Reklama:

Váš příběh: Pomalu, ale jistě

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Ostatní

Jméno: Václav
Nick: nemá účet na Ronnie.cz
Věk: 15 let
Zaměstnání: student
Koníčky: posilování, rybaření
Říká o sobě: Co nejde silou, jde ještě větší silou.

Chodím na průmyslovou školu se zaměřením na elektrotechniku. Jako malý jsem hrál tenis, a to do 10 let. Od 13 jsem začal s fotbalem. Momentálně se věnuji pouze škole a posilování. Jsem 188 cm vysoký a mám 87 kilo. Jsem sebevědomý, mám rád hudbu a rád dělám většinu sportů. Moje oblíbené citáty jsou: "Je špatné zklamat ostatní, ale nejhorší je zklamat sám sebe." "Co nejde silou, jde ještě větší silou."

Chcete-li i Vy sdělit čtenářům nějaký zážitek, veškeré informace, jak se zúčastnit a získat za svůj text lákavou odměnu, načerpáte v počátečním článku cyklu s názvem Máte i Vy svůj příběh?

Získejte i Vy za svůj příběh doplňky dle vlastního výběru v hodnotě až 1200 Kč!

Na některé z dalších, již zveřejněných příběhů se můžete podívat po kliknutí na náhledy v souvisejících článcích pod příspěvkem či zadáním slov „váš příběh" do našeho vyhledávače.


Je mi 15 let a budu Vám vyprávět o tom, proč jsem začal posilovat. V mé rodině jsem nejmladší. Sestra i bratr jsou o 17 let starší než já sám. Když se u nás něco stalo, vždy jsem za to byl jako nejmladší člen rodiny zodpovědný já. Nemohl jsem se proti mým sourozencům bránit, protože jsem byl daleko slabší než oni. Ve vesnické školce jsme měli kluka, se kterým jsme se neměli rádi a neustále jsme se navzájem šikanovali. Po školce jsem se těšil do školy, která byla ve velkém městě. Myslel jsem si, že tady bude všechno lepší, ale mýlil jsem se. Všichni se navzájem znali. Ať už přes maminky, nebo ze školky. Na mě hleděli jako na vesnickou špínu. Ze třídy jsem byl největší. Myslel jsem si, jakou to má výhodu. Všichni městští kluci se se mnou chtěli silově porovnávat. Týden co týden jsem se s někým pral. Většinou jsem vyhrával. Ale netrvalo dlouho a někteří spolužáci začali chodit na karate nebo judo. A rvačky s nimi začaly být vyrovnané. A tak to šlo dál a dál. Až ve 4. třídě jsem si mezi nimi našel dobrého kamaráda, se kterým se přátelím dodnes.

O prázdninách mezi 4. a 5. ročníkem dávali v televizi film, kde hrál hlavní roli Arnold Schwarzenegger. Když jsem viděl jeho sílu, chtěl jsem být také jako on. Nevím proč, ale každý den jsem začal dělat 15 kliků a 15 sedů lehů. Postupem času jsem se zlepšoval a zlepšoval, až jsem ve 12 dostal nový počítač. Na cvičení mi nezbylo moc času. Čtvrt roku jsem nic moc nedělal. Jenom jsem se učil, pomáhal rodičům, jedl sladkosti a hrál na počítači. Ve škole se po 3 rocích klidu místo rvaček stala trendem páka. Všechny jsem porazil, až na jednoho frajera, který s přehledem porazil mě. To mi den ode dne častěji lezlo do hlavy, a tak jsem znovu začal dělat kliky a shyby. Pákové souboje začaly být čím dál tím vyrovnanější.

Když mi bylo 13, můj silný konkurent ze třídy kvůli opakovaným kázeňským prohřeškům odešel. A já jsem začal "vládnout". Ke krásnému pololetnímu vysvědčení jsem jako dárek dostal internet! Všichni kluci měli internet nejdéle od 4. třídy a já ho dostal teď. To však neměnilo nic na tom, jakou jsem z něho měl radost. Na internetu jsem si založil profil na Facebooku. A začal jsem sledovat videa na stránce YouTube. Na Facebooku byl odkaz na video, ve kterém byl nějaký svalnatec, který cvičil na hrazdě. Po jeho zhlédnutí jsem byl videem ohromen a hned druhý den jsem začal na hrazdě trénovat taky. Hrazdu jsem měl asi 20 metrů od domu. Sloužila mamince na větrání peřin. Já jsem na ní začal cvičit. Ze začátku jsem se přitáhl 5x. Během půl roku jsem se zlepšil a přitáhl jsem se 20x. To mi nestačilo. Viděl jsem na internetu videa, jak se přitáhnou třeba 40x a jak dělají všelijaké triky na hrazdě a podobně. Tohle posilování mě bavilo daleko víc než jen dělat kliky. Neuvědomoval jsem si, že největší chybu dělám ve stravě. Jedl jsem v podstatě všechno.

Když mi bylo 14 a pár měsíců k tomu, všiml jsem si na Facebooku videí od nějakého Fredyho Krígla, jak v nich mluví o stravě, o bílkovinách a o podobných věcech pro mě neznámých. Začal jsem se o tyhle věci zajímat. Na Googlu jsem hledal různé články, návody atd. Během prázdnin jsem se rozhodl, že natočím své první streetworkoutové video na YouTube. Všichni na Facebooku se nestačili divit, kam jsem to dotáhl. Začal jsem dodržovat nějaký ten jídelníček a pořád jsem cvičil na hrazdě a na konci prázdnin vyšlo mé druhé streetworkoutové video, ve kterém jsem už uměl spoustu nových triků. Po prázdninách následovala škola. Měl jsem jít do 9. třídy. Už od šesté třídy si na mě všichni začali dávat pozor. Místo silového porovnávání se většina zmohla akorát na pomluvy.

Když začala zima, venku bylo chladno a hrazda byla zmrzlá. Tak jsem doma splašil starou poličku na boty, našel jsem si železnou trubku, na kterou jsem si dal 10 betonových kotoučů o hmotnosti 2,5 kg a začal jsem podle vzoru Fredyho Krígla trénovat bench-press.

Nejprve pro mě byla 25kg činka strašně těžká, ale během měsíce jsem ji zvedal jako nic. Tou dobou táta na inzerát v novinách koupil 4 vysouvací stavební kozy. Dvě jsem si půjčil a udělal jsem si z nich stojnu na benčovou činku a bradla na dipy. Na činku jsem si dal dva kovové kbelíky plné cihel. Teď jsem konečně začínal mít ze cvičení hezký pocit. Taky jsem poprosil tatínka, aby mi na půdu navařil hrazdu. Zprvu se mu moc nechtělo, ale nakonec mi ji udělal. Po dědovi jsem ze skříně vytáhl starý hasičský pás, na který jsem přivázal řetěz. Na řetěz jsem dal kbelík s cihlami a začal jsem trénovat takzvaný weighted workout (posilování na hrazdě s vlastní vahou a závažím). V té době mi už bylo 15 let. Moje forma stoupala a stoupala. Břicho jsem cvičil jenom pomocí sedů lehů a na hrazdě.

Na Facebooku založil Fredy Krígl novou skupinu: I believe in fitness. Přidal jsem se do ní. Všichni tam vychvalovali proteinové přípravky, jak jsou skvělé atd. Nic moc jsem o nich nevěděl, a tak jsem začal opět na Googlu o nich hledat informace. Dočetl jsem se, že svaly potřebují protein k růstu, a když se tělu dává proteinu nedostatek, tak svaly rostou, ale strašně pomalu. A také jsem se dočetl, že protein užívá velká řada celebrit, jako je například Cristiano Ronaldo. Tak jsem si řekl, že ho taky vyzkouším, objednal jsem si 5 kg proteinu a začal jsem jíst ve velké míře tvaroh. Během 5 měsíců jsem přibral 8 kilo a začínal jsem se konečně cítit jako chlap. Se cvičením jsem to měl na jaře těžké. Čekaly mě přijímací zkoušky. Na ně jsem se poctivě připravoval a cvičení šlo tak trošku stranou. Na obě střední školy jsem se dostal. A tak mi už nic nebránilo v tom, abych mohl začít znovu cvičit. Vždy jedenkrát týdně jsem začal chodit do posilovny. Konečně jsem na ni měl čas. V druhém pololetí 9. ročníku mi už o nic nešlo.

Od naší vesnice je nejbližší posilovna 15 km. Tak jsem využíval toho, že chodím do školy ve velkém městě. O velkých prázdninách jsem pilně cvičil, na našem statku byla spousta práce. Na 10 dní jsem jel do Chorvatska. V Chorvatsku jsem necvičil. Během 10 dní mi forma hodně klesla, ale to jsem po návratu domů rychle dohnal. Na konci prázdnin (teď) jsem vydal nové video, kde jsou fotky od mých 7 do 15 let. Podívat se na něj můžete níže.Máte i Vy svůj příběh? Umíte jej poutavě napsat a chcete se o něj podělit s ostatními čtenáři? Povzbudit je v jejich snažení a boji s nadváhou či nárůstem svalové hmoty, vylíčit překonání Vašich rekordních zvednutých vah, nebo jste vyhráli nad svými zdravotními problémy? Pošlete nám jej! Více informací naleznete zde.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

14.10.21:11DiamonD123 - A to je přesně ono. Že si to psal tak, jak jsi to doopravd..
14.10.19:05vazha - :DDDDD tam je napsáno, že jsem klikoval, pak jsem dostal n..+1
14.10.18:59vazha - Tak tenhle příspěvek mě pobavil :)Gainer? Co to prosimtě m..
13.10.21:32matiasMT - Nechcem sa autorovi posmievať, ale toto dielo je fakt na ..+1
13.10.01:58frode - `Na 10 dní jsem jel do Chorvatska. V Chorvatsku jsem necvi..+3
12.10.21:40člověk - Dobrá sranda *24*
12.10.19:50Sidic - Ne bez jakykoliv PŘIDANÝ hodnoty ale bez JAKYKOLIV HODNOTY..+1
12.10.18:35koocik - Je smutný, kam až to někteří jedinci jsou shopni dotáhnout..+13
12.10.18:33heavyBEE - Stane se i v lepších rodinách :D Jinak k tématu - to je pr..+1
12.10.18:19Novic - ... jak jsme měl v 15 letech taky břišáky (60 kg) :D. O 8 ..
12.10.17:46Sidic - Je pravda že je z toho na kilometry citit že to psalo dítě..
12.10.17:29Turakam - Nezaškodilo by aj nejakú tú knižku prečítať popri tom všet..+3
12.10.16:30DiamonD123 - Pravda, až bude dospělý, tak se bude smát on sám sobě.+4
12.10.16:29Kebab - HeavyBEE, možná je to mimo, ale neměli by učitelé ze ZŠ po..
12.10.16:03over - ***-5
12.10.15:34Mad_Max - Hlavně aby Fredy Krígl nepřestal zakládat nové skupiny, to..+6
12.10.15:30manko - Tak na toto je i Hardcore soda krátká..možná by tento srdc..+8
12.10.14:31Hulkie - Kluk si vydělal článkem na nějaké doplňky výživy a určitě ..+4
12.10.14:25heavyBEE - To bez debat, ale mně (a podle příspěvků nejsem sám) jde o..+1
12.10.14:23Hulkie - Věk autora: 15 let. Až takový věci bude psát ve 30, bude d..+6
12.10.14:14heavyBEE - Jenže moje fotka je tam čistě proto, aby čtenáři viděli, s..+2
12.10.13:59Reality - A co sis říkal ty, když jsi postoval svoji profilovou fotk..+1
12.10.13:54heavyBEE - Ale hádám, že redakční systém tu není otevřený, tudíž to s..+5
12.10.13:40Tom3 - Vazne zajimavy zivotni pribeh, ze skolky do skoly, ze skol..+11
12.10.13:40Kebab - Já to beru tak, že tohle je prostě rubrika čtenářů, kde ma..
12.10.13:05heavyBEE - je na tom Ronnie.cz tak zle, že je třeba zveřejnit tohle? +2
12.10.12:42ambrosan - asi tak :)
12.10.11:22WithBB11 - Forma ? Forma, forma... Už jsi dost nasekanej.
12.10.10:55kidacekfull - ............-1
12.10.10:18cored - Měl si to těžký... +2
12.10.09:54DiamonD123 - *88* *88* *88* dobře jsem se zasmál po ránu. Ale každý js..+3
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínZapojte se do studie a získejte zdarm...
malex (12:45) • nové kolo! www.docs.google.com/forms/d/1inqkSbXR3tfDT2_JTyHYL0VvpPc5s_tkIroOI7D4Agc/ed...
magazínPavel Vacek - záda a břicho 3 týdny p...
PavelV (14:46) • Děkuju, budu se snažit.
magazínRadikální změna (XVI.): Ze dne na den...
Blizard3 (11:19) • Ahoj Jáne, děkuji za reakci. Vůle se změnit, je v podstatě to, co na začátek potřebuješ...
magazínPavel Vacek - záda a břicho 3 týdny p...
Zodiak411 (22:03) • Super videolog. Osobně bych s Pavlem uvítal další a kdyby to bylo i s Radkem Loncem, ta...
magazínRadikální změna (XVI.): Ze dne na den...
Ján Černák (15:33) • Zdravím premena je to parádna klobuk dole. Taky sa o to pokušam ale nemam pevnu volu na...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra