Reklama:

CrossFit: Palová, Egydy a Hadrovský v Salzburgu na stupních vítězů!

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

O víkendu 11. - 12. 10. 2014 se v rakouském Salzburgu uskutečnila mezinárodní crossfitová soutěž Champions Day, jejímž kvalifikačním sítem prošli mimo jiné i dva čeští atleti - Michaela Palová a David Egydy. A k oběma byl Salzburg štědrý. Oba si na soutěži vybojovali cenný kov, Míša Palová stříbro, David Egydy bronz.

"Chtěl jsem bednu a s tím jsem tam i jel. Cítil jsem, že úspěch na mezinárodních závodech potřebuji," řekl po soutěži David Egydy, který se krátce před ní vrátil ze své dovolené ve Spojených státech. Na dovolené prý ale neodpočíval.

"Chodil jsem to crossfitové tělocvičny, kde mě hrozně mile přijali a se všemi jsme se skamarádili. Trénoval jsem každý den, až na jeden den v týdnu, kdy jsem trochu odpočíval na pláži. Jinak jsem jel ale pořád, až mi lidé říkali, ať neblázním, že mám přeci dovolenou. Jenže já mohl tolik trénovat právě proto, že jsem měl dovolenou a nemusel řešit žádné jiné věci."

Právě ve Státech se David také více zaměřil na trénink chůze po rukou, protože věděl, že kdyby se tato disciplína objevila v soutěži, nebylo by to pro něj dobré. A jako by organizátorům viděl do hlavy. Finálový WOD na Champions Day skutečně hand stand walk obsahoval.

"S klukama jsme si z toho dělali srandu a já jim říkal, že jsem se naučil chodit ve stojce vlastně až tam. A v podstatě to byla pravda. Teprve den před finále jsem poprvé sám ušel po rukou víc než 5 metrů v kuse. Nicméně ani tak jsem nebyl schopný těm nejlepším v této disciplíně konkurovat.

Další workouty ale českému závodníkovi celkem sedly a v druhém z celkově šesti WODů dokonce vyhrál. Jednalo se o kombinaci mrtvých tahů a angličáků. "V mrtvých tazích šlo o klasický žebřík, takže se šlo každou minutu na činku s vyšší váhou. Začínalo se pěti angličáky s obličejem k ose, následoval mrtvý tah, ve zbytku každé minuty se muselo naskákat co nejvíc angličáků bokem přes osu. Klíčové tedy bylo co nejrychleji udělat prvních pět angličáků a deadlift, aby zbylo co nejvíce času na další angličáky."

Celkově byl David ze soutěže nadšený, a to nejen díky svému umístění. "Dlouho jsem nebyl na žádných závodech a už mi to chybělo. Byl jsem jako malej kluk," říká s úsměvem atlet, ale zároveň přiznává, že na soutěži nerozdával jen úsměvy, ale že padala i drsná slova. Ovšem kdo by nenadával, kdyby během tříkolového workoutu o 21 opakováních KTB swingů vyfasoval hned 16 no reps.

"Když jsem pak byl v posledním kole po třech opakováních KTB swingu stále na 18, přičemž mi odcházel úchop a já věděl, že musím ještě na shyby, už jsem to nevydržel a vybouchnul. Byli jsme pod hrozným drobnohledem, rozhodčí byli podle mého názoru strašně přísní. Tím ale nechci říct, že se cítím nějak ublíženě, protože myslím, že to tak měli všichni."

Ani pro Michaelu Palovou nebyla salzburgská soutěž bez nervů. Dařilo se jí velmi dobře, ovšem jen do té doby, než přišly její nenáviděné double unders. "Díky" nim utržila bodovou ztrátu, kterou se jí v průběhu zbytku závodu podařilo snížit a ona získala dělené druhé místo. Jedná se o vynikající umístění, ovšem radost z něj atletce pravděpodobně kalí fakt, že nebýt dvojskoků, ze závodu by si s vysokou pravděpodobností přivezla zlato. Nicméně Míša Palová je bojovnice a jednou svou bitvu s dvojáky určitě vyhraje.

Velké blahopřání patří i slovenské závodnici Katarině Liptákové, která všem svým soupeřkám v Salzburgu ukázala záda, skvělého výsledku dosáhl i český závodník kategorie masters Radek Hadrovský, který si v Rakousku vysloužil stříbro. Stejně tak si vedla i Petr Mlejnková, která ve své kategorii masters obsadila druhé místo.

The Champions Day - trojice nejlepších z kategorie muži / ženy
pořadí muži ženy
1. Paul Vallentin Katarina Liptáková
2. Armin Streibl Antea Longo / Michaela Palová
3. David Egydy -

The Champions Day - trojice nejlepších z kategorie masters
pořadí muži ženy
1. Daniel Aemisegger Isolde Langbrandtner
2. Radek Hadrovský Petra Mlejnková
3. Thomas Hölzl Marion Eder

Kompletní výsledky naleznete na www.wodcast.com.


Fotografie z Champions Day 2014Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 43 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínMichael Toscano ladí formu na profi d...
moab (08:38) • Nešlo by zobrazování fotek v galerii vrátit do původní verze? Ta byla sice hrozná (okno...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
ja.va (00:41) • Přiznám se bez mučení, že diskuze pod články na ronnie.cz navštěvuji jen kvůli radám mí...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
Jay32 (22:39) • já to vidím možná trochu jinak. Za prvé nechápu, proč jsou záběry na fotkách a videí po...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
eraZ (20:40) • Už pri prvotnom pohľade na fotky som mal ten pocit, že Lukáš mal najlepšiu formu. Teraz...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
Patrick (12:31) • Ja som len preletel vysledky diky MiroErasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra