Reklama:
100% Whey Protein od Extrifitu v akci 2000 g + 2000 g!
Nejprodávanější v ČR. 4 kila špičkového proteinu za skvělou cenu! Nové příchutě! Více zde.

No Excuse Challenge 2014
- reportáž a fotogalerie

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Královéhradecký sportovní areál "Pod Lízátky" byl o uplynulém víkendu svědkem již třetího ročníku soutěže No Excuse Challenge, která je dílem Martina Štěpánka, manažera Fitness Klubu Filip. Ten byl také šéfkuchařem soutěžních workoutů.

"Úplně se těším na ty vyděšené obličeje," svěřil se před soutěží s trochou dobrácké potutelnosti Martin, který už měl "dopečeno", a tak věděl, co bude účastníky čekat. Těžko říci, jestli byli atleti přímo vyděšeni, ale překvapeni být mohli. Asfaltová plocha připravená pro soutěž totiž tentokrát vypadala tak nějak nezvykle, jakoby prázdně a opuštěně... "Kde jsou hrazdy?" bliklo možná hned vzápětí mnohým. Cože? Crossfitová soutěž bez shybů, muscle-upů nebo alespoň toes to bar? Nevídané! Byl pořadatelský záměr trochu vykolejit závodníky hned ze startu?
"Právě to, co většinou k soutěžím neodmyslitelně patří, jsme chtěli smazat. Na hrazdě se houpe každý... CrossFit je přeci o tom, být připravený na neočekávané. Tak jsme jim to naservírovali", okomentoval absenci hrazd s úsměvem organizátor. Ale že lenošit se tu nebude ani zdaleka, důrazně ukázal hned první workout složený ze dvou částí.

V prvních třech minutách museli závodníci najít maximální váhu pro čtyři výpady s olympijskou činkou nad hlavou, poté měli svá těla rozpumpovat rovnými třemi stovkami dvojskoků přes švihadlo! Že už lapáte po dechu, jen to čtete? No vidíte. A teď si představte, že po tom všem by Vás čekalo ještě odpochodovat dlouhých 30 metrů po rukou. Pokud byste navíc ušli v kuse méně než 5 metrů, nepočítalo by se Vám nic a Vy byste se museli postavit na start znovu. Mazec... Ne málo závodníků ale zastihl konec časového limitu ještě na švihadle, takže si pohledu na svět vzhůru nohama neužili. Jiní se sice na hand stand walk propracovali, ale ani tak je nezvládli. To se týkalo především žen, pro které byl minimální limit 5 metrů v kuse nepřekonatelný. Chůzi na rukou si na No Excuse bohužel nevyzkoušela ani přední česká závodnice Lucie Lenďáková, která se zranila při double unders a ze závodu musela odstoupit.

WOD 1 a 2 - "David"

 • 3 min. najdi max. pro 4 OH výpad
  no rest!
 • 300 double unders
 • 30 m hand stand walk - minimum v kuse 5 m

time cap 6 min.

WOD 3 obsahoval 25 opakování předních dřepů, takže pěkně poškádlil kvadricepsy závodníků, ovšem hned vzápětí jim dal možnost únavu na 400metrové trati vyběhat.

WOD 3 - "Písty"

 • čelní dřep 25x 80 kg / 25x 50 kg
 • 400 m běh (20x 20 m)

time cap 5 min.

Čtvrtý workout vypadal na první pohled tradičně. "Hang squat clean thruster? No, proč ne. Cože? Hang squat clean thruster se dvěma hexagonovými jednoručkami?! Neeee!" Tak nebo podobně možná vypadaly myšlenkové pochody sportovců, kteří tento cvik s jednoručkami nikdy nedělali. Na technice provedení to pak bylo znát. Činky se občas na své dráze nad hlavu závodníka motaly jako opilé, ne a ne se dostat pod kontrolu. WOD doplnily ještě staré dobré angličáky, které naopak nepřekvapily nikoho, i když byly "zintenzivněny" výskoky na bednu.

WOD 4 - "Ilja"

 • 12 hang squat clean thruster s jednoručkami - 2x 25 / 17,5 kg
 • 12 burpee box jump - 60 / 50 cm
 • 9 hang squat clean thruster s jednoručkami - 2x 25 / 17,5 kg
 • 12 burpee box jump - 60 / 50 cm
 • 6 hang squat clean thruster s jednoručkami - 2x 25 / 17,5 kg
 • 12 burpee box jump - 60 / 50 cm

time cap 11 min.

Po čtvrtém WODu následoval cut, který poslal do finálového klání osm mužů a osm žen z hlavních kategorií a dále po čtyřech závodnících z obou kategorií masters. I pro finále si Martin Štěpánek vymyslel ne až tak obvyklou taktiku. Použil tzv. prescoring, kdy finalisty posuzoval tak, jako by na závodě byli jen oni sami. Tím se mezi nimi stáhly bodové rozestupy a finále se stalo dramatičtějším.

Finálové workouty

WOD A

Slovník pojmů
a cviků CrossFitu
Kalendář soutěží CrossFitu pro rok 2014
2 min. AMRAP

 • burpee box over jump 80 / 60 cm

1 min. rest

WOD B - "Silná Isabel a kulatá Grace"

 • 5 burpee muscle-up
 • muscle snatch 60 / 35 kg
 • 5 burpee muscle-up
 • 30 clean&jerk slam ball 50 / 30 kg

time cap 20 min. (WOD B)

Velmi vyrovnaný souboj probíhal mezi trojicí závodnic masters - Martinou Zábranskou, Petrou Mlejnkovou a Veronikou Štusákovou, které všechny tři postupovaly do finále se shodným počtem bodů. Konečné vítězství si nakonec odnesla Veronika Štusáková, kterou soutěžní atmosféra vyburcovala ke dvěma muscle-upům zatímco její soupeřky nezvládly ani jediný. Dle její radosti se zdálo, že se jednalo o její vůbec první muscle-upy v životě.

Zajímavé to bylo i v masters kategorii mužů. Radek Hadrovský sice postupoval do finále s bodovou ztrátou, ovšem vzhledem k jeho letošním úspěchům bylo jasné, že je v mimořádné kondici a bude bojovat. Měl ovšem velmi silného protivníka. Artur Komorowski, který vstupoval do finále na první pozici, demonstroval své kvality na soutěži Czech Beast Challenge, kterou s přehledem vyhrál. Nakonec to dopadlo tak, že jednu část finálového workoutu vyhrál Hadrovský, druhou Komorowski, v celkovém pořadí si tak Komorowski uchoval svůj náskok a stal se po Czech Beast i vítězem No Excuse Challenge. Škoda, že tentokrát na soutěž nedorazil kvůli zdravotním problémům Zdeněk Weig, bylo by velmi zajímavé vidět na jedněch závodech všechny tyto tři nadupané masters závodníky.

"Co se týče hlavní kategorie mužů, univerzální připravenost na nejlepší úrovni suverénně ukázal Jojo Porubský," ohodnotil úspěch nejlepšího atleta mužské kategorie Martin Štěpánek, který zároveň vyzdvihl výkon závodnice gymu CrossFit Praha Adély Kolmanové, která se sice neumístila na stupních vítězů, ale jako jediná z žen zvládla bez zaváhání muscle-upy.

Vítězství mezi ženami si nakonec vybojovala Markéta Tarasová, na druhém místě skončila Markéta Malariková, třetí příčka patřila reprezentantce CrossFit Committed Rie Hrušovské.

Jak byl s průběhem celé akce spokojený hlavní organizátor soutěže?

"Vždy se najdou chyby, nikdo není dokonalý. Naštěstí se nepřihodilo nic zásadního. Neřešili jsme žádné stížnosti, takže vše ok. Spokojenost. Hlavně že už je to za námi," říká bez skrupulí Martin Štěpánek, který má letos v Čechách na svém kontě nejvíce zorganizovaných závodů. A další je na dohled. Bude jím klání ze série Bestie Open, které se uskuteční 1. 11. 2014 v Ostravě.

A co Martin Štěpánek jako závodník? Uvidíme ho někdy znovu na závodech jako soutěžícího?

"Byl jsem na CFG Open, ale Czech Beast jsem promarodil. Co se dá dělat, jsou to jen závody. Připravovat se na závody je pro mě časově i stresově náročné, kluci bez rodiny a na škole tohle pochopí, až... :) Když nepočítám dovolenou, tak jsem měl letos z práce volno 2 dny, to když jsem byl před Czech Beast nemocný. Co se dá dělat. CrossFit je pro mě přeci jen 'koníček' a ten musí být až za povinnostmi a rodinou. Ale se závoděním ještě nekončím!"


Výsledky soutěže No Excuse Challenge 2014

Kategorie muži/ženy:
pořadí muži ženy
1. Jozef "Jojo" Porubský Markéta Tarasová
2. Patrik Nowak / Michal Velkov Markéta Malariková
3. - Ria Hrušovská

Kategorie masters
pořadí muži ženy
1. Artur Komorowski Veronika Štusáková
2. Radek Hadrovský Petra Mlejnková
3. Martin Pospíšil / Pavel Řehulka Martina Zábranská


Fotografie z No Excuse Challenge 2014Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínPartner Cup 2019 - výsledky
PavelV (15:13) • Je to přesně naopak. Díky za Matěje, Vláďu Žižku a další, že na tu pohárovku jdou a uká...
magazínPartner Cup 2019 - výsledky
Hockey1000 (11:29) • Vždyť to je právě naopak super, že jde on i jemu podobní borci na českou pohárovku. Cel...
magazínPartner Cup 2019 - výsledky
Qubevm (08:58) • Valasekjakub123 proč by nemohl Matěj závodit na pohárovce proboha.. Dej si facku, probe...
magazínPartner Cup 2019 - výsledky
ambrosan (22:19) • tak to je komentář, který bych od závodníka nečekal...je to dobře, že jsou lidi co akti...
magazínPartner Cup 2019 - výsledky
Valasekjakub123 (22:01) • Rysavy na poharovce? Zavodnik s takovymi zkusennostmi a jde na poharovku trosku soudnos...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra