Reklama:

John Wick - soutěž
o vstupenky na předpremiéru!

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Ostatní

Keanu Reeves a Willem Dafoe v akčním filmu, kde se kácí les a kde ve velkém létají třísky. A který přináší čistou radost ze stylové akční jízdy, jaká v kině dlouho nebyla. Oba jsou nájemní zabijáci, staří a dobří přátelé a teď se postaví proti sobě.

Na konci filmu za Keanu Reevesem zůstane téměř stovka mrtvol. "Ve filmu je zabito 95 lidí," konstatuje Basil Iwanyk. "Snažili jsme se stanovit si číslo, kolik lidí můžete z oprávněného rozhořčení zabít za to, že vám zabili psa a vyplenili dům. A došli jsme k počtu devadesát pět."

Keanu Reeves všechny nebezpečné scény natáčel sám, bez kaskadérů: "Všechno to dělal sám," říká producent Basil Iwanyk. "Všechny skoky, střelby z normálních i automatických zbraní, řízení, skoky z budov... všude uvidíte jedině jeho."

Ve filmu John Wick si Keanu Reeves zahrál vysloužilého nájemného zabijáka, který střílí své protivníky s takovou vervou, že je živoucí legendou newyorského podsvětí. Takového chlapíka je lepší nedráždit a nechat v klidu na odpočinku.

Začíná to vlastně jedním roztomilým štěnětem. Po smrti milované ženy od ní John Wick dostane poslední dárek - štěně bígla jménem Daisy, aby "nezapomněl milovat". Jenže Daisy se připlete pod nohy mafiánům, kteří Johnu Wickovi přišli ukrást auto a zdemolovat dům. Když po vpádu mafiána Tarasova a jeho nohsledů zůstane Daisy ležet mrtvá, Johnovi už nezůstane nic, jen touha po pomstě. Jestli nezapomněl milovat, je otázka. Ale rozhodně nezapomněl střílet.

Nezastaví ho dokonce ani to, že Iosef Tarasov (Alfie Allen ze seriálu Hra o trůny) je syn kriminálního bosse a jeho někdejšího spojence Vigga (Michael Nyqvist). John proniká do nejtemnějších míst New Yorku jako bezohledný stroj na zabíjení a na oplátku po něm jdou pro změnu ti nejhorší vrahouni, které místní mafie zrodila.

"John Wick je příběh muže, který ztratí svou ženu, vyplení mu dům, ukradnou mu auto a zabijí mu psa. Je to velmi lidské téma pro akční film, situace, která se může přihodit každému. Pro mě je svatým grálem akčního žánru takováto velmi jednoduchá a přístupná zápletka natočená hyperreálným stylem. A přesně to jsme udělali," říká producent Basil Iwanyk.

Autor scénáře Derek Kolstad našel inspirace ve svém oblíbeném žánru film noir: "Jako kluk jsem miloval filmy s motivem pomsty a miloval jsem antihrdiny. Zajímalo mě, co se stane, když se ten nejhorší zabiják rozhodne napravit. A co se stane pak, když ho někdo připraví o bytost, která jeho nápravu způsobila? Otevřou se brány podsvětí?"

Stejně pečlivě jako design filmu byl vytvořen i akční styl, kterým mezi sebou hrdinové bojují. Je to směs bojových umění a střelby. "Myslím, že něco takového diváci ještě neviděli. Říkáme tomu 'gun fu'," konstatuje producent Iwanyk.

Aby ho Keanu Reeves dokonale ovládl, čekal ho velmi intenzivní trénink. "Bylo důležité, aby zvládal mnoho nejrůznějších technik," říká Stahelski. "Čtyři měsíce se dostával do formy, trénoval judo a jiu jitsu. Chtěli jsme použít jako základ klasická bojová umění a do toho přidat střelné zbraně." Kromě toho ho čekal i výcvik s noži a kaskadérské řízení, zvedal činky a trénoval na trampolíně.

"Jeho vytrvalost byla úctyhodná," říká s obdivem Iwanyk. "Byl v tréninku bezpochyby nejpoctivější ze všech herců, s nimiž jsem kdy pracoval. Trénoval pět dní v týdnu, osm hodin denně. Věnoval celé jedno léto tomu, aby se stal Johnem Wickem."

John Wick - v kinech od 23. října.Soutěž o vstupenky na předpremiéru filmu John Wick

Ve spolupráci s Bontonfilmem Vám přinášíme jedinečnou příležitost vidět při předpremiéře jako první akční film John Wick s Keanu Reevesem v hlavní roli!

Odesláním své odpovědi se zapojíte do losování o vstupenky na předpremiéru filmu nabitého nápaditou akcí a energií. Pět z Vás, čtenářů Ronnie.cz, se se svým doprovodem může v úterý 21. 10. od 19:00 v Cinema City na Floře přesvědčit na vlastní oči, zda Neo z Matrixu má pořád ještě šťávu a v ničem v bojích neztratil! Vytvořil v novém akčňáku další z nezapomenutelných scén?

Soutěž bude ukončena v pondělí 20. října, výherci budou posléze zkontaktováni e-mailem. Vstup do kina bude umožněn na základě jména výherce.

Takže neváhejte, zapojte se do soutěže, výhra stojí za to!


Hrajte o 5 párů vstupenek na předpremiéru filmu!

John Wick bývá někdy označován jako akčňák roku. Díky množství skvělých akčních scén i díky jasné a jednoduché zápletce. Jakou udělali gangsteři chybu, že se legendární zabiják John Wick v podání Keanu Reevese vrátil z důchodu a udělal z newyorského podsvětí kůlničku na dříví?

John Wick - předpremiéra
Jméno:
E-mail:
Adresa:
Tučně uvedené položky jsou povinné.
Čím Johna Wicka tak naštvali?
Předběhli ho ve frontě do kina na premiéru Expendables
Zabili mu pejska
Dělali si z něj legraci v posilovně
Hlasování již bylo ukončeno.
Podmínky soutěže: soutěž začíná 15. 10. 2014 v 08:00 a končí 20. 10. 2014 v 11:00. Účastí v soutěži vyjadřujete souhlas s Všeobecnými pravidly soutěží. Losování vstupenek 20. 10. 2014 v 11:00, výherci budou zkontaktováni e-mailem. Vstup bude umožněn na základě jména výherce.

Aktualizováno - 21. 10. 9:00

Výherci vstupenek na předpremiéru:

  • tousek.p@...com
  • ivetkafabesova@...com
  • gudaska@...cz
  • branopelak@...com
  • hdifko@...cz

Gratulujeme a přejeme příjemný divácký zážitek!


John Wick - trailerLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 60 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra