2014 3.
Dennis Wolf Německo Mr. Olympia 2014 4.
Dexter Jackson USA Mr. Olympia 2014 5.
Roelly Winklaar Curacao Nordic Pro 2014 1.
Essa Obaid UAE Goldentimes Asian Pro 2014 1.
Mohamad Bannout Libanon Europa Phoenix Pro 2014 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kategorie open - žebříček k 26. říjnu 2014:

p. jméno stát body
1. Steve Kuclo USA 11
2. Ronny Rockel Německo 7
2. Johnnie Jackson USA 7
4. Victor Martinez Dominikánská republika 5
5. Dalibor Hájek Česká republika 4
6. Juan Morel USA 3
6. Daniel Toth Maďarsko 3
6. Brad Rowe USA 3
9. Chris Wong Kanada 2
9. Ben White USA 2
11. Robert Piotrkowicz Polsko 1
11. Fred Smalls USA 2

Pravidla, jimiž se na jednotlivých soutěžích řídí kvalifikace na Olympia Weekend i udělování bodů do kvalifikačního žebříčku, popisujeme v tomto článku.


Europa Phoenix Pro 2014 - kulturistika mužů do 212 liber


Semifinálová vyvolávání:
1.Ahmad, Dugdale, Jackson, Raymond, Ward
2.Elmadawy, Ciccone, Ojex, Pacheco, Tate, Sherman
3.Ansley, Belgrave, Bustamante, Cardona, Floyd
4.Higa, Jones, Kotze, Lytle, Santa, Langit

Kategorie do 212 liber kvalitou i počtem účastníků na Europa Phoenix Pro tentokrát snadno zastínila jindy sledovanější těžší váhu. Ve Phoenixu se mezi borci s hmotností pod limitem 212 liber (96,2 kg) představilo hned devět závodníků, kteří se v minulosti dokázali probojovat k účasti na Olympia Weekendu. A pětice z nich tvořila i skupinku vybranou do prvního semifinálového vyvolávání. Před rozhodčími v něm pózovali Ahmad Ahmad, Mark Dugdale, Tricky Jackson, Marvin Ward a Jose Raymond, přičemž poslední zmíněný borec svými objemy i vyrýsováním nenechal nikoho na pochybách, že si na klání dokráčí pro své druhé letošní vítězství.

Finále do soutěže žádný zvrat nevneslo a brzy čtyřicetiletý kulturista tak dosáhl toho, pro co si do Phoenixu přijel. Splatil dluh, který zde sám sobě i fanouškům zanechal vloni, kdy mu forma nevyšla podle představ a zbylo na něj až sedmé místo. Jose si nyní plánuje dopřát šest až sedm týdnů volnějšího režimu a pak by se měl pustit do přípravy na březnové Arnold Classic.

Mark Dugdale, který se letos v prosinci rovněž zařadí mezi čtyřicátníky, na klání nakonec možná mírně překvapivě vybojoval druhé místo. Vysloužil si jej líbivými liniemi i velmi slušnou finální dotažeností. Problémem pro tohoto celkového vítěze NPC USA z roku 2004 začínají být jeho kvadricepsy, které s přibývajícími léty stále výrazněji ztrácejí na plnosti.

Třetí příčku si z Phoenixu domů do Švédska odváží Ahmad Ahmad, který by se nejspíše mohl umístit i před Dugdalem, ovšem, pokud by na pódium nastoupil o něco ostřejší. Nedostatečná ostrost a tvrdost především v zadních postojích srazila až na čtvrté místo sedmačtyřicetiletého Trickyho Jacksona, který tak ke kýžené kvalifikaci na Olympia 212 Showdown 2015 zatím výrazněji nenakročil. Do nejlepší pětice se dokázal vtěsnat ještě i pouze 157 cm vysoký Marvin Ward.

Šesté místo obsadil sedmačtyřicetiletý John Sherman, který na Europa Phoenix Pro představoval jednoho z nejzkušenějších závodníků napříč všemi kategoriemi. Mezi profíky totiž nastupuje už od sezóny 1993 a na soutěžních pódiích tak sváděl ještě souboje s Tonym Pearsonem, Thierrym Pastelem, Andreasem Münzerem, Dorianem Yateses nebo Pavlem Grolmusem. K přednostem 165 cm vysokého kulturisty stále patří neskutečně masivní horní polovina těla, také on však s ohledem na svůj věk zvolna začíná ztrácet v rozvoji dolních končetin.

Na velmi dobré osmé místo se při svém profesionálním debutu dokázal probojovat absolutní vítěz kulturistiky mužů masters nad 35 let z loňského NPC Masters Nationals Troy Tate, který nabídl vyváženou postavu bez výraznějších slabin a na pódium přinesl i výbornou formu. Jediným problémem tohoto čtyřicetiletého borce jsou tak rezervy v celkových objemech.

Totéž platí i o devátém Leonardu Pachecovi, který se na klání připravoval pod trenérským vedením Fakhriho Mubaraka. Již pětačtyřicetiletý Pacheco na akci závodil s hmotností dosahující pouze 79 kg. Mubarak však již nyní plánuje, že na květnovém New York Pro by 163 cm vysoký Leonardo mohl nastoupit až o 7 kg mohutnější.


Výsledky Europa Phoenix Pro 2014 - kulturistika mužů do 212 liber:

  1. Jose Raymond*
  2. Mark Dugdale
  3. Ahmad Ahmad
  4. Tricky Jackson
  5. Marvin Ward
  6. John Sherman
  7. Jamal Elmadawy
  8. Troy Tate
  9. Leonardo Pacheco
  10. Wendell Floyd
  11. Pete Ciccone
  12. Bola Ojex
  13. Jose Bustamante
  14. Marco Cardona
  15. Breon Ansley
  16. Lyndon Belgrave
  16. Shavis Higa
  16. Lorenzo Jones
  16. Hennie Kotze
  16. Daron Lytle
  16. Luis Santa
  16. Richie Langit

* kvalifikace na Olympia 212 Showdown 2015


1. Jose Raymond

2. Mark Dugdale

3. Ahmad Ahmad

Závodníci na dalších příčkách


Závodníci kvalifikovaní na Olympia 212 Showdown k 26. říjnu 2014:

jméno stát soutěž um.*
James "Flex" Lewis Velká Británie Olympia 212 Showdown 2014 1.
Eduardo Correa Brazílie Olympia 212 Showdown 2014 2.
Jose Raymond USA Olympia 212 Showdown 2014 3.
Hidetada Yamagishi Japonsko Olympia 212 Showdown 2014 4.
Baitollah Abbaspour Írán Olympia 212 Showdown 2014 5.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kategorie do 212 liber - žebříček k 26. říjnu 2014:

p. jméno stát body
1. Ahmad Ahmad Švédsko 9
2. Guy Cisternino USA 6
3. Mark Dugdale USA 4
4. Sami al Haddad Bahrajn 2
4. Tricky Jackson USA 2
5. David Henry USA 1
5. Fabrizio Zittucro Itálie 1
5. Marvin Ward USA 1

Pravidla, jimiž se na jednotlivých soutěžích řídí kvalifikace na Olympia Weekend i udělování bodů do kvalifikačního žebříčku, popisujeme v tomto článku.


Europa Phoenix Pro 2014 - fitness žen


Semifinálová vyvolávání:
1.Aluka, Gahley, Graber-Vasani, Jones, Kovach, Paton
2.Boudreau, Cacavieli, Hatfield, Mulford, Nunn, Marquez
3.Cacavieli, Boudreau, Siemer, Mulford, Stewart, Stroup, Ethier
4.Mulford, Cacavieli, Boudreau, Siemer, Semanoff, Sizemore, Tzavaras

Ve fitness žen k Europa Phoenix Pro nastoupilo devatenáct závodnic. První semifinálové vyvolávání naznačilo, že by o přední příčky mohly bojovat Chika Aluka, Kelcie Gahley, Ryall Graber-Vasani, Whitney Jones, Sara Kovach a Shelly Paton, soutěže ve fitness však tradičně samozřejmě rozhodují až finálové volné sestavy.

Při té rozhodčí nejvíce zaujala zlatá medailistka letošního NPC Team Universe v kategorii do 157 cm Sara Kovach, která tak dosáhla na své první profesionální vítězství. Druhé místo si připsala Whitney Jones, třetí příčku obsadila zkušená Ryall Graber-Vasani, která po závodech vzpomněla, že Europa Phoenix Pro představovalo nejspíše nejpočetněji obsazenou profesionální soutěž ve fitness za několik posledních let.


Výsledky Europa Phoenix Pro 2014 - fitness žen:

  1. Sara Kovach*
  2. Whitney Jones
  3. Ryall Graber-Vasani
  4. Chika Aluka
  5. Kelcie Gahley
  6. Allison Ethier
  7. Nita Marquez
  8. Amanda Hatfield
  9. Hollie Stewart
  10. Kimberly Stroup
  11. Holly Semanoff
  12. Shelly Paton
  13. Tanis Tzavaras
  14. Susana Cacavieli
  15. Irene Nunn
  16. Sherry Boudreau
  16. Babette Mulford
  16. Shannon Siemer
  16. Debbie Sizemore

* kvalifikace na Fitness Olympia 2015


1. Sara Kovach

2. Whitney Jones

3. Ryall Graber-Vasani


Závodnice kvalifikované na Fitness Olympia k 26. říjnu 2014:

jméno stát soutěž um.*
Oksana Grishina Rusko Fitness Olympia 2014 1.
Regiane Da Silva Německo Fitness Olympia 2014 2.
Tanji Johnson USA Fitness Olympia 2014 3.
Bethany Cisternino USA Fitness Olympia 2014 4.
Myriam Capes Kanada Fitness Olympia 2014 5.
Sara Kovach USA Europa Phoenix Pro 2014 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kategorie fitness - žebříček k 26.říjnu 2014:

p. jméno stát body
1. Danielle Ruban Kanada 4
1. Whitney Jones USA 4
3. Ryall Graber-Vasani Kanada 3
4. Chika Aluka USA 2
5. Kelcie Gahley USA 1

Pravidla, jimiž se na jednotlivých soutěžích řídí kvalifikace na Olympia Weekend i udělování bodů do kvalifikačního žebříčku, popisujeme v tomto článku.


Europa Phoenix Pro 2014 - physique mužů


Semifinálová vyvolávání:
1.Ferguson, Gayden, D. Gonzalez, Hinton, Poston, Jones
2.Adams, Christianer, Delic, Griffin, E. Gonzalez
3.Czerniewicz, Demir, Williamson, Majeed, Moss
4.Gryka, Jones, Naidu, Vuala

Také ve physique mužů rozhodčí posuzovali formy devatenácti závodníků. První semifinálové vyvolávání patřilo Michaelu Fergusonovi, Xavisusu Gaydenovi, Davidu Gonzalezovi, Ryanu Hintonovi, Jasonu Postonovi a Gregu Jonesovi a bylo jasné, že právě z této šestice ve finále vzejde i vítěz. Tím se nakonec stal třetí muž letošního ročníku Olympia Men's Physique Showdown Jason Poston, který si poradil jak se druhým Michaelem Fergusonem, tak i se třetím Xavisusem Gaydenem.


Výsledky Europa Phoenix Pro 2014 - physique mužů:

  1. Jason Poston*
  2. Michael Ferguson
  3. Xavisus Gayden
  4. Ryan Hinton
  5. David Gonzalez
  6. Damir Delic
  7. Nick Adams
  8. Frank Griffin
  9. Matt Christianer
  10. Edgar Julian Gonzales
  11. Quaadir Majeed
  12. Mariusz Czerniewicz
  13. Murat Demir
  14. Darnell Moss
  15. Chris Williamson
  16. Greg Jones
  17. Evan Gryka
  17. Freddy Naidu
  17. Pierre Vuala

* kvalifikace na Olympia Men's Physique Showdown 2015


1. Jason Poston

2. Michael Ferguson

3. Xavisus Gayden


Závodníci kvalifikovaní na Olympia Men's Physique Showdown k 26. 10. 2014:

jméno stát soutěž um.*
Jeremy Buendia USA Men´s Phys. Showdown 2014 1.
Sadik Hadzovic USA Men´s Phys. Showdown 2014 2.
Jason Poston USA Men´s Phys. Showdown 2014 3.
Matt Acton USA Men´s Phys. Showdown 2014 4.
Steve Cook USA Men´s Phys. Showdown 2014 5.
Xavisus Gayden USA Titans Grand Prix 2014 1.
Anton Antipov USA Dayana Cadeau Classic 2014 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Physique mužů - žebříček k 26. 10. 2014:

p. jméno stát body
1. Michael Ferguson USA 8
1. Jake Alvarez USA 4
1. Emmanuel Banks USA 4
4. Arya Saffaie USA 3
4. Denis Gusev Rusko 3
6. Joseph Lee USA 2
6. David Herskovitz USA 2
6. Ryan Hinton USA 2
9. Dean Balabis USA 1
9. David Gonzalez USA 1

Pravidla, jimiž se na jednotlivých soutěžích řídí kvalifikace na Olympia Weekend i udělování bodů do kvalifikačního žebříčku, popisujeme v tomto článku.


Europa Phoenix Pro 2014 - physique žen


Semifinálová vyvolávání:
1.Batova, Bonivel, Grace, Marie, Morales, Postill, Salazar
2.Byers, Charaim, Downie, Hadley, Hamrick, Robinson
3.Holley, Kyptová, Lawson, Marchuck, Muttoni, Floyd
4.Boisacq, Hallman, King, Lopez
5.Nasta, McDermott, Rae, Schrader
6.Schubeck, Shepherd, Weller, Yakimchuk, Ferreira

Letošní Europa Phoenix Pro si za svou další soutěž vybralo hned dvaatřicet závodnic nastupujících ve physique žen! První vyvolávání sobotního prejudgingu dalo naději na dobré umístění hned sedmici závodnic, kterou tvořily Natalia Batova, La'Drissa Bonivel, Heather Grace, Tamee Marie, Teresita Morales, Jamie Postill a Susan Salazar.

Prvenství na klání ve finále vybojovala Teresita Morales, která se letos již blýskla vítězstvím z Pittsburgh Masters Professional Championships. Druhé místo patří čtrnácté ženě nedávného Olympia Women's Physique Showdown Heather Grace, třetí skončila Tamee Marie.

Česká profesionálka Kateřina Kyptová tentokrát obsadila šestnácté místo.


Výsledky Europa Phoenix Pro 2014 - physique žen:

  1. Teresita Morales*
  2. Heather Grace
  3. Tamee Marie
  4. Jamie Postill
  5. La'Drissa Bonivel
  6. Susan Salazar
  7. Natalia Batova
  8. Asha Hadley
  9. Nekole Hamrick
  10. Antoinette Downie
  11. Margarita Charaim
  12. Shannon Byers
  13. Jennifer Robinson
  14. Loana Muttoni
  15. Erin Lawson
  16. Kateřina Kyptová
  17. Laura Boisacq
  17. Andrea De Carvalho Ferreira
  17. Cassandra Floyd
  17. Hannah Hallman
  17. Marnie Holley
  17. Dawniel King
  17. Marina Lopez
  17. Tannaz Malekzadeh
  17. Jodi Marchuk
  17. Jayla Mcdermott
  17. Rita Rae
  17. Kelli Schrader
  17. Rebecca Schubeck
  17. Casie Shepherd
  17. Tracy Weller
  17. Shelly Yakimchuk

* kvalifikace na Olympia Women's Physique Showdown 2014


1. Teresita Morales

2. Heather Grace

3. Tamee Marie

16. Kateřina Kyptová


Závodnice kvalifikované na Olympia Women's Physique Showdown k 26. 10. 2014:

jméno stát soutěž um.*
Juliana Malacarne Brazílie Women´s Ph. Showdown 2014 1.
Dana Linn Bailey USA Women´s Ph. Showdown 2014 2.
Tycie Coppet USA Women´s Ph. Showdown 2014 3.
Karina Nascimento Brazílie Women´s Ph. Showdown 2014 4.
Sabrina Taylor USA Women´s Ph. Showdown 2014 5.
Tamee Marie USA Titans Grand Prix 2014 1.
Teresita Morales USA Europa Phoenix Pro 2014 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Physique žen - žebříček k 26. 10. 2014:

p. jméno stát body
1. Kateřina Kyptová Česká republika 4
1. Heather Grace USA 4
3. Desunka Dawson USA 3
4. Leonie Rose USA 2
4. Jamie Postill Kanada 2
6. Loana Paula Muttoni Brazílie 1
6. La'Drissa Bonivel USA 1

Pravidla, jimiž se na jednotlivých soutěžích řídí kvalifikace na Olympia Weekend i udělování bodů do kvalifikačního žebříčku, popisujeme v tomto článku.


Europa Phoenix Pro 2014 - figure žen


Semifinálová vyvolávání:
1.Bodie, Campbell, Ivusic, Mallet, Sedlack, Zamora
2.Bradberry, Crowder, Fernandez, Karavayeva, Ramirez, Spiegel, Horrell
3.Russo, Rose, Ramirez, Miyagui, Jenkins, Jones
4.Servin, Behan, Brown, Clark, Coffman
5.Kifer, Potter, L. Smith, M. Smith, Woodle, Dominquez

Ve figure žen k Europa Phoenix Pro 2014 nastoupilo devětadvacet závodnic. Přes úctyhodně početné startovní pole byste však na pódiu některou z výrazných hvězd předcházejících sezón hledali marně, a tak bylo potřeba čekat až na první semifinálové vyvolávání, jež mělo napovědět, které ze závodnic mají šanci pomýšlet na přední příčky. Nakonec v něm od rozhodčích prostor dostaly Beckie Bodie, Brittany Campbell, Ivana Ivusic, Vera Mallet, Tamara Sedlack a Josie Zamora.

Překvapivou vítězkou kategorie se stala absolutní šampiónka loňského NPC Jr. Nationals Vera Mallet, která tak dosáhla na dosud nejvýraznější úspěch kariéry, jímž si navíc zajistila právo startu na Figure Olympia 2015. Druhé místo a rovněž prozatím životní výsledek si připsala Ivana Ivusic, třetí skončila Josie Zamora, která se na profesionální scéně pohybuje už od roku 2010.


Výsledky Europa Phoenix Pro 2014 - figure žen:

  1. Vera Mallet*
  2. Ivana Ivusic
  3. Josie Zamora
  4. Brittany Campbell
  5. Tamara Sedlack
  6. Beckie Boddie
  7. Olga Karavayeva
  8. Carly Starling
  9. Dawn Fernandez
  10. Melissa Spiegel
  11. Susana Ramirez
  12. Shalako Bradberry
  13. Amber Crowder
  14. Bruna Miyagui
  15. Kimberly Jones
  16. Agnese Russo
  17. Denise Rose
  18. Viviana Servin
  18. Shianne Behan
  18. Jennifer Brown
  18. Kim Clark
  18. Virginia Coffman
  18. Sarah Dominguez
  18. Elizabeth Jenkins
  18. Danielle Kifer
  18. Linda Potter
  18. Lacy Smith
  18. Melissa Smith
  18. Karly Woodle

* kvalifikace na Figure Olympia 2015


1. Vera Mallet

2. Ivana Ivusic

3. Josie Zamora


Závodnice kvalifikované na Figure Olympia k 26. říjnu 2014:

jméno stát soutěž um.*
Nicole Wilkins USA Figure Olympia 2014 1.
Candice Keene USA Figure Olympia 2014 2.
Candice Lewis USA Figure Olympia 2014 3.
Ann Titone USA Figure Olympia 2014 4.
Latorya Watts USA Figure Olympia 2014 5.
Allison Frahn USA Border States Pro 2014 1.
Vera Mallet USA Europa Phoenix Pro 2014 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kategorie figure - žebříček k 26. říjnu 2014:

p. jméno stát body
1. Karen Noorlun USA 4
1. Ivana Ivusic USA 4
2. Julie Mayer USA 3
2. Josie Zamora USA 3
5. Shalako Bradberry USA 2
6. Brittany Campbell USA 2
7. Kimberly Jones USA 1
7. Tamara Sedlack USA 1

Pravidla, jimiž se na jednotlivých soutěžích řídí kvalifikace na Olympia Weekend i udělování bodů do kvalifikačního žebříčku, popisujeme v tomto článku.


Europa Phoenix Pro 2014 - bikini fitness žen


Semifinálová vyvolávání:
1.Ayala, Berry, Hotaling, Koshman, LeBlanc, Waters
2.Ayala, Berry, Koshman, Hotaling
3.Bucio, Carreon, Martinez, Olivas, Saitone-McGuire
4.Stevens, Asuncion, Chin, Grabow, James
5.Brannan, Gutierrez, Howard, Kelly, Lynn
6.Ortiz, Palacios, Periat, Roy, Wells, Hernandez, Mendivil, Villalobos

Bikini fitnessek k víkendové soutěži nastoupilo jednatřicet, a to včetně favorizované Sarah LeBlanc, jíž jsme se věnovali v jedné z našich předsoutěžních bleskovek. Vítězka letošního St. Louis Pro a následné Europa Show of Champions začala svou úlohu jedné z kandidátek na přední příčky naplňovat už během semifinále, když v něm nechyběla v prvním vyvolávání. Společnost jí v tu chvíli na pódiu dělaly Yarishna Ayala, Bianca Berry, Alexa Hotaling, Tatiana Koshman a Lindsey Waters.

Sarah LeBlanc to na klání nakonec dokázala a díky prvenství si s předstihem zjistila přímou kvalifikaci na Bikini Olympia 2015. Druhé místo patří Francesce Lauren, třetí skončila Lindsey Waters.


Výsledky Europa Phoenix Pro 2014 - bikini fitness žen:

  1. Sarah LeBlanc*
  2. Francesca Lauren
  3. Lindsey Waters
  4. Bianca Berry
  5. Tatiana Koshman
  6. Alexa Hotaling
  7. Yarishna Ayala
  8. Breena Martinez
  9. Janelle Saitone-Mcguire
  10. Iveth Carreon
  11. Edna Olivas
  12. Lorena Bucio
  13. Lisa Asuncion
  14. Krissy Chin
  15. Jessica James
  16. Jenny Stevens
  17. Cindy Villalobos
  18. Michelle Brannan
  18. Karey Grabow
  18. Jessica Gutierrez
  18. Solmay Hernandez
  18. Lisette Howard
  18. Lisa Kelly
  18. Jessica Lynn
  18. Cristy Mendivil
  18. Joni Ortiz
  18. Cecile Palacios
  18. Camile Periat
  18. Lisa Roy
  18. Lindsey Wells

* kvalifikace na Bikini Olympia 2015


1. Sarah LeBlanc

2. Francesca Lauren

3. Lindsey Waters


Závodnice kvalifikované na Bikini Olympia k 26. 10. 2014:

jméno stát soutěž um.*
Ashley Kaltwasser USA Bikini Olympia 2014 1.
Janet Layug USA Bikini Olympia 2014 2.
Stacey Alexander USA Bikini Olympia 2014 3.
Yeshaira Robles USA Bikini Olympia 2014 4.
Amanda Latona USA Bikini Olympia 2014 5.
India Paulino USA EVL´s Prague Pro 2014 1.
Tawna Eubanks USA Nordic Pro 2014 1.
Stephanie Mahoe USA Ft. Lauderdale Cup 2014 1.
Sarah LeBlanc USA Europa Phoenix Pro 2014 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kategorie bikini - žebříček k 26. 10. 2014:

p. jméno stát body
1. Christina Strom Fjaere Norsko 9
2. Noemi Olah Maďarsko 8
3. Bianca Berry USA 6
4. Vladimíra Krásová Česká republika 5
5. Francesca Lauren USA 4
6. Sofiya Tandilyan Rusko 3
6. Sara Back Finsko 3
6. Catherine Radulic USA 3
6. Lindsey Waters USA 3
10. Brittany Taylor USA 2
10. Shandy Ortiz USA 2
12. Anna Virmajoki Finsko 1
12. Michelle Sylvia USA 1
12. Tatiana Koshman USA 1

Pravidla, jimiž se na jednotlivých soutěžích řídí kvalifikace na Olympia Weekend i udělování bodů do kvalifikačního žebříčku, popisujeme v tomto článku.


Foto:
www.npcnewsonline.com / Isaac Hinds


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

27.10.23:38mrpsychic - jsou pěkně škaredí, ale Bannoutova forma je super, takovej..+1
27.10.18:37fismaistr - já myslel spíše ty 2 závodníky na chvostu v open a ne toho..+1
27.10.18:25kidacekfull - jj koukal jsem na bb.com k smichu a podle me stejne jen ta..+1
27.10.18:12dzordn2 - :) klasika - vítěz kategorie do 65 kg, tentokrát na NPC US..+1
27.10.18:01kidacekfull - Alden Gamet *1* ani se nedívám kde přišel k PRO
27.10.17:24DiamonD123 - Tak asi tak špatně nevypadali vždy ne? . . . [img]https..
27.10.12:46fismaistr - tvle fakt mě udivuje a štve jak špatní kultící se můžou st..+1
27.10.11:56thoth - mně se zas nejvíc líbí Lindsey Watersová...
27.10.11:5470mMyW!53 - Tak to je opravdu vyber toho nejhnusnejsiho, vitez mi prip..
27.10.11:18Honzina - Tak to tedy musím souhlasit. To je příšerismus ve vysokym ..
27.10.09:08dre.mc - open byla slušná přehlídka oblud ..-2
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra